Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce ai putea sa-mi spui ?
Lucruri elementare, daca inveti nu o sa-ti fie greu.
44.44%
4 44.44%
Liceul este un Iad pe pamant.
11.11%
1 11.11%
Este super la liceu, dar ai grija ce prieteni iti faci.
44.44%
4 44.44%
Total 9 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Un pas important, liceul

#11
Asta are, oarecum, legatura cu "Integrarea in colective".
Oricum, vad ca majoritatea va faceti griji despre cum va vor primi colegii noi, nicidecum despre materie.
Fiti siguri ca n-o sa fiti cei mai prosti din clasa si ca n-o sa va ignore lumea, mai ales pentru ca exista persoane care au aceeasi 'problema' ca si voi.
Sa va vad ce faceti la bac.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#12
Poi sincer, eu inca nu am trecut la liceu21 Trec cls. a 7-a deci mai am de asteptat, dar tot ma framanta chestia asta cu liceu. Si eu sunt din Bucuresti si cred ca o sa dau la C.A Roseti sau la Caragiale, profil Stintele Naturii sau Mate-Info, deci inca nu m-am hotarat. Mie frica insa cum o sa reactioneze altii, am auzit ca o sa vina cativa colegii din generala cu mine, dar nu stiu sigur, nu vreau sa raman singura, pur si simplu sunt inspaimantata de cuvantul acesta ,,Liceu'' sau o fi chestia ca o sa ma despart de toti din generala? Poi, este un pas important si trebuie sa il infrang cum am facut cu altele mai grele, dar tot mie frica21...Liceul acuma seamana cu Casa Groazei 17
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#13
Hi! ooo yah liceu...eu sunt a ix-a la mate-info-engleza siii in liceul meu sunt numai profi exigenti si rata promovabilitatii la bac este super ridicata dar ma rog 21 se vede ca-s modesta ,nu?21
Um,am rude si prieteni si ...my boyfriend...care mi-au spus cum e a 9-a si cat de greu e si bla bla si iar bla.Nu mi-e frica de colegi sau mai bine zis nu ma deranjeaza colegii noi...am doar un ghem ins tomac atunci cand ma gandesc la profi si la severitatea lor si la cradirea impunatoare si arghhh!!! luni cred ca =mi iau pampers de schimb sau nu beau apa deloc 21
[Imagine: wqymg0.jpg]

#14
Defapt, pana acum nu m-am gandit la ce colegi vor fi si nici atat la profesori. Eu ma gandesc la profil, chiar daca mai am un an (trec a opta). Adica, vreau o materie pe care sa o stapanesc bine sau sa imi dau silinta s-o fac, un profil bun si un liceu la care intri cu o medie mai mare. Ce pot spune, voi cu "Imi e firca de ce colegi voi avea si profesori", eu ma gandesc ce profil (am vreo doua in minte) si ce liceu, iar materia intra de la sine in calcul. >.< Oricum, fiecare cu ce-l doare.

/edit 2013.09
Filologie. Profesorii sunt misto. Am trecut a 10-a.
Nu ma descurc cu colegii, dar nu e ca si cum m-as fi descurcat si in generala cu ei. Doar voi astepta inca un an sau doi pana ne acomodam ca sa inceteze ranchiuna.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#15
Nu inteleg de ce va faceti atat de multe griji, in clasa intai cum a fost ? La fel, nu cunosteati pe nimeni si totusi nu va fost greu sa faceti acolo cativa prieteni si totul sa fie bine. Asa ca nu va mai faceti griji in legatura cu asta, sa va vad la facultate. 21
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#16
In clasa intai nu ne dadeam seama ce e cu noi. Eram mici. Nu ne pasa decat sa fim noi... ne comportam asa cum o faceam deobicei... In clasa a noua deja suntem mari.. In clasa a noua suntem mari... desi, pe bune, ca eu n-am avut emotii. Mi-as fi dorit sa le am.. poate ar fi facut ziua mai deosebita. La facultate esti deja mare-mare 21... stii ce sa faci. Smile
Mi-e foameee!!!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)