Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 anime

1.Naruto/Naruto Shippuden-ce pot spune? cel mai tare a fost primul anime pe care l-am vazut si nu ma mai satur de el!
2.Inuyasha-super tare!
3.Nana-interesanta povestea
4.Kaleido Star-la asta am ras ,am plans, m-am speriat,etc are tot ce-i trebuie!
5.Tokyo Mew Mew-mdeah..la asta ma uitam in fiecare seara cand il difuza pe Animex..
[center][Imagine: Naruto.Wallpaper.213636.jpg][/center]
[center] I'll could reach up and hold you star for everytime[/center]
[center] You made me smile...[/center]

1. Inuyasha - cred ca a fost primul animeu pe care l-am vazut, cand eram moarta dupa el21 sweet memories...
2. Shaman King - The same sweet memories plus ca-mi aminteste de copilarie, da, nici eu nu stiu cum.
3. Naruto - e interesant...multa actiune si toate cele xD
4. Vampire Knight - Vampires...vampires...and vampires. 21
5. Katekyo Hitman Reborn - O ador pe Chrome. xD
[Imagine: one_piece_quotes__luffy__quote_3__by_sky...5yul99.png]
Carpe Diem.

Doar cinci ? O sa fie destul de greu, dar sa vedem.
1) Death Note: cu siguranta il pun in varf, cu fiecare secunda cred mai cu tarie ca este cel mai super anime pe care l-am vazut.

2) Naruto: nu este uimitor, dar merge, de la un timp ma plictiseste, dar tot cred ca merita sa fie pe locul doi.

3) Blood+ : un alt anime super, nu am cum sa- uit, chiar daca nu l-am vazut niciodata de la inceput mi-a placut sa vad sarsitul.

4) Inuyasha: primul meu anime, si nu cred ca o sa-l uit prea devreme. Stateam pana la miezup noptii sa ma uit la el, iar eu eram in clasa a V-a

5) Yu Yu Hakusho: si asta mi-a ajuns la inima. Dar fara Yukina si Hiei nu ar fi fost nimic, iar faptul ca ea nu a aflat m-a pus sa-l pun ultimul.

1. Katekyo Hitman Reborn! - chiar îmi place totul la acest anime, mai ales pe Hibari <33 dar și Chrome.
2. Naruto - e acțiune și nu chestii prea siropoase ^.^
3. Nana - chiar îmi place povestea de viața a celor două Nane, chiar am și plâns .__.
4. Bleach - sunt faze amuzante :]] , dar e și acțiune la mijloc.
5. Hell Girl - o ador pe Ai, pur și simplu.
[center][Imagine: shut_u10.png][/center]
[center]I'll bite you to death.[/center]
[center][Imagine: 7b7c1b0eb67cb5678676ee99cd909d5a.gif][Imagine: The_Gazette__Ruki_by_Tokisama.png][Imagine: cookie_monster_stamp_by_umbrehla-d3fppvm.png][Imagine: Reita_Stamp_by_SyrynLauncher.gif][/center]

hmm cred ca e randul meu 4

1:Naruto- pai fda normall, cum putea sa lipseasca
2: Death Note 8
3: kuroshitsuji- ma impresionat foarte mult ideea
4: Nana- imi place faptul ca e inspirat din viata reala, desii cam raman in urma cu episoadele 21
5: Hellsing- hehe cu vampiri si mult sange, cum imi place mie Smile

Top 5? Come on, that's hard 21. La mine mereu se modifica, dar hai sa vedem daca scoatem ceva xD.

1. One Piece - watch it or die, easy enough
2. Death Note - povestea ma prins din prima, just love it
3. FMA Brotherhood - better than the original, great series
4. Bakuman - same creator as Death Note, just great 4
5. Rurouni Kenshin - come on, e un clasic, ar trebui sa se regaseasca in orice top

Cam asta ar fi, at least for now xD.

Deci sa vedem:
1. Kiddy Grade- este un anime pe care il iubesc, are o actiune superba si mai ales Eclair este fantastica
2. Slayers- a fost animeul meu preferat inainte de a vedea Kiddy Grade, totusi inca imi place foarte mult mai ales de Lina
3. Hell Girl- imi de Ai foarte mult adica a indurat foarte mult si a fost tradata de prietenul ei
4.Full Metal Alchimist- acest anime este plin de actiune si in plus eforturile lui Ed si
Al de a deveni din nou ca la inceput m-au impresionat
5. Inuyasha- acest anime imi place deoarece Kagome si Inuyasha fac un cuplu atat de dragut si ca au trecut prin multe greutati


Mai sunt animeuri ca imi plac dar daca numai atatea se pot pune asta e.
bye,bye:bye:

1. Kuroshitsuji: am văzut acest anime acum ceva vreme, la început nu mi-a placut deloc (pot zice chiar că l-am urât). Până la urmă m-am uitat la el și mi-a plăcut foarte mult. Unul din personajele mele preferate este Sebastian, apoi ar mai urma Ciel și Undertaker. Acum îmi place foarte mult că au niște personaje unice (sper exemplu Undertaker), îmi place să vad mereu ceva nou.
2. Death Note: nu cred că toate cuvintele din lume ar fi suficiente să descrie cât de mult îmi place, mi-a plăcut și îmi va plăcea in continuare acest anime. Întodeauna mi-au plăcut poveștile (și filmele) cu detectivi, aici am din plin așa ceva. Mă regasesc foarte bine în descrierea multor personaje (uneori în descrierea lui L, alteori în cea a lui Light. Câteodata în a lui Mello sau Near), acesta cred că este unul din motivele pentru care îmi place acest anime așa de mult.
3. Jigoku Shoujo: mi-a plăcut faptul ca în fiecare episod este o poveste noua. Am trecut și eu prin unele din poveștile prezentate acolo și de fiecare dată ma simt legată de personajele din respectiva poveste. Îmi plac foarte mult acest gen de anime-uri. Este puțin trist însă cred că asta îl face să fie un anime așa de frumos.
4. Shaman King: l-am văzut când eram ceva mai mică, mi-a plăcut foarte mult și de fiecare dată dupa primul episod devin obsedată de anime. Este unul foarte frumos, personajele sunt complexe. Nu pot spune că are o grafică perfectă, nu, nici pe departe însă sunt mulțumită de ea. Povestea îmi place foarte mult.
5. Rozen Maiden: pur și simplu adorabil. L-am văzut acum ceva vreme, mi-a plăcut mult încă de la început. Este un anime cu o grafică drăguță, cu o poveste interesantă, amuzantă și nu în ultimul rând cu niște personaje tare drăgălașe.
[center][Imagine: ax.png]

“The most important thing we learn at school is the fact that the most
important things can't be learned at school.”

[/center]

1. Kuroshitsuji - am vazut seriile 1 si 2, muzicalurile, ova-urile. Povestea e foarte captivanta, personajele sunt pure love.
2. DBZ - pentru ca este primul meu anime vazut. M-am uitat inca de la gradinita la el. Era la tv pe tvr1 si era cam de trei ori pe zi. Lasam ce naiba faceam eu si ma uitam intr-una. Parintii imi interzisesera sa ma uit pentru ca ziceau ca e prea violent pentru varsta mea.
3. Gravitation - Povestea e super cute. Este inceputul animeurilor shonen-ai si yaoi pentru mine si cam pentru majoritatea fanilor genului.
4. Loveless - Al ii-lea anime in genul Gravitation
5. Death note - Ce pot spune, conflictul dintre L si Light este foarte interesant
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"

Deci, topul nu prea e corect. Primul, este si va ramane mult timp. Celelalte... nu stiu.

1. Death Note. Mother of God. Anime-ul asta a fost... cam al doilea ce l-am vazut dar il iubesc. M-a atras de la primul episod si nu m-am dezlipit de monitor pana nu l-am terminat. Light/Kira e caracterul meu preferat din toate anime-urile. E complex si ba e Light, ba Kira. Lumea Shinigami nu a aparut chiar in mutle anime-uri, ceea ce ma facut sa imi palca ami tare. Banuiesc ca isi merita locul.

2. Mirai Nikki. Nu l-am vizionat pe tot, dar pentru mine deja se afla in topul meu. Si, chiar pe locul 2.
Imi palce nespus de mult ca in el est vorba despre un joc cu niste jurnale ale viitorului. Un joc, cine cuide pe cine. Cel ce va castiga, va deveni Dumnezeu si va putea sa recupereze ceva ce a pierdut. Cum ar fi, pierderea unei persoane ce l-a adus in pragul suferintei. Sa o aduca inapoi. Asa, nu conteaza cat vei pierde, daca si doar daca vei reusi sa castigi.

3. Ao no Exorcist - m-a atras prin grafica sa. E frumos cand vezi un aniem cu o graifca ce te intereseaza mai mult, decat el in sine. Personajele principale (Rin si Yukio) mi-au placut mult, poate pentru ca sutng emeni si fii lui Satan. Putea sa se lucreze mai mult al poveste si sa o faca ami complexa dar, ce e mult strica.

4. Code Geass - Imi aminteste, intr-un fel sau altul de Death Note. Personajul principal nu era ceva... ciudat sau un geniu nebun (nu ca Light ar fi!). El si-a dorit de la icneput ca toti oamenii (fie din Britania sau din Japonia) sa fie tratati ca ianitne de razboi. Toti egali. M-s impresionat mult Lelouch, fiindca un om ca el nu ar exista in realitate. Sa accepte atat de multe. Chair si riscul de a fi ucis, si nu pentru el. Ci pentru altii.

5. No. 6. Trebuie sa zic de la icneput: mi-a placut cum anime-ul se asemana putin cu Printul Fericit. Acea carte scotea al iveala prostia omenirii si cum ei (omenirea) nu pot sa se bucure de ceva. La fel si in anime-ul No. 6. E unul din naime-urile ce nu mi-a palcut fiindca era yaoi, ci pentru ceea ce insemna. Prietenia adevarata, lupta impotriva umanitatii si schimbarile de caracter. Pe scurt, no comment.

Psycho XD




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)