Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 anime

1.Naruto Shippuden - Grafica excelenta, un story superb.
2.One piece - Inca un anime foarte impresionant, cu ENORM de multe episoade.
3.Vampire Knight - Iubesc vampirii XD
4.Katekyo Hitman Reborn - Mi se pare un anime foarte funny.
5.Yosuga No Sora - Imi place anime-ul chiar daca are numai 12 episoade este un anime excelent.

[center] Sometimes Time Just Wont Repair Things..[/center]


Pai la mine ar fi cam asa:

1.Suiri No Kizuna (Spirala)
Mi'a placut foarte mult poveste,personajele erau interesante si imi placea cum arata Ayumu Narumi.

2.Gravitation
Acest anime m'a facut sa'mi placa yaoi-ul.La acest anime mi'a placut felul in care au fost create personajele si ca fiecare avea o poveste.

3.Vampire Knight
La acest anime m'a atras cel mai mult vampirii.Grafica este buna,iar personajele au fiecare cate'o poveste,ceea ce imi place foarte mult.Mi'a mai placut de Zero si te atitudinea lui.

4.La corda d'oro
Desi nu am terminat inca de vizionat anime'ul,imi place foarte mult.Personajele sunt bine conturate si in plus este vorba despre muzica.Defapt am inceput sa vizionez anime'ul datorita lui Hihara Kazuki,imi place felul lui de a fi.

5.Full Metal Alchemist
La acest anime imi place povestea,personajele si felul in care se desfasoara tot anime'ul.Si in plus sunt amuzante unele faze xD
Time you enjoy wasting, was not wasted.

Topul meu s-a mai schimbat intre timp...(am postat vreodata aici?O.O don't remember...)

1.Yu-Gi-Oh!/GX/5D's: card games for children...Not really. Sunt dublate astfel incat sa para asa, dar de fapt originalele sunt cu totul si cu totul altfel. Abordeaza niste teme precum prietenia, moartea, razbunare, dubla personalitate, legende si nu in ultimul rand jocul de carti: duelul caruia i se atribuie insusiri supranaturale si in combinatie cu celelalte teme devine simply amazing. Grafica foarte buna si originala, coloana sonora minunata, personaje complexe...how can I not love them?

2.Naruto/Naruto Shippuuden: e ciudat sa fie dintr-o data pe locul 2. A fost preferatul meu timp de 3 ani si apoi...Nu pot sa zic ca nu mai imi place. Inca il ador, dar recent sunt mult prea multe fillere si ma enerveaza...(but the manga is still my fave)

3.Bleach: dropped from 2nd to 3rd. Si acest anime imi place foarte mult, aproape la egalitate cu Naruto. La inceput nu mi s-a parut asa de interesant, that's why.

4.Fairy Tail: action, comedy, nice characters, nice stories. Nu ma dau in vant dupa coloana sonora, but it's ok.
D.Gray-man: la egalitate cu Fairy Tail, doar ca are o coloana sonora mult mai buna din punctul meu de vedere.

5.Pokemon (all series): acesta e intradevar, mai mult pt copii, dar mi-au placut asa de mult aventurile prin care trec personajele si acele creaturi interesante
[Imagine: robin-1.jpg]

My top:
1.Honey&Clover(I,II)-storyline-ul mi-a placut foarte mult si din punctul meu de vedere este destul de realist.
2.Cowboy Bebop/Trigun(un pic indecisa)-si totusi tind mai mult spre Cowboy Bebop.
3.Trinity Blood-aventura, vampiri, actiune, SF, de toate;
4.Nana-with girls about girls;
5.Hellsing-hmm...
N-am

My Top 5 Anime ^^

1. Nu credeam ca un alt anime va avea primul loc in locul lui Naruto Shippuden, dar se pare ca s-a intamplat. Deci pe primul loc este Death Note. Imi place foarte mult animeul asta desi inca nu l-am terminat. Povestea este foarte interesanta si misterul este in fiecare episod ceea ce imi place la nebunie. Personajele sunt bine structurata si mereu m-a uimit inteligenta lui Light si a lui L. Imi plare rau ca a murit L. si ca in cele din urma moare si Light. Felicitari celui care a facut animeul ^^

2.Naruto Shippuden. Imi place ca e multa actiune dar am inceput sa ma plictisesc de ultimele episoade aparute. Poate fiindca le-am citit in manga. Oricum grafica este buna si imi place ca fiecare personaj are cate o poveste interesata. Personajele sunt bine conturate. Sunt unele faze amuzante. So, locul 2 ^^

3. Shaman King. Primul anime vazut si cel care mi-a deschis portile in lumea animeurilor. Mi-a placut povestea si inca imi place. Imi pare rau ca nu se mai difuzeaza dar asta e. Si acum imi amintesc cand ma jucam cu o prietena cu papusile ^^

4. Hell Girl. Animeul asta m-a captivat din prima clipa in care l-am vazut. Din pacate nu mai tin minte prea multe din el dar stiu ca este o poveste foarte interesanta si mi-ar placea sa il revad dar pe net nu am gasit episoadele cu subtitrarea in romana. Daca stie cineva va rog sa ma anuntati ^^

5. Kaleido Star. Mi-a placut animeul. M-au fascinat acrobatiile lor si povestea este draguta. Nici grafica nu e rea ^^
[Imagine: EnvYQ.png]

1.School Days - Un anime atat de awh. Pur si simplu il iubesc, e genial. Povestea se intampla aproape tot timpul in viata reala, ma rog nu conteaza. Saionji Sekai seamana perfect cu mine in toate punctele de vedere, doar ca ea numai e virgina si eu da xD. Grafica este geniala, personajele fiecare cu nebuniile lui, numai ca...doar sfarsitul ma lasa putin in ceata.

2.Elfen Lied - Nu credeam ca va ajunge acest anime pe locul 2. Mi-a placut si inca imi place la nebunie. Este atat de complex in doar 13 episoade. Nici nu prea stiu ce sa comenteaza, poate capul ca, Kaede imi seamana foarte mult la comportament :], grafica ezcelenta, povestea la fel. Desi la inceput mi-a fost cam greu sa inteleg anime-ul, i-am citit si manga si l-am vazut de cel putin 4 ori ca sa inteleg. Si acum inca mai descifrez -.-".

3.Naruto Shippuuden - Nyah, Naruto <33. Desi imi plac foarte mult si seriile normale, ele sunt putin mai copilaroase 4. Naruto Ship. imi trezeste amintiri 105. Cand stateam vara trecuta lipita cu ochii in calculator, "lesinam" de fiecare data la opening cand aparea Deidara :]], nu ma atingeam de niciun/nicio caiet/carte, si trebuia sa ma sune tot cartierul din 5 in 5 minute ca sa ies afara 24. Asa de mult stateam si ma uitam si-mi placea la nebunie.

4.Rosario + Vampire - Un anime, care putin spus mi-a placut. L-as urmari de 100 de ori daca as putea, e prea minunat n.n . Preferatele mele sunt awh....imi plac toate v.v si Mizori si Moka si Kurumu....toate 3 la fel de perverse si de "nevinovate" :3. Le ador pe ele si puterile lor, si imi place mult partea cea rea a lui Moka :]. Un anime de nota 10.

5.Death Note - Nu se putea sa nu apara DN in topul meu >333. Il ador si nu e prima oara cand sunt innebunita de el :]]. De cate ori il vad sunt oarecum atrasa in imagini si parca si eu sunt acolo si le traiesc. Imi place mult complexitatea si chiar daca sfarsitul nu-mi prea convine asta e..Am plans de multe ori la sfarsit, de fiecare data cand l-am vazut adica si mereu ma gandesc de ce nu s-a terminat altfel =/. Ma aseman mult cu Misa, il ador pe L si sunt innebunita de Rem 24. Luv itt x3.

6.Kiss x Sis - Stiu ca topul este numai de 5, dar daca as putea l-as pune si pe acesta impreuna cu DN, dar nu prea pot fiindca sunt muult prea, foarte diferite. Kiss x Sis, anime pervers care imi place sa-l privesc. Daca eu nu am parte de chestii pervy in viata reala [ma rog, inafara de ieri -.-"] macar sa le urmaresc, sa mai invat si eu trucuri "noi" 24. Adevarat, sunt as putea zice, desi nu va cunosc, cea mai perversa de aici =.=", dar nu cred ca conteaza ;]]. Imi place anime-ul ca e si funny si educativ [cel putin pentru mine21] si nebunatic asa x3.

Cam asta ar fi topul meu...106.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

1.Elfen lied-este primul anime vazut de mine,deci niciun alt anime nu-i poate lua locul.
2.Naruto Shipuden-nimic special se spus
3.Full metal panic-comedia m-a facut sa imi placa atat de mult.
4.Bleach-shinigami m-a fascinat mult
5.Lovely Complex-o poveste minunata de dragoste si comedie in acelasi timp

Ok.stati sa vad
1.Naruto Shippuden-pur si simplu ador povestea
2.Kaleido Star-un anime ce ma fascioat cu povestea lui
3.Inuyasha-unul din primele vazute
4.Ghost Stories-imi plac la nebunie acele mistere cu fantome
5.Fata Iadului-aici nu mai am ce spune
[Imagine: 33zfwb9.jpg]


This is definitely no longer relevant.

Definitely.

Probabil revin cu un clasament ceva mai rafinat.

Ouran High School Host Club
[Imagine: 2nkle9.png]

Inca incerc sa imi dau seama cum a rezistat OHSHC in topul preferintelor mele de-a lungul timpului si nu gasesc un raspuns plauzibil. Ideea e ca mi-a placut, atat de mult incat se afla printre singurele anime-uri pe care le-as putea revedea cap-coada fara sa ma plictisesc. Am dat de el din greseala, crezand ca e yaoi, no, seriously, chiar credeam ca e yaoi, si m-am indragostit de el inca din primul episod. Beats me why. Ideea generala combinata cu restul elementelor a rezultat in a piece of work [my pov.] Unul dintre chestiile care mi-a placut cel mai mult a fost modul de conturare al personalitatii personajelor. Ma asteptam ca, din moment ce erau atat de multe personaje in prim-plan sa fie mai fade, insa fiecare a fost hasurat indeajuns de bine pentru a nu lasa impresia ca sunt doar niste marionete in evolutia personajului principal. Si yeah, ca sound again everything was perfect. It made me laugh, it made me cry, m-a tarat prin o gramada de stari posibile, iar la sfarsit…well, nu m-am simtit niciodata mai empty dupa ce am terminat un anime, e ca si cum lipsea o parte din mine.

Jigoku Shoujo
[Imagine: 2efj71l.jpg]

Eh, desi acum se afla aici, la inceput nici nu voiam sa aud de el, deoarece era prea „known”. Toata lumea vorbind de Hell Girl, nu multi intelegandu-l cum trebuie- la adevarat valoare. Am inceput sa ma uit din curiozitate, desi nu ma incanta deloc ideea de a viziona ceva atat de cunoscut. Insa, spre surprinderea mea m-am indragostit, irevocabil de la primul episod. Nu ma asteptam sa fie atat de catchy. Ideea, sound-ul, personajele, nu cred ca a fost ceva care sa nu imi placa la el, exceptand faptul ca s-a terminat. Am devorat toate cele 3 sezoane like a maniac, iar dupa ce, in sfarsit mi-am dat seama ca eu chiar ajunsesem la ultimul episod, am fost atat de marcata de el incat nu am putut viziona nimic o perioada destul de lunga de timp, avand in vedere ca nimic nu imi mai oferea asemenea satisfactie. [cred ca inca am ramas cu aceeasi idee.]

Naruto
[Imagine: mcrjvs.jpg]

Nu mi-a placut, am inceput prin a-l uri ca sa ajung sa il iubesc extrem de mult. Primele 3o si ceva de episoade au fost un adevarat chin pentru mine. I dropped it just to start over again, iar cand am inceput in sfarsit sa inteleg ideea, aka sa privesc dincolo de aparente a inceput sa imi placa. Multora probabil li se pare simplu si lipsit de orice „logica”, but neh, nu e asa. Complexitatea personajelor m-a frapat cel mai tare, mai ales pentru ca fiecare are o poveste, desi trista, fiecare e conturat cu ajutorul trecutului si a influentelor de pe parcurs, si nu este pusa in plan doar evolutia personajului principal ci a fiecaruia in parte, prin prisma lui si a trecerii „timpului”. Eh desi a avut o gramada de fillere, nu m-a deranjat deloc, multe le-am gasit chiar amuzante. De sound nu mai zic, Naruto si Jigoku Shoujo ftw, in ceea ce priveste soundtrack-ul. Ceea ce m-a intristat [poate e prea mult sau prea putin spus] e faptul ca majoritatea personajelor de care te atasezi de-a lungul anime-ului ajung sa moara. Abstract.


Sola
[Imagine: ows482.png]

My God, nici nu am cuvinte sa descriu anime-ul asta. Cred ca a fost printre primele anime-uri la care I, literally, cried my eyeballs out. Really. Mi-a placut tot la el si nu cred ca as avea nimic de comentat. Sfarsitul in special si-a lasat amprenta asupra mea. Intotdeauna am fost de parere ca anime-urile [sau orice altceva with a plot for that matter] care au un sfarsit trist au un impact mult mai mare asupra persoanelor [cel putin a mea] decat cele cu sfarsit Disney like. Un singur lucru m-a lasat cu un semn al intrebarii, personajele nu au fost foarte bine reprezentate, dar cred ca asta a contribuit si mai mult la feeling-ul de la sfarsit.

Kuroshitsuji
[Imagine: 2uxyauu.png]

No words to describe it. Vazusem un trailer inainte sa inceapa si am ramas marcata- voiam sa ma uit cu orice pret cu toate ca timpul nu imi permitea. Grafica m-a fermecat pe loc, si plot-ul- a fost ca ceva nou, bine venit intr-o sfera de totala monotonie. Personajele, again, foarte bine conturate ca personalitate, fiecare avand ceva aparte care atragea in mod special.
So yeah. No comment about the kick ass anime!
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)