Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Obsession [+16] [yaoi]

Adevarul iese la iveala

De dimineata,soarele stralucea mandru pe cerul de un albastru infinit.Vantul batea usor,scuturand frunzele copacilor inalti.In casa celor doi frati,era inca liniste.De vina era ora destul de matinala.In camera unde se odihneau cei doi indragostiti,nu se simtea nici-o miscare.Yuri statea cu capul pe mana lui Shinsuke,cuibarindu-se la pieptul sau.Aparent deranjat de ciripitul pasarilor ce se adunau la geam,roscatul a deschis usor ochii.Si-a sarutat iubitul,ridicandu-se usor din pat.Si-a luat o pereche de pantaloni scurti,trecandu-si mai apoi mana prin parul ciufulit.A parasit dormitorul,inaintand linistit pe holul ingust si lung.Vroia sa bea o ceasca de cafea.Cu cat era mai tare,cu atat il trezea mai repede.A coborat treptele,cascand larg.Brusc,a zarit-o pe Integra stand pe canapea.Aceasta sorbea dintr-o ceasca cu cappucino.Aburul se ridica,disparand in neant.
-Ce e cu tine treaza la ora asta?
-Nu am mai putut sa dorm,asa ca m-am gandit sa beau ceva sa ma incalzesc.Vine replica fetei ce continua sa priveasca pe geam.
Roscatul a ridicat din umeri,intrand in bucatarie.Nu au trecut decat cateva minute ca in living si-a facut aparitia Sousuke.Acesta s-a uitat la blonda,afisand un zambet usor in coltul gurii.S-a apropiat de ea,soptindu-i la ureche.
-Ai o ora la dispozitie sa ii spui adevarul lui Shinsuke.Altfel..eu voi fi cel ce te va da de gol.
Adolescenta s-a intors brusc,vrand sa il loveasca.Insa tanarul a fost mult mai rapid,prinzandu-i palma.Acesta a sarutat-o fugitiv,reusind sa ii darame cana,care s-a spart cu un zgomot ingrozitor.Nestiind ce se intampla,roscatul a aparut in camera unde cei doi se aflau.
-Ce se intampla?Intreaba acesta privindu-si amicul.
-Nimic...pur si simplu Integra a scapat cana.Neatentia asta...
Ramasa singura,blonda a dat cu palmele in fotoliul pe care statea.Se parea ca Sousuke tocmai ii daduse un ultim avertisment.Ce trebuia sa faca?Stia foarte bine cum reactiona Shinsuke atunci cand afla ca a fost mintit.Nu mai tinea cont de cine a facut asta.Tocmai realizase ca mica ei minciuna a reusit sa o puna intre ciocan si nicovala.Vrand sa se gandeasca,s-a ridicat de pe suprafata moale,parasind vila.
Nu dupa mult timp,in bucatarie si-a facut aparitia Yuri.Parul ciufulit al acestuia ii completa imaginea de somnorosul anului.Casca larg,intinzandu-si corpul in acelasi timp.Zarindu-l,roscatul l-a apucat de talie,luandu-l in brate.
-Buna dimineata!Daca mai dormeai mult..serveai direct cina.
-Am fost obosit!Se scuza pustiul ridicand bratele.
Razand,blondul s-a ridicat de pe scaun,luand o ultima gura din cafeaua ce incepea sa se raceasca.S-a scuzat,parasind bucataria.Ramasi singuri,roscatul l-a apucat pe saten de barbie,sarutandu-i usor buzele.
In fata casei,adolescentga continua sa se gandeasca la ce trebuie sa faca.Brusc,a auzit o voce ce parea sa vina din spatele ei.
-Tic-tac...tic-tac.Timpul trece.Mai ai cinci minute sa ii spui tot adevarul lui Shin.
-Inceteaza!De ce nu ma lasi in pace?Nu poti sa iti vezi de viata ta?Striga fata gesticuland agitata.
-Ei bine,mi-as fi vazut linistit de viata mea...daca nu te-ai fi luat de Yuri.Este fratele meu...si e de datoria mea sa il protejez.
Toata acea cearta a atras atentia celor doi indragostiti,ce au iesit afara,vrand sa afle ce se intampla.
-Ce se petrece aici?De ce tipati?Intreaba satenul ridicand din spranceana.
Sousuke si-a pus mainile in san,privind-o pe blonda.Aceasta voia sa spuna ceva...insa parea sa se incurce in propriile ei cuvinte.
-Hai Integra...spune.
-Ce sa zica?Replica Shinsuke ce parea vizibil deranjat de situatie.
-Eu...vreau sa iti spun ca...ma simt mai bine!
Auzind replica data de blonda,zambetul lui Sousuke a pierit.Acesta a ridicat din spranceana,privind mai apoi ceasul.
-Timpul a expirat.De ce nu ii spui lu Shinsuke adevarul?Ca te-ai prefacut ranita ca sa ii atragi atentia si sa il indepartezi de Yuri?
Auzind acest lucru,roscatul a privit-o pe Integra punandu-si mainile in san.Dandu-si seama ca tocmai a fost data de gol,adolescenta a simtit cum intreg trupul incepe sa ii tremure.Ce avea sa se intample acum?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




sunt sigura k nu ii de bine integra si-o merita pe deplin....ce tare oare ce va patii??????????? merita ceva ceva taree21))))))))))) si oare cum va reactiona shinsuke si yuri..44 ...saracutza fata...210 o merita pe deplin...nu e bine sa se bage unde nu ii fierbe oala...si modul lui sousuke e un pic cam...cam drastic de a o face sa zica tot....dar am o intrebare sousuke si integra?????e un semn mare al intrebari21 oks astept nexu:X bafta in continuare pupic
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


Impresionant.In sfarsit s-a terminat tot acel teatru al Integrei..(era si timpul..ma cma saturasem de ea..).Greseli..ca deobicei inexistente iar descria excelelnta.Pot spune ca si
acest capitol a fost destul d ebun chiar daca putin mai slabut.Insa asta nu conteaza!!!!Tu doar continua sa scrii asa cum sti iar eu voi fi multumit.
[Imagine: butter11.jpg]

[Imagine: sig1.png]

~If yaoi is the ownly true for my soule then i will take it~

[Imagine: chibi_2094.gif]
, chibi-ul lui Shinsuke



Reactia lui Shinsuke

In fata casei,linistea mormantala lasa sa se auda suflul usor al vantului.Adierea blanda ciufulea parul rosu al lui Shinsuke,ravasindu-l pe frunte.Ochii acestuia o patrundeau pe Integra,ce isi tinea capul in jos,inghitind in sec.Simtea cum intreg trupul ii tremura.Inima ii batea cu atata putere,incat parea ca avea sa ii sparga pieptul.Incerca sa isi controleze respiratia,ce se intensifica pe parcurs ce secundele treceau.Brusc,a simtit cum este apucata de incheietura.Simtea cum sangele inceteaza sa mai circule,in timp ce palma dreapta i se racea.Si-a muscat buza,strambandu-si usor gura.O durea,insa nu avea nimic de castigat daca spunea ceva.In spate,Yuri isi tinea mana la gura.Era sigur ca blonda a mintit.Insa Shin nu l-a crezut,spunandu-i ca tot ce vrea este sa o denigreze pe adolescenta.
-Vad ca iti place sa inventezi povesti.Ar trebui sa te faci scriitoare.Spune roscatul pe un ton sarcastic.
-Ma..doare.Replica Integra inchizand ochii.
-Crezi ca asta ma intereseaza?Ei bine,afla ca nu.Mergi in camera ta si asteapta-ma.O sa purtam o discutie.
Eliberata din stransoare,blonda a cazut in genunchi,tinandu-si incheietura la piept.A aprobat discret din cap,intrand mai apoi in casa.Shinsuke a urmarit-o cu privirea,lovind mai apoi cu piciorul trunchiul tanar al unui copac.Yuri l-a luat de mana,incercand sa il calmeze.Insa ochii lui negri nu exprimau decat furie.
-Ma duc...sa discut cu ea.Spune acesta incercand sa isi controleze tonul vocii.
Cand a vrut sa intre in casa,pustiul l-a apucat de brat,oprindu-l din drum.
-Sa...nu o lovesti.
Roscatul a ridicat din umeri,inchizand usa in urma lui.Ramasi afara,cei doi frati se priveau unul pe celalalt.Pe chipul lui Sousuke se putea observa un zambet usor.Parea multumit de fapta sa.Pe de alta parte,Yuri nu avea nici-un motiv sa fie vesel.Era adevarat ca o ura pe Integra si ca nu o dorea in preajma iubitului sau...insa uneori nu se simtea in stare sa faca acele lucruri pe care le-ar fi dorit.Inca o data,propriul sau frate i-a demonstrat ca este mult mai tare decat el.
-Se pare ca Domnisoara Increzuta nu o sa iti mai fie rivala.
-De ce ai facut asta?Intreaba satenul tinandu-si mainile in buzunare.
-Intrebi ca sa ma enervezi...sau esti prea prost sa iti dai seama?Ca sa o elimin din drumul tau!Am vazut cat de mult suferi din cauza ei..si nu ii permit nimanui sa faca acest lucru,indiferent despre cine este vorba.Acum iti este clar?
Adolescentul a aprobat din cap,oftand adanc.Ce avea sa se intample?
In camera,blonda statea pe pat.Isi tinea mainile incrucisate,muscandu-si buza inferioara pana ce a inceput sa simta gustul usor sarat al sangelui.Ii era teama de reactia pe care fostul ei iubit urma sa o aiba.Brusc,usa s-a deschis,lovindu-se de perete.Clanta de metal a lasat o urma usor metalizata pe zidul varuit.Fata s-a ridicat speriata,ducandu-si ambele palme la piept.
-Acum,noi doi o sa purtam o discutie.De ce ai mintit?
-Eu...o sa iti spun adevarul:nu suport sa te vad alaturi de el.Este atat de...mic si lipsit de orice sens.Si este baiat,pentru numele lui Dumnezeu!
Roscatul a apucat-o de par,tragandu-i capul pe spate.Adolescenta a scos un scancet slab,incercand sa isi indeparteze suvitele ce ii invadau chipul.Shinsuke a apucat-o de obraji,strangand-o cu putere.
-Ei bine,afla ca eu il iubesc pe acel baiat mci si lipsit de sens.Ai mintit...acum suporti consecintele.Nu ai voie sa iesi din camera asta.O sa mananci cand vreau eu!
Adolescentul a plecat,insa nu inainte sa o smuceasca pe fata,reusind sa o darame.Blonda si-a dat parul de pe chip,sprijinindu-se de pat.Nu a fost asa de rau pe cat se astepta,insa acum,din pricina lui Sousuke,avea sa plateasca un pret destul de nemilos.Oare cat timp avea sa se afle in starea asta?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




buna ...am citit si eu acum sa imi spun parerea...pai parerea mea e una foarte buna este minunata...si dupa parerea mea.....integra merita sa stea mult dar mult timp inchisa...din partea mea poate sa zboare si in ceruri21) ohh..si yuri este prea milos...adica ea nici macar nu s-a gandit la el si el de ce ar trebui sa o faca?ehh asa este sunt unii oameni care se mai gandesc si la ceilalti chiar dak este in dezavantajul lor...un capitol super asa ca il astept pe urmatorul care va fi la fel de super4 ...pupic succes la scris
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


23 Asa usor a scapat? Fata aia merita o bataie,de s-o tina minte toata viata! Numa mie imi vine so i-au la pumni cand am vazut tot ce a facut, imi imaginez ca lui Shin ii venea si mai si....
In orice caz este bine ca s-a aflat adevarul, chiar daca consecintele pe care blonda urmeaza sa le plateasca...nu sunt prea mari....
Deabia astept urmatorul capitol,gambate! pupic
:bye:

O propunere uimitoare

Integra continua sa stea pe podea,strangand cearceaful alb in pumnul drept.Nu ii venea sa creada ce tocmai s-a intamplat.Shinsuke a strigat tare si raspicat ca il iubeste pe Yuri.Niste cuvinte care au reusit sa o raneasca pe adolescenta,in pofida faptului ca nu arata acest lucru.Incepea sa realizeze cum stau lucrurile cu adevarat.Mai avea oare vre-un rost sa lupte pentru o dragoste care nu i-a apartinut niciodata?Nu era genul de fata care sa renunte,insa isi dadea seama ca a facut tot ce ii statea in putinta pentru a-l obtine pe roscat.Insa acesta a refuzat-o din primul moment.A oftat adanc,ridicandu-se.Si-a lipit trupul de perete,frecandu-si palmele de suprafata alba si rece.A intors capul,privind lung pe geam.Vantul sufla cu putere,plecand crengile copacilor la pamant.Razele lunii se reflectau in ochii ei de un albastru asemenea oceanului,facandu-i sa straluceasca.Nu stia ce a trezit-o la realitate:cuvintele spuse de Shinsuke...sau faptul ca Sousuke a dat-o de gol,demonstrandu-i ca nu este cea mai importanta?Brusc,usa s-a deschis,facandu-si aparitia satenul.Privirea acestuia era mandra.Parea ca o sfideaza pe frumoasa blonda.Aceasta s-a uitat la el cateva secunde,reintorcandu-si mai apoi privirea asupra Lunii.
-Esti bine?Intreaba pustiul pe un ton la fel de sfidator ca si privirea pe care o avea.
-Da...Raspunde adolescenta calma.
-Aha...si ce ai de gand sa faci in continuare?
-Asta ma priveste doar pe mine.Replica Integra fara sa il priveasca pe adolescent.
Yuri a dat din cap,ridicand mai apoi din umeri.A parasit camera,avand o oarecare satisfactie pe chip.Niciodata nu i-a placut sa faca rau unei persoane,insa acum ii era aproape imposibil sa nu se bucure ca rivala lui a fost invinsa,intr-un fel sau altul.Chipul ei nu parea sa spuna ca aceasta mai voia sa lupte pentru Shinsuke.Tanarul a intrat in camera lui,privindu-l pe roscat.Acesta statea intins pe pat,tinandu-si palmele sub cap.Misca din piciorul drept,in timp ce abdomenul i se misca lent.Yuri s-a asezat langa el,privind podeaua.A simtit cum talia ii este cuprinsa usor de bratul puternic al lui Shin.Acesta l-a sarutat pe gat,luandu-l in brate.
-Ce s-a intamplat cu tine?
-Am fost in camera ei...vroiam sa vad ce face!
-Ti-am spus sa nu discuti cu ea?Niciodata nu am crezut ca poate sa fie atat de rea.Sa minta doar pentru a-mi atrage atentia este...josnic.Nici macar nu stiu de ce dracu a venit sa ma caute!
Yuri a observat ca tonul vocii lui Shin era schimbat.Inainte sa ii spuna de Integra era calm.Acum,furia se putea simtii in fiecare cuvanrt pe care il pronunta.
-Da,dar...
-Nici-un dar.Nu vreau sa vorbesc despre Integra sau ideile ei complet nebunesti.Fata asta nu s-a maturizat deloc.Mai bine iti spun despre propunerea la care m-am gandit.
Satenul a aprobat din cap,privindu-l insistent pe roscat.Parea foarte interesat de lucrul pe care iubitul sau avea sa il spuna.
-Ce ar fi daca noi doi....am pleca,undeva unde sa nu stie nimeni de noi?
Auzind acest lucru,pustiul a ridicat usor din spranceana.Propunerea facuta de Shin era una foarte interesanta.Insa...pentru cat timp si unde vor pleca?Si oricum,era imposibil sa dispara din senin.Sousuke s-ar fi ingrijorat serios pentru el.S-a ridicat din pat,pasind usor prin camera.Si-a sprijinit bratele de perete,batand usor in podea.
-Nu stiu ce sa spun...
-Nu spune nimic acum.
Shinsuke si-a apucat iubitul de barbie,cuprinzandu-i buzele intr-un sarut tandru.Atingerile lui erau atat de gentile,incat parea ca face tot ce ii sta in putere pentru a nu-l ranii pe saten,ce incepea sa se gandeasca la propunerea facuta.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




waw ce tare...sa plece departe....departe...nu e o idee rea dar ce se va intampla cu sousuke adik...nah totusi saracutzu va ramane singure?20...eu nu vreau ...dar totusi ar suna si tentant..cei doi indragostiti sigurei sigurei...hmm cate se pot intampla cate si mai cate...waw e super....astept continuare si success in continuare...si nu ne face sa asteptam multpupic
Bafta si multa inspiratie!
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


"cuvanrt pe care il pronunta" - cuvant pe care il pronunta

E cam ciudat faptul ca Shinsuke se aprinde asa usor cand se aduce vorba despre Integra 39 Sa nu dea dracu sa inceapa sa simta ceva pentru ea, ca nu stiu ce fac -_-"
Cat despre propunerea pe care i-a facuto lui Yuri mi se pare chiar foarte interesanta si chiar...tentanta 71
So, deabia astept urmatorul capitol! Gambate! pupic
:bye:

wow...ce propunere.....Shin chiar vrea sa fie numai cu Yuki21....da imi place daca Integra ramane cu Sousuke....sa ii dea box ca a dat-o de gol19....sau sa fie ceva romantic intre ei:X:X....greseli nu am vazut...astept nextu'...chu si gambatepupic
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Am I your obsession? Rain 164 107.860 12-09-2012, 06:46 PM
Ultimul răspuns: Deeh
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.270 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.887 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 133.351 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.933 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 100.402 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 59.003 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 113.616 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 51.042 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.992 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)