Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tablete de ciocolata amara

#1
Vreau sa va spun ca nu detin niciun personaj din anime-ul/manga-ul Naruto, cu exceptia celor create de mine, si nu fac profit de pe urma acestor personaje/ intamplari.

Deci eu cu LemonCandy si lilicutza^_^ vream sa facem un fic. Ficul va fi in zile noastre dar nu mai va dau indicii. Daca vreti sa aflati mai multe cititi. Sper sa va placa.


Tablete de ciocolata amara
Cap.1: Nu mai pot ucide

Alexa:
-Nu imi vine sa cred ca te-ai indragostit de el! se mira Emma.
-Da stiu. spun eu muscandu-mi buza de jos.
-Ce mai astepti? Zine tot. spune nerabdatoare Aby.
Emma si Abigail sunt cele mai bune prietene ale mele. Locuim intr-o organizatie de criminali numita Akatsuki. Cum am ajuns aici? Foarte usor. Eu si fratii mei suntem aici de doisprezece ani. Emma e si ea aici tot cu fratele ei dar sincer nu stiu prea bine motivul iar Aby a fost rapita de catre seful nostru, Orochimaru.
-Hei! Pamantul catre Alexa. Ne zici azi?
-Aaa.... Da. Deci stiti ca am fost trimisa ca secretara la firma ,,Engel". Misiunea mea era sa il ucid pe patronul de firme ,,Schenker". Planul era perfect." " Eram imbracata in uniforma firmei alcatuita dintr-o camasa alba peste care purtam o vesta neagra pana sub sani si o fusta neagra pana la genunchi. Eram incaltata intr-o pereche de sandale cu toc. Parul il aveam prins in coc. Trebuia sa merg in biroul patronului cu niste acte. Peste acele acte am mai pus niste foi sub care se afla pistolul. Bat usor la usa si aud un simplu ,,Intra!". Intru bagand mana sub foi pregatind pistolul. Ma lovesc de cineva si cand imi ridic privirea la persoana respectiva, raman socata. Acea persoana avea ochii verzi ca smaraldul marginiti de un creion de ochi negru. Parul roscat si ciufulit. Mai sus de ochiul stang avea un semn chinezesc. Era asa frumos. Parca era un inger coborat din cer. Mii de fluturasi se jucau in burtica mea. Un fior placut, cald imi cuprinse tot corpul. Nu stiam ce se intampla. Pana atunci nu am mai avut acel sentiment. Nu am putut sa il ucid. I-am dat dosarele ascunzand pistolul pintre acele foi. Mi-a multumit si m-a intrebat ce vreau sa fac cu acele foi. Dupa ce m-am gandit la o minciuna am zis:
,,-Doamna, sefa Selena, m-a rugat sa fac serox dupa ceva acte. Acum va rog sa ma scuzati dar trebuie sa plec. spun asta si ma indrept spre usa. Nu fac doi pasi ca vocea fermecatoare a lui ma opreste. Respiratia mi se accelereaza. Oare si-a dat seama? Nu cred. ma gandesc eu.
-Stai! Cum te numesti? ma intreaba el prinzandu-ma de mana si intorcandu-ma cu fata spre el.
-Alexa. spun eu eliberandu-ma si mergand cu pasi grabiti spre usa. Ma intorc si le urez domnilor o zi buna si peurma ies afara. Trebuia sa mentionez ca in camera mai era un barbat cu foarte multe desene pe fata de culoare mov." Dupa ce am inchis usa aud o voce care zice:
-Ti-a cazut cu tromf? Daca vedeai cum te uitai la ea...
-Termina Kankuro.
- Da zi ca nu-i asa Gaara.
-Da m-am indragostit. Nu vezi cum arata zici ca-i...........""
-Si ce sa intamplat? intreaba Aby foarte curioasa.
-A venit ,,draga mea sefa" Selena si nu am mai putut sa mai ascult.
-Eu in locul........ Dar Emma a fost intrerupta de Orochimaru.
-Iesiti odata afara. stiga Orochimaru la Emma si Aby
-Bine. Noapte buna! saluta fetele pupandu-ma pe obraji. Fetele se indreapta spre usa si cand sunt langa seful nostru il saluta politicos iar pe urma parasesc camera. Eu eram pe pat avand in brate o perinuta. Ma gandeam la scumpul meu Gaara. Oare chiar m-am indragostit de el? Gandurile mi-au fost intrerupte de vocea lui Orochimaru.
-De ce nu l-ai ucis pe Gaara? De ce? striga Orochimaru la mine. Am inceput sa tremur. Ma ridic repede din pat si imi las capul in jos.
-Va rog sa ma iertati dar............dar erau foarte multi oameni si nu (inghit in sec) am putut sa il omor. spun eu tremurand si mai tare.
Sta si ma analizeaza un minut si peurma imi zice:
-Maine, nu imi pasa ca sunt o mie de oameni, vreau sa il ucizi. Clar?
-Da. spun eu tremurand din cap pana in picioare. Orochimaru iese din camera iar eu ma trantesc pe pat si incep sa plang. Cum am ajuns in aceasta situatie? M-am saturat. Mereu sunt trimisa intr-o misiune cu un baiat cum ar fii Itachi sau Hidan iar uneori sunt trimisa cu cretini cum sunt Deidara si Tobi dar de data asta sunt singura. Sper ca totul sa fie bine daca nu voi fi omorata ca Zetsu. Intr-un final adorm. Tara viselor ma asteapta dar eu nu merg in ea ce merg in Tara amintirilor. Un sir lung imi strabate minte. Oare de unde sa incep? Sa incep de la inceput dar mai intai sa ma prezint. Sunt Alexa si an 17 ani. Fac parte in aceasta organizatie inpreuna cu fratele meu mai mare Itachi si fratele meu geaman, Sasuke. Totul a inceput intr-o noapte intunecata si ploiasa. Intr-o vila se auzeau tipete.......
My fic:
Dragoste ta sau fericire celorlalti?
Tablete de ciocolata amara( in colaborare cu lilicycutza^_^ si LemoCandy)


comuri plizz:pls:



Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
ÃŽl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!!!


#2
deci... ai destule greseli de exprimare. "patronul de firme ,,Schenker"." aici am observat o greseala... exista o singura firma nu mai multe deci "firme" nu suna bune deloc. descrierea e bunicica dar mai ai de lukrat si dialogul destul de ok... si nu am prea inteles ce voiai sa spui prin fraza "-Da m-am indragostit. Nu vezi cum arata zici ca-i...........""" :-?? ... au mai fost si cateva greseli de scriere... si nu uita sa inchei toate propozitiile prin punct, semnul exclamarii sau semnul intrebarii deoarece am observat k ai uitat la cateva propozitii. scuze daca am fost cam dura ... dar stiu eu ca nu te superi :* ai talent si ar trebui sa il dezvolti... :*
Atunci cand o sa plangi si o sa-ti para rau... sa-ti amintesti un singur lucru: Tu mai lasat sa plec! Zuppy11

#3
Ce pot sa spun? Imi place...sincera sa fiu nu am stat sa caut greseli de exprimare dar nici nam vazut;))..Hi hi Hi astept next-ul...daca poti sa ma anunti si pe mine cand il pui:D...

#4
Deidara cretin? X( TT~TT cat de rea poti sa fi! Si Mazarel a fost omorat?O.o Esti rea sa stii. Acum, hai sa revenim la oile noastre. Descrierea este prezenta dar cum s'a zis mai sus mai trebuie sa lucrezi la ea. Dialogul este cam mult si cam sec. Actiunea nu mi se pare grabita deci e ok. Ideea este originala Si mersi doamne ca nu e un fic SasuSaku Greseli de tastare am vazut dar mi'e lene sa le enumar, iar cele de exprimare au fost postate mai sus. So, astept nextu` si sa ma anuntati cand il puneti
[Imagine: EnvYQ.png]

#5
bine, bine! Deci, in seara asta sunt cea mai rea! :)) Numai critici. Sunt asa o fata rea! >:) Imi pare rau tu mi-ai intrat in ochi. :))
Deci, sa incep:
Descrierea e buna, e ok, dar mai trebuie sa adaugi ceva descriere a sentimentelor ce apartin personajului ce-l descrii. De asemenea trebuia sa descrii si biroul directorului, fii mai atenta si la acest aspect.
Ideea ficului e originala, e frumoasa, imi place :X
Actiunea nu e grabita si asta e bine :bye: sper s-o tii tot asa
Dialogul e cam prea mult insa. Mai redu din el, strica frumusetea ficului si-a ideii. Eu inteleg ca Sakura e vorbareata, dar nici chiar asa! Cat mai putin dialog si multa descriere a sentimentelor, acesta e un secret a ficurilor reusite , crede-ma !^^ Asculta de mine si vei avea ficuri super frumoase.
Naratiunea nu mai comentez ca mi-e prea lene.
iar greseli de tastatura, pai da, exista! dar trecem cu vederea...ai grija si la gramatica.
pai, cam atat si sper sa veniti cu cap 2 cat mai repede^^ gata cu vanatoarea de greseli! :))

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#6
Multumesc ca mi-ai spus:*...
...Imi place ideea, este originala :bv: (parerea mea)...
...Cred ca Moon princess a spus tot ce era de spus...
...Astept nextul...
...Daca se poate sa ma anunti si pe mine...
Ja ne!...:bye:

#7
My ficuri:
Dragostea ta sau fericirea celorlalti?
Tablete de ciocolata amara

comuri plis :pls:
My fic:
Dragoste ta sau fericire celorlalti?
Tablete de ciocolata amara( in colaborare cu lilicycutza^_^ si LemoCandy)


comuri plizz:pls:



Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
ÃŽl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!!!


#8
TABLETE DE CIOCOLATA AMARA
Capitolul doi:


ABY:



Incercam sa nu cplipesc. Desi ochii mi-se umplusera de lacrimi eu continuam sa privesc
tavanul alb al camerei.Ma ridic si am asez la marginea patului.Imi sterg lacrimile din coltul
ochilor si zambesc . Nu sunt sigura de ce, poate datorita intamplari alexei sau....Nu gasesc
alt motiv.Din camera alaturata il aud pe Orocimaru cum striga la Alexa. Saraca...Mi-e mila
de ea cum Orocimaru o pune sa faca tot felul de chestii murdare. Si ea spune ca nu-i pasa.Nu
o cred si totusi nu vreau sa o contrazic.Nu am prea multi prieteni aici si nu vreau ca si pe
cei pe care ii am sa ii pierd.
MI-se facuse foame.Ma ridic si ma indrept spre bucatarie unde spre surprinderea mea nu
era nimeni.Deschid frigiderul galben si invechit."off chiar nimic?"Il inchid si deschid alte
cateva usi ale dulapurilor ce completau mobila.Defapt un fel de mobila.Nervoasa ca nu gasesc
nimic de mancare, Imi iau un mar si ma indrept spre camera Emmei.
Intru nervoasa in camera fetei si ma asez pe pat.Emma care isi pieptana parul in oglinda
se opri si se uita la mine intrebator.
- Ce sa intamplat iara?
-Nimic bun.spun nervoasa
-Atunci ceva bun...?
-Cum am ajuns sa traim asa? fata se uita la mine nestiind ce sa spuna. Adica..uite-te
la noi.Taim intr-o cocina jegoasa inconjurate de niste asasini fara inima care te pun sa faci
tot felul de treburi murdare ...pentru ce?Pentru placerea de a omori.
Emma lasa peria jos din mana. Se apropie de mine privindu-ma fix in ochi.
-Ai inebunit?Vrei sa mori?Daca te aude Orocimaru...
-Putin imi pasa de criminalul ala. Prefer sa mor decat sa ii mai vad fata hidoasa!Eram foarte
revoltata.Dar nu imi pasa. Nu mai suportam sa traiesc aici fara nici un pic de demnitate. Vroiam
sa continui dar, Emma ma oprise:
-Taci!Sa nu mai spui asa ceva niciodata!
-Si de ce nu?Ce am de pierdut?
-Viata ta.spuse Emma
-Viata mea?spun luaind-o in batjocura. Viata mea nu valoreaza nimic si asta pentru ca aici nu
am demnitate si atata timp cat o sa continuam sa facem ce ne dicteaza Orocimaru viata noastra nu
nu va insemna prea mare lucru. si ies trantind usa.
Acum sa fim seriosi ce fel de viata e asta?Ma saturasem pana peste cap de toate idioteniile
lui Orocimaru. Si stiam sigur ca nici Emmei nu-i convenea doar ca ea incerca sa ma protejeze.
Aveam o gura cam mare si din cauza asta mereu intram in belele.
Ca si acum doi ani , la un an dupa ce venisem aici... Plangeam tipam faceam tot felul de isterii
sperand sa ma lase sa plec dar in schimb am ramas cu o cicatrice destul de adanca care cobora
serpuin pe gatul meu pana la umeri. Stai linistita aproape ca nici nu se observa dar eu stiam
ca e acolo si asta era unul dintre motivele pentru care il uram pe Orocimaru.Si da pot spune cu toata
suflarea mea ca il uram. As fi tipat in gura mare daca era nevoie iar acum... cand ma gandesc ce lucru
neansemnat era... As fi putut face mai multe lucruri cu viata mea. Stii..am vrut sa devin pictorita
Ma imaginam pictand pe o plaja pustie mangaiata doar de razele soarelui...dar, nu sa intamplat asa.
Soarta imi pregatise altceva. Ceva despre care nu stiam absolut nimic...
Si totusi inainte viata mea as putea spune ca fusese invidiata de o gramada de oameni.
Nu duceam lipsa de nimic nici eu nici ...Alex.Off!Bietul de Alex... dragul meu fratior.Cat de
mult il iubeam...
Defapt si acum il iubesc.Toata viata mea mi-am dedicat-o lui.Cautarii lui ca, pana la urma...
In fine ...asta va voi spune mai incolo.
Deci viata mea superba a fost distrusa, rupta in mii de bucatele de Orocimaru!Daca tata n-ar fi pus acel pariu
eu azi nu as fi fost aici.Pariul consta in faptul ca atunci cand voi implini sapte ani sa devin proprietatea lui
Oricimaru.Tata era beat crita si a acceptat dar cand si-a dat seama...(Zambesc)Mi se face mila de el
cand imi aduc aminte cum facea atot posibilul ca eu sa nu fiu al lui:ne mutasem in diferite orase, schimbasem
cateva case si apartamente doar, doar ne va pierde urma.Dar,el e un ucigas foarte bun nici o victima nu-i scapa
si astfel nici parinti mei.Cateodata ma intreb ce o fi avut cu mine?De ce tinea atat de mult ca sa devin proprietatea lui?
Cateodata ma amuza gandul asta...Dar cand ma gandesc ca pana la urma am ajuns in aceasta organizatie imi vine sa plang.
As vrea sa pot face ceva... dar nu pot.
Oftez...e prea mult prea mult. Ma uit la ceas.Era tarziu.Inchid ochii sperand ca maine sa ma trezesc dinou alaturi
mama,tata si...Alex.

#9
deci imi place ideea capitotlui... mi se pare original. greseli de scriere nu am vazut, nici alte greseli nu prea sunt :) deci e bine si nu am ce comenta :)
Atunci cand o sa plangi si o sa-ti para rau... sa-ti amintesti un singur lucru: Tu mai lasat sa plec! Zuppy11

#10
Ei ei ei ei :> Ce avem noi aici Un next nou nout. So, hai sa incep sa comentez Descrierea...ei bine... cum am mai zis si in comentariul precedent ar trebui sa mai lucrezi la el. Actiunea este...nu stiu... cam grabita. Dialogul este cam mult nu crezi? Ar trebui sa mai reduci din el ca o sa devina plictisitor >.< Ai mult greseli de tastare si de exprimare ceea ce nu imi place. Ar trebui sa mai recitesti o data nextul si sa corectezi. So, cam atat si anuntati-ma cand puneti next.

PS:Merci de anunt :*
[Imagine: EnvYQ.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubirea are gust de capuni cu ciocolata kittypunk39 3 4.037 27-12-2009, 04:55 PM
Ultimul răspuns: ♥Belle-Chan♥


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)