Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sunetul unei iubiri interzise(shounen-ai)

#6
Greseli:
Primul capitol
"Un puls surd se scurge prin clipele infinite ale timpului nesfarsit." - ceva nu suna bine, si mi e pare undeva la "clipele infinite", alaturat de 'timpului nesfarsit". Hotaraste-te doar la o singura expresie, nu la ambele.
"De ce nu pot sa simt nimic? Ma simt ca o nava pierduta in ocean." - ai cam repetat 'simt'; uneori repetitiile merg in astfel de monologuri, insa acum nu prea.
"... care sa-mi aduca sufletul la viata ... Atatia ani am fost abandonat de viata." - ai repetat "viata" in doua randuri consecutive. Mergea, de exemplu ... "sa-mi trezeasca sufletul" sau "sa-mi renasca sufletul".
"... si prinzandu-i barbia in stransorea mainii sale." - "stransoarea"
""Ce se intampla cu mine? De ce-mi simt corpul greu? Nu mai am putere...Totul se invarte in jurul meu. Ce mi-a facut de ma simt atat de ametit? se gandi acesta."" - cred c-ar fi trebuit sa inchizi italic-ul si ghilimelele inainte de "se gandi acesta", caci doar nu intra si asta in monolog.
"... ii dadu drumul razand si disparu la fel de repede cumisi facu aparitia. " - cum isi. Si "facu" ar merge scris la timpul trecut :-?

Capitolul doi
"Cum ati profita de ea si care ar fii ultimul lucru care ati vrea sa-l realizati?" - fii este cu un singur "i", cel putin in acest context.
"Cutitul e langa tina, la fel si baiatul." - langa tine
"Nici lui, nici, tie nimanui. Iti jur!" - fara virgula intre "nici" si "tie"
"Ucide-l sau vei fii izgonit din lumea asta si tu." - iarasi, "fii" cu un singur "i"
"... lasandu-l trist, cu sufletul iuntunecat de vorbele baiatului." - intunecat
"Cine sti tu?" - esti, nu "sti" si puteai sa nu mai pui si "tu"; se subaintelege ca era vorba de Yan.

Un pic prea fantasy pentru mine, insa merge. Ma bucur totusi c-am dat peste cineva care chiar stie sa scrie ^^ Mi s-a parut umpic prea rapida derularea actiunilor, adica deja l-a si gasit pe frate-sau, daca chiar e, deja s-a si indragostit de cineva ... Dar cred ca asta deosebeste fic-ul de un roman :-?
Deci, pot doar sa zic c-astept urmatorul capitol. Bafta in continuare! ^^



Răspunsuri în acest subiect
RE: Sunetul unei iubiri interzise(shounen-ai) - de Nidryne - 18-08-2008, 09:58 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Placeri interzise Prevented :D 1 2.409 17-10-2013, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Nero19
  [Naruto] Prinsa intre doua iubiri (sasusaku ) natynaty 2 3.187 11-07-2012, 12:52 PM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  TendinÈ›e Interzise (+18) Wolves 255 63.238 02-09-2011, 08:52 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'
  ♂Pe Culmi Interzise ♂ (+18) alexutzy97 35 12.875 08-08-2011, 06:58 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 4.227 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.782 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  in cautarea iubiri saku vampire 7 4.219 27-12-2010, 02:20 AM
Ultimul răspuns: Vero
  Prietenii si Iubiri distruse Crazy Person 2 3.440 12-04-2010, 09:44 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Zei printre muritori ~Vise interzise~ Strawberry*Lipstick* 0 2.471 18-12-2009, 12:05 AM
Ultimul răspuns: Strawberry*Lipstick*
  Destinul unei iubiri Alisia-chan* 11 8.681 04-08-2009, 06:04 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)