Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sentimente atarnate de-o franghie

#9
'Neata! De cand nu am mai trecut pe la ficurile tale. Eh, da' tu stii ca eu citesc dar, nu las com. Urat din partea mea, scuze.
Dintre toate ficurile tale acesta e preferatul meu si imi voi spune parerea despre el, capitolul 3... bine poate si putin din 2.
Stii ce nu pot eu sa pricep? Complexitatea personajului tau. Adica in primul capitol (ma i-au si de asta) vai vezi Domane, face pe homofobul. In schimb accepta foarte usor sa se *cough cough* ,,iubeasca'' cu Joshua, ba' chiar preia initiativa incepandsa-i placa... sa-i faca... ,,masaj''. Stiu ca ficurile yaoi sunt in mare parte clisee. Dar aici... parca prea, prea. (Iarta-ma daca te supara parerile mele)
Asa, altceva. In capitolul doi ,,Alteta sa'' (uitasem ca il poreclisem asa :))) E foarte mahnit din cauza plecarii lui Joshua si isi face de unul singur un adevarat tratament sado-maso. Umm, de ce daca uraste barbatii? inteleg, incepe sa aiba sentimente. Dar vezi tu? In realitate, baietii nu sunt asa de... sensibili. Iar personajul tau e cam arogant si mult prea ironic ca sa fie atat de afectat din cauza unui tip pe care abia l-a cunoscut. (mai mult trupurile lor au facut cunostinta, decat ei ca persoane)
Capitolul trei. Pam pam pam... m-a bufnit rasul cand o zis Joshua ca vrea sa fie conte. In mintea mea a fost ceva gen: da, si eu vreu sa fiu ducesa, ce propui? :)) glumesc (again, nu te supara) Mai era acolo o faza mai bizara. La un moment dat Kenji a zis ceva care suna cam asa : ,,Mi-am luat-o in gura de ma multe ori din cauza ca trancaneam prea mult.'' Umm, mai bine ziceai ca a fost pocnit de ma multe ori din pricina a nu stiu ce. Crede-ma, e mai bine. Faza ca si-a luat-o in gura poate fi interpretata in mai multe feluri... d'alea mai ,,delicate''. Hmm, cand Joshua l-a ,,protapit'' de masina pe Kenji, cel din urma a intors capul in dirictia opusa. Dupa aia Joushua, citez: Mi-a sucit capul. Ioi! da' cine se crede asta sa suceasca capul la baiat? adevarat, ai avut mici scapari (refritor la exprimare). Asata a fost ,,micuta'' mea critica *smile* sper ca am fost blanda. Nici maca nua fost critica, niste chestii care m-au amuzat pe mine si ti le-am enumerat.
In rest imi place. Kenji, chiar daca pare putin cam ,,usuratic'' ramane favoritul meu.
Luuung comentariu. Stiu, d'aia zic bye bye acum si te astept cu next-ul. *hug*
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?



Răspunsuri în acest subiect
Sentimente atarnate de-o franghie - de Nirv - 07-01-2012, 12:47 AM
Buna, buna! - de onu' - 12-02-2012, 03:21 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Slalom printre sentimente Neris 3 3.108 03-09-2012, 02:04 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Sentimente uitate *|Dea|* 14 8.508 16-04-2012, 10:32 AM
Ultimul răspuns: *|Dea|*
  Sentimente puse pe hârtie Rose ^^ 1 2.006 12-01-2012, 11:39 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Sentimente si senzatii.Poezii Storymaker 15 9.317 08-01-2012, 08:51 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Sentimente pe hârtie :]. `Shadow. 2 1.959 07-08-2011, 08:15 PM
Ultimul răspuns: `Shadow.
  Sentimente si ganduri yaoi maniac 0 2.274 22-06-2011, 02:36 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Rupte din sentimente Ichigo. 6 3.775 08-06-2011, 09:04 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  [split] Sentimente si senzatii.Poezii Reveuse 0 1.754 27-03-2011, 01:00 AM
Ultimul răspuns: Reveuse
  Sentimente la miezul noptii xD Rukia JJ 1 2.506 27-03-2011, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Reveuse
  Ura si dragostea doua sentimente ciudate Yoko-sama 2 2.861 15-09-2010, 01:56 PM
Ultimul răspuns: L'pti.chat


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)