Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sentimente atarnate de-o franghie

#1
Salut =.=. Pai intr-o zi frumoasa am avut ceva inspiratie dar nu prea deci m-am gandit sa scriu un fic... Yup, stiu, sunt varza, dar astept critici, daca se sinchiseste cineva. Apropo, nu e corectat deci scuzati...:">

Varsta minima: 16 +
Gen: Yaoi / Shonen-ai
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu solicitat: Avansata

Sentimente atarnate de-o franghie

-Capitolul 1-


(Kenji)
O noua zi. Soarele lupta impotriva ferestrelor, care incep sa piarda teren, astfel incat camera se lumineaza. Nimic nu urasc mai mult decat razele soarelui care nu-mi lasa ploapele-n somnul lor binecuvantat... Dar ce pot face, ma trezesc, doar ca sa nu vina ametita de sor-mea peste mine. Ah, da, sa ma prezint, mereu uit asta, sunt Kenji Wilmore, da, stiu, cam ciudat nume, dar mama a avut mereu o pasiune pentru Japonia, astfel incat a ajuns sa-mi puna la nastere numele de "Kenji", dar mie personal imi place. Sunt la Facultatea de Drept, sau va urma sa ma prezint acolo peste aproximativ doua luni, in anul intai. Am nouasprezece anisori si-am terminat cu o medie destul de buna liceul. Sunt "tocilarul" familiei, dar nu ma deranjeaza, decat sa fiu ca sor-mea, prefer asa... Cam aici cu descrierea mea.
Imi suna telefonul. Era scumpa si draga mea mama, cu care sunt mandru ca seman atat fizic cat si moral. Iubita mea surioara este identica cu mama in tinerete, cu un trup subtire, picioarele inalte si zvelte, ochii mari, negrii, parul saten, iar tenul foarte palid - oh, cand e bolnava, eu o aseman cu un zombie...-. Intr-un fel ma incanta frumusetea ei, ca si vocea sa, fiindca, daca nu le-ar avea, ar fi si un cangur mai desteapta decat ea, dar ce sa-i faci... . Telefonul ma trezi din transa, iar mama ma anunta ca de dimineata, inteligenta de soru-mea se va intalni cu nu stiu ce prostolog de model si ca trebuie sa asist -mda, am nevoie de dopuri de urechi- . Inchid si ma-mbrac, nu mi se parea ceva asa grozav, deci imi iau niste blugi inchisi la culoare, stramti, un tricou alb si o jacheta de piele, sa nu uitam, bineinteles, de ochelarii mei scumpi si dragi, cu rama albastru - metalizat, decat in partea de sus existenta. Incerc sa ies pe usa, si spun incerc fiindca draguta de Sarah intra si-mi dadu cu usa-n cap...
- Aici erai! spuse pe un ton naiv ea.
- Aici sunt eu, dar nu am idee daca mai am capul pe umeri, avand in vedere lovitura... zic sarcastic.
- Fratiorul meu iubit -mdea, sa o si cred? raspuns: nuuu!-, te-a anuntat mami ca azi ne-ntalnim cu Josh?
- Da, m-a anuntat, ca tie iti e greu sa-ti pui in miscare picioarele si encefalul pentru a veni sa ma anunti... ma rog, de ce tre' sa merg si eu cu tine?
- N-am idee, asa a zis impresarul... zise Sarah.
Lasand aceasta discutie inteligenta, intre oameni inteligenti -asta ar insemna sa vorbesc singur-, plec din camera si ma duc la bucatarie pentru a manca, logic. Sarah a pregatit masa, ca deobicei si chiar am uitat sa specific ca gastronomia este viata ei, gateste minunat, chiar mai bine ca mine -hei, dar si eu ma pricep!-.
Asadar plec cu ,,Sarita" -cum ador eu sa-i spun- spre mall-ul unde avea loc intalnirea (deci ori tipul e gay sau travestit si iese cu sor-mea la cumparaturi, ori a fost o farsa sau a treia varianta si cea mai credibila, o echipa de ziaristi si fotografi sunt acolo, asteptandu-i si totul e pentru reputatie). Slava Domnului ca surioara mea m-a lasat sa conduc, fiindca, sincer, nu cred ca scapam cu viata daca "se onora" ea sa conduca. Intr-adevar, avem amandoi masini, dar astazi am fost cu a ei si nu, nu pot spune ca nu stie sa conduca, dar adesea e mult prea preocupata de "curvele" de pe strada, cum prefera ea sa le spuna fetelor frumoase sau mai frumoase decat ea, astfel incat pune o frana care-mi face stomacul sa danseze, provocandu-mi stari de greata mai ,,urate" decat ale unor gravide.
Ajungem la locul cu pricina, in mall si trecem pe langa un restaurant unde ar fi trebuit sa astepte acest minunat ,,Joshua". Defapt, acest Josh arata chiar okay, era brunet cu parul aproape de umeri (yay, ca mine!), ochii verde-aprins, bine-facut si destul de inalt, cam de 1.89, iar asta am observat fiindca s-a ridicat si ne-a facut cu mana. Pate dietetic -forma lunga pentru patetic, cum spun eu- . In timp ce sor-mea s-a asezat langa el, eu m-am pus in fata lui -minunat, acum o sa-i vad mecla mai aproape-. Comand o inghetata mare cu ciocolata si sirop de ciocolata, si desigur o ciocolata calda ( obsesia mea -ciocolata).
- Serios, Ken? Ciocolata calda, vara? spuse Sarah.
- Poate-am luat-o sa ti-o torn tie-n cap, mai stii? raspund ironic.
La aceasta replica surioara mea tacu din gura, defapt, isi continua discutiile sale cu iubitelu' care se tot holba la mine. Ce dracu, acnee n-aveam, pasta de dinti pe mecla nu cred, dar el tot se holba la mine. Surioara mea se ridica si se scuza, dupa care pleca spre toaleta. Ahh, deci am ramas cu... Joshua. Intre noi era o liniste de nedescris, desi eu sunt destul de vorbaret, dar eram prea ocupat cu ... privitul la picioarele masei, atat de zvelte si frumoase...
- Deci, Kai, esti la facultate? spuse el, rupand tacerea.
- In primul rand nu ma numesc Kai, ci Kenji, iar in al doilea, nu inteleg ce te fierbe asa tare sa stii. Asa ca straduie-te sa nu ma plictisesti cu intrebarile ca nu am chef sa-ti traduc tie ceea ce spun.
- Daca nu te-ai sinchisit sa te prezinti, draga Kai, nu aveam de unde sa stiu cum te numesti. Hm, - facu el -, semeni destul de mult cu sora ta, la aspect...
- Mdea, merci...
- Doar ca esti mai frumos decat ea, mai ales cu ochelari...
Ce a spus?! Ca-s mai frumos decat Sarah? Am eu impresia sau tipul e gay?
- Poftim? intreb eu. Scuze, dar ai febra? Cum dracu o compari tu pe sor-mea cu mine?! Sor-mea e model iar eu sunt la Facultatea de Drept, deci cred ca ai facut insolatie!
- Bingo, stiu acum la ce facultate esti! spuse Josh cu un ranjet imens pe buze. Stii, si fratele meu e acolo... ah, dar sa stii ca tu chiar arati mai bine decat ea, mai ales cand esti nervos... zise amuzat de situatie, incercand probabil sa ma enerveze, oh, dar chiar ii reusea!
- Ma scuzi... spun si ma ridic, cu intentia de a merge la baie, oriunde, doar sa nu-l mai aud pe cretinul asta. Iar urmatorul gest aproape ca m-a socat.
- Frumos fund, spuse, ranjind, dupa ce mi-a dat o palma peste fund. Concluzie: tipul ori incearca sa scoata dracii din mine, ori e un ciudat.
In acel moment voiam sa plec acasa, dar drace, cheia e la Sarah! Nu ma puteam duce sa i-o cer ca ma-ntreba de ce vreau sa plec... Si totusi, asta voi face, fiindca tocmai s-a asezat la masa...
- Sarah, pot sa ma duc acasa? Am greturi, te rog... ma plang surorii mele, careia ii pasa de mine, intr-un fel sau altul.
- Sarah, il pot duce eu acasa! se oferi Josh.
- In regula, Josh, multumesc, zise Sarah, zambind.
- Nu e nevoie, ma pot duce pe jos ! Pff, eu chiar nu voiam sa merg cu Joshua, tipul ma sperie...
Dar ce sa mai comentez, ca ma lua pe sus si ma baga in masina. Eu personal, nu am incredere-n el, deloc.
- Josh...multumesc... , ii spun eu cu greutate-n vorbire.
- Esti asa naiv, chiar nu ai de ce sa-mi multumesti. spuse el, infiorandu-ma, dar nici eu nu stiu de ce...
In fine, nici nu m-am sinchisit sa-ntreb ce-a fost cu faza aia, ci mai degraba m-am mirat cand am vazut ca nu o ia pe strada catre casa mea si a Sarei. Am crezut doar ca e o scurtatura, dar asta pana-n momentul in care a oprit in fata unui hotel, spunandu-mi, sau mai degraba poruncindu-mi sa cobor, caci trebuia sa se-ntalneasca cu un prieten de-al sau pentru a-i da nu stiu ce acte. Mi s-a parut normal, deci l-am ascultat. Am mers pana la ultimul etaj, unde ar fi trebuit sa fie ,,presupusul" prieten al lui, dar cand a deschis usa camerei si nu era nimeni, m-a socat. Ramasesem mut, iar el, mult mai puternic decat mine, dupa ce inchise usa, ma trantii in pat.
- J..josh, ce dracu faci? intreb, incurcandu-ma-n propriile cuvinte.
- Ia ghici, zana, ce fac?
Dar nu am reusit sa-i raspund, iar el neasteptandu-mi reactia, ma dezbraca rapid si se sui peste mine, lingandu-mi abdomenul, lent si cu grija, straduindu-se sa nu rateze nicio particica. Incercam sa-l impung, sa-l fac sa inceteze, dar el nu scotea niciun sunet, singurul lucru care se-auzea in camera era vocea mea, disperata, care-i striga numele... Vazand ca nu tac, ma apuca de cap si isi introduse limba in cavitatea mea bucala, explorand lent fiecare coltisor al gurii... Dupa ce-si ,,recupera" limba, isi linse pofticios buzele si se-apropie de gatul meu, care cu siguranta nu ramanea neatins. Mii de fiori imi strabateau corpul, dar in loc sa ma zbat, dimpotriva, gemeam ca o tarfa ieftina si simteam nevoia de mai mult. Nerabdator, imi desfacu slitul blugilor, pe care mi-i dadu jos, si-si fixa buzele pe materialul boxerilor mei. Intr-un final, imi dadu jos boxerii si-mi cuprinse organul cu gura, sugand si lingandu-l pofticios. Se ridica, isi dadu jos blugii si boxerii, unde-si ascundea mandria, dubla fata de a mea. Chiar ma calmasem si voiam mai mult, nu-mi mai pasa ca era asa-zisul iubit al Sarei, dar asta doar pentru a atrage jurnalisti. Isi linse buzele instinctiv si ma penetra. Am scos un scancet lung, urmat de gemete infundate, pe masura ce crestea ritmul penetrarilor.
- Josh...eu... trebuie sa...
- Stiu, sa-ti dai drumul.
Si asa am si facut, dar totusi... nu ma saturasem, inca era prea devreme, mai voiam...
- Joshua, intinde-te.
- Pentru? intreba el.
- Doar intinde-te, zic increzator.
Intr-adevar, asa a facut. M-am aplecat si i-am cuprins organul in totalitate, dar foarte putin, caci l-am scos si am inceput sa ling fiecare particica a acestuia. Si iata ca a venit momentul, i-am introdus barbatia in cavitatea mea bucala, rasfatand-o, sugand-o pofticios, astfel ca Josh isi dadu drumul, la insistentele mele, in propria-mi gura. Nu m-am putut abtine sa nu-mi ling lasciv buzele, gest care-l facu pe Joshua sa-si arcuiasca buzele carnoase intr-un zambet multumit. Eram destul de obosit, deci m-a luat somnul, bineinteles, dupa ce m-a asezat frumos Joshy in pat, m-a invelit si mi-a sarutat fruntea, crezand ca eu dorm. Ei, domnule Joshua Monteiro, aici ati gresit.

*
Dupa indelungatul meu somn, ma trezesc -logic, ca doar dupa somn nu dorm-- si observ un bilet lasat pe biroul din cires. Era scris, caligrafic:

"Draga Kai, pardon, Kenji, eu am plecat fiindca tu dormeai ca un ingeras si-am zis sa nu deranjez.;; )
Sora ta a intrebat de tine, pofticiosule, si i-am zis ca ai vomitat pe drum, ai adormit, asa ca te-am dus la un hotel, sa dormi linistit.

Cu dragoste nemarginita,
Joshua.

P.S.: Sa stii ca tie, cu mine, nu iti iese, mi-am dat seama ca nu dormeai cand te-am sarutat.
P.S.2: Ai un fund bombat si sexy."
Perversul, doar la fund se uita?! Si ce vrea sa spuna prin pofticios...? Data viitoare cand ne vom intalni, va avea parte de un mic-mare interogatoriu...



Răspunsuri în acest subiect
Sentimente atarnate de-o franghie - de Nirv - 07-01-2012, 12:47 AM
Buna, buna! - de onu' - 12-02-2012, 03:21 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Slalom printre sentimente Neris 3 3.108 03-09-2012, 02:04 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Sentimente uitate *|Dea|* 14 8.508 16-04-2012, 10:32 AM
Ultimul răspuns: *|Dea|*
  Sentimente puse pe hârtie Rose ^^ 1 2.006 12-01-2012, 11:39 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Sentimente si senzatii.Poezii Storymaker 15 9.317 08-01-2012, 08:51 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Sentimente pe hârtie :]. `Shadow. 2 1.959 07-08-2011, 08:15 PM
Ultimul răspuns: `Shadow.
  Sentimente si ganduri yaoi maniac 0 2.274 22-06-2011, 02:36 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Rupte din sentimente Ichigo. 6 3.773 08-06-2011, 09:04 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  [split] Sentimente si senzatii.Poezii Reveuse 0 1.754 27-03-2011, 01:00 AM
Ultimul răspuns: Reveuse
  Sentimente la miezul noptii xD Rukia JJ 1 2.506 27-03-2011, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Reveuse
  Ura si dragostea doua sentimente ciudate Yoko-sama 2 2.861 15-09-2010, 01:56 PM
Ultimul răspuns: L'pti.chat


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)