Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Posturile la Forum Games se contorizeaza

#31
Si cu asta sunt user negru si simplu si pe mine nu mai contati la nevoie.

#32
(08-03-2012, 11:37 PM)♈ miky ♈ A scris: Animezup se presupunea ca trebuie sa fie cea mai prietenosa comunitate anime. Cer doar sa ne ascultati si sa ne raspundeti frumos. A devenit chiar asa o crima sa iti postezi opinia pe Zup? -.-"

Asta ar treubi sa mearga in ambele parti, staff - useri nu crezi? Staff-ul a fost emreu dragut pana cand userii au inceput sa isi ia nasul la plimbare si sa ceara lucruri peste lucruri si desi li s-a spus de unspe mii de ori in mod frumos unica modalitate de a intelege e prin urlete si zbieraturi.

De fiecare data cand v-am cerut parerea cu vreo idee raspunsurile au fost de genul "ass-licking" gen "omg ce idee geniala, imi place *insert 1t93ut43ity4riurtyeru smiley here*".

Nu asta doream, doream pareri ale userilor, pareri chiar daca erau impotriva, pareri care sa aduca ceva constructiv oricat de nesemnificativ era, tot ce am primit au fost barfe si zvonuri si "aly e rea, nu te duce la ea, fa ca noi ca e bine" si toate cele si eu... doamne, va fac o lista intreaga de lucruri de care am fost acuzata ca am facut si defapt nu am facut sau nu am habar ca am facut vreodata.

Btw, when's my baby due? Been pregnant according to the gossip for 11 months now!

#33
Nimeni nu ti-a cerut sa pleci, Aly -.-" Uite, vezi? De ce renunti atat de usor? Imediat cum am zis ceva ai crezut ca spun ca tu esti problema si gata. Gen: nu va convine, ma scot de la admin.

Nu spun ca nu sunt useri rautaciosi, dar de ce nu ii tratati cu spatele pe aceia pe care ii doare fix in cot de ideile voastre? Crazy. Fani a inghitit gluma iar voi ati ironizat-o, desi ea/el n-a facut altceva decat sa-si exprime libera parerea, fara sa va jigneasta or smtg. Am venit eu, incercand sa va sfatuiesc prieteneste, ati sarit pe mine. Apreciez totusi ca dupa aceea ai devenit mai calma, Aly, serios, apreciez, dar chiar crezi ca sa te scoti de la admin era o solutie? Fi mai ambitioasa, si nu renunta asa de usor.

Uite, a o idee pentru faptul ca trebuie sa dai mai multor useri aceasi explicatie, ca sa nu te mai enervezi, explica odata detailat, iar cand mai esti intrebata, dai doar quote ori copy-paste. Uite, o alta idee: Formati un grup din 4-5 utilizatori normali, sau mai putini daca vi se pare prea mult, care au puterea de a da pareri constructive legate de ideile userilor postate aici, sau descoperite de voi. Cineva care le poate imbunatatii, sau le poate critica asa cum trebuie. Idei sunt, daca asteptai cateva minute inainte sa te scoti de la Admin si-mi vedeai postul acuma nu mai era atat de rau [si nu, nu dau vina pe tine. Nu aveai de unde sa sti ca iti raspund, inteleg].

Nu renunta asa de usor la functia pe care o ai... Pe bune, puteti face lucruri bune pentru toata lumea, trebuie doar sa va reorganizati. Dar in fine... Imi pare sincer rau ca parerea mea te-a impins la gestul pe care tocmai l-ai facut. Nu am vrut sa se ajunga chiar atat de departe 46

EDIT: Sti de ce imi pare cel mai rau? Pentru ca tu ai fost mereu buna cu mine si m-ai ajutat cand am avut nevoie. Iar acum ca renunti din cauza mea... Nu ma simt chiar atat de OK 46 Nu am vrut decat sa ajut ... Si nu, nu fac pe victima, pentru ca nu ma consider.
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#34
Citat:Nimeni nu ti-a cerut sa pleci, Aly -.-" Uite, vezi? De ce renunti atat de usor? Imediat cum am zis ceva ai crezut ca spun ca tu esti problema si gata. Gen: nu va convine, ma scot de la admin.

Pentru ca, pentru numele purcelusilor, s-a saturat de LUPTE SECULARE cu voi, userii incapatanati care stiu sa urle decat "vreau aia, nu vreau aia, vreau aia, nu vreau aia".
Si in rest, prea multa melodrama, serios, nu tu ai impins-o sa faca acest lucru, ci faptul ca poate si-a dat seama ca oricat v-ar explica ceva voi nu intelegeti. Miky, de cate ori sa dea copy/paste la ceea ce a zis?
Este aiurea.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#35
Pentru ca am vorbit extrem de urat de pe acel cont mi-am dat ban de pe asta pe ala, tinand cont ca acela nu e admin si stiam parola acestui cont.

Ca sa iti raspund, sunt facute liste intregi de intrebari puse de foarte multe ori si cu raspunsul, nimeni nu le citeste.

La tratatul cu spatele, nu ai cum pentru ca sunt chiar ei cei care se revolta si mereu gasesc cate o buba sau un nod in papura chiar si acolo cand nu exista, totul doar ca sa te enerveze pe tine.

Am renuntat la admin in 2011 din decembrie de cand cu Grinch, unicul motiv pentru care eram rosie este faptul ca nu am fost niciodata rosie cand eram admin, eram ori verde ori albastra si... faza cu mine rosie a fost tot o gluma. Nu mai eram admin dar cand mi se cerea parerea legat de ceva, mi se cerea ajutorul cu vreun cont, numai tu stii de cate ori te-am ajutat pe tine si prietenele tale cu conturile sau alte probleme intervenite, am sters botii, am scapat forumul de ei pana cand nu am mai avut timpul necesar sa o fac si am activat trimiterea parolei prin email la noile conturi, i-am ajutat pe moderatorii cu Forum Games, cu FF-ul, cu RPG-ul. Daca mi se cerea ajutorul va ajutam dar eu nu mai eram admin de multa vreme.

Vreau sa intelegeti ca am renuntat din doua motive, primul pentru tambalaul creat cu Grinch si al doilea, facultatea pentru ca am avut sesiune, am ore numai de la 10/12 la 8 seara, am si servici pe deasupra si mai am de pregatit si licenta pentru ca termin in 4 luni. Nu-mi place sa ma scuz, nu-mi place sa ma ascund dupa deget sau sa dau explicatii de ce asta sau ailalta, insa asta va fi unica data cand am facut-o.

De asemenea, m-am retras incetisor si de pe mangazup tot din acest motiv, lipsa de timp si acolo, ocazional ii mai ajut cu cate ceva dar asta este tot. Nu mai detin nici o functiune de ceva vreme buna. Atunci cand voi iesi din criza de timp si daca animezup va mai exista voi reveni. Asta nu inseamna ca nu o sa mai fredonez menta pe aici ocazional, oricum intru zilnic pe zup doar ca sa vad daca mai exista pentru ca altfel... idk who will do it.

Apropo, am vrut sa pun tema de primavara... sau macar background-ul sa schimb... nu am reusit. O sa mai incerc sambata si/sau duminica si poate reusesc dar nu va promit nimica.

#36
(08-03-2012, 11:55 PM)Narnia A scris: [...] la fel si cu Yondaime care e pus sa faca distractie si toate cele doar ca sa nu fie monoton zupul... you all hate the guy and want him gone. [...]

Aww, who hates him? Let's show him a bit of love. WE <3 ALIN. And this is coming from a chick that imagined she'd had a fight with him last year and couldn't stand his guts. HATERS GONNA HATE, PLAYERS GONNA GET LOVE.

Am observat o mare inconsistenta in argumentele lui miky si anume ca pierdem foarte mult daca inlaturam FF-ul din cauza userilor care frecventeaza doar sectiunea respectiva. Daca asta e asa, gandeste-te cateva secunde, nu e mare efort sa realizezi ca fara ei sau cu ei e acelasi lucru pentru restul Zupului.

Intr-o alta masura voi nu vedeti cat lucram noi pe fundal pentru tot, chiar si pentru FF. Arata-mi, te rog, un forum din Romania, care este activ si are o sectiune de Fan Fiction asa bine organizata si pusa la punct. De ce e asa? Pentru ca moderatorii globali si cei de la FF impreuna cu Aly in frunte ne-am pus la discutii pe Skype si am pierdut nopti intregi restructurand. La fel si in cazul RPG-ului. V-am creeat spatii separate pentru acces mai usor, subforumuri ca fiecare RPG de marimi mai mari sa se simta special si totul sa nu fie scufundat si pierdut in confuzie.

Am stat ore si ore curatand spamul si mutand threadurile vechi la Arhive pentru a face loc special pentru cele noi si fresh.

Am restructurat Forum Games si daca te uiti bine majoritatea posturilor sunt facute de noi echipa Zup. Am incercat sa fim amuzanti si sa va facem sa radem. V-am adus noutati in domeniul filmelor, a muzicii, anime, manga si a jocurilor.

Am incercat toti sa facem concursuri la sectiunile de Fan Art si cel mai mare eveniment e concursul de Proza, organizat pe TIMPUL nostru, din BUZUNARELE noastre, pe DURERILE NOASTRE DE CAP.

Incercam sa oferim sfaturi si sa ii ajutam pe cei mai mici in diverse arii, teme, mici problemute adolescentine, imbunatatirea gramaticii si a cunostiintelor.

Am dezbatut foarte multe teme si am calmat spiritele. Am urat bun venit userilor si am incercat sa ii cunoastem.

Am cautat medalii noi si idei sa facem forumul mai atractiv. Am facut compromisuri si majoritatea userilor nu au facut decat sa ne dea in cap fara sa fi miscat un deget.

Unde este recompensa noastra daca nu avem nici dreptul sa ne aparam atunci cand ni se arunca in fata lucruri jignitoare. Munca noastra nu conteaza??

Noi dam si dam si dam comunitatii, dar randul vostru cand vine? Flaw de eoni, Aly de 6 ani, eu de 6 ani, Alin de 6 ani, DiZ, Cyber, userii foarte vechi care vin constant si sunt activi.

De ce sa nu lucram impreuna spre deosebire de impotriva unui ceiluilat cu bisericute formate mereu?

De ce nu puteti da de la voi si face un MIC EFORT. Macar sa ne RESPECTATI munca...

Nu vreau sa aud ca Aly nu e ambitioasa cand de fiecare data cand ati pocnit-o in fata, s-a ridicat si a fost acolo sa va raspunda la cereri.

Chiar ieri dupa ce am stat cu Aly sa cautam medalii si sa stabilim un sistem de premii pentru concurs, am zis sa ne apucam de o tema.

Cine stie ca ea a stat cateva ore bune cautand un Dreamweaver si mai apoi sa inteleaga cum functioneaza totul? Voi nu stiti ca am ales o tema portocalie cu chibi noi si background nou, pentru ca nu se vede inca decat pe admin pana nu rezolvam toate chichitele.

Ma simt foarte ofensata, si sunt sigura ca si alti membri ai echipei se simt la fel.




[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#37
gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma
Faceam si cu font cat casa da nu mai stiu codu'....
Sa mai scriu odata? aa si mozilor,de ce va doare ce scriu niste copii pe internet,inteleg ca e munca voastra dar totusi,pare ca puneti prea mult la suflet [ adica nu zic sa nu da-ti replica da na' faceti ce stiti ca doar aveti experienta(si nu sunt ironic,sarcastic sau altceva) ]
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#38
(09-03-2012, 02:38 PM)Azazel A scris: gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma,gluma
Faceam si cu font cat casa da nu mai stiu codu'....
Sa mai scriu odata? aa si mozilor,de ce va doare ce scriu niste copii pe internet,inteleg ca e munca voastra dar totusi,pare ca puneti prea mult la suflet [ adica nu zic sa nu da-ti replica da na' faceti ce stiti ca doar aveti experienta(si nu sunt ironic,sarcastic sau altceva) ]

Azazel, respecta si vei fi respectat. Respect primim, de la foarte putini, dar primim, si totusi ii respectam pe toti in egala masura. Nu e vorba de durut ce scriu niste pusti care habar nu au cum sa se stearga la fund singuri, scuzati expresia, nu ne doare pe noi chestia asta. E ideea de bun simt, de care multi nu dau dovada pe forumul asta. Lipsa de bun simt ne deranjeaza mult mai mult decat orice replica aruncata aiurea de copii astia. Nu ne deranjeaza ca unu ne injura sau ne face cu ou si cu otet, deh, asa a fost el sau ea invatat sa vorbeasca, atunci vorbeste cum stie mai bine. Dar ce este deranjant este, spre exemplu, faptul ca desi la aproape fiecare nou fic inceput de la sectiunea de FF le zic sa puna nenorocitele alea de conditii, si, la fel, aproape de fiecare data sunt ignorata. Apoi fac alt fic, iar aceeasi rutina. Pune regulile, sunt ignorata si tot asa. Aia este deranjant, nu diareea verbala a unui pusti.

Nu este slujba noastra sa stam sa suportam comportamentul unor copii carora le lipsesc cei 7 ani de acasa, si nici slujba noastra sa ii invatam lucrul asta. Pentru asta au parinti, sa ii educe cum sa se comporte cu alti oameni si cum sa nu vorbeasca in societate. Se pare ca totusi, majoritatea parintilor neglijeaza acest aspect.

Si nu esti ironic, esti sarcastic. Ironicul nu se aplica asupra unei persoane, o persoana nu poate sa fie ironica. O situatie poate sa fie ironica, o persoana este doar sarcastica.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#39
/sigh

Nu cred ca mai are rost sa continui toata dezbaterea aceasta. Mi-am exprimat punctul de vedere mai devreme si nu vad sensul in a repeta tot ce am spus, daca nu sunteti in stare sa sintetizati.

O hallo thar, Dizule, nu te-am vazut.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#40
Ma scuzati ca intervin si nu voi mai repeta aceleasi lucruri spuse de Diz si Lia. ^^
Citat:Formati un grup din 4-5 utilizatori normali, sau mai putini daca vi se pare prea mult, care au puterea de a da pareri constructive legate de ideile userilor postate aici, sau descoperite de voi. Cineva care le poate imbunatatii, sau le poate critica asa cum trebuie. Idei sunt, daca asteptai cateva minute
Sincer, nu ati avut ochii deschisi cand trebuia. http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=28068 *lol * Din septembrie va rugam sa dati idei pentru ori ce sectiune, pentru ori ce va nemultumea si ce s-a intamplat? Topicul parca nici nu mai exista. Nu am spus NU userilor , chiar ne intrebam de ce nu posteaza nimeni. Sa nu ziceti ca nu ne-a pasat de ideiile voastre. A fost si deschis un topic pentru ele, a ba nu 2. Cand nu mai posta nimeni la "idei pentru zup" am redeschis altul, oarecum disperati sa va aflam neumultumirile. Va asteptam cu totii cu idei. Dar ce? Nici nu v-ati obosit... Si miky, crezi ca un grup de 5-6-7-100 de useri ne-ar ajuta in gasitea ideilor? Nu cred. Fiecare user e liber sa isi exprime opinia, dar nu sa isi bata joc. Au mai fost persoane care au promis ca vin cu idei si au venit o BRANZA. Nu e vina staff-ului. Sa muncit si inca se munceste pentru Zup. Daca aveati idei miky, pana acum, de ce nu v-ati obosit? Da...
Citat:Chiar nu intereseaza aproape pe nimeni de zup? Sincer acum. Va e frica, rusine sa puneti o idee? xC Of..of..
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Temele de Forum Lia 14 7.600 13-05-2012, 12:13 AM
Ultimul răspuns: Cherie
  Posturile Aly 6 5.060 26-03-2012, 12:40 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Tema noua pentru forum - Zup Color Theme Flaw 6 5.286 14-04-2010, 09:23 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  Primul forum yaoi romanesc Lye 3 4.635 12-05-2008, 12:56 PM
Ultimul răspuns: Flaw


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)