Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Originea nick-ului

#91
Nick'ul meu e clar... ardei. Pai, probabil suna ca si cum mi-ar placea.. bleeeh, nu, urasc ardeiul si in general legumele, insa pentru ardei am cea mai mare ura si un alt lucru e trupa Red Hot Chilli Peppers care-mi place enorm :3.

#92
Aaaa 21
Habar nu am de unde vine nickname-ul meu 21
Voiam cu orice pret(cat mai curand posibil) sa ma inregistrez pe forum pentru a citi un fic si primul lucru care mi-a venit a fost USE. Probabil ca vine de la username 21
[Imagine: IMG_0002.jpg]

#93
Originea acestui nick este ...de cand aveam eu numele la counter-strike acum MULTI ANI si rupeam si luam ban-uri aiurea...si-l folosesc pe forumuri de atunci ! Cool
Asa sta treaba, forta fara ratiune e tiranie
Si ratiunea fara forta e degeaba !
[Imagine: itachifastbulletmangekyosiggy.gif]

#94
SASQUATCH
E unic, nu? Pe naiba. Prea mult Tumblr, Supernatural si 55 de obsesii -toate doar pentru Jared Padalecki (actorul ce l-a jucat pe Sam Winchester).
Sasquatch i-a zis Dean lui Sam cand l-a bagat in pat baut, referindu-se la inaltimea sa. Iar de atunci, prin grupul Supernatural de fani, i se mai zice si Sasquatch (Puppy sau Moose) lui Jared. Asa se intampla si in fanfiction-uri cu J2 sau J2M (presupun ca si in ultima, nu m-am omorat dupa acest threesome).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#95
K sa imi spun si eu originea nickului...
Nick : Kyshin
Acest nick isi are baza in animeul Soul Eater si inseamna suflet gol sau cavaler (depinde cum il folosesti) . La inceput il foloseam doar pentru sensul din Soul Eater adik suflet gol ... asa ma sinteam pe vremea aia , dar pe urma dupa ce am analizat si am vazut ca si numele meu original se regaseste in kanji in acest nick am ramas surprins si am continuat sa il folosesc in jocuri sau pe diferite site-uri...
Yami ni madoishi awarena kage yo
Hito wo kizutsuke otoshimete
Tsumi ni oboreshi gou no tama

[Imagine: o5xjwy.png]

#96
De la Batman. Sunt fana atat desene, comics cat si filme. Printre personajele preferate se numara si Joker, iar el asa ii zicea de foarte multe ori, deci de aici si acest nick. Imi place cum suna, mai ales ca Joker a fost singurul care si-a permis sa faca misto de el si are un ton ironic, omu' ala negru si serios raspunde la un nume scurt si catchy.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#97
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#98
So "foc" nu? Mda,asa s-ar parea,numai ca nu e.Am o prietena pe undeva (Costin stie) care avea numele asta si mie oricum imi placea.Am vrut sa aleg "kitty" fiindca e nik-ul meu de suflet,dar era luat deja....
[Imagine: tumblr_mihybjaQlI1rnvpygo1_500.gif]

#99
Prima data cand am dat de numele 'Faust' a fost cand ma uitam la Shaman King. Mi-a placut mult personajul asa ca am citit putin despre el pe net. A urmat descoperirea minunatei trupe Kamelot care avea 2 albume centrate pe opera 'Faust' a lui Goethe 4. Dupa ce am ascultat bine albumele si am recitit pe net diverse, am decis sa citesc opera asa cum se cuvine. Am devenit atras si mai mult de personajul lui Faust, realizand ca eu, in mare masura, ii intelegeam viziunea. Asadar, Faust a devenit numele meu in lumea bitilor si chiar si in cea reala, suprapunandu-se binisor cu mine. That's all 4.
[Imagine: Dark-Tranquillity-raman-fara-basist.jpg]
We are delusional
To go against mortality
Still we fight, love and create
As the only creatures
In on life's grand secret
We sense the pointlessness beyond

[Imagine: JudaiFlip_Signature.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)