Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My yaoi oneshots.

#11
Hello girls! va multumesc muult pentru comentarii, sunteti niste scumpe:*
am venit cu nextul, care va fi ultimul. :p

Capitolul III

A iesit din camera, nu inainte de a-mi arunca o ultima privire fulgeratoare. Dupa asta, cateva lacrimi mi-au inundat obrajii. Erau atat de multe, incat mi s-au strans in barba, iar apoi mi s-au scurs pe bluza. Cum putea sa ma santajeze asa?! Am asteptat toata viata sa aflu cine sunt. Ce poate fi mai rau decat sa nu iti cunosti parintii? In plus, chiar ma simteam ciudat. Plangeam, simteam, ma emotionam, la fel ca un om, desi aveam si altfel de instincte. Mai nou mi-am dat seama ca ma pot indragostii. Defapt, mi-am dat seama ca eram deja. Adevarul e, ca nici eu nu mai vreau sa stau departe de el. Era slabiciunea mea. Usa s-a deschis, scotand un scartait, iar apoi s-a ivit Sergiu, care mi-a adus masa, portia de sange.

- S-a intamplat ceva?ma priveste uimit pret de cateva secunde. Era si normal, nu cred ca m-a mai vazut plangand.
-Sergiu, poti tine un secret?l-am intrebat stergandu-mi lacrimile si incercand sa ma calmez.
-P-pai, eu nu vreau sa am probleme, dar daca vreti sa imi spuneti ceva sigur, va ascult…
-Nu te speria, i-am raspuns scurt afisand un zambet care nu a durat mai mult de cateva secunde.
Sergiu s-a asezat langa mine, pe pat. M-am dat putin mai incolo, am luat o perna in brate si m-am asezat turceste in mijlocul patului. Brunetul ma privea uimit, asteptand sa afle ce aveam de spus.
-Ce s-a intamplat cu domnul de dinainte? A plecat putin nervos..
-Exact despre asta vreau sa vorbim, l-am intrerupt eu. Sti, tu ma consideri vampir? Crezi ca vampirii se pot indragosti? Sau oamenii de vampiri, si invers?
Sergiu face ochii mari, si ma priveste cu atentie. Tuseste subtil, iar apoi isi indreapta directia in alta parte. Am vazut cum obrajii lui au inceput sa se inroseasca. M-am apropiat de el dand din cap, invitandu-l sa imi raspunda.
-Nu stiu daca se pot indragosti, dar stiu sigur ca un om poate sa se indragosteasca de un vampir.
-Poftim? Esti sigur? De unde sti? Il intreb tot mai curios, apropiindu-ma de el.

Sergiu imi mangaie fata, iar apoi ma trage mai aproape de el. Mi-a prins buzele intr-un sarut patimas, si destul de lung. Limba lui se juca libera prin gura mea. I-am simtit mana calda pe spate, in timp ce pe cealalta o tinea dupa gatul meu, astfel incercand sa nu ma lase sa ma retrag, in caz ca aveam vreo intentie. Am inceput sa gem, dar a pus stapanire pe buzele mele, urmand un alt sarut, si altul, si altul. Si-a ridicat capul, apoi m-a sarutat pe frunte,tinandu-mi capul lipit de pieptul sau. Am putut sa ii simt bataile inimii foarte puternice, incat puteam sa jur ca avea sa sparga pieptul in orice moment. Cand a vazut ca mi-am ridicat uimit privirea spre el, m-a indepartat, iar obrajii sai au inceput sa fie tot mai rosii.

Vizibil agitat, s-a asezat inapoi langa mine, evitandu-mi privirea.
-Imi pare rau, am simtit nevoia sa fac asta. Nu e nevoie sa ma dati afara, voi pleca si singur.
-Nu e nimic, nu ii poti dicta inimii, am oftat eu, rotindu-mi privirea prin camera. Am luat perna si mi-am astupat fata. Chiar despre asta voiam sa vorbim, am continuat eu. Imi pare rau, mi-am dat seama ce simti pentru mine, dar nu vom putea sa fim impreuna.

I-am explicat lui Sergiu toate cele intamplate. Privirea sa inocenta si curioasa ma urmarea. Si-a dat seama ca sufar, dupa ce i-am confirmat asta. A plecat grabit fara sa mai astepte sa auda ce aveam de zis. L-am lasat in pace, si m-am asezat comod in patul moale, pentru ca deja era noapte.

*********************

A doua zi, de dimineata, defapt era trecut de amiaza cand m-am trezit, si-a facut aparitia Daichi. Uimit, l-am intrebat de ce este aici, si mi-a raspuns scurt si la obiect ca l-a rugat Sergiu sa vina. Ce-i drept, ii multumeam in sinea mea lui Sergiu, pentru gestul facut. Insa, ma intrebam de ce ar face el asta? Mi-a confirmat ca ar vrea sa fim impreuna, ca mereu a vrut sa ma sarute… si , acum?

-Sunt hotarat sa iti spun tot ce stiu. Vino spre oglinda. Dupa cum ai observat, poti vedea o simpla reflectie. Dar, nu e numai asta, spune el atingand oglinda. Este o oglinda facuta chiar de mine, cu atata migala, pentru a-ti arata ce esti cu adevarat.
Intr-adevar, in oglinda a aparut un vampir, un varcolac, si surprinzator, un om.
-Cred ca ti-ai dat seama. Aceasta oglinda indica genele tale. Acum, iti voi spune din previziunile mele: mama ta a fost pe jumatate vampir, pe cand tatal tau a fost varcolac.

Am facut ochii mari, dupa care am scos un sunet, in semn ca am inteles. Defapt, mi-am dat seama ca latura mea umana era mai puternica decat cele doua la un loc. Asta explica tot. Setea de sange, caninii, pielea alba, culoarea ochilor si vederea slaba imi indica faptul ca aveam si o parte de vampir, iar simturile mele bine dezvoltate, si urechile ascutite explica ca eram un varcolac. Am inceput sa plang de fericire, aruncandu-ma in bratele lui Daichi. In sfarsit aflasem, datorita lui!
Pe fata acestuia se afisa in zambet orgolios, tinandu-ma in brate, dupa care isi apleca capul spre mine, si privindu-ma pofticios ma saruta pe nas. Aproape ca m-a bufnit rasul, dar se pare ca si el era amuzat.

-Multumesc.. am murmurat eu
-Te iubesc, Umeko!

Nu am mai apucat sa spun nimic, pentru ca deja mi-a acoperit buzele de ale sale, intru-un sarut pasional si foarte posesiv. Inima a inceput sa imi pulseze rapid, iar obrajii au devenit rosii. Siteam fiorii cum imi strabateau corpul, si usor, usor, pielea mea a devenit ca de gaina. Daichi m-a mangaiat pe par, Despartindu-mi buzele cu limba sa, si lasand-o sa cerceteze lacasul meu umed in voie. Ne-am indepartat cu pasi mici de oglinda, astfel ajungand langa pat. Daichi ma impinge, apoi se aseaza in genunchi, peste mine, tinandu-ma de maini. Ma atinge in locul intim, iar eu scap cateva gemete care il fac sa isi arate coltii si sa ma priveasca cu superioritate. Imi descheie fermoarul pantalonilor, am vrut sa il opresc, dar oricum stiam ca orice incercare a mea nu ar fi avut succes. Deveneam din ce in ce mai agitat, cand am ramas amandoi dezbracati. Am vrut sa ma acopar, dar Daichi mi-a dat peste mana clatinandu-si capul in semn dezaprobator, iar apoi a inceput sa zambeasca. S-a asezat apoi peste mine, sa fie sigur ca ma poate domina in totalitate,si ca nu voi fugii. Am ajuns in extaz, asa cum doar noi putem.

Ending...
Cand esti diferit de ceilalti, cand o dragoste interiza iti apare in cale, cand misterele greu de dezlegat te ingrijoreaza, te bantuie, cand esti pus in situatii dificile, cand viata iti e plina de greutati si nu sti pe care sa o rezolvi prima, lasa-te condus de sentimente- e cea mai usoara cale spre succes. Atunci cand in lumea secreta doi se intalnesc, totul este diferit de lumea oamenilor. Pasiunea intrece orice limta, iar dragostea este nemarginita. Nu te descuraja atunci cand lumea te critica, ei nu stiu ca dragostea e oarba. Oricum ar fi ea, nu o evita, pentru ca nu ai sa poti.
O eternitate cu tine este ceea ce imi doresc cu adevarat.

_______________
pai, sper ca v-a placut. Astept comentarii complexe, cu privire la idee, stil, si sper sa nu fie vreo greseala de tastare.
Cea mai reuşită semnătură.

#12
Loc rezervat! hah! sunt primaa o singura data! edit dupa ce fac capu

EDIT:

Am reusit sa ajung, in sfarsit. De ce sa repet ce-au zis aialalti? Stai, repet. Scena muult prea scurta. Si stiu, dear, stiu ca-i greu *laughs*. Bat, revenind la restul: eu ti-am zis ca trebuia sa faci fic xD. Pentru mine s-a terminat cam in coada de peste. Bine, eu am tendinta de a prelungi al dracului de mult fic-urile, asa ca nu te condamn. Dar, totusi, mi s-a parut foarte ciudat ca ala s-a trezit ca vrea el sa fie bun si sa-i spuna pan' la urma trecutul lui xD. Apoi, asta e tare, ca in Papa to kiss in the dark. Toata lumea'i gay o.o. Saracu' vampiro-elf, mai intai cu bou ala, apoi cu servitoru.. ><". Bat, imi place foarte mult capitolul, este luuuung, insfarsit un capitol mai lung xD. Descrierea a fost cea mai buna, din tot ce am vazut de la tine pana acum. Pot spune ca te pricepi sa descrii saruturile, scenele ( aia neterminata.. :-w) yaoi si mai ales sentimentele. Ai descris si in rest, spatiul, puntintel xD. Trebuie sa-ti fac o marturisire *laughs* Am plans la faza cu declaratiile de dragoste. Da, eu, aia plangacioasa. So, dialogul nu a fost prea mult, si nici sec. Ah, ti-am spus ca actiunea mi s-a parut grabita. So, cam atat, eu deja stiu misterioasa idee pentru one-shotul urmator.

Gambate. Ja ne, my berry^^! :3
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.

#13
Awww :X ms ca m-ai anuntat k ai inceput sa postezi un oneshot :X k altfel saream peste el :))
place la mine mult...e diferit ce ce am citit pana acum in ceea ce priveste vampirii si mi-ai captat curiozitatea ... din pacate am ajuns numai la final...dar bine k am ajuns.
Ma bucur k a aflat cine este...:X
Ideea e buna..cred ca puteai sa o dezvolti mult mai mult...putea sa-ti iasa chiar si un fic, dar nici asa nu a fost rau...personajele au fost bine conturate, chiar daca nu ai scris foarte mult( inca un punct in plus)...imi place felul in care descrii atat personajele cat si sentimentele, sper sa vad in curand un fic din partea ta:*
In rest ce pot sa mai zic...tine-o tot asa...dak imi mai vine vreo idee dau rpd un edit poop

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#14
Oh, cat de dragut :]
^^
Mai intai, vreau sa-ti spun ca vroiam mai mult yaoi, adica scena dintre cei doi ce ar fi trebuit sa fie mai pe larg descrisa, a fost prea scurta. Si tocmai asta zic, daca este un yaoi, trebuie descriere.
Well, greseli de tastare... Bravo! Nu am vazut niciuna ;)Mi-a placut ca Daichi a fost tandru cu Umeko, atat la vorbe, dar si la saruturi:X Oh, kiss 8->
Ceea ce ai scris la finalul one`shotului, mi-a placut tare mult, a sunat ca un citat dintr-o carte sau dintr-un film, mi s-a parut emotionanta povestea celor doi. :3
" O eternitate cu tine este ceea ce imi doresc cu adevarat. " - Jur ca aceste cuvinte m-au incantat, m-a fascinat. Chiar frumos.
Astept alte one`shoturi yaoi. Te pup si byeeh :*

#15
Cum sa spun...a fost incantator :) Mi-a placut ideea, si lectia de viata care mi-ai dat-o, cred ca o sa-mi amintesc de ea pana la batrenete :P
Ador cum descrii fiecare actiune in parte a fiecarui personaj....dar cand e vorba de yaoi :(( Nu descrii atat de mult. Stiu ca nu e usor.. si nici o tema usor de abordat :)) dar incearca sa lasi scena sa dureze mai mult ed cateva secunde pt noi, cititorii....
Cred ca o sa te perfectionezi tu :))
Abia astept sa-ti vad noile oneshot-uri!!!
*Hugs* si gambatte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
P.S: Anunta-ma!!!!!
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSj7w6aX6FleDRwZa9BDCD...RuWhUr5CXA]

#16
revin cu un nou oneshot. Shounen-ai de data asta ;;)
Personajele nu imi apartin, inafara de cele inventate de mine, si nu fac bani pe seama acestora

Capitolul I

Lupta impotriva lui Orochimaru dura de prea mult timp. Eu impreuna cu cativa shinobi, dar si Naruto,Sakura si Kakashi luptam din greu impotriva lui. Eram foarte ingrijorat, dar mai ales pentru camarazii mei. Mi-am intors privirea pentru a vedea daca sunt raniti. Din fericire, toti aveau doar rani usoare. Strigatul lui Naruto ma facu sa tresar, iar acesta se arunca disperat peste mine. La cateva clipe, un kunai aruncat cu multa forta l-a lovit pe Naruto. Acesta a scos un tipat de durere, in timp ce sangele abundent ii patase hainele. A fost nimerit in picior, dar forta cu care a fost aruncat i-a produs o rana adanca. I-am scos kunaiul din picior si am incercat sa il ridic, dar nu mai putea sta in picioare. Nu mai avea multa chakra, asa ca impreuna cu Kakashi am hotarat sa il ducem la spital. M-am indreptat inapoi spre el vrand sa il ridic.

-Sasuke, ai grija!sakura si kakashi strigau cat ii tineau puterile.
Mi-am dat parul negru din ochi, si m-am intors. Nu am apucat sa imi fixez imaginea clara in minte pentru ca am simtit cum o mana puternica ma ridica, facand un salt urias. Eram un pic ametit, inca nu imi dadusem seama ce se intampla. Kakashi impreuna cu doi shinobi au venit spre mine, in timp ce Sakura impreuna cu cativa soldati din clanul ANBU l-au luat pe Naruto si au disparut.

Mi-am intors privirea catre cel care ma rapise. Era Orochimaru. Am aterizat pe o ramura groasa a unui copac. M-am zbatut incercand sa scap, dar tot ce faceam era sa il amuz tot mai tare pe Orochimaru. Ajunsese sa rada in hohote, asa cum facea intotdeauna.

Dintii perfect albi si lunguieti ii ieseau la iveala, iar buzele i se arcuiau perfect. Pe fata i-a aparut o expresie specifica lui. Rasul ii era unic. Cateva suvite scurte si brunete din breton ii cadeau peste ochi, iar restul parului era asezat dezordonat pe spate. Privirea ii era insetata de razbunare, dar amuzata ca de obicei. Culoarea ochilor era una inconfundabila, un verde galbui, care iti dadea impresia ca ochiul este brazdat de niste linii mici. Ochiul avea o forma alungita, iar sclerotica ii era de un alb perfect, la fel ca si dintii. Pe cap purta banta care avea pe ea simbolul satului sunetului.

Atunci cand Kakashi s-a apropiat tot mai mult de noi, Orochimaru a luat-o la fuga, purtandu-ma in brate. Din nou m-am zbatut, dar eram tinut strans. Am incercat sa imi intind mana spre buzunar, dar nu mai aveam la mine nici un cutit. Din nou un marait amuzat a iesit de pe buzele lui Orochimaru. Din cauza vitezei, Kakashi ne-a pierdut urma, spre disperarea mea. Am ajuns in satul sunetului, un loc necunoscut de catre mine, si am fost purtat pana intr-o casa.

-Stai aici. Sa nu cumva sa incerci sa scapi, mi-a spus, acum serios, Orochimaru.
-Dar, de ce?

Barbatul nu mi-a mai dat nici un raspuns, si a plecat in alta camera. Eram speriat, nu stiam unde eram, si cu siguranta le va fi mai greu sa ma gaseasca. Niciodata nu am mai avut acest sentiment de mata speriata, asa cum il porecleam adesea pe Naruto. Eram considerat baiatul cool care nu se da batut la nimic. De data asta eram prins, trebuia sa recunosc. Am inceput sa ma gandesc daca am vreo cale de scapare. Desi nu stiam ce planuieste, sau daca planuieste ceva, nu am avut curajul sa gandesc prea mult.

Mi-am spus sa ascult ce mi-a zis, si am asteptat privind camera. Cred ca era casa lui Orochimaru. Nu era chiar asa cum imi inchipuiam. La intrare era o usa de o nuanta cafenie cu cateva patrate, pictata in stil japonez. Eram intr-o camera mare, asa zisul living. Podeaua avea aceeasi nuanta de maro, iar in partea dreapta era un geam mare, acoperit cu jaluzele crem.In fata geamului se intindea un coltar. In mijlocul camerei era o masa mare, cu cinci scaune. Era din lemn si avea o culoare putin mai inchisa decat parchetul.In fata mesei erau niste dulapuri aranjate cu bun gust, si bine incadrate. Deasupra era o biblioteca cu foarte multe carti. Un pic mai incolo am vazut cateva foi si niste culori. Nu imi puteam imagina ca Orochimaru era un asa bun designer, dar pe deasupra si colora.
Cea mai reuşită semnătură.

#17
sakura si kakashi - Sakura si Kakashi. Well, astea au fost greselile, mai degraba, singura greseala. Bravo! >:D<
Si revenind la acest one`shot, am ramas placut surprinsa sa vad un yaoi din Naruto, de fapt, am ramas uimita sa vad yaoi intre Sasuke si Orochimaru. Ei bine, inca nu am vazut, dar ma astept la asta in capitolul urmator.
Cu asta termin ce-am de spus :] Sa nu intarzii! Te pup! :*

#18
Imi rezerv locul pt ca iti ador oneshot-urile yaoi draga Chuu :*
O sa-l citesc cand ma intorc de la masa :P:P:P Azi "chiulesc" :))
--------------------------------------------------------------------
Deci....OMG Orochimaru si Sasuke???:))
Asta da originalitate >:) Abia astept sa vad scenele...(Oro-chii sper sa nu fie violent :)) )
Sper sa vad actiune in nextu :)) A fost cam scurt asta :( Ai evoluat ult si bine la descrieri si etc...

Sa ma anunti baby :))
GAMBATTE!!!!!!!!!
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcSj7w6aX6FleDRwZa9BDCD...RuWhUr5CXA]

#19
Hey my sweetie^^. Imi pare rau ca nu am comentat pana acum, dar nu mi-a mers calcu', stii tu ><". Aaa, sa incepem cu inceputul :3. Am fost foarte mirata ca nu e genul "acela" de fic naruto, in care badboy-u paraseste orasul si bla-bla. Deci mi se pare original, si in plus, e yaoi! *laughs* Acum, umeaza superman, care iar iti zice ca ai uitat prin primele paragrafe sa descrii sentimentele, ale dracului sentimente, tot uiti de ele. Puteai sa spui cum s-a simtit Sasu cand l-a rapit ala. La ultimele doua paragrafe ti-ai revenit si ai descris frica lui. Si totusi, ala statea asa, frumos, pe canapea, si nu pleca nicaieri?=) Ma gandeam la o camera de tortura, lanturi, altceva * evil laugh*. Si totusi ce vrea sa faca Oro cu el, il baga la produs? *laughs* Sper ca voi afla in curand << aluzie la " Pune next-u sau trag, femeie! >> Actiunea mi s-a parut Grabita, trebuia sa mai descrii lupta or smth. Aaa, sper sa pui next-u mai repede. Defapt, stati linistiti dragi cititori, ca scriitoarea voastra preferata este langa mine si va asigur ca scrie next-ul, ACUM! :] Gambatte, my berry^^. Kitu te iubeste, Ja ne!
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.

#20
Loc rezervat.Loc rezervat.Loc rezervat.Loc rezervat.

______________
Bună !
Mulţumesc că mi-ai spus de one`shout. Păi, în sine, poveste îi originală. N-am mai văzut vreun fic or smth cu Orochimaru şi Sasuke. În orice caz, greşelile cred că au fost menţionate. Ai mici greşeli de punctuaţie, nu pui virgula unde trebuie, dar asta se va rezolva dacă citeşti de mai multe ori ficul înainte de a-l posta [ btw, ăsta-i un sfat ^^ ] . Aşa.
Ai mai fi putut adăuga descriere , puteai să descri mai bine sentimentele lui Sasuke, nu ştiu, dar şi aşa a fost ok. Dialogul nu a fost nici sec, dar nici foarte bun. A fost...ok. Poate data viitoare o să-l faci mult mai bun, sunt sigură de asta ; ) .
Cam atât am avut de spus. Aştept continuare şi sper să fie mai bun decât acesta, şi sunt sigură că va fi.
Big hug >:D<
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.









Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Moments of Life - kame.'s Yaoi OneShots kame. 1 2.099 13-04-2013, 02:46 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Despina's Oneshots (yaoi, yuri & hentai) Wolves 3 2.469 11-08-2011, 05:26 AM
Ultimul răspuns: Wolves
  Despina's Oneshots (yaoi, yuri & hentai) Wolves 3 2.652 11-08-2011, 05:26 AM
Ultimul răspuns: Wolves
  Yaoi Queen`s oneshots [*YAOI*] Yaoi Queen 21 24.821 16-01-2011, 04:18 PM
Ultimul răspuns: kame.
  Mikarulove`s Oneshots [yaoi] mikarulove 1 2.812 30-11-2009, 01:00 PM
Ultimul răspuns: Luzer


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)