Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My photos. x3

#21
Helăăău. ^^ Vă mulţumesc mult pentru părerile/sfaturile lăsate.
Well, am venit cu câteva fotografii care sper că o să vă placă. :] Fără alte introduceri ~
Enjoy it! :]

me and my guitar.
say hi!
flowers. :]

XoXo, Mad Hatter.


__________

Oh, mulţumesc fiindcă am trecut pe aici. ^^
Enjoy it ! x]

Umbrella. <3
Pă la ţară. *laughs*
Ăăăh, fără titlu. x)
Something. xD

xoxo.


______________


Pââânze de păianjen. Pââââânze de păianjeeeen. Oh, pââânze de păianjen. Wtf, people?
Mă rog. Am venit cu poze noooi-noi-nooooi, făcute în mini-excurise. x] Toate sunt făcute cu un Fuji S290.
Eniuei, aştept critici, sfaturi, păreri şi aşa mai departe. Enjoy it! ^^

Sibiu. x]
Pupute! *laughs*
Melc, melc, codobelc.
Coke. x)
Şiii o surpriiiză! :]]
Copacul cu fund. - se vede unde i s-a pus grăsimea. *laughs*

xoxo

____________________


Ador când sunt singura de pe aici, rlly.
Ză new pics. Enjoy it and pretty please, leave a comment! : 3
Seria "floricele şi încă ceva ", btw.

purple.
yellow.
skate.
ce poţi face cu un telefon şi o cameră foto.
like, like, like.


xoxo


__________________

Patru posturi unul după altul şi încă nimeni ? Biiiiine, cică nu mă supăr.
Aştept comentarii/critici/păreri/sfaturi, orice ! ^^


no edit.
water.
roses.

Meh, nu sunt prea mândră de ultima fotografie. 39

xoxo

[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#22
Bau!
Ei bine, după patru posturi am venit eu, care să comentez. Am să vorbesc prima dată despre ultimul set, după care, depinde de imaginaţia mea, am să văd ce găsesc.

1. Îmi place foate mult acel ceas. Este al tău? Cred că m-aş lăuda mult şi bine cu el. Este atât de vechi şi pare atât de fragiil, parca e gata să crape în orice secundă. Ei bine, obiectul ca obiect, dar poza: este clară, ceea ce desigur îmi place. E cam sec că este la perdea, dar e un contrast frumos între nuanţele perdelei şi culoarea învechită a ceasului de buzunar. Unghiul este bunicel, iar per total îmi place poza.

2. E frumos cum ai surprins poza. Jet de apă. Îmi aduce mereu aminte de vară, deci îmi generează o stare superbă. Îmi plac foarte mult nuanţele. Te-ai jucat cu luminile? Sau e poza originală? Eh, orice ar fi, ai făcut o treabă foarte bună. Păcat că e tăiată, aşa apa pare să vină de nicăieri, dar poate a fost nevoie să o prelucrezi aşa, eh, e frumoasă şi aşa.:]]

3. Lumina este foarte puternică. Nu se prea pot distinge florile. Adică, florile se pot, dar nu şi nuanţa lor. Ori a fost făcută cu bliţ ori bătea foarte tare soarele..ori habar nu am. Oricum, unghiul este interesant, dacă ar fi fost un centru de interes pe undeva, ar fi fost mult mai interesant, adică eh, părerea mea. Oricum, e destul de ok.

Păi, baftă pe mai departe cu fotografiatul. Rămâne de văzut dacă-ţi saltă sufleţelul la comentariul meu care sper că nu pare răutacios/dur. :]]

*Hugs`.*


Edit: Îmi place foarte mult poza 'like, like, like' este foarte cotidiană şi are nuanţe foarte frumoase. Un cadru foarte bun după părerea mea şi ideea destul de originală. Claritatea e foarte bună şi..ce mai, îmi place, asta este.:]]
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

#23
@Candy_Girl_Love. ; mulţumesc frumos-frumos-frumos că ai adus topicul la viaţă. :3 Sper să mai treeci pe-aici şi data viitoare ! Awm, lănţişorul îi al meu şi şi şi fotografia cu jetul de apă aşa este prinsă, fără crop or smth leik that. ;] But thx anw. XDD
Buun, am venit cu fotografii noi - vechi , înţelegeţi voi. Aştept sfaturi, păreri, critici, de toate!

black and white. --> model: Laura G. ma' bff. <3
for an eternity.
how evil you are.

xoxo
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#24
Hey, hey tuuu ~ ! Aşa, nu mă întreba de ce n-am trecut pe aici mai devreme pentru că nu ştiu ce să zic :]]. O să dau vina, ca de obicei, pe lene.
Revenind. Black and white - E interesantă fotografia, dar nu mă impresionează atât de mult. Adică, e una dintre pozele pe care le vezi deseori pe facebook sau pe alt site de socializare. Poate dacă îi dădeai cropp astfel încât să se vadă ochii şi bandana aia de pe cap ar fi fost mai specială. Sau dacă întreaga poză era alb negru, doar bandana să fie roşie sau, mă rog, culoarea ei reală. Sper c-ai înţeles ce voiam să zic.
For an eternity - Îmi place cum se văd copacii - aşa, negrii, iar cerul colorat în spate, chiar drăguţ. Ideea, însă, e folosită şi răsfolosită de mii de ori, dar totuşi e drăguţă. Totuşi, mă deranjează cablurile acelea care strică destul de mult poza. Nu arată estetic, sincer. Puteai să o faci din alt unghi pentru a scăpa de ele. Ah, da, puteai să umbli puţin la contrast pentru ca cerul să arate, you know, mai spectaculos.
How evil you are - Asta chiar îmi place. În special ideea, cum le-ai aranjat. Aşa, pozele făcute lunii sunt cam greu de.. ei bine, făcut şi asta din cauză că îţi tremură mâna - cel puţin, cea de-a treia poză e puţin ( mai mult ) mişcată :]]. Însă, e chiar drăguţă ideea, i like it.

Şi acum am de gând să închei după o după amiază întreagă în care m-am chinuit - cu mici ( mari ) pauze - să scriu acest post. :]] Apropo, te rog să-mi reaminteşti ce aparat foloseşti : ) şiii succes!
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#25
Hey
Vad ca e destula activitate pe threadul de fotografie, asa ca imi bag si eu nasul pe aici. N-am vazut decat pozele de pe ultima pagina, asa ca pe astea o sa comentez.
Me and my guitar ar fi o poza frumoasa daca ar fi focalizata si luminata cum trebuie. In rest, nu am ce sa reprosez la ea.
say hi!, desi se vede subiectul si inteleg ce ai vrut sa faci, creanga aia cam strica totul...si e nefocalizata. Puteai sa o faci mai de aproape, si iesea un macro chiar dragut.
Flowers, iar ar fi o poza frumoasa daca ai focaliza cum trebuie. Unghiul este bun, subiectul e prins cum trebuie...dar focusul, focusul strica tot.
Umbrella....o umbrela intr-un copac? I'm sorry...I...don't see the point. Ironic, focusul este bun la poza asta dar subiectul...well nu prea ai subiect. Si incadrarea e facuta aiurea. Nu mai centra pozele, incearca sa iei din unghiuri, ca la Flowers.
Pă la ţară...ehm...nu tu subiect, focusul e bun, iar, ironic...dar n-ai un subiect in poza.
Ăăăh, fără titlu. si Something. no comment...chiar...no comment.
Sibiu ar fi aratat mai bine daca era plasat intr-un colt, dreapta, stanga nu conteaza, si daca era luat putin mai de jos in sus, sa se vada aproape toata structura.
Pupute! pe langa faptul ca focusul e iarasi aiurea, ar fi mers un zoom si un crop pe pasari. Asa se cam pierd in fundal.
Melc, melc, codobelc. ehm...focusul e ok, dar subiectul e irelevant.Totusi ai fi putut sa faci un crop doar pe melc..sau sa il pui mai in stanga pozei...cred ca ar fi aratat mai ok.
Coke...well...it's a can of coke...nu merita sa faci o poza dar...totusi hmmm...ai fi putut sa o prinzi pe jumate, pe verticala, si cu un background blurry...ah si sa fie cu fata, sa se vada jumate din nume.
The tree...well...it's funny, but that's all there is to it.
Purple, yellow si skate sunt in sinea lor poze bune. Poate pe purple ar fi mers un macro totusi. Iar Yellow si skate sunt nefocalizate, dar subiectul si pozitionarea e ok la ultimele doua.
ce poţi face cu un telefon şi o cameră foto....ehm un focus mai bun? si un subiect mai interesant.
Like like like e o poza ok, ar fi mers sa te apropii mai mult de pantofi si sa faci poza de la nivelul pamantului.
No edit, that's actually a good photo, pacat ca ai centrat-o iar.
Ultimele doua nu pot zice ca au un subiect clar, iar la roses daca vroiai sa faci ca un fel de pattern, puteai sa faci poza de sus, ar fi aratat mai bine. Asta sau macro pe un trandafir si restul sa se vada blurry in jur.
Black and white...daca vrei sa faci un portret bun trebuie sa ai o iluminare buna. Aici nu este. Asta unu la mana, si doi ai fi putut sa o lasi sa stea dreapta si sa lasi un focus pe ochi.
For an eternity...ehm...what? Nu ai subiect iar copacii aia cam strica poza...nu ca ar fi minunata ea, dar...just no.
How evil you are...I do not get. Poza din mijloc e prinsa bine...prima si ultima sunt blurry si se vad urat...pot zice ca ai un subiect da...dar focusul.
That's kinda all.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#26
Să vedem...

black&white este mult prea simpă , iar ideea este clişeică. Totuşi , fotografia în sine este destul de reuşită. Un focus pe ochi n.ar fi stricat, crede.mă şi prietena ta ar fi putut sta dreaptă. Plus, iluminare nu.i bună. Dar chiar şi.aşa, îmi place ideea. Cum spuneam , dacă mai faci portrete, prima dată îţi trebuie lumină bună. Apoi...o idee şi desigur, calitate. :]
For an eternity - îmi plac culorile. Violetul acela şters dă un aer de mister. Drăguţ aşa. Şi totuşi , puteai lua din alt unghi cerul, căci cablurile acelea strică totul. Ai reuşit, totuşi , să prinzi copacii într.un mod mai ok...
How evil you are - of, of, of. Măi , dacă şi prima şi ultima ar fi fost ca cea din mijloc, fotografia ar fi fost perfectă. Focusul de la prima şi ultima, din păcate...lasă de dorit.
Oricum, continuă tot aşa fiindcă te descurci de minune până acum, exceptând unele 'greşeli'. : )
Spor la treabă !

In fata mortii nu mai esti nimic, nu mai esti poet, esti un simplu om care trebuie sa dispara.

[Imagine: 69049197.jpg]

"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."

#27
Helăăău. :3
Vă mulţumesc tuturor pentru sfaturi/păreri/critici. Şi după mult timp, mă întorc şi eu. XDD Sunt sigură că v-a fost foooarte dor de mine. *laughs*
@Metal, folosesc un Fuji S290. ^^"

Eniuei, cum ziceam, câteva fotografii „noi” .

L: A luat foc cerul! - no edit -
heaven. ^^
ginger.
what tha f**k?


M.

____________

Săr'mâna, Mirule. :")

că tot a venit iarna.
că mai sunt doar două zile până la Crăciun.
că nu am nimic mai bun de făcut.

M.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#28
(16-11-2011, 11:41 PM)Mad Hatter A scris: Helăăău. :3
Vă mulţumesc tuturor pentru sfaturi/păreri/critici. Şi după mult timp, mă întorc şi eu. XDD Sunt sigură că v-a fost foooarte dor de mine. *laughs*
@Metal, folosesc un Fuji S290. ^^"

Eniuei, cum ziceam, câteva fotografii „noi” .

L: A luat foc cerul! - no edit -
heaven. ^^
ginger.
what tha f**k?


M.

Prima fotografie e cute, dar nu-mi place că-s aşa micuţe. Ca idee nu sunt rele şi le puteai evidenţia mai bine - deşi la cum arată nici eu nu le-aş fii editat.
A doua fotografie e frumoasă, dar tinde spre banal. I mean ... toată lumea pozează cerul, dar dacă şi tu vrei s-o faci, fă-o într-un mod special.
A treia poză e, oh, absolut perfectă ! Pisica aceea e adorabilă, n-am ce spune. Îmi place şi unghiul din care e făcută fotografia şi tot. A patra fotografie la fel, pisica aceea e fotogenică, nu glumă :]]



(22-12-2011, 10:36 AM)Mad Hatter A scris: Săr'mâna, Mirule. :")

că tot a venit iarna.
că mai sunt doar două zile până la Crăciun.
că nu am nimic mai bun de făcut.

M.

Prima fotografie ar fii fost minunată dacă nu ai fii exagerat olecuţă cu editatul. Îmi place că pe margini ai adăugat tentele acelea de negru, dar dacă ar fii fost cu o idee mai puţin, ar fii arătat perfect.
A doua fotografie, dacă era clară, era atât de frumoasă ! Şi aşa este, dar aşa, nu îmi dau seama dacă ai editat-o sau pur şi simplu aşa ţi-a ieşit fotografie, cert e că este neclară şi asta o face mai puţin frumoasă.
A treia fotografie e drăguţă, interesantă, dar atât. Nu exprimă nimic, eventual abstractul, dar nu încântă privirile. E frumoasă, dar atât.

Ideile fotografiilor tale sunt bune, interesante, frumoase, dar contează şi cum le pui în practică. Dacă te străduişti, iese ceva minunat. Ştii, uneori e nevoie de 100 de poze să iasă una bine, dar ai să vezi c-ai să fii mândră de poza aia 5.

Baftă în continuare, sweet pie ! hug

#29
Helău. :3
Abbi, thaanks ! hug Sper să mai treci pe aici.
Şi acum, câteva creaţii după ce am făcut înconjurul curţii. : ))

the world is full of lovers.
movie time
simplu

M.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#30
Aşaaa~. I'm here să îţi ofer comentariul, ciupercuţă 5. Vreau să îţi spun că sunt destul de obosit şi cheaun că s-ar putea să existe greşeli de tastare. Dar ştiiiu că tu mă ierţi chiar dacă vorbesc în sanscrită. 15
Revenind.
The world is full of lovers. e foarte interesantă, părerea mea. Mi se pare că a fost o micuţă problemuţă în partea stângă cu focalizarea, dar nu contează atât de tare. Poate că ar fi arătat mai bine dacă depărtai puţin aparatul de frunză sau să pui mai mult accent pe vârful ei - partea aia e cea mai interesantă. Nu prea îmi place cum se vede zăpada pe partea superioară a frunzei - e prea strălucitoare şi de aia nu prea se vede. Însă ideea e drăguţă, deşi nu văd legătura dintre poză şi titlu, dar asta chiar nu contează. Per total fotografia e chiar frumoasă şi îmi place la nebunie cum se vede frunza.
movie time. E drăguţă, deşi nu îmi place unghiul din care ai făcut-o. E puţintel cam sus şi arată banal. Ca să nu te întinzi pe jos când faci poze de genul, lasă aparatul în jos, foarte aproape de pământ, şi fă poza fără să te uiţi prin vizor. Sau, dacă ai ecran care se mişcă, foloseşte-l. Ideea în sine e destul de banală şi folosită, părerea mea. Dar, totuşi, drăguţă. Calitatea fotografiei e foarte bună, se vede extrem de bine zăpada.
simplu. Aici mă cam deranjează cum se văd excreşcenţele alea ale crengii - sau ce or fii : ]]. De fapt, nu îmi place cum se vede chestia aia în partea stângă, e pe jumătate tăiată. Îmi place foarte mult cum se vede apa îngheţată pe creangă. De asemenea, focalizarea e foarte bună.
Per total, unele fotografii au teme cam banale, părerea mea. Încearcă să surprinzi uimitorul, chiar şi în curtea ta găseşti ceva uimitor. Însă ideile tale sunt bunicele şi promiţătoare.
Ai putea să faci unele poze de la nivelul bustului, fără să te uiţi, aşa o să surprinzi lucrurile dintr-un alt cadru, nevăzut de ochiul tău. Poţi să încerci că poate o să îţi iasă nişte poze drăguţe.
Aşadar, îţi urez succes în continuare, ciupercuţo şi la mai multe poze : > ! hug
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.






Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)