Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de Misa ?
O naiva
100.00%
1 100.00%
Este blonda si in cap
0%
0 0%
Frumoasa si inteligenta
0%
0 0%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Misa-Misa

#11
Desi nu am vazut foarte multe episoade din Death Note,pot sa spun ca Misa nu este un personaj pe gustul meu.Adica mi se pare cam obsedata de Light,iar acestuia nici macar nu ii pasa.Dupa parerea mea Light este destept si niciodat nu ii va pasa de ea.Si cu toate astea pot sa spun ca nu o urasc, si ca imi place de ea dar nueste personajul meu preferat.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#12
O fata frumoasa, naiva, isteata si copilaroasa. Se imbraca... extravagant, in aproximatie seamana cu un emo [like it xD], este dependenta de Light, haioasa si nu cred ca are un IQ prea mare =]]. Stie sa tina un secret si asta este foarte bine pentru Light. Iubesc aspectul ei fizic, arata destul de bine si stie si vrea sa isi puna in evidenta toate formele. O foloseam foarte des in RPG, era preferata mea si oricum se numara prin personajele mele preferate.
In concluzie, pot afirma ca imi place de ea, dar ca fiecare personaj are defectele si calitatile ei ^^.
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#13
Ce pot zice despre acest personaj?Pai, imi place destul de mult.E tare draguta, insa nu prea-mi place cum se imbraca >.> Nu ma atrage stilul ghotic.So... e un personaj draguts , arata bine, e amuzanta si uneori cam copilaroasa dar asta o face sa fie atat de draguta.Se vede ca-l iubeste mult pe Light si atunci cand s-a sinucis pentru el nu mi-a venit sa cred , but... ata ete ! 10 . Uneori e cam naiva... dar tot imi place ! ^^
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#14
O_o..Misa e unul dintre personajele mele anime favorite.
M'a impresionat in primul rand look'ul ei gothic + inocenta si naivitatea ei..faptul ca face orice ca Light sa o iubeasca. E dispusa sa isi dea si viata doar sa stie ca baiatul o iubeste..face orice pt asta..e dispusa sa il ajute pe Kira si sa omoare oameni . Light o manipuleaza..o foloseste ca pe o papusa careia ii controleaza orice miscare.
Dragostea ei pt Light o orbeste in multe situatii si desi este copilaroasa si naiva ramane mai mereu cu picioarele pe pamant ( chiar daca nu prea pare)
Cum spuneam..mi'a placut mult de ea.
[Imagine: musicsign.png]

If I smile and don't believe
Soon I know I'll wake from this dream
Don't try to fix me, I'm not broken


#15
Imi place acest personaj Smile. Este la fel, unul dintre personajele mele preferate din Death Note. Misa-Misa e o fata foarte draguta ^^ Mie nu mi se pare ca e chiar asa de prostuta chiar daca asa pare uneori. Se vede ca e foarte indragostita de Light si ar fi in stare sa faca orice ptr el. Imi place foarte mult la ea ca este si ea "un Kira" si vrea sa il ajute pe Light. Mai imi place ca are ochii de Shinigami, ptr care a trebuit sa dea in schimb jumatate din durata vietii ei, si nu a facut asta numai o data.
Imi place si cum arata, mi se pare foarte simpatica, iar despre felul cum se imbraca... imi place stilul ei ^^. Am observat ca sora mea seamana putin cu ea cand isi prinde parul asemanator. Si ea e blonda si draguta xP 4 [si ea urmareste Death Note pe Animaz si ii place mult acest personaj XD]. Deci imi place de ea si ptr ca seamana cu sora mea xP 71
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]

#16
De obicei personajele in genul lui Misa nu-mi prea plac. Si exact aceasta a fost si parerea mea cand am vazut-o prima data, mi s-a parut doar ca e o fata foarte galagioasa, obsedata de Light si care nu gandeste prea mult.
Dar, pe parcurs mi-a dovedit ca m-am inselat. E mai desteapta decat pare si tine cu adevarat la Light. Recunostinta ei pentru el e chiar mare, desi se sacrifica prea mult pentru el, cand cred ca e constienta ca Light doar o foloseste.
Intr-un fel o inteleg. E doar o fata indragostita, si oarecum un simbol de fangirl.
Oricum pot spune ca mie imi place de Misa.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#17

Ok, sa fiu sincera, la inceput ma scotea din sarite. Ma enerva ca vorbea despre ea la persoana a III - a, dar mai vorbesc si eu asa. Este naiva, dar nu proasta. Imi este mila de ea, din cauza ca Light se foloseste de ea. >.<""" I know, when you are in love you do everything for your love. Unii zic ca Misa e doar obsedata de Light, dar eu cred ca chiar il iubeste. Este personajul meu preferat si mi se pare foarte cute, acum. Imi place cum se imbraca, in mod special. : ))
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#18
*�nainte de a �ncepe " descrierea", am s?-i rog pe cei care nu au v?zut anime-ul �n �ntregime s? se ab?in? s? citeasc?[ postul con?ine spoiler]

S? fiu sincer?, prima dat? c�nd am descoperit? c? va fi " introdus" un nou posesor al Death Note-ului am fost extrem de �nc�ntat?... Nu m-a deranjat faptul c? a fost o fat?, ba chiar mi-a sur�s ideea. Metoda prin care Misa a intrat �n contact cu Raito nu a fost tocmai cea mai ortodox?, ca s? zic a?a, �ns? mi-a pl?cut faptul c? a reu?it s?-?i acopere urmele ?i s-a asigurat c? poli?ia nu o va inculpa pentru �nregistrarea casetelor. De asemenea, am admirat devotamentul peronajului, de?i �n unele momente mi s-a p?rut, ei bine, pu?in cam jalnic? datorit? naivit??ii. Am r?mas uimit?, �ns?, c�nd am v?zut c�t de bine a rezistat interogatoriului lui Lawliet ?i c�nd a spus s? o omoare... Dup? ce Light a renun?at la carnet ?i s-a aliat cu L pentru a afla cine este noul Kira, am mai descoperit o alt? calitate demn? de apreciat la Misa: subtilitatea. ?i acum m? mir cu c�t tact l-a f?cut pe tipul ?la s?-i m?rturiseasc? faptul c? el este Kira...

�n ultima parte a anime-ului, dup? ce Misa �?i pierde amintirile despre Death Note, devine un fel de p?pu?? Barbie obsedat? de Raito ?i care este geloas? pe Takada- am fost de-a dreptul ?ocat? c�nd am v?zut-o cum s-a �mb?tat atunci ?i ce scandal a f?cut...

�n concluzie, chiar nu ?tiu ce s? cred despre acest personaj... A avut o serie de sui?uri ?i cobor�?uri bru?te ?i deranjante.
She is a living existence of selfishness.


#19
Well Misa 39 Pai la inceput mi s-a parut o idioata 22 24 Adic nu stiu pur si simplu ma enerva comportamentul ei -_-" . Era prea enervanta si prea obsedata de Kira . Cred ca din cauza iubirii ei pentru acel om care nici n-o iubeste a facut atat de multe greseli . Cu timpul am inceput sa o indragesc , deoarece mi-au placut ideile ei , ea acionand chiar bine . A suportat toate acele zile in care a fost inchisa de catre L , dorind sa afle daca ea este Kira . A rezistat pana la final , nu l-a tradat pe Kira , deoarece il iubea prea mult . Eh nici nu ma asteptam sa-i spuna lui L ca ea si Light sunt cei doi Kira . Il iubeste prea mult xD . Nu stiu ce sa cred despre acest personaj , deoarece in anumite faze imi place mult de ea , iar in altele pur si simplu ma enerveaza . Tipa arata foarte bine , imi place stilul ei vestimentar , iar parul ei este atat de dragut >< M-a impresionat mult trecutul fetei , adica a ramas orfana din cauza unui tampit -_-" , iar Kira l-a ucis 15 Dar mi se pare cam stupid sa se indragosteasca de Light , adic bun , am priceput ca a suferit mult cand a ramas singura [ oricine ar suferi ] , iar apoi a fost cea mai fericita fiinta de pe pamant cand a auzit de Kira si chiar dorea sa il cunoasca . Sa fim seriosi , cum te poti indragosti de cineva pe care nici nu il cunosti , nu l-ai mai vazut niciodata si plus ca nu sti nimic despre acea persoana . Dar totusi mi-a placut atitudinea ei , a fost o marioneta pentru Light doar pentru a-l vedea fericit . Chiar dorea sa-l ajute , nu-i pasa daca avea de suferit T_T . Pacat ca Light nu a simtit aceleasi lucruri pentru ea . In concluzie , chiar nu stiu ce sa cred despre Misa . Imi place si nu-mi place xD

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#20
Misa ... nu prea o indragesc , deoarece nu o inteleg =]] Nu stiu ce sa cred despre ea , daca este o naiva sau daca e buna de ceva . La inceput m-a enervat enorm , mi se parea genul de fata enervanta care nu ii tace gura , dar cu timpul am inceput sa-mi schimb parerea . Chiar il iubeste pe Light , dar cred ca greseste enorm , deoarece Light se foloseste de ea, nu o iubeste . O foloseste pentru a-si indeplini visul 22 . Nu o inteleg ... se lasa condusa de el , nu-i pasa de ce urmeaza , face tot ce ii spune , il iubeste prea mult 22 . O admir mult si imi e mila de ea in acelasi timp , deoarece e un fel de dragoste neimpartasita T_T . S-a indragostit de Light din prima clipa , deoarece acesta i-a razbunat parintii . Sweet <33 Dar in acelasi timp ciudat xD . Dar ea a facut toate acele lucruri din dragoste . Stiti cum se spune =]] Dragostea ne schimba mult , ne fac sa actionam altfel decat obisnuim ...
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Takada VS Misa Miranda. 0 2.099 19-08-2011, 01:23 AM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)