Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de Misa ?
O naiva
100.00%
1 100.00%
Este blonda si in cap
0%
0 0%
Frumoasa si inteligenta
0%
0 0%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Misa-Misa

#21
Sincer, nu-mi place de ea. E prea naiva. Nu face decat ceea ce zice Light, practic este papusa lui. Si in tot acest timp, ea nu vede ca Light doar o foloseste. Si cred ca n-a facut nimic special, doar a urmat ordinele lui Light. Intr-un fel mi-e mila de ea, nu numai ca Light o vedea doar ca pe o marioneta si doar se folosea de ea, dar la final a ramas singura, fara Light si fara Rem ...
[Imagine: akv4ok.png]
So sacrifice yourself, and let me have what's left.
I know that I can find the fire in your eyes.
I'm going all the way, get away, please.

#22
Nu-mi place Misa, chiar deloc. Chiar daca au fost cateva faze amuzante, tot nu m-a impresionat.
Sunt de parere ca nu trebuia sa se sinucida pentru Light, a fost o prostie uriasa. El nu tinea la ea deloc si a folosit-o. [ Inca un motiv sa-l urasc pe Light , de parca nu erau destule -.- ] Si nu stiu daca se poate numi iubire, cea pe care i-o purta. Parea mai mult obsesie ^_^.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#23
Ce parere ai de Misa ? Chair daca ea nu era tocmai in atentia tuturor, rolul ei era important. Pana sa fie prinsa cu casetele tot ecranul o acapara, era cea mai importanta. Era al doilea Kira, iar casetele erau o miscare inteligenta, asa la cunoscut pe Light. Ca si caracter ? Ea este o naiva notorie, o persoana prea blanda, dar pura nu prea cred ca ea. Obsesia ei pentru Kira, nu pentru Light, a dus-o la moarte. Cam atat am eu de spus despre ea.

Tu ce crezi ?

#24
In opinia mea, Misa este genul de persoana care daca vrea, poate. La general este cam prostuta dar atunci cand vine vorba de marea ei iubire, Yagami Light, devine foarte serioasa si face ce poate ea mai bine. Fitele ei de vedeta, desi sunt cam enervante uneori sunt chiar dragute atunci cand face fazele ei copilaresti. Este chiar credula drept vorbind, fiind sigura ca tot ceea ce Light face este adevarat si inspre binele ei. Eh, cam toanta ea de fel... 71
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Takada VS Misa Miranda. 0 2.101 19-08-2011, 01:23 AM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)