Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Metal's photos . : p

#11
So ,cum nu am ce face , o să iau fiecare post, fiecare poză . That sounds scary .

Primul post.
1. E prea întunecată, cred, iar clădirea respectivă nu se vede prea bine. Se disting oarecum culorile, însă e şi o parte puţin mai jos de centru care pare neagră .
2. Întradevăr, munţii arătau frumos, dar cerul este perfect albastru ( well, nothin wrong with that, dar face poza oarecum boring. Înjură-mă ! ) iar partea de jos este oarecum neclară .
3. Well, mie asta îmi place mult. Este puuuţintel întunecată, însă îmi place şi aşa.
4. Da, poza asta este cred că una din cele mai reuşite. Şi mi se pare minunat faptul că ai fotografiat planta în prim plan. Culorile sunt foarte mişto, pentru că nu găseşti doar verde.
4. Este neclară şi puţin întunecată. Ca peisaj, este frumos.
5. Ce văd eu în spate ? Să fie marea ? : )). lol. Ai dreptate, s-a transferat prost. Dar ca peisaj, e oarecum enervant că sunt copacii ăia acolo. Ar fi fost mai drăguţ direct plaja şi câteva mese la o terasă .
6. Foarte frumos. Deloc întunecat sau neclar. Iar albastrul ăla este bestial .
7. Nu mă înţelege greşit, e superb peisajul, numai că tot albul ăla este foarte obositor pentru ochi .

Al doilea post .

1. Sunt conştientă că poza e întunecată pentru că probabil urma vreo furtună, dar nu ştiu, am senzaţia aia că negrul / griul înghite pata aia de roz pal . Kill me .
2. Îţi ies de minune pozele cu flori în prim plan .
3. Şi asta la fel, numai că pare puţin prea înclinată .
4. <3
5. Well, ador poza asta , dar parcă culorile petalelor par oarecum şterse .
6. That was indeen awsome . Pentru că i-ai fotografiat şi frunzele, ai senzaţia aia de multe culori. Foarte frumos .
7. Same .

Al treilea post .

1. Cum a spus şi Lynnu, este în două culori, şi pare oarecum boring.
2. Denumirea cafenelei spune tot, nu-i aÅŸa ? : ))
3. Ador chitara, iar poza este foarte mişto, dar cred că ar fi ieşit mai bine dacă încercai să prinzi toată chitara. Mă refer să o fotografiezi tot de sus, numai să i se vadă tot corpul. Ştiu că nu ai înţeles : )).
4. Prea întunecată şi are nişte fire de păr care îi vin pe faţă .
5. Culorile sunt bestiale .
6. O.O Bere ! Nu îmi place berea aia. : )). Optez pentru altceva . Oricum, culoarea bărcii e foarte mişto , şi faptul că nu e scoasă complet din apă e foarte cul .
7. Şi eu aveam un lanţ cu o chitară . Asemănător. : )). Pentru mine, lanţul ăla face toată poza.
8. wow. Superb. Faptul că soarele iese atât de tare în evidenţă .


Well, now you can shoot me . But not in the head.
Ah, vroiam să te întreb ce aparat ai . Am o manie cu aparatele .

EDIT:

Cred că e de la căldură, dar am ratat un post de-al tău : )). Pe ultimul ultimul, nu ultimul care am zis eu că e ultimul, doar mi s-a părut mie că e ultimul când de fapt era penultimul, iar ultimul adevărat nu îl comentasem. lol.

The really last post .

1. Peisajul respectiv mi se pare oarecum plictisitor.
2. Îmi place foarte mult rozul trandafirului. E foarte mişto, întradevăr.
3. Ei bine, nu cred că este cel mai potrivit unghi din care puteai să faci poza. Poate de sus ar fi fost mai bine, dar aşa, nu...
4. Nu ştiu, mi se pare oarecum plictisitor. Bradul , sau fragmentul de brad ocupă toată imaginea, iar decorul nici nu există.
5. O__O'' . lol. E foarte fain verdele ăla albăstrui. Foarte fain .
6. Also, ÅŸi culorile acesteia sunt miÅŸto tare. Iar unghiul din care ai fotografiat-o de asemenea.

Don't kill me : )).
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#12
Thanks for ză comments. Btw, Ciocolată Amăruie, ştiu să cânt şi la bass şi la tobe şi la chitară acustică şi electrică. Mă rog, asta în privinţa muzicii căci sunt destule chestii [ bănuiesc ] pe care nu le ştiţi despre mine.

La mare . . Random pic in ză evening

Apusul . . Editat :]

Din nou apusul la mare

Apusul needitat :]

Cam atât for ză moment. Aşteeeept critiiiici :d
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#13
Buna Metal!
Prima poza nu mi-a placut pentru ca nu inteleg mai nimic si este invers.
A doua este geniala mai ales apusul ala ,iubesc pozele cu apus si rasarit.
A treia imi place mai ales ca ai pus punctul pe apus iar casele alea nu se vad deloc.
A patra e mai putin interesanta pentru ca nu este editat[sunt o fana a editurilor21]

Astept urmatoarele poze5

#14
Heii, again 4
Vad ca ai si poze, ce pot sa spun la primul post ma deranjeaza o singura chestie: faptul ca nu ai scos data aia, in fine nu m-am uitat la celalate commenturi pe care le-ai primit dar am vazut ca dupia ai scos data [ ieei ]
In rest sunt bune per total, unele sunt cam blurry, dar sper ca nu vor mai fii pe viitor 4
Imi place mult aia cu tipa aia cu lantisor cu chitara si apusul ala editat sunt chiar misto 43
In fine...astept si altele 71
[Imagine: d2ax6sh]

There are 3 kinds of people: those who make things happen
Those who watch things happen
And those who don't know what's happening

#15
Mă gândeam să văd şi eu ce e aşa de interesant la pozele tale, de ai atâtea comentarii şi vizualizării şi am rănas complet uimită.
Cred că a doua şi a treia poză (din ultimul tău post) sunt cele mai reuşite pentru că una e editată, iar la cealaltă ai avut tu noroc pentru că ţi-a ieşit super.
Ţie îţi plac pozele pe care le faci? 10 Dacă da, mai exersează; dacă nu, te înţeleg.

Nu sunt rea, însă şi eu fac poze şi nu prea am comentarii, cred că dacă îmi schimb statusul din female în male, o să îl umplu de comentarii 4
O să mai trec. Încearcă să te uiţi şi pe la alte poze şi compară, trage cu ochiu ..mai exersează.

#16
Mulţumesc pentru comentarii, Corina, Summer Breeze şi Chocolate Muffin. Heh, scuzaţi întârzierea, dar mi-a fost lene să pun pozele pe laptop. xD . Aşa. Noile poze sunt cu dată că mi-am luat un nou aparat foto şi n-am avut chef să scot data [ şi nici timp ] .

La grădina zoo

Ador culorile papagalului <3

Girafeeee

E frumos asfaltul, nu?

AÅŸa poate fi ÅŸi spiritul unor oameni. Stricat.

Flower

Cam atât pentru moment. Revin rapid cu noi poze.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#17
Ok let's see...
1. Asta imi place .. e foarte .. nu stiu dinamica ..
2. Ermm .. aveai dreptate culorile sunt super .. dar imaginea nu e foarte clara
3. Aici aproape ca am facut abstractie de faptul ca nu ai scos data .. e suuper poza :X
5. [ a patra nu mi se incarca srry ] imi place mult ideea... si "denumirea pozei " .. si chiar e reusita 4
6.Ori mi se pare mie .. ori mereu ultima poza e cea mai frumoasa ... And i mean it ... poza asta e superba 43. Imi place cum ai focalizat poza asta ...
In fine ... astept si alte poze ^^
[Imagine: d2ax6sh]

There are 3 kinds of people: those who make things happen
Those who watch things happen
And those who don't know what's happening

#18
Hello, hello! Let's see...Cum văd că lumea ia fiecare poză în parte, aşa voi face şi eu... :
1. Kawaii! Ador animalele... Totuşi încă mă întreb de ce a apărut şi pata aia roşie...Nesimţita!
2. Da, superbe culori, dar din păcate poza e puţin mişcată Sau stai...se mişca papagalul!
3. Girafele astea sunt super-tari! Åži le-ai ÅŸi prins bine...
4. No comment...
5. Foarte interesantă poză...Şi interpretarea la fel.
6. J'adore le fleurs... Belle...

editRyuu: Chiar daca postul asta este destul de vechi, o spun pentru ca poate observatii cu totii. Rezumati-va la maxim 5 emoticoane. Tu ai avut putin mai mult de atat.


#19
Revin după ce am întârziat o viațăă. Sorry guys, dar mi s-a virusat calculatorul și pierdusem pozele pe care voiam să le pun și... ce să-i faci. A luat ceva să le recuperez.

Hidrant : ))

Schoolbag... Burton15

Grafitti

Leoaică 8

Shoes

Highway to hell

Astea sunt toate pentru moment.
Vă aștept părerile!
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#20
Metal, sweetie, imi voi prezenta parerile despre fotografiile din ultimul post.
Pentru inceput, scoate data de pe poze.Daca nu stii cum, macar da-i crop.
Prima poza e foarte neclara, cred eu ca e miscata Iar pentru macro-uri iti trebuie aparat foarte bun.Daca folosesti unul digital mai slabut sau telefonul mobil sfatul meu e sa te orientez spre peisaje, poza de la distanta pentru ca macro-urile vor iesi foarte prost.
A doua poza: te sfatuiesc sa nu mai pozezi materiale de aproape indiferent daca au un model fain ca asta pentru ca nu au niciun Dumnezeu.
A treia: asta da.Poza smechereasca, calitatea super si unghiul la fel de bun
A patra: off, data aia strica tot iar calitatea nu e extraordinara dar in schimb imi place leoaica si inexplicabil 'pata de lumina' cauzata cred de blitz de la botul acesteia.
A cincea: cea mai cea poza. Ai combinat doua culori tari care nu stiu daca intamplator le-ai ales ca sa fie opuse(nu stiu daca ai invatat la scoala la arte dar movul e opusul galbenului, albastrul opusul portocaliului si verde opusul rosului iar in diferite lucrari sa combini aceste culori 'opuse' e foarte indicat).Pot sa spun ca e un macro reusit.Bravo!
A sasea poza: mm, in Romania nu?10 Ma iau dupa sosea.E ca sa spun asa interesanta dar nu m-a uimit.De asemenea, culorile sunt cam monotone.
Cam atat, sper ca nu te-am descurajat.Am spus tot ce aveam pe inima pentru ca nici mie nu mi-ar placea ca cineva sa ma minta in legatura cu ce fac, sa spuna ca sunt 'extraordinare' cand sunt 'de rahat'.Nu fac nicio aluzie, nu ai poze 'de rahat' dar stiu ca poti mai mult.Ideea este ca trebuie sa mai incerci si sa nu mai asculti de toti wannabes[wannabe-ii] Pluralul imi da de furca
Keep posting!


Edit Nya : Scumpo, nu ai niciun drept să îi zici lui Ladd Russo ce să facă, nu eşti moderator. Off - topic şters ! Şi ai căpătat şi un warn. ^^
[Imagine: 43e7c04227709ca633742d8d11aa32cf.png]
Eu ți-am alergat prin vene, ți-am suflat cu dor pe gene, eu ți-am upgradat sărutul, ți-am iubit necunoscutul...
~my deviantart~
~my photography topic~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)