Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lucy, Nana & Mariko

#1
DEci am decis sa deschid un topic privind cele trei diclonius . Care va placut cel mai mult , si pe care preferati?

Lucy : Cred ac e evident in ce poza e lucy si in ce poza e nyu 21
[Imagine: Lucy_Nyu.jpg]
E cea mai agresiva , care "taie " tot in calea ei . Un personaj foarte sangeros care iti da impresia ca e negativ . Ea a evadat din laborator si a avut loc un masacru cand incercau toti gardienii sa o omoare , insa nu au reusit . Ea are o parte buna , personalitatea ei fiind impartita in doua .....NYu e partea buna a acesteia , ea sta mai tot timpul , insa cand e lovita , sau ceva de genul asta se trezeste lucy si termina treaba 21 . Nyu e neajutorata , neavand nicio putere , si nu stie deecat 2 cuvinte "nyu" si "kouta" . Lucy il iubeste pe kouta , e singura persona la care a tinut vreodata .

Nana : (in momentul cand a fost luata de kurama din laborator )
[Imagine: Nana.jpg]
E un diclonius mai bland . Ei nu ii face placere sa omoare . Isi iubeste tatal farte mult , chiar adaca acetsa e kurama . Si kurama o iubeste pe ea , de aceea in final a luat-o de la acele exp-erimente groaznice si a trimis-o dupa lucy , dandui si multi bani . Aceasta a fost batuta de lucy , fiidnca a vrut sa o salveze pe mayu care a intrat neintentionat in lupta . Asa a sfarsit fara maini si picioare , atunci kurama a venit repede si a luat-o si i-au pus niste maini si picioare artificiale .Ei nu ii face placere sa omoare oameni , nu ii place chiar deloc , insa cand e enervata sau altceva isi artaa ssi ea fata de diclonius . De exemplu cand tipul ala nu mai stiu ce i-a spus , ca nu e buna de nimci , ca aia o folosesc si alte lucruri de genul asta ea s-a suparat si aproape ca l-a omorat.

Mariko :
[Imagine: Mariko.jpg]
E personajul negativ , La infatisare aceasta arata ca o fetita mica care nu ar afce rau la nicio musca . Are ochii mari si tatal ei e tot kurama acre s-a sacrificat . Pentru aceasta "fetita nevinovata" omoratul oamenilor prin ai tortura era o joaca de copii , exemplu fiind si ceea ce i-a facut lui biata nana .
[Imagine: Untitled-1-2.gif]

#2
so... lucy, nana and mariko....
Eu cel putin tot pe Lucy o prefer...nu e nici personajul pozitiv nici cel negativ...e foarte confuza(ma refer la personalitatea ei)din cauza suferintei din trecut are tendinta de razbunare(si eu as avea)...cu toate astea are si o parte buna(Nyu)..dar care nu stie sa si-o exprime, asa ca, de fiecare data cand e ranita, fizic sau psihic, iese la suprafata adevarata Lucy...Povestea vietii ei ma atrage, ma face sa-mi doresc sa aflu ce se va intampla in continuare...si imi place latura ei negativa, razbunatoare...in anumite puncte se aseamana cu caracterul meu...
Nana e genul de la care caracterul pozitiv iese in evidenta...dar totusi daca isi pierde controlul se comporta ca o diclonius si i se exercita si ei dorinta de a ucide(este o scena la un moment dat si in serie)...cu toate astea...nana mi se pare un personaj relativ normal...adica nu-mi atrage atentia cu nimic...
Mariko e personajul negativ care ucide razand, fara constiinta considerand moartea o joaca.Nu imi place fiindca nu prezinta nici o personalitate, e doar un copil care nu stie sa faca alceva decat sa se "joace"...e ca o masinarie care ucide fara motiv...
In concluzie Lucy is my favorite diclonius...

#3
well...well...si eu sunt de aceeasi parere cu lain , si la mine tot Lucy este preferata, caracterul meu seamana cu al ei si eu cate o data sunt foarte rea , ca daca as putea as omora pe toti care imi ies in cale si mai sunt zile cand sunt in toane bune si ma comport frumos .....nah ... fiecare dintre noi au doua personalitati , cea buna si cea rea !!! So ... Lucy e pe primul loc!!
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!

#4
Lucy/Nyuu is/e preferata/preferatele mele21

Imi place Nyuu ca e foarte draguta,inocenta,inofensiva,neajutorata,sexy 4
Imi place Lucy ca e foarte draguta,inocenta,inofensiva,neajutorata,sexy 21glumeam,imi place ca e asa de rea...si totusi asa de buna in acelasi timp...era in stare sa se sacrifice pentru al salva pe kouta.

Si nana e simpatica...iar mariko e chiar sadica de acum21
[Imagine: Alugays.png]
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul AnimeZup
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4
7) Zambesti, sau chiar razi

#5
Yawn... Lucy is boring... Nyu might be something... but not enough...*cough*

mie imi place Nana. E in stare sa-si depaseasca frustrarile si are o putere de sacrificiu mai mare decat a tuturor personajelor la un loc. Poate ce pierde in fata celorlalti diclonius, dar ii depaseste mult spiritual vorbind. Sunt sigura ca a trecut si ea prin ceea ce au trecut si ceilalti diclonius, dar a fost in stare sa-si pastreze controlul de sine. daca ceilalti sunt doar niste animale cu putina sensibilitate, (vezi Lucy... kills everything except for Kouta, pe care nu-l ucide pt ca s-a indragostit de el, nu pt ca n-ar vrea sa-i faca rau pur si simplu... vezi Mariko: needs to be under menace to refrain from killing), Nana s-a dovedit a fi umana.
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#6
Lucy a fost si e personajul meu preferat.
Nyuu imi place ca ma face sa rad 24
Mariko este genul de personaj care ma face sa imi zgari fata cu mainile 24 chiar nu imi place personajul ei
So categoric ramane Lucy ^^

#7
Wah, in orice topic cu Elfen Lied trebuie sa postez *O*.

Deci...
Kaede (Lucy/Nyuu) personajul principal, personajul in care ma regasesc cel mai mult. In afara faptului ca arata bine la corp si la fata si are si gusturi la haine, are si o personalitate puternica si foarte bine dezvoltata. Cum am zis si in alt topic, sunt de acord cu tot ceea ce face Kaede si o admir si o respect din tot sufletul.

Nana un diclonius foarte prietenos. La anceput nu o suportam deloc, fiindca avea o obsesie pentru tatal ei adoptiv, Kurama. Ma enerva la culme cu "papa" in sus, "papa" in jos .. dar pe parcursul anime-ului a devenit o persoana placuta. Mai ales, atunci cand s-a intalnit fata in fata cu Nana, dupa lupta cu Mariko. Nana e foarte slaba, dar langa Nyzuu ii sta bine. Pot fi bune prietene, daca nu si-ar da ordine una celeilalte, pentru ca pe Kaede, o enerveaza la maxim sa i se spuna ce are de facut.

Mariko, micuta diclonius "inocenta" cum o vede toata lumea. She's f***in' insane !! Imi place asta la ea si atunci cand se intalneste cu tatal ei mi se cam face mila de ea... oricum, imi place mai mult decat Nana. O URÄ‚SC! atunci cand incearca sa o omoare pe Kaede : |.

Din toate spuse mai sus, o aleg pe Kaede. Ea va fi mereu preferata mea, iar fara ea, anime-ul n-ar avea culoare! <3
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#8
eu zic Lucy, este undeva intr, o fi ea mai rea si a omorat oameni in trecut, dar i-a omorat pe ce-i care-i stateau in cale 21
ii omoara doar pe ce=i care i fac rau
si pe nana as putea sa o aleg, dar ea o uraste pe lucy si crede ca este o persoana rea si asta nu imi place, se da si mare ca vezi doamne nu o doare nimic cand ea avea toate membrele rupte 21
deci Lucy ramane Smile

#9
Daca o iau de la coada, pe Mariko nu pot deloc sa o plac din cauza dorintei ei continue de a ucide pt a se distra. Mi-a parut rau atunci cand a avut loc intalnirea cu tatal ei, a fost trist ca au murit impreuna, but Kurama was the one I was sorry for.
Lucy... nici la ea nu imi place acel impuls de a ucide din placere si fara mila orice ii sta in cale, iar faptul ca tine la Kouta nu compenseaza cu tot restul. Cealalta personalitate a ei, Nyu, este ca un copil mic si dragalas, uneori adorabila, alteori parca ma enerva comportamentul ce se asemana cu cel al unei pisici alintate. 22 Totusi, a fost un personaj interesant.
Nana imi place cel mai mult. Chiar daca la inceput mi se parea foarte naiva si copilaroasa, atat de atasata de "Papa" al ei si dadea impresia ca nu ar putea rani nici macar o musca, a dovedit ca e de fapt puternica. Nu isi dorea violenta, a trecut repede peste faptul ca avea membre false si se straduia sa se faca utila in treburile casnice. Si nu o uraste pe Lucy, daca ar fi fost asa, ar fi putut sa o omoare cand aceasta era in personalitatea Nyu si apoi sa dispara pt totdeauna de langa ceilalti.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#10
mult spiritual vorbind. Sunt sigura ca a trecut si ea prin ceea ce au trecut si ceilalti diclonius, dar a fost in stare sa-si pastreze controlul de sine. daca ceilalti sunt doar niste animale cu putina sensibilitate, (PVA 1788 & PVA2488



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lucy vs. Nyuu(Elfen Lied) Dark-Anyta 25 20.683 01-02-2014, 02:01 AM
Ultimul răspuns: Romania
  Lucy(Elfen Lied) Sloth 15 11.553 03-07-2011, 01:10 PM
Ultimul răspuns: `Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)