Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Life among the Yakuza

#21
Buna, dear. Nu pot sa cred ca nu mi-ai spus. Imi vine sa te mananc. Pai imi place ce vad, ai evoluat destul de mult. Ideea imi place ca nu e plagiata si ca o faci originala, adica nu seamana cu cea a lui Manu, aici a fost doar o sursa de inspiratie. Greseli nu cred ca am vazut. Stai bine la modurile de expunere, cum ti-am mai zis. Imi place ca incepi sa descrii si frumos, mai e loc, dar e frumos. Ai acel ceva ce te captiveaza. Nu spui prea multe, adica cu dragostea. Adica si eu sunt confuza, se iubesc, nu..Sasuke il omor :die: cum sa dea in ea in halul ala. Ok o palma, doua, trei, prea mult, dar nici chiar. Zau ca esti rea TT_TT Si ce motiv asa ar fi avut sa dea, nu doar ca a gresit oleaca, se mai greseste, ete nah. Totusi de ce era nervos? Stai sa inteleg, ca prin asta si-a varsat nervii.
Astept next si nu uita sa ma anunti. Spor la scris.>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 

#22
Capitolul VII[+18]


Sakura:

Ma trezesc destul de greu si observ cu bucurie ca locul de langa mine este gol. Cred ca va intrebati de ce ma bucur? Pai dupa ce bataie am primit nu mai vreau nimic alceva decat sa nu-l mai vad. Il urasc. Dupa ce eu mi-am parasit familia de buna voie si daca vroiam sa ne lase in pace puteam sa-i dam casa si ne lasa.

Flashback

-Sakura, esti sigura ca vrei sa pleci? spune mama cu lacrimi in ochii
- Da, mama, decat sa ii dam casa si dupa sa traim pe strazi mai bine plec si macar atat sa fac pentru voi sa va rasplatesc ca ma-ti crescut.
-Dar, Sakura, noi te-am crescut fiindca te-am iubit si daca nu te doream nu te mai concepeam.
Tu esti singurul lucru bun din viata mea, tu si mama ta. Nu ma intereseaza averile lumesti daca voi nu va bucurati cu mine.
-Tata, mama, eu sunt detul de mare si aceasta decizie este definitiva. Promit ca ma voi intoarce la voi, odata, fie vie fie...moarta!
Cand am spus ultimul cuvant mama a izbucnit in plans dar eu am plecat deoarece masina ma astepta.

Endflashback

Deci, am facut asta deoarece m-am indragostit ca o copilita proasta de seful Yakuza. Mie imi trebuia dragoste, si nu dragoastea unui baiat normal ci a unuia din Yakuza, mai exact a sefului.
Nu ma mai pot abtine si incep sa plang cu lacrimi amare de prostia facuta. Dar acum nu pot sa-i spun sa ne i-a casa si sa ma lase sa plec. Mama si tata chiar daca nu vor sa o arate se bucura intr-un fel ca au un acoperis deasupra capului.
Dupa ceva timp aud usa de la camera trantinudu-se si pasind cineva tare si cred ca nervos. Cred ca era Sasuke. Incerc sa ma opresc din plans si observ cu stupoare ca el era si expresia pe care o avea... Nu cred ca venise sa ma linisteasca. Il observ cum se intreapta spre mine nervos si cum ridica mana iar eu imi duc mana deasupra capului si il rog sa ma ierte. Acesta imi da o palma de ma azvarle jos din pat.
Imi spune ca daca ma mai aude vreodata plangand o sa primesc o bataie mai buna decat cea de ieri.
Incerc sa ma opresc dar nu pot. Acesta paraseste camera iar eu ma aruns in pat si imi pun capul in perna ca sa nu ma mai auda si incep sa plang sio mai tare punand mana la obrazul rosu. Nu mai pot trai asa... Nu o sa mor dar o sa ma omoare el intruna din zilele astea.
Nu ma opresc din plans si asa o tin de la ora 08:00 pana la 10:00 cand nu mai pot de atata plans si vine o servitoare si imi spune sa vin sa mananc ceva. Acea servitoare nu era nimeni alta decat Monique, cea mai buna prietena a mea din aceasta casa. Cand ma vede in ce hal arat ma ridica si ma duce la baie. Ma ajuta sa ma duc in baie si ma pune sa stau jos pe capacul de la w.c. in timp ce ea dadea drumul la apa si o verifica sa fie nici prea calda dar nici prea rece.
Dupa ce lasa sa curga apa veni si ma ridica in picioare si ma ajuta sa ma dezbrac pana ajung la sutien si chiloti. Se uita ingrozita la ranile care le ajeam pe corp si isi puse mana la gura cand imi dadu bluza de pijama jos. Eraam mai ceva decat daca as fi fost torturata. Monique era o batranica destul de draguta si nu ma sfiam de ea asa ca am lasat-o sa ma dezbrace de tot. Dupa ma ajutat sa ma pun in cada plina cu apa si cu un miros de trandafir. Gelul cu miros de trandafir era al lui Sasuke si ceea ce nu stiam noi era ca nu lasa pe mineni sa se dea cu el. Ma freca cu el dupa care ma clati si imi aduse cu capot micut din matase, alb.
Ajunsa in camera cauta prin dulat haine si scoase de acolo o rochie albastra pana sub genunchi, dar foarte putin fara bretele. Dupa care imi scoase un sutien alb fara bretele si o pereche de boxeri de aceeasti culoare cu rochia.
Ma ajuta sa ma imbrac dupa care iesim amandoua din camera si ne indreptam spre bucatarie. Se pare ca Sasuke era acolo si lua micul dejun. Cand ajung acolo se uita la mine putin nervos dupa care Monique imi spune sa i-au loc iar eu fac ce mi se spune.
Sasuke era in celalalt capat si ma privea destul de urat.
-Stii ca nu las pe nimeni sa-mi foloseasca gelulul cu miros de trandafiri?
-Imi cer iertare!spun putin speriata deoarece nu mai vroiam nimic.
-De acum incolo sa nu-l mai folosesti!spune pe un toc destul de rautacios.
-Asa o sa fac!spun in soapta fara sa ma auda deoarece poate zicea ca-i comentez si nu aveam de gand sa fiu batuta de fata cu servitoarele care se bucurau vazand ce rau ma batuse deoarece ele erau in limba dupa Sasuke.
Ma trezesc din visare dupa ce imi tranteste o farfurie cu salata in fata.
Incep sa mananc incet dupa care ma ridic si ma duc sa spal farfuria.
-Stii ca exista servitoare pentru asta!
-Si eu sunt la fel ca ele.
-Daca indraznesti sa-mi mai comentezi vreodata vezi ce o sa ti se intample. spune destul de calm.
Inghit in sec si contiunui sa spal farfuria dupa care ies din bucatarie si ma duc in curtea din spate.
Ma duc si ma pun pe iarba si inchid ochii bucurandu-ma de soare.
Deodata se intuneca iar eu crezand imi zic destul de tare ca mai bine ma duc in casa inainte sa inceapa ploaia. Imi deschid ochii si observ ca nu erau norii de ploaie ci Sasuke.
-Vom merge la iarba verde.
Aceasta insemnand ca nu ma intreaba ci voi merge fie ca vreau fie ca nu.
Ii spun ca ma duc sa-mi pun hainele necesare iar acesta imi spune ca vom sta doua zile. I intreb daca vrea sa ii pun si lui haine iar acesta imi spune ca da.
Zici ca as fi sotia lui. Ne mai trebuia si un copil si gata. Incep sa chicotesc la gandeul acesa iar acesta ma intreaba de ce rad iar eu ii zic ca ca de nimic. Acesta se uita ca la o nebuna dar eu ma indrept spre casa.
In cateva minute am o punga cu cateva haine in mana si astept in fata casei. Acesta pune chiar el umbrela, cortul, paturi, ustensile si restul.
Dupa vine la mine si imi i-a sacosa si imi spune ca pot sa intru inauntru.
Intru si il astept sa vina si sa plecam. Intra in masina si imi spune ca vor mai veni si alti prieteni de-ai lui. Ma uit putin suparata dar acesta imi spune ca vor mai fi si fete.
Ii zambesc iar acesta imi spune ca nu ar mai vrea sa dea in mine niciodata dar sa am grija ce vorbesc. Ma uit la el ca o castigatoare si cred ca acesta este un fel de "imi cer scuze".
Ma uitam pe geam si vedeam cladiri si tot cladiri pana ce observ ca incep copaci iar dupa un timp numai copaci.
Dupa vreo doua ore se opreste si imi spune sa cobor si sa-l ajut sa puna cortul si altele.
Cobor si observ putin uimita peisajul mirific ce ne incojura. Acesta imi spune ca deobicei vine aici si sta cu prietenii.
Imi spune sa-l ajut cu cortul iar eu ma uit putin ciudat la el deoarece eu nu am mai momtat corturi niciodata.
-Nu ai mai montat corturi pana acum?spune destul de suparat.
-Nu.
-Se pare ca o sa fac toata treaba iar tu doar trebuie sa ma privesti.
Incep sa chicotesc iar acesta imi spune ca vad eu diseara.Dupa aceea ma asez jos pe iarba si ma uit la el cum monteaza cortul.
Deja ma imaginam ca fiind sotia lui si el montand cortul iar copii nostri jucandu-se pe aici.
Ma trezesc brusc din visare cand sunt trezita de o fata care incepe sa rada cand imi vede expresia amuzanta.
-Buna, Ce mai faci Saku?
Ma uitam de parca am vazut o stafie.
-TenTen...?
-Da, draga, cine as putea fi?
Ii spun cum de a ajuns aici iar ea incepe sa-mi povesteasca cum s-a intalnit cu Neji si s-au placut si azi Sasuke l-a sunt pe Neji si i-a zis sa mearga la iarba verde dar sa ma aduca si pe mine ca sa nu ma plictisesc.
Dupa aceea fata observa cu stupoare ca sunt aproape mutilata. Vrea sa zica ceva dar eu ii spun ca e opera lui Sasuke. Aceasta inghite in sec dar ii spun sa nu zica nimic deoarece il plac. Cand aude asta imi face cu ochiu si ma intreaba daca el stie iar eu dau din cap negativ.
Dupa ma duc la Sasuke si il sarut pe obraz toti prietenii lui incepand sa rada. Acesta se uita urat la ei iar toti incep sa fluiere si sa se uite in toate directiile.
Dupa ce mai stam de vorba pana pe la vreo unsprezece noaptea, Sasuke vine la mine si imi spune ca el se duce sa se culce ca este obosit iar eu hotarasc sa il urmez.
Ajunsa in cort acesta sare pe mine si incepe sa ma sarute. Il iubeam deci nu l-am respins si am continuat sa ne sarutam pana ce s-a indepartat de mine putin si m-a privit in ochi.
-Tu ma iubesti?
Aceasta intrebare ma cam socat si il intreb de ce ma intreaba. Acesta imi spune ca a auzit fara sa vrea ca eu i-am zis lui TenTen ca il plac. Daca tot a auzit nu mai are rost sa neg si ii spun ca da.
-Mie, imi pare..rau.
Ooo.. maretul Sasuke si-a cerut scuze. Trebuie sa consemnez asta in calendara.
-Nu-i nimic. Totul se poate ierta!
- Nu se poate ierta. Uita-te la tine, la corpul tau! spuse acesta cu tristete in privire.
-Eu te iubesc si te-am iertat deja.
Dupa aceea a inceput sa ma sarute iar, lipindu-ma de le tot mai tare. Cred ca aceasta noapte va fi una importanta.
Din saruturi am ajuns sa ne dezbracam pana eu am ajuns sa ma pe mine doar sutienul si boxerii iar el doar boxerii.
S-a uitat la mine iar eu i-am zis ca vreau iar acesta a inceput sa ma sarute tot mai pasional pe buze, dupa care a coborat pe gat dupa care la sani si a indepartat sutienul. Mi-a sarutat sanii dupa care a inceput sa se joace cu sfarcurile deja intarite. Eu am gemut incet fiind deja excitata pana peste cap.
Dupa a coborat mai jos cu mana si dintr-o singura miscare a dat jos boxerii. Ma mai sarutat putin pe buze dupa care a inceput sa se joace la micutul meu loc neatins de nimeni pana acum..
Dupa putin timp a coborat cu capul la acel loc si a inceput sa linga eu inrosindu-ma la fata si gemand. Vazand ca sunt excitata m-a privit odata iar eu parca ceream sa mi-o bage.
-Mai esti virgina?
-Da..da mai sunt..am zis printre gemete de placere
Dupa care si-a bagat jucaria in comoara mea si a inceput sa faca miscari de dute-vino incet. La scurt timp mi-a curs un firisor de sange semn ca nu mai sunt virgina. Dupa care a inceput sa se miste mai rapid dar nu foarte deoarece ma durea ingrozitor.
Dupa o ora am simtit ceva inauntrul meu si cred ca si-a dat drumul.
Acesta cazand epuizat si adormind imediat. Cred ca nici nu e comstient ca poate m-a lasat insarcinata.
Poate nu o sa raman... dar daca raman, oare va pastra copilul si il va iubi?
Nici nu mai caut un raspuns deoarece sunt foarte obosita si pleoapele mi se ingreuneaza, eu nu ma mai lupt si ma las furata de somn.

#23
Buna. Imi vine sa te bat ca nu mi-ai spus, dar trecand peste asta.
Ti-am spus. Incepe sa se vada o evolutie. Modurile de expunere: pai dialogul e ok, descriere este, desi inca mai e loc. Vad ca ai pus o scena hentai, favoritele mele:X, asa penru inceput, sa inteleg ca e prima data cand descrii o scena hentai? pai e ok pentru prima data, data viitoare va fi si mai bine. Puteai sa o faci si mai pasionala, sa spui cum zburau hainele pe acolo, sa descrii cateva mangaieri si saruturile oferite, primte, etc.. dar pentru inceput ma multumesc si cu asta.
Sa stii ca chiar trebuie notat in calendar ca Sasuke si-a cerut scuze. Mama, sotie, copii..mai ce viitor pe pregatesti? Sper ca rozalia sa fie insarcinata si Sasuke sa accepte copilu ca de nu fac ca trenu in gara si il si omor X(
Cam atat. Astept next. Spor la scris
Muchos besos:*
[Imagine: h8v.gif]
 

#24
buna , in sfarsit ai pus si tu next-ul credeam ca nu-l vei mai pune. :| . Asa sa vedem . Desriere ai si e bine de data aceasta, naratiune la fel , dialog ai si nu e sec şi asta e bine , dialogul trebuie sa aibă şi esenţial şi nu dor " Buna" si " Pa" , chiar nu suna bine sa spui acest lucru . Asa vad ca idee ai si chair buna . Hmm , nu prea stiu ce sa spun de scena hentai . Recunsoc ca si mie imi plac chair forte mult acele scene , dupa părerea mea ar fii bine sa mai dezvoli , daca vei mai face scene ca aceaata si am o vaga banuiala ca asa se va intmapla .
Wou , sutn extrem de mirata , Sasuke îşi cere scuze de la Sakura , wou asta e ceva nou pentru mine şi cred şi pentru toţi cei care iti citeste ficul . Sper ca Saku sa fie insarcinata si sa pastrezi copilul , iar acesta sa-l iubeasca . Mi-as dori ca si Sakuse sa tina macar putin la ea si nu o mai bata pe Sakura , duap ce a aflat ca il iubeste . Sper sa fie intelegator cu ea si nu o mai chinuie.
Cam atat , astept nextul cu nerabdare . Spor la scris :*
Muchos besos
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#25
Nu am trecut pe aici niciodata cu un com.. pentru ca nu am citit si nici acum nu am reusit sa citesc toate capitolele, insa ultimele doua da. :-)
Si pot spune a ideea este absolut geniala, imi place conceptul, dar ai greseli ce lasa de dorit in multe parti. Asa ca am sa te ajut sa le identifici ca sa le corectezi pe parcurs. ;;)
Sper sa nu fiu dura, eu una pe langa faptul ca am trecut pe aici din pura placere sa citesc, dar si prin faptul ca si tu imi citesti mie lucrarile.
Cu toate ca nu dau com, asta nu inseamna ca nu citesc. :]

1` Tema Capitolului

Mi-a placut, mai ales faptul ca au plecat intr-o mica excursie de doua zile la iarba verde undeva prin padure sau pe camp.. etc.
Si partea cu cortul a fost buna, caci asa i-ai apropiat mai mult pe cei doi, insa nu ai indeajunsa descriere si actiune, revin cu asta imediat.
Si faptul ca TenTen este acolo, sigur este o bucurie pentru sakura.. : )

2` Descriere & Actiune & Dialog

Uite aici ai tu mari probleme, chiar foarte.
Nu ai destula descriere. : |
In primul rand acest capitol era perfect pentru descriere, actiune si dinamism, insa tu nu prea ai reusit sa le pui asa de mult in aplicare.
Nu spun ca nu ai ceva, dar necesita mai mult... ce ma enerveaza este ca nu ai descris sentimentele Sakurei in momentul in care Sasuke i-a luat puritate, sau faptul ca ai grabit totul si parca mi-au trecut fulgerator prin faţa... : | a fost extrem de rapid.
Daca apar scene +18, tu va trebui neaparat sa le descrii cu ambiguitate, cu volum, cu substanta necesara prin care noi sa ne imaginam mai bine ce se petrece. Cu toate ca ai spus ce face sasuke pe acolo, adica o saruta sau o mangaia, trebuia sa specifici mai multe, iar Sakura parca statea intinsa si atata, pana si ea avea flexibilitatea de a se misca.
Cateva pozitii nu strica sa descrii, pentru ca nu sunt sigura ca brunetul doar statea deasupra ei, o mai si misca cumva.. '____' Deci pe scurt trebuia sa amplifici descrierea cu sentimente, miscari corporale.. etc.
Tu in primul rand nu doar ca ai grabit aici, cat si la inceput cu tot ce ii s-a intamplat rozaliei inainte de a pleca de acasa. [adica de acasa de la Sasuke].
Totul s-a petrecut fugitiv, rapid incat nu prea am avut ocazia sa analizez totul, in asa fel ca mintea mea sa isi imagineze perfect locul...
Si peisajele trebuiau descrise si multe altele...
La actiune te sfatuiesc sa incetinesti ritmul alert si sa-l micsorezi. :]
Dialogul a fost sec, si nu atat de interesant, cel mai interesant a fost pe la sfarsit cu acea scena hentai, ca asa in rest actiunea si ma refer la intamplari au fost mai obisnuite, insa au captat destula atentie, pe mine una m-au captat. Dar incearca sa le dezvolti.

3` Greseli de Tastare & Exprimare

Aici de tastare nu prea am vazut multe, dar de exprimare am vazut si iti si enumar unde mi s-a parut complet ciudat: "a inceput sa se joace la micutul meu loc neatins de nimeni pana acum..
"
deci aici mi se pare absurd cum te-ai exprimat, si nu mi-a palcut absolut de loc, mai bine scriai asa: "Dupa ce sarutarile lui nebune si fierbinti m-au ametit complet, acesta si-a coborat buzele in jos, pe abdomenul meu, usor lingand pielea fina, ce se zgribulea dupa fiecare sarutare. Pana cand a ajuns in locul acela ascuns, de unde a inceput sa se "joace" cu el, pana cand mi s-a taiat rasuflarea, ramanand pentru cateva secunde nemiscata si incordata. Gemetele si scrancetele isi gaseau iesirea pe gura mea, fiind sunete muzicale in urechile acestuia, inima si-a accelerat bataile, amrindu-si ritmul parca cantand odata cu a lui, fiorii mi-au sagetat trupul, infigandu-se prin sirea spinarii mele.
Continuand sa dezmierde acel loc cu buzele sale fine, si-a strecurat mainile sub spatele meu, ridicandu-ma incet si cu grije, pentru ca eu sa-mi arcuiesc coloana..."
si tot asa, mergea mai bine asa, plus ca necesita si descrierea a sentimentelor cat si miscarile pe care le executau amandoi in acelasi timp. ;;) [i haz a perverted mind >:) ]
S inca una dar aia, sa fiu sincera nu a fost o greseal, doar ca am ras la ea pana am crapat, cand ai spus ca: "si-a bagat jucaria in comoara mea"... =)) am ras pe cinte, interesant te-ai exprimat aici. XD Dar mergea si mai bine.

Cam atat momentan, sunt sigura ca poti mai mult de atat, o sa fiu atenta la evolutia ta si sunt sigura ca vei sparge gheata odata si ne vei impresiona de-a dreptul. >:D< Nu spun ca acum nu faci asta, ti-am spus idea este geniala, iar modul in care Sasuke se comporta cu rozalia este unul asa de incert, nici el nu cred ca stie ce naiba vrea de la ea, ori o iubeste ori o uraste ? :-w
Deci il bat daca ii mai face ceva rau.. dar aici vine si suspansul.. >:) ala nebun.
Astept sa vad mai multe scene obscene.. >:) dar si alte idei frumoase ce le incadrezi in opera ta. Ceau !! :3

#26
Am venit cu continuarea si merci mult de comm:* si spersa nu va dezmagesc:(

Capitolul VIII


Sakura:

Ma trezesc somnoroasa si observ ca brunetul inca dormea. Incerc sa ma ridic dar imi este greu avand in vedere momentul de aseara. Nu l-am mai vazut pe Sasuke atat de romantic. Cred ca stie sa excite o fata foarte bine, caci pe mine una din doar doua sarutari am ajuns a lui. Saruta foarte bine, iar eu fiind fecioara ma excitam foarte repede si usor.
Ma ridic cu greu si cu grija sa nu-l trezesc pe brunet, ma imbrac cu haine mai groase deoarece afara este rece fiind abia ora sase. Imi i-au o pereche de blugi albi cu un dragon negru pe un picior, un pluover mov cu un craniu pe el iar in picioare o pereche de adidasi albi.
Ies afara din cort si trag aerul curat al diminetii in plamansi savurand fiecare clipa departe de aglomeratia si poluarea din Tokio.
Ma decid sa ma plimb prin padure putin deoarece nu am mai fost demult la iarba verde si eu sunt o mare iubitoare de natura caci in Tokio sunt foarte putine parcuri cu plante dupa parerea mea.
O i-au pe o carare care ducea spre padure si merg printre copacii grosi si inalti ce parca ating cerul. Ma uitam uimita din jur imprejur si admiram fiecare floare fie ca era o biata papadie pentru uni fie o floare ce nu o cunosc. Ma hotarasc sa culeg un buchetel mic de floricele deoarece nu ma pot abtine. Ma pun pe vine si incep sa culeg flori de diferite culori, care mai decare mai frumoasa si mai parfumata decat cealalalta.
Dupa ce ma hotarasc sa ma duc deoarece nu vreau sa ingrijorez pe nimeni o i-au pe cararea de unde am venit si ajung langa un lac nu departe de corturi.
Vad ca nimeni nu a iesit din cort ceea ce inseamna ca toti dorm bustean, numai eu mai matinala.
Ma indrept spre marginea lacului si imi privesc reflexia in el. Parul meu roz este prins la spate coc, port o pereche de cercei de argint in forma de inimioare mici, oferite de Sasuke a doua zi dupa ce m-a batut. Frumos mod de a-ti cere scuze. Dupa ce l-ai omorat ii dai ceva. Dar el pe mine nu m-a omorat si oricum eu il iubesc prea mult ca sa ii port ura.
Nu mai dureaza mult si o sa fie rasaritul iar eu ma uit pierduta la pestisorii care se joaca in apa cristalina a lacului cand deodata se apropie Sasuke. Ma uit la el si observ ca s-a imbracat cu ce i-am ales eu. O pereche de blugi negri cu lanturi, un hanorac alb pe care scrie Google si o pereche de adidasi albi. Se uita la mine putin iritat de privirea mea. Dupa ce observ expresia pe care a afisat-o din pricina privirii mele imi intorc capul si ma uit spre rasaritul magnific si imi spun ca si-a ales un moment minunat sa vina si sa privim rasaritul.
Dupa se pune langa mine si imi pune mana dupa gat iar eu scot un mic oftat fara sa vreau gandindu-ma la aceasta scena romantica care poate maine nici nu va mai exista. Scutur usor din cap deoarece nu vreau sa fiu suparata ci sa admir rasaritul.
-S-a intamplat ceva? ma intreaba Sasuke crezand ca am patit ceva
-Nu-i nimic. Doar ma bucur ca putem urmari rasaritul impreuna, doar noi doi.
-Se pare ca iti place compania mea, sau nu vrei sa ma imparti cu vreo alta domnisoara?
Ma uit putin urat , mai sa-l musc dupa cum il priveam iar acesta imi face semn cu mana sa ma calmez caci doar a glumit.
-Nu credeam ca esti asa geloasa? Lasa, ca pentru mine, momentan, nu exista alta fata. spune acesta dar eu ma intristez cand aud acel momentan .
Deodata o tristete apasatoare ma prinde si nu ma lasa sa fiu fericita. Eu il iubeam iar el imi spune ca pentru moment sunt buna, iar dupa ce s-a saturat de mine, ma arunca ca pe ceva expirat sau nefolositor?! Pentru el eu sunt ca marul dupa ce s-a terminat ciocolata sau mai intai cei mai prost iar dupa cei mai bun pentru sfarsit.
Cand ma vede ca aproape ca plang ma i-a in brate si imi saruta fruntea si imi zice ca ma...nu ma va parasi pentru nimic in lume. Cand zice asta se vede dupa voce ca minte.
Dau din cap ca si cum l-as crede iar dupa privesc rasaritul. Dupa ce rasare soarele ma ridic si vreau sa plec dar mana brunetului nu ma lasa.
-Unde pleci? ma intreaba acesta cu o fata de parca m-as duce sa ma omor.
-Pai.. am o problema si ma duc sa o rezolv dar singura! ii zic in caz ca vrea sa-mi propuna sa mearga cu mine sa vada daca mint si desi eu minteam cu desavarsire.
Acesta da din cap afirmativ iar eu o i-au pe cararea ce mi se arata in fata si incep sa merg iar cand observ ca in spatele meu nu se mai observa nimic incep sa las micile rauri sa curga si merg asa, de una singura prin padure plangand. Oricum nu vreau compania nimanui caci nu ma simt libera sa plang cat pot si nu suport acest lucru.
Dupa ce ajung destul de departe ma asez jos si plang asa pana simt ca nu mai pot sa mai plang si ma opresc deoarece nu vreau sa vina nimeni si sa ma vada in halul asta.
Ma uit prin prejur si observ ca sunt numai copaci si nimic alceva. Ma ridic si ma scutur dupa care ma sterg la ochi si mai stau acolo pana ce nu mai se observa ca am plans. Scot telefonul din buzunar si ma uit in el sa vad daca se mai vede si observ ca nu mai se observa nimic.
Dupa putin timp telefonul incepe sa-mi sune si observ ca ma suna Sasuke asa ca ma decid sa-i raspund. Apas butonul ca sa raspund, duc telefonul la ureche si zic un simplu alo indiferent.
Acesta incepe sa-mi zica ca si-a facut griji ca am stat foarte mult si credea ca mi s-a intamplat ceva.
-Crezi ca m-a mancat vreun lup sau urs si ai scapat de mine?
-Nu mai fa glume atat de nesarate si vine la corturi.
Ii zic ca vin imediat si sa nu-si mai faca atatea griji ca face riduri si ii inchid telefonul stiind ca avea dupa sa zica multe cuvinte de lauda la adresa mea sau a lu mama sau alte cele.
Merg incet pe cararea pe unde am venit si in cateva minute ajung la corturi si observ ca baietii radeau de brunet el fierband in suc propriu si nu glumesc caci era rsu de nervi si mai avea putin si ii iesea fum pe urechi.
Incep sa rad de expresia acestuia dar el vine la mine cu mainile in san si imi zice ca daca mai fac asta ma omoara dar baietii incep mai tare a rade si il intreaba daca nu cumva ma dus la adopie caci sigur el mi-e mama ori tata.


***Dupa o luna***

Si acum ma gandesc la acea excursie si la ce am mai facut in aceasta luna. Pai, nu am mai facut nimic deoarece Sasuke a fost ocupat cu fel si fel de afaceri si il vad ca pleaca de pe la ora sase si vine pe la vreo doisprezece noaptea.
Acum nu cred ca sunt numai afaceri ci si putin distractie deoarece vad ca de la un timp este mai distant si mereu il suna persoane iar cand l-am sunat eu odata a spus ca nu are timp de vorba dar cu acele persoane vad ca are timp. Si m-am apropiat odata si am auzit la telefon vocea unei fete si mai vine pe la usa cate o fata si intreaba de el iar eu ma fac ca nu vad.
Sunt destul de geloasa caci il iubesc dar nu sunt degeaba. El sta numai cu fete chiar in fata mea si uneori se mai saruta cu ele. Atunci inima mi se rupe in mii de bucati iar ele incep sa rada si imi mai amintesc si acum o alta scena nu prea frumoasa....

Flashback
Ma duc in living si il vad pe brunet cu doua fete langa el si cu mainile dupa gatul lor. Acesta ma vede si se face ca ploua iar dupa aceea se saruta cu fata cea blonda din dreapta lui. Avea silicoane , o fusta scurta, de o palma neagra si o bluzitapana la buric roz tipator prin care se vedea sutienul alb iar in picioare o pereche de cizme cu toc mare, roz tipator exact ca o curva. Machiajul era strident si la fel ca si cizmele si bluzita aceea. Cand am vazut scena inimas-a spart in mii de bucati si nu mai puteam sa suport sa vad cum se ling asa ca m-am dus in bucatarie. Dupa ce am plecat am auzit rasete si cred ca radeau de mine. Dupa ce am ajuns in bucataria care era goala, spre bucuria mea, m-am pus pe scaun si statean cu un pahar de suc in fata cand apare cealalalte fata care statea langa Sasuke si vine spre mine.
Nu o bag in seama dar deodata se napusteste spre mine, mai exact in parul meu si apuca parul meu cel matasos si roz cu unghiile ei mari si roz tipataor, ca nu se putea sa fie alta culoare,si incepe sa traga cu putere.
-Crezi ca Sasuke se uita la tine? Esti doar o biata tarfa cu care doar s-a jucat.
Nu puteam face nimic deoarece eram neputincioasa iar dupa ce am auzit ce a zis am devenit doar o papusa careia puteai sa-i faci ce vrei.
Ea se amuza copios pe seama mea, dar a venit Monique si i-a dat cu o tigaie in cap, fata dandu-mi drumul si plecand deoarece Monique i-a zis daca indrazneste sa se mai atinga de mine o sa-i mai dea o tigaie in cap, dupa aratandu-i tigaia. Aceasta fugi fara sa mai se uite in spate.
Ma uitam la ea cum alerga, la parul ei cel castaniu plin de fixativ, la fusta scurta rosie din latex ca si maieul de altfel care ii ajungea pana sub sani si la cizmele rosii cu toc foarte inalt.
-Te simti bine? ma intreaba batrana in timp ce eu plangeam

Endflashback

Dupa aceea m-am dus in camera mea dar mi s-a facut rau si nu situ cum mi-a venit ideea ca poate sunt insarcinata.
Ma duc jos si il vad pe Sasuke cum se linge dar nu ma doare caci sunt in suspans daca sunt sau nu, asa ca ma duc in fata lui si il rog sa-mi dea niste bani.
Se opreste putin si se uita la mine, dupa care scoate din buzuar vreo 5000 de dolari iar fetele se uita la bani ca la masini straine dupa care mii inmaneaza dupa care incepe iar.
Eu ies pe usa si merg pe jos pana la farmacie caci nu era prea departe si mai luam si eu aer curat. Ma uitam la cladirile inatle care impanzeau cerul dupa care privesc drept inainte deoarece nu am chef sa dau peste cineva. Ajung la un semafos care este rosu si astept sa se faca verde. Masinile care treceau claxonau iar pe mine ma enervau la culme deoarece ma claxonau si doar nu purtam cine stie ce... O rochie roz cu bretele lunga pana la genunchi, simpla si o pereche de sandale albe.
Dupa lungi secole de asteptat se face verde, spre bucuria mea, iar masinile se opresc si ma lasa sa trec. Alerg pana in fata farmaciei dar mult mai greu decat inainte. Ajunsa in fata deschid usa ca o fata civizilata, dau un simplu "buna ziua" la fata ce se afisa in fata mea. O fata de vreo douazeci-douazeci si cinci de ani, inalta, slabuta, bruneta, cu ochelari si ochii albastri iar pe ea vea bineinteles un halat alb.
-Buna ziua, cu ce va pot servi? ma intreaba aceasta amabil
-As dori un test de sarcina. spun destul de incet deoarece mai erau oameni in incinta cladirii
Se indeparteaza de ghiseu si se duce pana la o vitrina si de acolo i-a un test, il pune intr-o punguta din carton, dupa intr-o punga de plastic si mi-l intameaza si imi pune si un bon.
-Cat? zic doar atat deoarece mi-e rusine de ce am cumparat
-Zece dolari.
Ii inmanez banii dupa care ies in graba din cladire si observ ca este verde. Alerg pana ajungpe partea cealalalta deoarece nu as vrea sa mai stau iar si sa astept sa se faca verde.
Ajunsa pe partea cealalalte imi trag sufletu deoarece simt ca am alergat un kilometru. Vad ca mi s-a facut rau asa ca fac cu mana unui taxiu, acesta oprindu-se. Ma urc in el,ii zic unde sa ma duca iar in mai putin de zece minute ajung in fata casei. Scot banii, lasandu-i si un mic bacsis dupa care deschid usa si plec. Acesta imi multumeste si porneste spre alta destinatie.
Intru si urc sus in graba, nebagandu-i in seama pe cei trei.
Intru in baie , deschid pachetul si incep sa citesc instructiunile de folosire deoarece nu mai mai folosit asa ceva in viata mea. Cu mainile tremurande fac intocmai dupa instructiuni iar acum il pun pe chiuveta si ramane sa vedem ce va iesi....

#27
Buna , mersi ca mai anuntat ca ai pus nextul . Si nu mai dezamagit stai calma . Dor un lucru am de spus despre Sasuke :| . Este un nesuferit total si nu o merita o fata care il iubeste forte mult asa cum este Sakura . Habar nu are cat il iubeste ea , iar acesta isi gaseste fericirea in bratele unor tarfe pardon curve cum sunt alea doua . Cea mai tare faza care mi-a palcut a afost cea cu tigaia . Mi-a palcut mult de tot faza aceea.
Descreire ai , dar puteai sa mai descri si ai mult lucrurile , ope unde trecea ea cum arat acele luicrui , mai multe chesti . Naratiune ai , dialog ai si imi place forte mult . Ai cateva greseli de tastatura , dar sunt minore asa ca nu-ti face griji. Pe mine una nu ma deranjeaza . Csm atat am vrut sa spun si in cazul in care am uita ceva sa scriu cred ca ceilalti vor spune dupa mine . Cam atat :*:X:) Plus am fost prima care a comentat ficul tau :P:))
Muchos besos
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#28
deci...deci..deci....nu se poate..clar il omor pe sasuke..cum dumnezeu sa o insele el tocmai se sakura care il iubeste asa de multh??????shi mai ales..in fata ei?:|
ar trebui shi ea sa'si gaseasca pe cnv:dca sa sufere shi sasuke:)cat despre greselile de tastare..nu's multe deci nu'ti face probleme..pwp shi astepth next:X
ToXic Kiss

#29
Deci Sasuke asta al tau, ma scoate din sarite.. >.<
Al dracu' el sa fie ca nu stie cum sa pretuiasca o femeie, ce tine inchisa in ea o iubire extrem de mare... : |
Imi vine sa-l omor cand il vad cum se linge cu unele tarfe, sa le spun asa, dar mergea si mai bine spus..o inseala pe saraca tanara, care tanjeste dupa el si mai presus de asta ii este complet loiala, precum un caine.. sincer. : |
Daca eram in locul Sakurei, saraca fata : ( , ma jur ca-l omoram cu mana mea, facea cunostinta cu pumnul meu, cat si cu piciorul. Sa-i fie rusine, dar lasa ca`s sigura ca peste o vreme ii vine lui chef de ea si incepe sa fie siropos, doar ca a-si dori ca rozalia sa-i intoarca faţa in partea cealalata, sa-l mutileze. >:}
Si sunt de acord cu Kahlan, faza cu tigaia a iesit bine...
**
Dar cu toate astea inca ai greseli si vreau sa ti le enumar ca sa vezi pe unde ar mai trebui sa retusezi. Sper ca nu te superi, dar daca mereu ai sa primesti cumuri de genul: "Imi place la nebuie, e super.. greseli ai avut dar sunt nu stiu cum.. etc" nu prea ai sa reusesti sa te imbunatatesti, necesita si o critica constructiva, fiecare cititor in parte ar trebui sa-ti ofere cate una, cu toate ca ar fi mica si sa-ti enumere cateva greseli, indiferent ca's de tastare, de descriere, actiune si tot asa. ^^
Eu una doar incerc sa te ajut. :]

1` Ar fi mai frumos daca titlul ala ar fi pus la mijlocul paginii, caci asa arata mult mai frumos si mai bine, iar cu chestia aia cu Sakura, tot cam asa, acelasi tratament pentru aia la fel. ^^
Uite ce as vrea sa-ti spun, eu una nu am prea vazut ca scrii si din perspectiva lui Sasuke.. deci nu cred ca ar mai avea rost sa mai pui acolo "Sakura:", incepe direct sa scrii, ca ne dam seama. Daca este sa incepi sa scrii din perspectiva lui Sasuke, atunci ne anunti cu primul post venit si primul com inainte de a pune cap. . Adica atunci cand spui la inceput, inainte de a posta capitolul scri acolo: "Am adis nextul sper sa va placa si vedeti ca scriu acum din perspectiva lui Sasuke.." stii, cam asa.

2` Cu descrierea inca stai asa si asa.. tot trebuie sa mai adaugi, pentru ca pare prea sec si tot nu prea ne dam seama de multe.
Uite pe ce trebuie sa te axezi la ea: mimica [gesturile personajelor, sa descrii ce fac ele cu trupul, adica isi duc mana la cap, se intind etc], sentimente [sa te axezi foarte mult pe ele, fiindca tu aici o lasi prea moale cu ele, infigete calumea in ele si descriele cu volum si continut], peisaje/loc [incearca sa te axezi si pe locurile inconjuratoare, nu spun ca nu ai facut-o dar de multe ori te-ai mai repetat cu anumite cuvinte si ai folosit cam aceleasi figuri de stil, incearca mai multe lucriri, descriele mai amblu.. fa si personificari, ca nu gresesti daca faci asta] etc..
Inca ceva, sa nu eziti sa descrii si sentimentele lui Sasuke, cu toate ca Sakura vorbeste, ea cand il priveste nu incearca sa-i desluseasca framantarile, ai facut lucrul asta, doar ca foarte putin..
La actiune, pai e putin grabita, asa ca sa ai grije si ti-am mai spus sa combini mai multe idei intr-una.. ca are sa iasa bine, dar si asa arata mai bine capitolul asta, ca are ceva actiune in plus. :]

3` La greseli te descurci foarte bine.. XD, ai, dar nu foarte multe, sa incerci sa te corectezi dupa ce postezi, sau ianinte. ^^
Pe langa aceasta de exprimare nu prea am mai vazut, nu am fost prea atenta la ele, fiindca am fost captata de poveste. :3

Ce nu-mi place mie este faptul ca rozalia este prea devotata lui ala.. --"
La naiba, ca daca brunetul ii spune fa aia, ea imediat face... unde ii este forta, unde ii este tupeul, incearca sa o faci pe fata sa nu mai fie la cheremul lui mereu.
Si adu si scene amoroase ca inebunesc. XD
Cam atat momentan, astept sa vad nextul si mai ales cum evoluezi. : >

#30
Scuze ca nu e foarte reusit si stiu ca am pus prea mult dialog dar nu cred ca o sa mai postez asa de des.

Capitolul IX

Stateam intinsa pe burta, pe patul moale cu o carte de moda in mana uitandu-ma la ce se poarta in aceasta vara. Din cand in cand mai trageam cu ochii la ceas deoarece eram nerabdatoare sa vad ce este. Eram putin speriata de rezultatul care va fi, dar totodata si entuziasmata si putin nerabdatoare sa aflu rezultatul.
Ma uit la ceas si vad ca trebuie sa ma duc sa vad ce este.
Ma ridic destul de lenes din pat si ma indrept spre baie din camera, deoarece sunt mai multe bai la acest etaj. Ajunsa in fata usii, pun mana pe clanta si apas putin nesigura daca vreau sa vad rezultatul. Deschid usa incet si ma indrept spre chiuveta apna ajung in dreptul ei. Las mana in jos si i-au testul. Inchid ochii deoarece ma sperie rezultatul si nu prea as vrea sa vad care este. Ridic testul pana la nivelul ochilor dupa care deschid incet ochii. Ma uit si vad ca rezultatul este...pozitiv.Cand vad rezultatul scap testul din mana si pun mana la gurasi dau drumul lacrimilor deoarece nu le mai pot stapani. Nu prea as vrea sa fie pozitiv deoarece daca va afla Sasuke sigur ma va pune sa avortez dar eu nu voi face asa ceva niciodata. Incerc sa ma opresc iar in cele din urma reusesc dar cu greu. Pun mana pe burtica mea si imi zic ca aceasta faptura care este inauntrul meu nu are nici o vina pentru rpostia mea dar si a brunetului.
Ma sterg la ochi cu un servetel dupa care ma spal si ma sterg cu prosopul de langa chiuveta. Mai stau putin timpin care astept sa nu se mai cunoasca ca am plans dupa care parasesc baia.
Intru in camera si ma indrept spre dulap de unde scot o bluza larga, albastra cu flori albe pe ea, o pereche de pantaloni trei-sferturi albi si ma incalt cu o pereche de balerini albi.
Cobor scarile si observ ca Sasuke nu a terminat inca cu "afacerile" asa ca ies afara si ma asez pe iarba moale de langa piscina. Imi scot balerini si imi bag picioarele in apa calduta a piscinei. Dau din picioare in staga si in dreapta pana sunt impinsa de la spate de cineva si cad in apa. Ma ridic la suprafata cu greu si observ ca acea persoana nu e nimeni alta decat acea curva castanie.
-Ce dracu mai vrei acum? tip cat ma tin plamanii
-Am venit sa-mi i-au revansa. imi spune aceasta plina de nervi
Tu nu ai fi iesit vie din mainile mele daca nu era baba aia!
-Macar pe mine ma apara cineva, nu ca pe tine! spun dupa care ii arat limba.
-Esti doar o mica tarfulita si nu te apara nimenea inafara de acea baba care mai are doua guri de aer si moare.
-Poate mai are doua guri de aer si moare dar macar arata mai bine decat tine. Si cu tona de machiaj care ai folosit-o tot ca o curva arati!
Dupa aceasta replica pe care i-am zis-o a sarit in apa si a incetul sa ma bage cu capul la fund. Imi tineam respiratia dar nu mai puteam mult. Ma zbateam sa scap din mainile ei si sa ajung la suprafata sa i-au macar o gura de aer ca sa ma pot bate cu ea dar nu reuseam. In cele din urma am cedat si am inceput sa inghit apa.
In cele din urma mi-a dat drumul iar eu am cazut ca piatra la fund si totul s-a facut negru in fata ochilor. Nu mai vedeam nimic decat intuneric unde intorceam capul.
Ma gandeam ca am murit fara sa am sansa sa-i dovedesc ca o pot bate. Dar cel mai mult regret ca am murit de mana unei curve ca ea.
Se pare ca soarta a fost impotriva mea de la inceput si nu a vrut sa ma lase se fiu iubita si fericita. Dar deodata in fata imi apara o usa. Incerc sa ma indrept spre ea dar imi este foarte greu. Nu ma las si alerg spre ea pana ajung si o deschid.
Se pare ca nu am murit....
Deschid ochii dar vad in ceata. Nu pot destinge culorile dar aud voci.
-Se pare ca traieste. spune una printre lacrimi
Incerc sa zic ca traiesc si vreau sa-i zic acelei voci sa nu mai planga dar nu pot scoate nici un cuvant. Dupa cateva minute in care clipesc incepe sa se faca clar.
Il vad pe brunet deasupra mea si privirea lui pare una destul de speriata dar cand ma vede ca deschid ochii se inveseleste si ma i-a in brate si ma strange.
-Auu... zic deoarece ma durea.
Cand aude imi da drumul si imi spune ca e bucur ca traiesc. Ii spun ca eu nu ma prea bucur dar acesta imi spune ca ar trebui.
-Daca tu nu ma iubesti nu trebuia sa ma salvezi!
-Cine spune ca nu te iubesc?
Ma ridic cu greu deoarece vreau sa plec dar ametesc si brunetul ma prinde in brate.
Sper sa nu-si dea seama ca sunt insarcinata caci ameteala este un simtom cand esti insarcinata. Dar el nu cred ca observa asta deoarece din cate vad nu prea il mai intereseaza persoana mea de la o vreme.
-Te simti bine? imi pune mana pe umar si se uita la mine
-Ma simt foarte bine! ii spun raspicat dupa care ii dau mana la oparte si ma indrept spre casa mergand pe zece carari.
Se pare ca nu prea ma simt bine dar daca cheama doctorul ala o sa-i zica ca-s insarcinata si nu vreau sa afle.
In cele din urma ajung in casa cu ajutorul Moniquei cara ma intrebat daca am ceva. Ma intreaba daca vreau sa cheme un doctor iar cand aud de doctor ma panichez si incep sa ma balbai dandu-i de banuit.
-Ce imi ascunzi? in intreaba aceasta putin suparata
-Nimic.. dupa care ingit in sec deoarece stiu ca nu prea o sa ma creada
-Atunci nu ai nici o problema daca chem un doctor si te consulta. spune dupa care isi incruciseaza mainile si ma priveste suspicioasa
Stiind ca nu o sa scap o sa-i spun adevarul...
-Bine, o sa-ti spun dar te rog sa nu-i spui nimic lui Sasuke. ma uit la ea cu niste ochi de catelusi care ar topi inima orcui daca s-ar uita la ei
Aceasta da afirmativ din cap si ma indeama sa-i spun ce ascund. Incep sa-i spun tot iar cand aude ca sunt insarcinata scapa cana de ceai care mi-o aducea.
Chicotesc incet si ii spun sa tina acest mic secret.
- Cum mic? Este mare si cred ca ar trebui sa afle cat mai curand posibil! spune aceasta impacientata
-Ce sa aflu? ne intrerupe Sasuke
Cand il vad mi se fac ochii mari cat cepele dupa care inghit in sec gandindu-ma ca poate a auzit toata discutia noastra si poate a aflat ca sunt insarcinata.
-Nimic..nimic dau din maini in semn ca nu are nimic de aflat dar Monique zice ca trebuie sa afle adevarul
-Monique.... ai promis ca nu ai sa-i spui. spun eu trista
Si Monique il roaga sa se puna pe scaun si incepe sa-i spuna dar inainte sa ajunga la acel punct mai sensibil ii da o cana de ceai iar brunetul incepe sa soarba lichidul verde iar aceasta ii spune in continuare. Cand aude ca sunt insarcinata scuipa ceaiul si se ineaca.
-Insarcinata? spune acesta printre tusituri si cu ochii cat cepele
Dau afirmativ din cap iar acesta imi spune ca nu ma crede si spune ca inventez asta doar ca sa se casatoreasca cu mine.
Cand aud asta incep sa izbucnesc in lacrimi si ii spun ca daca as fi vrut sa se casatoreasca cu mine gaseam alta modalitate sa-l fac sa ma ceara de nevasta nu prin minciuni.
Dupa care ii trag o palma zbravana si plec sus cu mana la gura plangand in hohote.
Ajunsa in camera ma ajunc in pat si plang pana aud usa trantindu-se si il vad pe Sasuke cum vine la mine.
Se aseaza pe pat incet si incepe sa ma mangaie pe spate si imi psune ca-i pare rau ca nu m-a crezut.
Ii spun ca-l urasc si ca nu stiu ce am vazut la un om ca el iar el se intristeaza la auzul acestor cuvinte.
Ma i-a in brate si ma strange puternic pana scot un mic scancumul repede dupa care pune mana pe burtica si incepe sa mangaie.
Rosesc fara se vreau iar acesta incepe sa chcoteasca si ma intreaba ce cred ca este iar eu spun ca, cred ca e baietel iar el ca e fetita si desi isi doreste tare mult un baietel.
Zambesc si ii spun ca vom vedea....



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Indragostita de seful Yakuza denieverlove lovever 7 4.974 21-08-2011, 04:30 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Life among the Yakuza II +18 Sho-Yo 16 9.405 08-08-2011, 03:59 PM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  Yakuza's boss in love +18 ellamanu 88 117.048 17-06-2011, 11:03 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)