Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konichi wa

#1
Heya!
Am ajuns si pe-aci. Sunt clasa a 10-a, la un liceu pe undeva prin Bucuresti.
Minte n-am deloc, am doua broaste (aia mai mica se crede caine).
Sunt o fire vesela (desi e varsta, momentan n-am avut depresii), muzica...rock-u, manelele si populara nu-mi plac. In schimb ascult melodii japoneze si pe cele de la amv-uri (place amv-u, place si mel)
Carti...citesc tot ce e gen fantasy si horror
anime-uri: slayers, inuyasha, el hazard, elfen lied, kiddy grade, yu yu hakusho, sonic x etc
pasiuni....pentru mortaciuni si reptile
altceva nu stiu ce sa mai zic....intrebari ceva?

#2
Bine ai venit pe Animezup, Shany!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bun venit pe zup Shany! si sper ca vom deveni prietene. Numule meu este Cosmina. Sper ca iti vei face multi prieteni pe zup pentru ca eu te primesc cu bratele deschise si cred ca nu faci diferenete de varsta... sau ma insel.
Acum intrebarile:
1) Cum ai dat de animezup?
2) Care este numele tau adevarat?
3) Iti place animeul Naruto? daca da care este personajul tau preferat?
Sa nu uit: sa nu faci spam!
:bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#4
Welcome!
As avea cateva intrebari:
^ai de gand sa postezi vreun fic? [daca da, da`mi un pm]
^practici vreun sport?
^ce filme iti plac?
^ce carti iti plac?
^ce melodii de rock iti plac?
^preferi ciocolata sau vanilia?
...cam atat...
bYebye
:Xpupic

Have fun!
No spam!
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#5
arigato pentru welcome ^__^
Cosmina, si yo sper sa devenim prietene, desi la chestia cu varsta mai cam pierdut pe drum...asa...sa raspund si la intrebari (cum merg chestiile astea cu smiles?)
1) pey, cautam info despre otaku...in plus, de el stiam cat de cat de la reclamele de pe animax
2)Andreea (pe cel de familie nu-l dau ca nu vreau sa stie tot liceul ca-s fana anime....nu dupa ce-am patit in generala)
3) desi majoritatea il adora, mie nu-mi prea place. Am vazut un ep, doua, dar ma cam plictiseste. Totusi, imi place vulpoiu ala mare din primu ep. ^__^
Spamu...nu prea am avut probleme cu el din fericire

Thanx Ela (te cheama ca pe o colega din generala ^_^)
-fic cam am de gand sa scriu unu (mami, da e intr-un hal...e jumate pe un caiet ...saracu, e cam rost de broscuta...si am o pricepere la papat descriere)
-sport actual: alergatu dupa masini, dar am facut inot si cred ca mai fac la vara (yeee...nu ma inec la mare)
-filme: Alien, Eragon, Dungeon and Dragons, Regatul de foc, Stapanul Inelelor, Grimlens, Razboiul Stelelor, Jurassic Park etc. (sau orice film cu un monstrulet acolo, cat de mic)
-carti...nu sunt tocilara, dar citesc mult: Tara duncan, Septimus Heap, Eragon, Cronicile din Narnia, tot ce e de John Saul si Stephen King (desi asta are un limbaj...), Soptindu-le vrajitoarelor, Stapanul Inelelor+Hobbitul etc.
-melodii rock...pey una No giving up!! da nu stiu cine-o canta
-cioco cioco

#6
Asa eu am 14 ani si nu sunt asa mica in plus sunt in a 8 a... ti se par mica? nu stiu dar te-am intrebat pentru ca uni copii fac diferente de varsta chiar daca sunt mai mica cu 1 ani decat ei.
Chestia cu smiles nu stiu la care te referi poate e acesta :bye: este simplu : bye : dar fara spatiu intre ele si sa afli mai multe te duci la [get more] - este langa chenarul unde scri, cat despre celelalte cu pupic le scri asa cum le folostesti tu pe mess. Nu ai inteles nimic nu-i asa?
Am vazut ca iti place Stapanul Inelelor... ahhhhh sunt moarta dupa filmul acela mai ales dupa blondinul meu si de citit eu nu prea citesc.
Mai am o intrebare:
- In ce oras stai tu?
:bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#7
Hey Shany ^^ Welcome here! [yeah, stiu ca s-a mai zis xD]

Eto... are si persoana mea niste intrebari 10 Incearca sa nu le lasi sa te ucida:

Stii japoneza? Daca nu, ai vrea sa inveti?
Formatii preferate japoneze? [printre solisti e si Gackt? 65 ]
Ai citit vreo carte scrisa de un autor japonez?
Cam de cat timp esti fana anime? [asta nu e chiar asa de legata de chestii japoneze xD minune]

Si cam atat ^^ Dupa cum observi, sunt destul de obsedata de Japonia si tot ce tine de ea 65


See ya on za forum! 3

P.S. I like Tara Duncan too 10

:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#8
Hey bunapupic
Iete ca ma bag si eu in seama pe aci', ca tot n-am ce face 4
Clasa a10a in Buc? Interesant 4. Si eu sunt tot la fel..poate ne-am intalnit vreodata si nici nu stim.
Imi plac pasiunile tale 21 Desi sincer nu prea le am cu mortaciunile, insa reptilele le iubesc 65..Si toata lumea cand aude "vai cu pot sa-ti placa serpii si soparlele?"..ete na 21
Ai doua broaste? Testoase presupun..si nu te enerveaza? Eu nu le mai suport pe ale mele >.<
Altceva..un anime preferat?
Hai ca te-am lasat Smile Poate ne mai vedem pe aici, prin zona
:bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#9
Bine ai venit pe az shany-chan....uu..te cheama andreea..ca si pe mn..^_^..kewl...iti place regatul de foc si dungeons and dragons! rock on girl!..filme bestiale...ai incercat si equilibrium? iti place j-rock-ul..kewl again....ce crezi de abingdon boys school..[yeah..addicted.] xD...iti plac amv-urile...mijto..poate daca ai facut ne dai si noua sa vdm..so we can share xD..kiss ya si have fun....nya!
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#10
of, ce pacat ca nu pot intra cum trebuie pe net decat in weekend.
wa...thanx mult de welcome la toti ^__^
asa...acum am priceput faza ci anii...yo nu fac diferenta...uneori aia mai mici ca mine au mai multa minte (smilesurile de la get more nu merg...dau mozilla in judecata...sau netu meu)
asa...stau in Bucuresti...superb oras nu? poluare, oameni de toate natiunile...blocaje...deraieri de tramvaie...
asa...Eli:
japoneza stiu foarte putin...cateva cuvinte si 2-3 semne...si normal ca vreau sa invat dar si mama vrea sa ma spanzure daca afla ca meditatiile costa 4 milioane...
Gackt ....n-am auzit...si formatii D-51 (ca de aia am auzit si imi place mel. Brand New world-e in jap si nu-i aia din Inuyasha)
carte....daca se pun si cele 5 pagini dintr-un roman cu slayers...nu gasesc carti ca as citi (si frecventez saptamanal o biblioteca publica)
fana anime sunt de 3 ani, de cand am aflat de anime, dar primul anime l-am vazut mai exact prin cls, intai (ah, pokemon ala...)
Nolazy, poate ne-am intalnit daca ai bantuit pana in piata romana, ca mai departe nu am umblat (cum poti sa te duci la un tg de carte si sa iei tramvaiu in directia opusa?)
broscutele...le pun o carpa pe acvariu k pleoscaie la 6 jumate fix dimineata...ma enerveaza, da le si iubesc (nu mi s-a dus alocatia pe coada la una ca a fost bolnava?)
anime preferat....slayers, apoi kiddy grade
Goddess, nu-mi place rock-ul. S-a nimerit doar o melodie, si asta pentru ca-mi aminteste un amv care-mi place...rock chiar nu ascult si automat k nu stiu nici formatii



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Konichi wa ;) Mynny 2 2.354 29-05-2013, 08:32 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Konichi wa ^.^ Ayaka 6 2.210 30-04-2013, 10:04 PM
Ultimul răspuns: Ayaka
  Konichi-wa! Amelie 5 2.486 27-10-2011, 08:31 AM
Ultimul răspuns: Weiss
  Salut! Konichi'wa! Saravis 12 4.720 08-09-2011, 09:24 PM
Ultimul răspuns: Azariah'
  Konichi Wa Unia 7 3.553 18-06-2010, 11:35 AM
Ultimul răspuns: Crazy~Tenshi
  Konichi wa ^^ Akane Akechi 7 3.034 17-03-2010, 06:37 PM
Ultimul răspuns: Akane Akechi
  Konichi^_^ Kanon 2 1.981 28-10-2008, 12:51 AM
Ultimul răspuns: tatakai
  Konichi wa desu meow azami 2 2.085 14-07-2008, 12:19 AM
Ultimul răspuns: azami
  Konichi wa Minna ^_^ Yukina Dark Princess 3 2.569 19-04-2008, 10:09 PM
Ultimul răspuns: ShyLie
  konichi wa Shitsume Gabishu 3 2.550 10-04-2008, 09:37 AM
Ultimul răspuns: Shitsume Gabishu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)