Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konbanwa (mai am putin si adorm) ^^

#1
Konbanwa >////<

Eu sunt Mada, am 17 ani si sunt din Vrancea (da stiu ... cutremurator).
Acum doua zile profesoara de psihologie ne-a pus o intrebara: " Ce cuvant/obiect/expresie ne reprezinta? "... Si m-a pus pe ganduri, dar se pare ca ieri mi-am dat seama. Acel cuvant este "Rin", un nume japonez care inseamna "rece", dar pentru mine are mai multe semnificatii: pe langa faptul ca ma caracterizeaza perfect (nu va ganditi ca sunt o persoana rece mereu ... chiar imi place sa-mi fac prieteni) cand ma gandesc la "Rin" imi vin in minte mii de lucruri care imi place gen turcoaz, albastru, verde, manga, anime, baiatul perfect >.< s.a.m.d.
Ce sa va mai spun despre mine? hmmm ... Imi place sa desenez foarte mult si am zis sa-mi incep propria mea manga (se va numi "Target").
Despre genul de muzica pe care il ascult ... ascult rock si ma mandresc cu asta \m/
Daca doriti sa mai aflati si alte lucruri despre mine doar intrebati ... ^^


Oyasuminasai!
[Imagine: 419342.jpg]

Rin is ma' name!
Mood: SUPER Shy >/////<

#2
Bine ai venit pe Animezup, BakaRin!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Hey, girl.
Uelcam tu or lital comuniti.
Sa te distrezi, sa-ti faci prieteni si toatea alea.
Deobicei nu pun intrebari dar de data asta sunt putin curioasa.
Asculti kpop?

E adevarat, Rin inseamna rece dar mai are cateva intelesuri.
De asemenea, リン - rin - forumula pentru acidul fosfinic.
Rin - Len este folosit pentru dreapta si stanga. Nu imi mai amintesc care si cum e >.<

In fine, happy posting and have fun.

P.s. Cand ma gandesc la rin imi vine in minte culoare galbena si asta. Dar in special aia 21
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#4
Haiaa, BakaRin! [ Funny name intradevar 78. ]
Nu, nu stiu de ce nu ti-am spus Mada. ... Uuu, ....
Dupa cum spunea si Lily, Rin chiar imi aminteste de 'aia' . 24... Ciudat, dar da 22.. Ei bine, acum ce vorba despre asta. Nu am dreptul oricum sa-mi spun parerea, cel putin nu aici :3.
Anw,
Welcome Sweeti ! <3.. Sa stai in 'armonie' cu Zuppuliciu si sa faci chestii .. Uu, chestiii :') ..
Hah,
No questionz. 22
Umm, cam atat... Have funnnn !
:bye:
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#5
Ce tipuri de manga citesti?
Ai vazut anime-ul "Ai no Kusabi"? Daca da, ce pareri ai despre el?
Bun veeeeeeeeeeeeeenit, Mada (vine de la Madalina, nu? *laughs).
La ce liceu esti? Filo or...?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#6
@Lily: Obisnuiam sa ascult kpop (gen: 2AM, 2NE1, BIGBANG, Super Junior etc.) ...
App. Rin Kagamine nu este singurul "personaj" cunoscut cu numele Rin ... mai e si Rin Okumura,
Rin (Naruto) s.a.m.d.

@yaoi maniac: Shōjo si Shōnen ...
Nu, nu am vazut Ai no Kusabi, dar am auzit de el, yaoi nu? ^^
Sunt la matematica-informatica.
[Imagine: 419342.jpg]

Rin is ma' name!
Mood: SUPER Shy >/////<

#7
Da, e yaoi si am amintit de el nu ca-s yaoi maniac (de la nickname), ci doar ca imi place povestea. *laughs*
Si la ce facultate vrei sa dai?
Culoarea preferata?

Imi place avatarul tau. *laughs*
manga rullz
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#8
Ok ok, a late welcome ^^
But anyways... hug Have a lot of fun xd
Don't have questions .

#9
@yaoi maniac: Cred ca am sa ma duc la Facultatea de arhitectura si urbanism "Ion Mincu" ... dar mai
2 ani sa ma hotarasc, deci nu e batut in cuie ^^'
Mai bine spus culori preferate: albastru, verde, turcoaz si toate nuantele posibile ale
acestor culori o.o
[Imagine: 419342.jpg]

Rin is ma' name!
Mood: SUPER Shy >/////<



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Konbanwa! Kenky. 4 2.837 15-02-2011, 04:51 PM
Ultimul răspuns: Serqet
  Konbanwa friends shinigami_night 5 3.412 31-10-2007, 11:57 PM
Ultimul răspuns: shinigami_night


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)