Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jocul celor trei sageti ^ < v

Well I am not a midget soo... Si semnatura mea este adorata peste tot, chiar si de oamenii care nu stiu de unde este 4

^ Esti destul de activ, poate ceva mai mult cand am venit prima oara pe forum. Esti un mare fan DeathNote si reprezinti noua generatie in privinta fanilor anime. Sa nu moara cu tine 4. Nu am interactionat niciodata unul cu altul so nu pot sa zic ca am o cunostinta mai mult decat generala despre tine

< Ma bucur de promovare si vreau sa vad daca pot sa umplu pagina de albastru 4 in rest continui sa lupt cu boala care nu vrea sa fie ucisa de ceai fierbinte

v Estimez ca esti o tipa. In vara asta o sa ai o examinare pentru care nu esti inca pregatita. Pe langa asta astepti finalul de sezon la cateva seriale si exista cel putin unu pentru care esti ingrijorata ca va fi anulat. Si ai aceasi opinie ca mine ca un tort fara ciocolata nu este un tort adevarat
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

Tipa. Da, mai am cateva chestii de pus la punct. Astept episoade noi si sezoane noi la vreo cateva seriale. Who would ever eat a cake without chocolate? O_o That's unimaginable!

^ Felicitari pentru promovare, o, tu cel care esti peste tot! Cred ca esti printre cei mai activi membri de pe forum, asa ca iti meriti noul titlu. Keep up the good work. ^^

< Rasuflu usurata pentru ca ororile de saptamana asta se termina mai repede decat ar fi trebuit iar acum ma pot odihni nitel. Doar nitel, mai am ceva timp pana pot lua in sfarsit pauza.

v In momentul de fata esti plictisit/ a, asa ca ai decis sa arunci un ochi pe forum sa vezi ce se mai intampla, si, inevitabil, sa postezi aici.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

Exact.

^ A devenit recent moderator, congrats! E inregistrata din 2010, dar a redevenit activa destul de recent. Prea multe nu stiu, dar dar dar dar ii place Batman si are o semnatura cu-n chibi Batsy, so mad and cute.

< s-a bucurat sa descopere in sertarul cu dulciuri doua Happy Hippo, it felt like Christmas.

v prefera manga si nu comics. E racit/racita si nu ii place ceaiul. A plans la Lion King. Are figurine acasa. Prefera Cola si nu Pepsi. A legat cel putin o prietenie frumoasa si de durata cu o persoana pe care a cunoscut-o pe un forum.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

De fapt am citit cam la fel de multa manga cat comics, am o preferata din fiecare: D.Gray-man si LFG (pentru cine stie de Richard - the undead lock <3; FOR PONY!). Nu sunt racita, doar ragusita de la tigari (numarul e direct proportional cu nivelul de stres) si da, nu-mi place ceaiul. Am plans la Lion King (dat Mufasa scene) si nu am figurine, doar un mega poster. Prefer Cola, e mai putin dulce. Si da, chiar cineva pe care stii. *cough* Jo*cough*

^Te stiu din vedere inca de pe vremea m-a cand erai Gratzy si apoi de pe a-e, desi cand am ajuns acolo nu prea mai activai. You must have found the elixir of youth, cause you have not changed much since the pictures in the old days 21. Saying that you like football would be an understatement, it's in your blood. Ai gusturi in materie de filme care ma gadila si un umor care imi surade (facebook posts /cough)

< Mai are mai putin de 24 de ore pana i se schimba viata complet si irevocabil. Si e panicata. Inca nici nu a terminat de impachetat.

v Nu a terminat inca liceul si este o fire usor mai introvertita. Ii plac pisicile si lucrurile romantice, inclusiv cartile si filmele ce apartin acestui gen. Um... ar vrea sa mearga la mare anul asta si poate ajunge la Nijikon in toamna. Prefera ciocolata calda in locul cafelei.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

Da, total adevarat. Cum ai stiut? 21 Cu mentiunea ca, daca mai dau vreodata pe la mare, acest lucru nu se va intampla in Romania. Nope. Nu-mi place. Mult prea aglomerat si... eww in general. Cel putin cu asta am ramas din experientele mele anterioare.

^ In sfarsit am prins si eu un loc favorabil in topicul asta. :3 Hueee, ne stim de ceva vreme si ma bucur ca am ajuns sa ne intelegem foarte bine in ciuda trecutului tumultos si a imprejurarilor in care ne-am cunoscut. 21 Isn't it funny? Esti printre cele mai de treaba, sociabile, prietenoase etc. persoane pe care le stiu de 16 ani incoace, ai gusturi foarte bune in materie de muzica, anime, carti... cam in orice. Hehe. Totul e cu atat mai frumos, cu cat si tu esti din Brasov si putem discuta o groaza pe tema asta. Imi place ca - venind vorba de discutii-, mereu cand ne punem pe schimbat "2-3 vorbe", ajungem sa vorbim despre verzi si uscate. Usor se schimba subiectele intre ele, uneori devine chiar amuzant. Si asta tocmai datorita faptului ca ai un simt al umorului dragut si ca esti inteligenta, I'd say. :] Da... si pe langa toate astea ai o experienta de viata bogata pana acum, sunt sigur de asta. Mai ales cu ce va urma... mai ales cu asta. Ah, da, imi place si cum scrii.

/ping teh biatch -t -l 65500... remember? 21

< Cu siguranta are lucruri mai bune de facut decat postatul pe Zup in clipa de fata, but he doesn't really care as usual.

v Are cateva animeuri neterminate in clipa de fata pe care spera ca le va termina cat mai curand. Asteapta vara cu nerabdare si nu mai vrea sa vada niciun fulg de zapada. Ii este destul de somn, dar ar mai sta sa piarda vremea pe net si probabil ca ii este foame si sete, insa ii prea lene sa se scoale de pe scaun. :3

- imi pare rau pentru intarziere.

^ Iti place ploaia, sa te plimbi prin ea (in special seara). Iubesti sa scrii si asta te defineste ca si persoana. Esti foarte atasat de ZUP, fiindca a devenit o parte din tine pe parcursul anilor. O alta pasiune ce o ai: cartile. Nu te poti desparti de ele si esti dezamagit cand nu poti termina cartea ce ai inceput-o din cauza liceului.
< se gandeste si spera ca aceasta zi de vineri sa treaca mai repede (ore idioate la care va motai si la care spera sa nu o asculte). In rest, mult salivat dupa profesorul de istorie si multe glume cu prietenele o asteapta astazi.
v Te simti bine, chiar daca nu ai dori sa iti parasesti casa (pentru liceu, munca s.a.m.d.). Ai ceva maret pregatit pentru urmatoarele trei saptamani (sau poate doar pentru una dintre ele).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Nu stiu cat de bine ma simt, am o pasa proasta momentan. Nu mi-as parasi casa, facultatea e fix langa ea, cu mama ma inteleg mai bine decat se inteleg majoritatea plozilor cu mamele lor, chiar imi convine. Nu am nimic maret pregatit nici macar pentru urmatoarele luni, vreau sa ajung cumva in Barcelona, dar asta nu mi se pare maret. 21

^ stiu ca si-a combinat doua user-uri sau cel putin si-a schmbat numele, inainte fiind sub un altul, yaoi maniac. Deci e fana yaoi, dar nu numai, ci si Nana. Vad ca posteaza destul de des, dar nu am apucat sa interactionam sau sa ii citesc prea multe postari pentru a spune mai multe. Aparent are un crush pe profu' de istorie, good for her, tot timpu' mi-am dorit sa am un prof pe care sa am un mini-crush, as fi invatat macar o materie la perfectie. 21

< vrea sa faca cumva sa fie forumu' mai activ, lume mai interesata si nu stie de ce se implica atat de mult undeva unde nici nu isi are asa mult locul. Nu mai are chef de niciun serial (ceea ce este o minune), de fapt, lately, nu are chef de nimic. Se duce la Comic-Con sambata asta si nu are bani, deci o sa planga in fata standurilor cu comics.

v are ceva dragut planuit pentru weekend. De abia asteapta sa vina vara. Ar vrea sa fie un lemur. Are blog pe tumblr.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

Multumesc, multumesc. Ma bucur ca mi-ai citit o parte din postari. *laugh*
Da, vara e "esentiala" (detesc caldura) pentru ca o sa fiu pe afara, cu noii si vechii prieteni (Cora, Cinema, poate si patinuar, mancare proasta si glume idioate). As vrea sa fiu un leu si sa ciopartesc oamenii.
I live for this weekend. Zi de nastere, perversiuni scrise si spuse (in mare parte de mine), bautura (sau cel putin o bere), Duca si Empire (de care m-am apucat pentru Titus).

^ nu cauti conflicte si mi se pari ca esti un user activ.
Te intelegi bine cu anumiti useri si nu pare ca esti genul de persoana ce se plange din orice.
Iubesti serialele si ai dori sa iti faci timp si pentru alte lucruri importante. Cum ar fi un anime. Dar lenea-i mare, nu?

< treaza de la 4 dimineata, inca de atunci pe telefon.
Asteapta sa se faca 7-8 ca sa deranjeze oamenii (Titus in special).
Este surprinsa ca baietii nu stiu ca Simona e a doua pervi din grup (I am the ultimate pervi). Pe bune, la ce scriem noi in ora sau vorbim, nu imi dau seama cum nimeni nu a auzit...

v Tocmai ce s-a trezit, ii place cafeaua sau ceaiul. E ocupat partial saptamana care vine, dar weekend-ul suna destul de relaxant.

[EDIT] @Agrona, multumesc. Inuman, neinuman, eu sunt nemultumita fiindca nu sunt destule postari din partea mea.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Da, abia m-am trezit si as fi preferat sa n-o fi facut. Nu-mi place cafeaua decat daca are 4-5 lingurite de zahar in ea, dar ceaiul il iubesc si-l beau neindulcit. Da, partial ocupata saptamana ce vine, al dracului de ocupata in weekend. xD

^ Persoana activa, care pare sociabila (am vazut ca intampini nou venitii de ceva timp), cu un numar inuman de posturi si care inca incearca sa fie atat de activa pe cat poate. Good for you. ^^

< I'm an awkward airhead but I'm ok once you get to know me. Am multe idei si vreau sa fac cat mai multe lucruri, dar procrastinarea isi baga mereu nasul in treaburile mele si se-ntampla uneori sa-mi dea planurile peste cap. As fi vrut sa merg la Comic Con, dar intamplarea face ca mi-am cheltuit toti banii in timp record.

v Ai avut o saptamana grea si esti fericit/ a ca vine weekendul. Ai planificat o activitate cu prietenii tai pe care abia o astepti. De obicei esti inactiv/ a si citind ce-au scris altii la topicul acesta ti-ai dat seama ca ti-e dor sa postezi. La toamna vii la Nijikon.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

Nope, grea spiritual, dar in niciun caz efectiv grea, lunile ce urmeaza vor fi oribile, mai ales iunie, dar dupa gata. Nope, nu chiar, doar daca la planificat se pune "cum terminam sesiunea, mergem la mare si ne imbatam". Nu sunt neaparat inactiva, forumul in sine este destul de inactiv, mai ales pe ce ma intereseaza mai mult, dar da, imi place topicu' asta. Nu vin la Nijikon, interesul meu fata de fenomenul manga-anime este destul de scazut, de aceea am ales sa ma duc doar la EECC, unde-s in target.

^ Procrastination ftw. Se vede ca este inteligenta, ii plac mult limbile straine si are de gand sa aplice la o facultate chiar in acest domeniu, cu japoneza-engleza. Deseneaza, dar nu crede ca este un talent, desi are potential, probabil ii este lene si nici nu are timp sa-l dezvolte in ceva mai mult. Se uita la multe seriale, iar printre favoritele ei se afla Dr. Who. Are tumblr si stie despre fandom-urile populare de p'acolo.

< uraste vremea asta schimbatoare, desi nu racise din toamna, la inceput de martie a apucat-o una crunta, iar acum pare sa revina. Pe la 5 iese cu niste prietene bune. A ajuns la volumul 7 din Hellsing.

v si-ar dori sa aiba o biblioteca plina cu volume manga. Anul 2012 i s-a parut cel mai urat an de pana acum. De abia asteapta noul film Iron Man. Ar vrea sa petreaca o buna parte din vacanta in strainatate. Nu ii place sa citeasca carti impuse de scoala, ci alese de el/ea.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)