Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Inuyasha] Sango and Miroku

#1
so m-am gandit sa fac un topic despre cupluri shi m-am gandit la ei fiindca dupa mine sunt amuzantzi chiar daca miroku mai distruge momentele romantice cu perversitatzile lui alegandu-se astfel cu o palma 4...in schimb sango e o fata puternica shishi destul de iertatoare fiindca nu e vina ei daca miroku ii spune azi ca o iubeshte iar maine o roaga pe alta sa ii poarte copilul in pantece Rolleyes...so cateodata sunt amuzantzi shi imi ditrag atentzia cand totul e plictisitor fara umor shi bla bla bla intervin ei cu o scena haioasa ori cand miroku se da la altele iar sango vine shi il trage cu arma ei ...ori can ii spune ca o iubeshte ea se introsheshte iar el...o atinge shtitzi voi unde smile) dupa mine pot avea un viitor daca miroku se mai cumintzeeshte ar fi un cuplu dragutz fiindca shi el shi ea sunt dragutzi ar face shi echipa buna amandoi au puteri destul de mari mai ales ca sango o are shi pe kirara and bla bla bla...so voi ce parere avetzi despre cuplu..cred ca e un cuplu smile)
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#2
Un cuplu amuzant dar foarte dragut ...

Cei 2 chiar se potrivesc,dar pacat ca nu sunt in stare sa isi recunoasca sentimentele,iar Miroku o cam da in dara cu stiti voi ce [>.>]se mai cearta asta din cauza lui Miroku cel mai mult care isi mai ia si cateva palme[bine meritate desigur]...dar important este ca se iubesc .Amandoi au suferit foarte mult din cauza aceleasi persoane si poate ca si asta ii leaga intr'un fel.Anyway fac un cuplu grozav ^_^


#3
My fav couple ^__^. Imi place de ei,se completeaza perfect: Sango --> smart, salvatoare, uhm...amabila 4
Miroku --> perv <_<" , le ia banii la oamenii prea creduli (woaah,ce preot 24 ) ,etc.

Concluzia: Ce e Sango,nu-i Miroku,si invers...se compleateaza perfect! Ce au in comun e ca ambii isi ascun sentimentele unu fatza de altul,si ca amandoi sunt dragutzi ^__^ .
Dupa cum am spus,sunt cuplul meu preferat,iar prima oara cand am vazut Inuyasha,tot speram sa se apropie si mai mult 4 (mare a fost dezamagirea in ep. in care printul ala ii cerea mana lui Sango 65 )
They rulzzz! (aw,and Kirara is so kawaii too *cough* )

#4
Stiti ceva?Imi spun parerea drept:M-am saturat de toate comentarile cum ar fi *Miroku e pervers afemeiat iar Sango e geloasa*
Doamne,voi faceti haz de negaz.Asta este cuplul perfect la voi?La mine personal nu.Incercati sa vedeti latura romantica a cuplului.De exemplu,incercati sa va interesati sau sa downloadati animeul Inuyasha (sau sa-l vedeti online) si sa cititi manga,ca nu e chiar atat de plictisitoare.Miroku si Sango au progresat mult.
Gata,am spuso!

#5
Auch ,,,, mie chiar imi plac ... asa impreuna ...
da miroku e pervers ... asa l-au gandit la inceput creatorii pentru a atrage atentia si a starni rasul...

iar Sango intamplator e femeie si frumoasa ...

se completeaza reciproc

Am citi manga [un pic] si am vazut anime-ul si filmele ....

Asa e cuplul miroku - sango a progresat ... si cred ca se potrivesc impreuna ... adica miroku are totusi o latura romantica ... iar sango e receptiva la asta [pana nu-i pune mana pe fund miroku ...]

Asta e parerea mea ... deocamdata ... trebuie sa ma mai edific ... in unele chestii in ce-i priveste ...

Salve!

#6
Well, bun topic ...

Sango si Miroku fac un cuplu cute ! Sunt impreuna aproape mereu si bineinteles ca Miroku face el ceva, ahem, "neadecvat" ... Se iubesc, se vede. Sunt amuzanti ! Citesc manga si am vazut episodul in care Miroku ii dezvaluie sentimentele ... La inceput, cam sad ... I-a spus ca nu o poate iubi ca femeie. Sango trista, i-a spus ca nu are nevoie sa-i spuna el, ca nu se astepta sa o iubeasca. Dar dupa aceea, au venit momentele romantice ... I-a spus ca in curand lupta cu Naraku se va sfarsi, iar vraja va fi rupta si el e inca in viata. Apoi, partea cea mai frumoasa :
" Would you come live with me ? Would you bear my child, Sango ? Ten babies, or maybe even twenty ? "
Si ea a spus da ... A fost un moment cute.
Deci, fac un cuplu dragut si amuzant, se completeaza unul pe altul !
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#7
Well...adevarul este ca am urmarit Inuyasha datorita celor doi . I mean ... sa fim seriosi . Daca nu faceau parte din anime Miroku si Sango , totul nu ar mai fi avut acea vraja , cei doi au un rol foarte important in anime , fara ei totul ar fi fost plictisitor din punctul meu de vedere . Sunt extrem de amuzanti , ma fac mereu sa rad ca nebuna prin casa xD Chiar daca nu am mai vizionat Inuyasha de mult , imi aduc perfect aminte toate fazele importante cu ei . Fac un cuplu extrem de dragut , se potrivesc , nu gluma xD I mean ... nu as vedea-o pe Sango facand un cuplu cu un alt baiat , iar pe Miroku ( chiar daca el ar vrea xD ) cu o alta fata . Sunt meniti unul pentru celalalt din punctul meu de vedere , se completeaza unul pe celalalt .
Miroku este tipul de baiat pervers , care doreste sa puna mana pe toate fetele frumoase de pe acest Pamant xD Chiar daca este un pervers prea mare , Sango il iubeste si asa . Probabil ... acesta o fi motivul ? o_o I don't know , dar este indragostita de el , deoarece mereu il opreste din a se mai da la femei straine xD Se vede ca este geloasa . Si mereu se inroseste la cate un moment romantic alaturi de Miroku <3 Prea cute . Desi Miroku este un afemeiat , are si el sentimente foarte puternice pentru Sango si a aratat acest lucru de mai multe ori .
Din punctul meu de vedere cei doi fac un cuplu perfec !
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#8
Miroku Si Sango... Hmmm : - ? Sun absolut geniali! : )) Nimic nu ar fi avut acelasi farmec fara ei doi. Pur si simplu ii iubesc! Adoram fazele cand el ii punea mana pe fund si era asa pervers ( : x ) si ea il lovea : )). Uneori preferam sa nu ii puna mana pe fund, mai ales in momentele romantice. Vorbeau ei serios, si dintr-odata... : )) . Se vede clar ca sunt foarte potriviti, poate din cauza faptului ca sunt diferiti: Miroku e un pervers incurabil, dar Sango pare o fata cu capul pe umeri.
In orice caz, sunt mereu impreuna si se vede ca Sango, desi neaga, il iubeste chiar mult. Cand el ii face avansuri unei alte fete, Sango sare ca arsa : )) E foarte geloasa. El a aratat de multe ori ca o iubeste, desi strica repede momentul cu mana lui : ))
Anw, foarmeaza un cuplu chiar frumos. Sunt super cute impreuna ^^
[Imagine: naruto_scream.jpg]

#9
pana la urma ei doi se casatoresc si au multi copii...acest lucreu se intampla in ultimul sezon,ultimul episod cand giuvaierul sacru este distrus si pana la urma Kagome hotaraste sa ramana in acea lume alturi de Inuyasha,Sango si Miroku
deci sa revenim la Sango si Miroku...pai ei fac un cuplu chiar dragutz(nu mai dragutz decat Inuyasha si Kagome)si cum spuneam ei o sa se casatoreasca si o sa aiba destul de multi copii cam in jur de 6 copii21



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Inuyasha] Sango vs. Kagome Iris 7 6.992 18-06-2011, 04:43 PM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)