Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intreaba/ Raspunde

#51
Nu. Tin destul de mult la deciziile mamei natura si consider ca daca aveam nevoie sa fiu albastru in cap, ma facea albastru in cap.

Pentru ce premiu ai manca un ochi de vaca?
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#52
(scuzati ca raspund tot eu, poate mai e vreun doritor)
Pentru niciunul. Nu inteleg de ce as manca un ochi de la o vaca. Poate doar pentru nemurire sau poate pentru o viata mai lunga, nu neaparat mie. Sau poate pentru pacea in lume or bullshit like this one.
Iti place filmul Matrix?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#53
Nu stiu, sincer nu l'am vazut sau nu'mi mai amintesc acum sa'l fi vazut.

Care a fost cea mai buna carte pe care'ai citit'o ?

#54
Una din cartile care CHIAR mi-a placut si mi-a adus lacrimi si sentimente puternice a fost "Robin Hood" scrisa de Henry Gilbert. Un clasic minunat si care iti transmite lucruri la care nu te-ai fi gandit pana cum si te face sa te gandesti la cata nevoie e nevoie de un Robin Hood pentru generatiei noastra.
@Cersei, am avut de gand sa pun una, insa cand am scris am dat reply fara sa ma mai gandesc, crezand ca am scris tot ce trebuia.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#55
Avand in vedere ca sheriarty nu a pus o intrebare noua, o sa raspund tot la cea de dinainte.

Mi-e destul de greu sa aleg, dar cred ca noua mea favorita e Sfarsitul eternitatii de Isaac Asimov. E o carte foarte complexa care te prinde pur si simplu de la primele pagini. Nu exista absolut nimic care sa fie pus de florile marului, nu e niciun detaliu care sa nu fie important si the plot twists sunt atat de misto si anuntate subtil, in acelasi timp de dramatice incat atunci cand le vezi, intr-un final iti vine sa urli "fuuu how did I not see it coming."

O recomand tuturor, inclusiv celor care nu sunt neaparat fani ai literaturii science fiction.


Recomanda-ne trei filme.

#56
Nu e chiar o intrebare, dar merge. 21

1. Hachiko: a dog's story.
Superb film. E drama. E genial. Am plans de el opt ori si de opt ori l-am vazut. A avut un impact mare asupra mea. L-am vazut cam cand eram prin clasa a saptea prima data, daca nu ma insel. Genial si superb film. Mi-a adus lacrimi de prima data cand l-am vizionat.
2. Memories of a Geisha.
Superb si acesta, l-am vazut tot acum vreo doi ani. A fost superb, imi aduc aminte cate sentimente am avut vizionand aceasta capodopera. E drama, ca si mai sus. Insa sfarsitul macar iti aduce un zambet.
3. Kiss Kiss Bang Bang.
Cu Robert Downey Junior. Genial film (daca nu te deranjeaza ca o sa fie un sarut intre Robert si un alt actor). Felul in care actiunea decurge, povestea, totul. Firul subtire de dragoste combinat cu cel de... oh, merita vazut. L-as revedea (ca si pe cele de mai sus). Sau daca vrei ceva horror, dar un horror psihologic si superb si genial (si asiatic -coreean): The Bloody Reunion. Iubesc filmul. 22 E... genial. (am folost de multe ori cuvantul "genial" in acest post, dar nu il folosesc degeaba, desi gusturile nu se discuta)

Care a fost cea mai slaba manga citita sau anime vazut?

"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#57
R:Manga nu citesc prea mult, daca am vreo 4 in total, atunci e bine, nu prea am avut timp sa investesc si in hobby-ul asta. In schimb am vazut destule anime-uri slabe, iar pe moment imi sare in minte cred ca singurul yuri pe care l-am vizionat si anume Yami to Boushi to hon no Tabibito, care desi are un nume lung calitatea e invers proportionala. Nu am inteles mai nimic din el, plotul era foarte ciopartit si prost exploatat si personajele aveau capacitatea emotionala si trasaturile morale ale unei linguri.

I: Cat de mare e un ou mic?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#58
R: Cat o moneda de 50 de bani. Mai ales daca e bolnav sau nu e conceput cum trebuie din gaina. Sau e gaina prea mica, sau e oul incapatanat si nu vrea sa creasca precum un ou mare. E mai mare decat un ou foarte mic si mai mic decat un ou mijlociu. Totusi depinde la ce ou te referi. Oul de prepelita e mic. Deci oul mic de prepelita e un ou normal si nu e cu mult mai mare de moneda de 50, dar pus in comparatie cu cel de gaina sau de strut, e mai mic decat astea doua, e chiar mezinul dintre cele trei. Oul mic poate ajunge sa fie cel mai mare si uneori cel mai putin mare sau cel mai mic, deci sa nu fie mare deloc. Depinde de context si in principal de gaina. :3

I: In timpul somnului esti aruncat inapoi in timp si te trezesti in minunatul Ev Mediu. Ce faci atunci?

#59
1. Inventez dinamita si electricitatea.
2. Profit.

Q: Persoana pe care o iubesti iti marturiseste ca a plantat camere ascunse la tine acasa si stie tot ce ai facut in ultima luna. Care e reactia ta?
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#60
A: As zambi, dupa care as intreba sec: "asa, si? ai descoperit ceva ce nu stiai deja? "

Q: Daca ai putea sa faci o noua lege, care ar fi ea? Si cum s-ar pedepsi nerespectarea ei?
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)