Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care lucrare este mai buna?
Prima
0%
0 0%
A doua
100.00%
2 100.00%
Total 2 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Ingeri ( Fozen Soul VS ~~Andreea~~)

#6
Prima lucrare:

E drăguţă, însă am găsit câteva greşeli:
Mi - mii.
Răspândii - răspândi.
După ce lumina se mai răspândii imi faţă îmi apăru o imagine la inceput distorsionată,dar pe parcurs incepu sa prindă contur. După ce lumina se răspandii cu totul,am putut observa că in faţa mea se afla un inger maiestuos cu aripile asemeni celei mai pure zăpezi,cu ochii asemenea albastrului infinit al cerului,iar cu părul blond ce i se revărsa pe umeri asemeni valurilor unei cascade.
Neaah.. Merge mai bine aÅŸa:
După ce lumina se mai răspândi, în faţă îmi apări o imagine, la început distorsionată, dar pe parcurs începu să să prindă contur. Lumina se răspândi cu totulul şi am putut observa că în faţa mea se află un înger maiestuos, cu aripile asemeni cele mai pure zăpezi, cu ochii asemenea alabstrului infinit al cerului şi părul blond, ce i se revărsa pe umeri, asemeni valurilor unei cascade.

A doua lucrare:

Şi aici am găsit câteva greşeli:
V-a veni momentul - Va veni momentul. ' Va veni ' e verb la timpul viitor. Se scrie fără cratimă. ^^
Dar trist este cand esti egoist, ingamfat, obraznic, zgarcit, rau, si toate faptele rele care se gasesc enumerate in biblie si carti religioase.
Sună mai bine aşa:
Dar ce trist e când eşti egist, îngâmfat, obraznic, zgârcit, rău şi toate lucrurile rele care sunt enumerate în Biblie şi cărţi religioase.
Mai sunt câteva greşeli, însă nu le mai enumer.

Votul meu merge la prima lucrare. A doua lucrare e mai interesantă, dar are mai multe greşeli. ^^
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).























Răspunsuri în acest subiect
Ingeri ( Fozen Soul VS ~~Andreea~~) - de Miranda. - 13-11-2010, 02:36 PM
RE: Ingeri ( fozen soul VS ~~Andreea~~ - de Nami - 13-11-2010, 08:12 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dragoste [Bloody Doll &♫ஜ♥ Andreea ♥ஜ♫] Miranda. 22 10.425 26-11-2010, 07:12 PM
Ultimul răspuns: KarinaD


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)