Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hallo !

#1
Hallo!
Mă numesc Ruxandra Gabriela Anca - ştiu, am trei nume! - şi de menţionat ar fi faptul că nu sunt din România.
Am cinsprezece ani şi hm, câteva luni. Sunt o fire deschisă, amabilă, uneori întrec limita încăpăţânării şi sunt tare ambiţioasă. Vorbesc puţin uneori, plus am o personalitate cam schimbătoare. Ăh, pe lângă asta, sunt şi visătoare, deşi uneori devin tare realistă. Ştiu, weird. *smile*
Porecla mea, după cum cred că v-aţi dat seama, este Ruxi sau Rux. Puteţi să-mi spuneţi cum doriţi, chiar nu mă deranjează.
Prefer muzica rock, metal şi foarte puţin pop, dar recunosc că ascult şi genul acela. Îmi plac multe trupe, gen: Metallica, Nightwish, Sonata Artica, Guns N'Roses, Bon Jovi, Green Day, Three dors down, Seconhand Serenade, Mayday Parade, Boys Like Girls. Adică mai ascult şi indie rock. :]]
Mmm, anime-urile preferate ar fi: Nana, K-ON, Lovely Complex, Kuroshitsuji.
Citesc, da, da, da. Ce ? Păăăi îmi place Mihail Drumeş, Oscar Wilde, Emil Cioran, Agatha Christie, Lev Tolstoi, Charlaine Harris şi alţii.
Filme: Apă pentru Elefanţi, Un tramvai numit dorinţă, Anna Karenina, The Vampire Diaries, Gossip Girls, The Devil Wears Prada, Not Another Teen Movie, Pe aripile vântului etc. - ar mai fi câteva sau chiar mai multe -
Ăh, îmi place roşul + negrul + albastrul metalic + verdele deschis + violetul + albul şi cam atât.

Vă las să mă întrebaţi.
Ruxi.

P.S. am o obsesie pt Superman. :]]
[Imagine: 887m.jpg]

Use your smile to change the world . Don't let the world change your smile

#2
Bine ai venit pe Animezup, Ruxi.!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
În sfârşit 10
First to greet you a very warm hello, Ruxi!

hmm
Ce zodie eÅŸti?
Ce preferi roÅŸu+verde sau galben+vilet?
Personaj principal preferat? De ce?
Unde te vezi peste 5 ani? (stupid question I know)


Have fun!
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#4
Hallo, dear. Danke pentru primire şi întrebările puse. ;]
Să-ţi răspund.

1. Sunt zodia gemeni. Hehe. xd
2. Roşu-verde, dar nu să mă întrebi de ce. Să spunem că-mi place mai mult.
3. Personajul preferat? Să mă gândesc. Dorian Gray, din 'Portretul lui Dorian Gray ' de Oscar Wilde. L-am adorat când am citit cartea şi încă o mai fac.
4. Peste cinci ani, zici? Hm. Probabil călătorind sau tot acasă. Who knows. :]

Danke again. ^^ *hug*

Ruxi.
[Imagine: 887m.jpg]

Use your smile to change the world . Don't let the world change your smile

#5
Welcome on Animezup, Gabriela [Pot sa-ți spun asa ?] Happy posting and have fun on zup !
I'm Jess, nice to meet you!
Pot să-și pun câteva întrebări?

. Ai zis că nu ești din România, deci de unde ești ?
. De ce ai o obsesie pentru Superman ?
. Ce cărți ai citit de Mihail Drumeș, Oscar Wilde și Aghata Christie ?
. Ai vreun animal de casă ?
. Ai vreun sport preferat ?
. Asculți k-pop ?

Hm, cam atâta. Sper că nu te-a deranjat micuțul meu interogatoriul.
Welcome again, happy posting without spam and have fun on Zup !
[Imagine: tumblr_lmvc2mI9Fg1qcr1eb.gif]
Ohana means family. Family means nobody gets left behind, or forgotten.

#6
Hallo, Jess. Danke pentru primire and stuff. *smile* Ca să fiu drăguţă, am să-ţi răspund la întrebări.

1. Sunt din Germania, Frankfurt.
2. Fiindcă...:]] e tare drăguţ! Plus, tricourile cu insigna aia a lui sunt adorabile! Şi e eroul meu. *laughs*
3. Mihail Drumeş - Invitaţie la Vals, Scrisoare de Dragoste, Elevul Dima dintr-a Şaptea.
Oscar Wilde - Portretul lui Dorian Gray
Agatha Christie - Martorul Mut, Zece negri mititei, UcigaÅŸul ABC ÅŸi-ar mai fi. :]]
4. Un căţel, Zick.
5. Patinajul, cred. Mda, ÅŸi baletul, deÅŸi nu l-am practicat. :]]
6. Nu, din păcate, nu ascult. ^^

Danke again. *hug*

Ruxi.
[Imagine: 887m.jpg]

Use your smile to change the world . Don't let the world change your smile

#7
De tot vorbeai de călătorii, unde ai vrea să călătoreşti? Zone mai speciale?
Ţară favorită? De ce?
După ce motto te ghidezi?
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#8
De tot vorbeai de călătorii, unde ai vrea să călătoreşti? Zone mai speciale?
Pff, bună întrebare. N-am fost în Londra, aş vrea să merg acolo, prin Grecia şi să vizitez muulte insule, mai aş vrea să vizitez şi America. :- ? :]] NY sau LA.
Ţară favorită? De ce?
Germania. XD Fiindcă aici locuiesc şi sunt multe chestii interesante, plus are un bagaj istoric genial. xD
După ce motto te ghidezi?
Nu am motto, really. Poate să le fie altora bine, şi-apoi mie. Ştiu, ar trebui să-mi pese de mine, dar din păcate nu sunt egoistă. :]]

Ruxi.
[Imagine: 887m.jpg]

Use your smile to change the world . Don't let the world change your smile

#9
Hello there, bine ai venit pe forum si sper sa iti placa aici :] Se pare ca ne asemanam mult, din ceea ce am citit despre tine si chiar ma bucur :]] Eu sunt al naibii de incapatanata(sunt taur xD) si imi place sa fiu ambitioasa(multi mi-au spus asta ._.). In fine, iti urez sedere placuta, sa te distrezi si sa-ti faci multi prieteni :] Germania? Wow, intotdeauna am vrut sa merg acolo, sper sa am sansa sa vizitez tara cat de curand. Nu stiu deloc limba, e foarte grea, dar las' ca ma descurc cu engleza :]] Eu sunt Diana, incantata de cunostinta, insa pe aici mi se spune Beki.
Hmm...si mie imi place mult Agatha Christie, este autoarea mea preferata, la fel si Mihail Drumes. Ne asemanam mult si la categoria de muzica si filme...ce pot sa mai spun ?:]]
Intrebari...
1. Ai frati/surori?
2. Ai vreun animal de casa?
3. Ce te enerveaza?
4. De ce te temi?
5. Care este personajul tau preferat din Nana?

Cam atat. Inca o data bine ai venit si spor la postat. Poate ne mai intersectam pe forum.

PS: Sper ca nu ti-au mai fost puse intrebarile astea :]]
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#10
Hallo, Beki! Danke pentru întâmpinarea călduroasă şi pentru întrebările puse. Cred. :]]
Let's see.
1. Noup, sunt singură la părinţii. Deşi, sinceră să fiu, mi-aş dori un frăţior sau o surioară. Sau mă rog, pe cineva mai mare decât mine. :]]
2. Întrebarea asta a mai fost pusă, dar ohnehin, am un căţel. Îl cheamă Zick. :]
3. Oh, pe naiba. Persoanele extrem de superficiale şi cele care se cred superioare, când nu sunt. Ah, mă enervează pisicile care fură mâncarea. Fiindcă totuşi, îmi plac pisicuţele drăguţe. *laughs*
4. Nu-mi spun temerile. Believe me, nici tata nu le ÅŸtie. Nici mama. Doar eu. ^^'
5. Takuuuuumi. 15 Îl ador. Oh, ok. Şi Nana cea drăguţă [ eu aşa îi zic 65 ] .

Danke again.

Ruxi.
[Imagine: 887m.jpg]

Use your smile to change the world . Don't let the world change your smile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hallo There ^^ ^.^Vampix^.^ 7 3.619 04-06-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Hallo lume:] Zuzu XoXo 11 5.885 13-03-2011, 02:07 AM
Ultimul răspuns: Zuzu XoXo
  (╯▽╰)Yo! Salut! Ohayo! Hallo! Hello!(╯▽â†â™ªDeathRebel_Zupilyxa♪ 4 2.178 28-07-2010, 12:46 PM
Ultimul răspuns: ♪DeathRebel_Zupilyxa♪
  Ohayo, Hi, Salutare, Hallo, Salut DeathRebel 9 4.501 05-08-2009, 12:06 PM
Ultimul răspuns: DeathRebel
  Hallo![click] BuTtErFlY 2 2.417 04-05-2009, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Ryuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)