Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care serie Gundam vi s-a parut cea mai tare ?
Gundam 00 S1 si S2..binenteles
22.22%
2 22.22%
Doar S1...S2 scartzaie
11.11%
1 11.11%
Gundam Seed
11.11%
1 11.11%
Gundam SEeedDestiny
33.33%
3 33.33%
Gundam Wing
0%
0 0%
Alta serie Gundam
22.22%
2 22.22%
.....what's a gundam..?
0%
0 0%
Total 9 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Gundam 00

#1
Anul A.D. 2307. Combustibilii fosili de pe Pamant au fost epuizati, iar omenirea trece la o noua sursa de energie: energia solara. In aceasta perioada sunt construite 3 lifturi orbitale cu generatoare care merg pe energie solara , fiecare sub controlul la Union[SUA ] , Alianta Reformista Umana [ Rusia , China, India ] si AEU [ Europa ], insa nu toate tarile se pot bucura de acest sistem ceea ce a adus multe conflicte si razboaie..
In acest conflict apare o organizatie militara non-profit numita Celestial Being care se dedica incheierii oricarui razboi folosindu-se de Gundams . Aceasta este povestea celor 4 Gundam meisters Setsuna F. Seiei..[Miyano Mamoru...Zero..8 ] , Lockon Stratos [ daisuki desu ! ], Allelujah Haptism [ hey..don't forget Hallelujah ! ] si Tieria Erde [ 32D2..24 ] .

Ok..ce parere aveti de poveste..?....eu cred ca este una din cele mai interesante...mai buna decat seed sau seed destiny...trebuie sa vad si originalul..adik Wing..ca sa fiu sigura...
Grafica....zic ca este super tare.
Coloana Sonora...cea mai buna..Daybreak's Bell si Ash like Snow sunt geniale..
Personaje:.......bune..majoritatea din ele..4 [ lockon..lockon..setsuna..setsuna..]

cine l-a vazut sa se afirme AICI!
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#2
Imi pare rau ca doar godess a pomenit pana acum pe aici de Gundam. Seriile mele preferate sunt Gundam Seed, Gundam Seed Destiny si Gundam 00 S1 si S2. La fel si mie, povestea din Gundam 00 mi s-a parut mai buna, dar parca personajele din Gundam Seed erau mai bine conturate (in special Athrun Zala, Dulindall, Lacus Klein).

Cat despre Gundam-ul original, nu e Wing, e Mobile Suit Gundam care dateaza din 1979.

#3
Ultimul Gundam pe care l-am vazut, si asta cu ceva timp in urma....ar trebui sa ma apuc sa mai vad serii din acest univers.

Nu e preferatul meu si singurul lucru ce la facut deosebit pentru mine a fost grafica. Personajul principal Setsuna mi s-a parut unul dintre cele mai slabe leaduri din istoria gundamurilor. Allelujah in schimb a fost un personaj superb. O alta chestie ce nu mi-a placut a fost separarea pe sezoane. Din motivul asta este unul dintre putinele serii (S2) ce le-am vazut la zi si mi-a cauzat durere momentul cand la sfarsitul seriei apare un trailer pentru un film ce vine intr-un an. Nici nu am vazut filmu din cauza asta.

Precum am zis grafica a fost superba. Luptele sunt extraordinare si este primul Gundam care foloseste calendarul nostru. Asta mi-a placut destul de mult.

Merita vazut daca nu ai vazut niciodata un Gundam, dar altfel exista alte serii mai bune (cu grafica de la veche la super veche)
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#4
As zice ca daca n-ai vazut niciodata Gundam, mai degraba incepi cu Seed sau 08th Ms Team, nicidecum cu 00. Eu am vizionat doar vreo 10 episoade din asta si m-am lasat la vremea respectiva. "Celestial beings" la deal si la vale, mi se luase sa le tot aud.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  After War Gundam X MajinCloud 0 2.151 18-10-2012, 11:27 PM
Ultimul răspuns: MajinCloud
  Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team MajinCloud 1 2.334 05-08-2012, 04:15 PM
Ultimul răspuns: CyBeR


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)