Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

After War Gundam X

#1
[Imagine: 16054.jpg]

Alt title: Kidou Shin Seiki Gundam X

Producers: Sunrise

Genre: Adventure, Drama, Mecha, Sci-Fi, Shounen

Rezumat: Au trecut 15 ani de la razboiul intre Earth Federation si Space Revolutionary Army ce a dus la devastarea pamantului. Ordinea si pacea au revenit incet in timp ce locuitorii planetei cred ca toti colonistii au murit. Pe acest fundal Garrod, un baiat de 15 ani, descopera o arma din razboiul trecut.

Sound: Tin minte ca openingul imi placea, dar in rest nimic ce sa reziste anilor

Video: Standard Gundam pentru vremea aia. Personal imi place, dar cu generatia noua nu stiu cum va fi acceptat

Opinie: Este probabil gundamul meu favorit. Nu pentru ca ar excela prin poveste, grafica sau mai stiu eu ce. Toate astea sunt oarecum standard. Ce am apreciat foarte mult a fost faptul ca Garrod are un singur scop de la cap la coada: sa o protejeze pe Tifa. Aceasta unicitate a misiunii lui, spre deosebire de majoritatea Gundamurilor, ma face sa prefer acest Gundam peste aproape toate (expetie face 08th MS Team). Finalul este si el oarecum surprinzator si personal mi-a dat un sentiment de Akira, dar poate asta e doar pentru mine. Oricum daca vreti ceva din anii 90 si putin mai lung va invit sa vedeti acest Gundam
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Gundam 00 goddess 3 3.962 08-09-2012, 05:55 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team MajinCloud 1 2.334 05-08-2012, 04:15 PM
Ultimul răspuns: CyBeR


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)