Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gandul razbunarii

#1
Este unul dintre primele fan-ficuri facute de mine,insa sper ca o sa va placa

Capitolul 1. ...Povestea incepe...
Se spune ca foarte demult,exista un oras nu foarte mare in care a fost tinut un razboi imens.Orasul acela aproape ca a fost distrus insa s-a putut reface.Dupa ce s-a terminat razboiul lucrurile au inceput sa fie lafel ca inainte.In aceasta poveste,este vorba de un baiat care a trebuit sa se desparta de parinti inca de la o varsta frageda pentru a se antrena,parintii temandu-se ca va incepe alt razboi.Aspectul fizic al baiatului pe nume Kitoro era foarte ingrijit:Avea parul lung si negru,ochii caprui si hainele ingrijite.Kitoro se departa cat mai mult de casa,ne mai fiind vizibila.Merse 20 de minute bune si se intalni cu un adult.
-Nu esti cam mic sa te aventurezi asa singur?
(Kitoro avu o presimtire insa se baga in vorba cu omul misterios,imbracat destul de ciudat)
-Ba da,dar caut sa ma antrenez ca sa devin un luptator foarte puternic
(In acel moment barbatul disparu ca prin minune,lasand un bilet pe jos)
Baiatul ridica biletul in care scria:
"Daca cauti sa te antrenezi,gaseste-ma pe mine,iti vei da seama singur unde sunt"
(Baiatul inchise ochi,iar dupa ce ii deschise o linie albastra care parca ducea intr-un loc secret ii aparu in fata ochilor)
Urmareste linia pana cand alt baiat aparu,dar se pare ca era tocmai de varsta lui.
-Imi pare rau,dar nu poti trece mai departe,trebuie sa-l pazesc pe inteleptul Shin.
-Serios?Deci asta inseamna ca trebuie sa trec cu forta de tine,nu pari foarte puternic deci nu vei fi o provocare pentru mine,spuse Kitoro.
-Bine,daca asta este singura cale,dar daca pierzi,trebuie sa te intorci de unde ai venit,Si sa nu mai calci pe aici NICIODATA!!!Spuse baiatul incercand sa para puternic.

Sfarsitul capitolului 1

Precizari:-Capitolul acesta a fost scurt pentru ca vreau sa vad daca vreti sa-l continui
-Kitoro nu este puternic insa a fost invatat de mic sa lupte

Chestionar:
-V-a placut capitolul?
-Vreti sa-l mai continui?
-Ce parte v-a placut cel mai mult?
-Ce il va astepta pe Kitoro mai departe?
-Va ajunge Kitoro la Inteleptul Shin?
[Imagine: Final_Flash.png]
Daca ai ceva sa-mi spui,incearca sa nu fi jalnic

#2
-V-a placut capitolul? -> yup.it was nice :)
-Vreti sa-l mai continui? -> DAA!!
-Ce parte v-a placut cel mai mult? -> [..]a fost tinut un razboi imens[..] imi plac razboaiele XD
-Ce il va astepta pe Kitoro mai departe? -> dunno,daca ai imaginatie mare,povestea se poate complica si mai mult,deci nu pot spune nimic.
-Va ajunge Kitoro la Inteleptul Shin -> da:)


hmm. pentru inceput a fost bine. si e bine ca nu te pierzi in detalii.
cum spuneam,nu prea citesc fan-fic-uri,dar cand le citesc,nimeresc doar unele bune:D
good job :)
astept si urmatoarele capitole
[Imagine: joker.png]
___________________________________________________
My Manga list xD

#3
Da, mi-a placut insa nu-ti voi raspunde la celelalte intrebari deoarece iti voi spune parerea direct. Este bunisor, insa esti grabit. Ai sarit direct de la introducerea cu razboaiele, bla bla la drumul lui Kitoro! Incearca sa echilibrezi actiunea cu detaliile ei, imbina totodata dialogul cu descrierea! Eu zic sa-l continui, chiar sunt curios ce se va intampla si ma astept la capitole din ce in ce mai bune de la tine! Bafta la scris! ;)
[Imagine: tumblrlx7b30asgu1qg0svn.gif]




#4
Multumesc pentru commenturi,astept cat mai multe pareri din partea voastra.
[Imagine: Final_Flash.png]
Daca ai ceva sa-mi spui,incearca sa nu fi jalnic

#5
Tin sa adaug ceva:Vor aparea 2 capitole pe saptamana,zilele nu sunt fixate si o sa fie la nimereala.Multumesc ca ati citit mesajul
[Imagine: Final_Flash.png]
Daca ai ceva sa-mi spui,incearca sa nu fi jalnic

#6
Hai ca am ajuns si la tine, parca imi spuneai tu ceva de un fic, oricum sa comentez. Sunt de aceeasi parere cu Bullet, idee buna, dar nu e bine pusa in aplicare. Ai grabit actiunea foarte mult si nu da bine, daca o lungeai puteai sa scoti vreo 4-5 capitole in loc de unul foarte scurt. Ma repet, story line bun, dar iti lipseste descrierea sau acolo unde o ai e banala "Avea parul lung, drept" etc. Descrie actiunea, descrie razboiul ala, poate cu un flash back, nu stiu ai imaginatie si cred ca poti face multe. Si ce e cel mai important nu mai face capitole asa scurte . Scuze daca a sunat dur, dar daca te iei dupa astea si dupa tot ce ar mai zice cei ce citesc fic-uri (presupun ca vor mai comenta) atunci vei avea un fic reusit.
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give



#7
Capitolul 2.Huh?
Batalia dintre cei doi incepu,insa Kitoro parea mai slab decat intotdeauna,nu se mai putea tine pe propriile picioare.
-E o lupta inutila,renunta.
-N....Nici....Nicioda....ta!
-Esti determinat,insa nu ma poti invinge,am abilitati psihice la care nu poti rezista
-Hey....nu ma dau batut....asa....de usor!HAAAAAA!
Kitoro arunca un pumn catre baiat care putea sa-l simta chiar si o saptamana.
Baiatul cazu la pamant,scotand din el un fum albastru si disparand intr-un mod neprevazut.Alta foaie de hartie aparuse pe jos cu urmatorul text:
"Foarte bine!Ai trecut de primul oponent al tau,insa mai ai 3 de invins!Mult noroc!"
Kitoro se odihni putin iar peste 10 minute isi continua drumul catre viitorul sau maestru,intalnindu-se cu al doilea adversar care nu parea a fi tot un baiat,ci o fata.
-Hmmm...si tu ai puteri dalea.....psihice?sau cum le zice.....ca cel dinaintea ta?
-Puteri psihice?Nu,nu folosesc asa ceva,ma numesc Ayumi,controlez focul si lava foarte fierbinte,dar n-o sa ne luptam aici.
-Huh?Dar unde?
-...
Pajistea cea frumoasa si linistita se transforma intr-un loc asemanator cu iadul,pe suprafata cea din piatra stateau cei doi iar pe dedesubt era lava incinsa
-Aici ma simt in elementul meu,nu in locul ala linistit si plin de iubire
-Daca aici vrei tu sa ne luptam,aici ne vom lupta,dar nu e vina mea daca cazi in lava
-Hmph....chiar crezi ca sunt asa de usor de invins?Ca oponentul tau dinainte?O sa simti cea mai mare durere de pana acum!!!VEI REGRETA CA AI SPUS ASTA,AI AUZIT?
-Nu trebuie sa te enervezi,ciudato -.-
-CE-AI SPUS?
-Nimic,nimic,continua sa visezi(nebuno)
-Vei regreta ca ai spus asta!
-Da sigur,vreau sa te vad in actiune,pana acum te-ai dat mare si tare insa nu am vazut nimic din puterea ta
-Vroiam sa te mai las inca 10 minute,dar bine,daca vrei sa mori asa de repede este treaba ta,mult noroc.
-Nu o sa-mi trebuie norocul tau,sunt mai puternic decat tine si o vei vedea pe pielea ta,inteles?
-Imagineaza-ti cat vrei insa se vede clar ca adevarul doare,sunt mult mai puternica decat tine.
-Bine,cum zici tu(Doamne,mult ii mai place sa vorbeasca fetei asteia) sa incepem lupta odata.
-OK,dar nu o sa fiu usor de batut!

Sfarsitul capitolului 2
[Imagine: Final_Flash.png]
Daca ai ceva sa-mi spui,incearca sa nu fi jalnic

#8
Mmmm. . .Capitolul asta lasa de dorit, sincer. Este cam ciudat, multa vorbarie, prea scurt, nu prea ai luat in considerare comentariile noastre. Ai mare grija la estetica(cacofinii, tu much Caps-Lock, virgule). Atat deocamdata, sper totusi sa ai grija pe viitor sa iei in considerare si sfaturile noastre. Sper ca nu am fost cam dur, dar ai si unele replici banale ,,care putea sa-l simta chiar si o saptamana.". Ai mare grija la descrierea unei lupte, cum am mai zis: imbina dialogul cu descrierea!
[Imagine: tumblrlx7b30asgu1qg0svn.gif]




#9
(14-07-2011, 05:11 PM)Bullet A scris: Mmmm. . .Capitolul asta lasa de dorit, sincer. Este cam ciudat, multa vorbarie, prea scurt, nu prea ai luat in considerare comentariile noastre. Ai mare grija la estetica(cacofinii, tu much Caps-Lock, virgule). Atat deocamdata, sper totusi sa ai grija pe viitor sa iei in considerare si sfaturile noastre. Sper ca nu am fost cam dur, dar ai si unele replici banale ,,care putea sa-l simta chiar si o saptamana.". Ai mare grija la descrierea unei lupte, cum am mai zis: imbina dialogul cu descrierea!
Stiu ce am facut,insa nu ma simteam foarte bine cand am facut capitolul,sper totusi ca urmatorul sa va placa.
[Imagine: Final_Flash.png]
Daca ai ceva sa-mi spui,incearca sa nu fi jalnic

#10
Te-a prins febra scrisului, nu? Nu-i asa ca ai vrut sa scrii capitolul 2 cat mai repede? Ma rog, bai stiu ca vrei sa scrii , ca si tu vrei sa vezi cum evolueaza povestea, dar las-o mai moale si concentreaza-te pe capitolele urmatoare. Pune si tu in aplicare ce ti-am spus mai sus,, macar de dragul de a incerca daca nu vrei altfel.
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Timpul razbunarii Hitman 5 3.698 26-07-2009, 11:25 PM
Ultimul răspuns: Hitman
  Trandafirul negru al razbunarii [+18] Hitman 2 4.211 31-01-2009, 12:46 PM
Ultimul răspuns: Hitman


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)