Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

G - Dragon

#11
G-Dragon <3 E pur și simpli minunat. Așa cute, kawaii, timid, drăgălaș, magnific, excepțional, sensibil, talentat. Îl ador. Îi ador vocea. Melodiile mele preferate de la el sunt Breathe, Heartbreaker, She's Gone. Sunt fenomenale. El e fenomenal. e oroginal și nu are fițe de vedete cum au unii. Și are cel mai drăgălaș cățel. Cum să nu-l adori? E unic, e GD. Arată de 15 ani O_O. Dansează fenomenal. Prima dată l-am văzut în melodia Haru Haru de la Big Bang. Mi-a plăcut de el din prima clipă. El ave ao vce fenomenala defapt are, Talentul lui e măreț și ar trebui să fie mai recunoscut. Ce mi-aș dori să aibă măcar un concert în Romania. M-aș duce și dacă ar fi în timpul școlii. Adică și profii pot înțelege că doar e GD. V-am zis că profa de muzică credea că are 14 ani O_O.? I-am arătat eu o poză cu el și ea ” Ce drăguț e. Arată ca un chinezoi. Ce scump. Dar nu e cam devreme ca la 14 ani să se vopsească blond?” Ce față am făcut. A trebuit să-i explic că e din Korea și nu din China -_-” și ca nu are 14. Iar de atunci toată clasa mea știe de el. Eu le povestesc în fiecare zi de el.
[Imagine: lolololoqh.jpg]

#12
G-Dragon ;; ). Ei, bine e asa dragut. Nu prea ma incanta pe mine cum ii sta blond, dar tot arata bine. Imi placea mult mai mult cand era roscat sau brunet, dar in fine alegerea lui. Ador melodiile: " Heartbreaker " , " Breathe " , " G-Market " si " This love " [ sunt magnifice ;; ) ]. Sa mai adaugam aici ca el face aproape toata trupa. Am spus aproape, pentru ca imi place la nebunie T.O.P. si poate si Seungri asa putin. Vocea lui G-D e ca o alinare dulce, cand il asculti.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#13
Buna...si eu sunt fana GD:X.....am vazut mesajul d mai sus si nu ma pot abtine....GD a fost blond in 2009 cand si'a lansat albumul solo....si dupa a fo0st roscat ar acum e brunet...nu inversSmile...mel mele preferate sunt breathe,korean dream,a boy,gmarket plus cele doua pe care le'a cantat anul acesta la MAMA impreuna k top si taeyang.....ati auzit d scandalul cu milan stankovic?.....daca da c parere aveti?
[Imagine: 446.bmp][Imagine: 528517ef.jpg]

#14
lol, povestea cu rusul e veche rau, si nu are cum sa imi fi scapat. Pai, ce parere am - simplu, ala cred ca in acel moment era dus cu pluta [scuze fanelor] de a zis ca GD l-a copiat -.-" Cred ca isi dorea sa fie in centrul atentiei 78 dar sa nu exageram, GD nu l-a copiat ^^" Si sunt de acord cu tine Guga, prima oara a fost brunet, apoi s-a facut blond [soc atunci pt mn xD dar mi-a placut], a urmat din nou brunet, s-a facut roscat, si acum e iar normal 21 Dar mi-a placut mai mult blond, desi ii sta bine oricum.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#15
Oh god ! E cam imposibil sa nu iubesti un asa geniu perfect ...
Sincer , si imi e foarte rusine , eu abia acum l-am descoperit si imi vine sa plang ca nu am mai intrat prin sectiunea asta ca sa-l descopar mai devreme . 46
Ok prima data l-am vazut in Haru Haru ---> videoclipul ala e chiar genial , fara doar si poate . Arata atat de cute si vulnerabil :X
Apoi melodia Lollipop cu 2NE1 a fost geniala ... ii sta asa de bine cu roz si albastru 21 si palariile alea ... geniale . Si melodia With U e superba ... suna atat de super vocea lui [ ca in fiecare melodie in care canta bineinteles ] si arata asa de hot =p~
Cred ca dintre melodiile lui cele mai bune sunt : The Leaders ( Wassup ) [ Feat . Teddy & CL ) , Heartbreaker , This love si Butterfly . Ador melodiile astea 4
Si da ii sta bine si blond insa brunet arata mult mai kawaiiii 71 asa cred eu cel putin . Ar fi prea super sa cante in Romania ... de preferat undeva unde pot ajunge si eu 71
In concluzie e cel mai cute , hot , adorabil , talentat si fermecator baiat din lumee . :X E ca un drog 105

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#16
*G Dragooooon*
Heh ...gata mi`am revenit , sa trecem la lucruri serioase. Pur si simplu il iubesc pe G Dragon , adica cum sa nu`l iubesti cand arata asa bine :X Zice`ti voi , gresesc 15 ? SI daca s`ar face rosu , albastru , verde in cap mie tot mi`ar placea :X Melodiile mele preferate sunt : Butterfly , She`s gone si Heartbreaker :X Arata asa bine in videoclipuri si in poze si se misca fenomenal ;x Si are o voceee :X GD rulz 15

#17
Hm...Yumy...G-D!!:chuu:
L am -descoperit- dupa ce am vazut videoclipul de la Tonight(BiGBanG).El si TOP mi-au sarit in ochi 21 Il ador.E un simpatic(arata bine,nu? 71 ) si plus,canta extraordinar.Nu il ascult de multa vreme dar am gasit ceva melodii care mi au placut;de exemplu:She \\\'s Gone,Heartbreaker,A boy,Knock out etc Prima melodie ascultata parca a fost A boy dar nu-s sigura...
E tanar (O.O 23 parca) dar totusi are o multime de fani si a ajuns sa evolueze foarte tare.Stiu ca a colaborat pana si cu Florida.Despre personalitatea lui nu prea am habar...Pare un tip glumet,energic si de treaba.Ce as mai putea sa zic...GOGO G-D!:bv:

Off4esi unii oameni se cearta pe tema \\\'Care e mai tare?J-music sau K-music \\\' , eu una le consider pe am2 la fel de bune.hug
[Imagine: tumblr_ljt9kkUjPo1qe6xr2.gif]

"An intellectual solve the problems,a genius avoid them"

#18
Omg, sunt sigura ca am trecut pe aici o__O Ceva s-a intamplat cu postul meu sau...am visat eu ca am trecut pe aici? O_O
In fine : )) Mai scriu o data. G Dragon este preferatul meu din Big Bang si se afla si in topul celor mai cute baieti coreeni : )) Pur si simplu il ador din toate punctele de vedere. Arata foarte bine, are un zambet care te da pe spate, un ras molipsitor si are o voce mult prea geniala. Imi place la nebunie cum canta. Mi-a placut mult de el in videoclipul Breathe. E prea tare tipul : )) Am ras o groaza la MV. A fost asa, funneh, dupa parerea mea. Si dansul a fost extrem de cute xD.
Imi placea cand era blond, dar nu zic ca acum nu arata bine. Insa cand era blond ii statea mult mai bine xD. Si in Haru Haru, mi-a placut mult de el, mai ales rolul pe care l-a interpretat.
Chiar e un tip genial. E foarte de treaba si din multe videouri pe care l-am vazut cu el reiese ca e foarte de treaba, mult prea energic : )), crazy and hot >.<

[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#19
Ati vazut noul look? 15 Sincer, am avut un soc XD mai ca aveam sa plang T_T, dar apoi mi-am zis "E GD, de ce nu ma asteptam la asta?"
New look
Sa nu fiti prea socate, fetelor. Uhm, ce parere aveti? 21 Eu, dupa cum am spus, am avut un soc, dar ce sa mai, imi place de el si asa, il iubesc neconditionat 21 ^^
Apropo, cu freza asta noua, a devenit cel mai cautat pe internet 21
Yah, GD, fighting <3
I'm not insulting you. I'm describing you.

#20
Și eu am fost șocată dar arată bine. El mereu arată bine, doar e Ji Yong Oppa.
Mi se pare doar mie sau noua coafură îl face să pară mai matur ? Pare așa de schimbat. o.o Acum cred că e oficial, GD arată bine în orice.
Btw, de dimineață am văzut că el și băieții au pozat pentru o nouă revistă zilele trecute. Avea părul mai lunguț, deci i-a mai crescut xD.
Oricum el are un păr prea genial. Prin câte schimbări a trecut părul ăla și tot strălucitor a rămas.
Am văzut că unele fane își făceau griji că pleacă în armată, eu una nu prea cred dar orice e posibil. Voi ce părere aveți, pleacă sau nu în armată ? Sper că nu T_T.
[Imagine: tumblr_lmvc2mI9Fg1qcr1eb.gif]
Ohana means family. Family means nobody gets left behind, or forgotten.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)