Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Extraterestrii cauta aur!!!

#1
21 ok.Urmeaza Misa in direct care sustine articolul.
Eu il sustin.De ce?
Acolo zice ca in scrierile vechi se precizeaza despre aceste persoane(annunaki) care au venit acum sute de mii de ani pe pamant.
In legatura cu planeta Nibiru cuso4 ai inteles gresit.Toate afirmatiile despre acesta planeta nu pot fi false.Ar fi pur si simplu un esec.
Acum 100 de ani omul nu avea nimik.Net,Calculator,Tv,Masini la fel de performante ca azi.Cineva trebuie sa fi ajutat omul (si acum pica la tank extraterestrii care sunt super avansati si care au nevoie de aur!).
La televizor sa precizat odata ca s-au descoperit niste nave spatiale iar oamenii panicanduse s-a afirmat ca defapt 'erau niste nave false ,de proba chesti 'minciuni.
Si in articol zice ca s-au gasit 100%dovezi ca ar exista si exista printre noi finte extrapamantene.
Desigur mie frica de asta dar na cik is pasnici
Acum sa rasp;und la ce ai intrebat:
ai inteles gresit nu e vorba de apocalipsa Ci de aparitia in sudul planete (aparitia vizibila) a planetei nibiru. Si se vor intampla cateva fenomene naturale mai dure dar in nici un caz apocalipsa
Eu caeste o varianta si ce scrie acolo.

.
o.o" wot

#2
Oky ziceau ei ca anticii cunosteau doar 12 planete (printer care si luna un satelit al unei planete..so ar fi doar11 da ma rog)..ei bn asta e problema lor, planetele din sistemul nostrum solar au sateliti la fel ca pamantul deci erau mai multe corpuri ceresti decat credeau ei)
Planeta Nibiru spun ei ca trece prin sistemul nostrum solar odata la 3 600 de ani si ca prima vizita a extraterestrilor a fost acum 485 000 de ani?
Ei bine daca facem un mic calcul ca sa verificam datele 485 000:3 600 da 134,7(2) (sa zicem 134)
Now 134x3 600 ne da 482 400 luand in considerare o eroare de 5 ani rezultatul va fi 483 070
Deci fie au gresit cu 2000 de ani fie chestia aia e total falsa (iar daca luam 135 in loc de 134 rezulta ca extraterestrii au fi venit cu 486 675 ani in urma.. iar 2000 de ani eroare e mult pt cineva ce vrea (atat de mult) sa dovedeasca existenta unor alte fiinte si sa ne faca sa ne trezim :laugh: )
Mai jos se mentioneaza faptul ca mai tarziu cand s-au intors pamantul era mai populat si au creat omul.. deci acum 485 000 ani in urma pe pamant nu exista nimik nu? Sau existau cateva specii amarate de reptile, insecte si au evoluat asa cat ai bate din palme populand pamantul..exista dovezi ca primatele traiau acum 80 mil de ani and homo habilis a trait acum 2 mil de ani(exista dovezi) so imi vine greu sa cred ca am fost creati abia acum 485 000 de ani
Extrateresti pasniciO.o? Care nu ne vreau raul si ne evita pt ca suntem retardati (scuzati exprimarea)?
De ce ar fi pasnici? Cei care au scris articolul nu s-au gandit ca lafel ca pe pamant, la fel ca oamenii si extraterestrii are putea fi popoare razboinici insetate de putere si de noi cuceriri?
And again.. de unde stim noi cat sunt de avansati Exceptand aceste finite Anunnaki (pe care nimeni nu-I cunoaste fiind descoperiti in niste vechi scrieri) se pare ca nu ne-a mai vizitat nimeni

Nu neg idea ar fi posibil.. I mean yes sunt de parere ca universal e plin de viata dar informatiile de acolo sunt putin deplasate

#3
^^ Oky back.Acolo precizeaza ca nu vor sa credem sau sa sustinem ci doar sa luam in considerare faptul ca se poate asa ceva.
De ce ar fi pasnici?Pentru ca da!Suntem niste josnici ce nu gandim mai mult decat cimpanzeul acela amarac care e mult mai pasnic decat noi.
De unde stiu ca sunt avansati?Sa precizat d emii de ori indirect ori direct ca am fost vizitati de anumite fiinte.In america se tin ascunse navele care au aterizat (esec) pe pamant din cauza ca atmosfera noasta e mult mai diferita si nu pot trai mult la noi pe pamant *_*.
Avand in vedere posibila lor calatorie prin spatiu => mult mai avansati decat noi care plantam sateliti in tot universul si nu descoperim mai nimic plus ca nu suntem atat de avansati incat sa avem incredere in navele noastre spatiale.
Eu una nu vreau sa sustin nimic dar putem sa fim in spatiul asta atat de mare doar NOI?
o.o" wot

#4
Dap asta spun ei but mai jos tot ce scriu suna pe scurt cam asa “Dar totusi Credeti in aceasta idee” (ma rog asa am inteles eu^^""..)
Nu mi se pare ca daca noi suntem josnici extraterestrii trebuie sa fie pasnici O.o
Nu am spus ca nu sunt avansati (da, poate sunt) ci am intrebat de unde stim ca sunt atat de avansati “Toti fac parte din civilizatii atat de avansate si inteligente incat nu ne ataca”

De e ce nu am putea fi doar noi? Orice e posibil nu? La fel cum e posibila existenta extraterestrilor asa e posibil sa fim doar noi ne?
But cum spuneam me e de parere ca universul e plin de viata ^.^

#5
Si eu sustin teoria acestor tineri. Poate ca nu toata lucrarea lor este corecta dar trebuie sa existe si un sambure de adevar. Poate ca nu ne ataca pt ca au alte planuri cu noi. De exemplu sa ne studieze chiar daca le suntem inferiori asa cum si noi studiem microorganismele chiar daca ne sunt inferioare. Sau sa faca experimente pe noi, sa devenim cobai. Si nu ma refer la la experimente in laborator ci la exeperimente la nivel global cu diferite tehnologii.
Nici eu nu il neg pe Dumnezeu dar daca este doar o plasmuire sau un implant facut de extraterestrii pt ca erau constienti ca oamenii nu sunt destul de puternici ca sa razbeasca in crudul ciclu al creatiei si au nevoie sa creada in ceva superior lor?
Si de unde stiau sumerienii atatea informatii despre corprile ceresti daca niciodata nu au fast in spatiu?
Posibilitatile sunt infinite si exista multe semne de intrebare iar timpul ne va arata adevarul ^^

#6
:?:

Mda... *cough* de-abia astept sa vina odata 2012 asta odata, ca daca nu fac o carte cu cate teorii am auzit despre anul asta... :=)

Deeeci... teoria copiilor astora nu e tratata indeajuns... asa-zisele documente... nu exista. Planeta asta extraordinara... da, se poate sa existe, dar intr-adevar, calculul e facut aiurea... sa nu mai spun ca toata exprimarea e ambigua. Ori talentul literar e ioc aici, ori e o mare farsa scrisa de vreun pusti plictisit. Ar trebui sa ma apuc si eu sa fac treburi de-astea... maaama ce de miscari as genera :ha:

S-o luam incet...
descoperita in 2005... humm... *vaguely remembers something* cand am citit eu despre noua planeta, mai indepartata decat Pluto, si care intersecteaza sistemul nostru solar odata la 3600 de ani...
1. era vb de un pietroi inghetat gigantic. Nu zic ca n-ar putea exista viata acolo, dar daca ei au plecat de acolo si-au vazut ce bine si cald e pe pamant, de ce n-au facut exod?stateau o vreme prin Siberia de azi pentru aclimatizare si impanzeau noul teren salbatic...
2. au facut oamenii ca sa le fie sclavi, da? Apoi a aparut aceasta entitate, Dumnezeu, care a eliberat sclavii evrei dandu-i unuia puterea de a imparti apele, apoi a mai trimis pe unul care n-avea ce face si s-a apucat sa-i invete pe oameni despre blandete si supunere... Ohoo... uite aici un extraterestru twisted: ii elibereaza, apoi ii provoaca sa se supuna din nou, dar nu ca sa lucreze in mine, ci sa-i ajute pe ceilalti... Oh, my....
3. Inca mai avem Aur... de ce n-au venit sa-l ia pana acum? Nu de-asta ne creasera, cica?
4. Ne-au creat pe post de sclavi... hellooo. Nimeni nu are sclavi fata de care sa nu incerce sa se dea mare... zau asa...


Si eu cred in extraterestri, dar ma indoiesc ca oamenii au fost creati de ei, sau cel putin nu de acestia. Se poate sa se fi amestecat cu oamenii (in biblie sunt mentionati oameni anormali: uriasi, ciclopi si alte cele inainte de potop... o teorie ar fi ca acestia erau copii ai oamenilor cu ingeri cazuti care nu fusesera atat de grei incat sa ajunga direct in iad... poate erau extraterestri)

Da, Potopul e mentionat in toate culturile. So?...

Progresul tehnologic nu e benefic. Cel putin nu asa cum merge acum... daca mai progresam mult in directia pe care am luat-o deja, 2012 va insemna un mare kaboom, nu o sansa spre un imperiu ideal...

Teoria pe care o vad cea mai apropiata de realitate in privinta vestitului an este aceeea ca momentan trecem printr-un cerc de foc, iar in 2012, in cel mai bun caz, vom trece exact prin centru. Daca nu facem kaboom atunci, Lucky! In fiecare an vara e mai calda cu cate 1-2 grade... anyone noticed by now?
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#7
Se stia deja ca s'a descoperit o planeta noua doar ca nu sunt inca siguri dak e planeta sau vre'un satelit. Noi abea am reusit sa facem cateva poze planetei Marte si astia ne spun ca planeta aia era cunoscuta inca din antichitate? Sa fim seriosi...nu e tocmai o chestie peste care se trece usor cu vederea...nu era nevoie de un grup de tembeli sa faca public acest lucru.
Sunt convinsa ca in antichitate sumerienii aia isi faceau lunete din solzi de peste si analizau intreaga galaxie 22
Scuzati'mi scepticismul...apreciez faptul ca s'au straduit sa faca povestea credibila cat de cat 21

#8
Goana dupa aur *varianta extraterestra*

nu neg existenta extraterestrilor,dar ati observat ca indiferent de "zona" sau "specia" careia apartin, tipii astia mici,verzi si cu antene sunt mai destepti ca pamantenii?

chiar asa am ajuns? de rasul universului? redusii galaxiei? 22
majoritatea tind sa venereze ceea ce nu cunosc cu exactitate,tind sa ofere o putere mai mare decat acele personaje o au de fapt.

Manipulare genetica?
adica maimutele alea,in urma combinarii ADN-ului au ajuns astazi sa inventeze robotei care danseaza si alte cele?22

fiind creeati ca sclavi si cu toate astea,ajungand asa departe din punct de vedere tehnic (bine, nu ne teleportam inca,dar asta nu inseamna ca tehnologia nu e deloc avansata)....
mie imi suna a experiment esuat...nu prea ai ce face cu sclavii destepti...

d'eh..fiecare cu parerile si teoriile lui >.<
eu tot cred ca inca nu suntem cei mai degenerati din univers

#9
Bubbles <-- hmm ai spus ca abia am reusit sa facem cateva poze la marte Smile da 106 mai gandestete odata ca au fost destui sateliti trimisi pe marte Smile ..
Ai spus ca Marte nu avea cum sa fie descoperita inca din antichitate . Bn acuma nu m-am uitat cati ani ai dar au fost multi oameni printe care si un roman care au descoperit stele ( stea = planeta la urma urmei )si care le poarta numele . Eu cred in extraterestri foarte mult sunt multe motive sincer si nu prea am chef sa le scriu .. Faza ca extraterestri vor veni in 2012 eu nu cred 4 ..

#10
Deci teoria astora are si un sambure de adevar si chiar daca pare greu de crezut aia din antichitate stiau foarte multe despre stele matematica de exempluu egiptenii au facut niste constructii care au durat mii de ani ia sa ne apucam si noi acum sa construi o piramida la primul cutremur mai puternic se darama. Si omuletii verzi sunt pasnici ba chiar ne ajuta sa ne dezvoltam tehnologia exista foarte multe dovezi ca noi comunicam si avem contacte frecvente cu extraterestrii numai ca nu sunt facute publice si aici intervine Vaticanu' si NASA unde se fac experimente de pur si simplu ramai socat daca afli + ca Americanii au nenumarate baze secrete in desert si chiar au capturat prin anii 80-90 asemenea fiinte. Si este si logic ca extraterestri sa fie pasnici cu noi or fi ei insetati de putere dar ar fi prea usor si chiar nu ar avea rost sa declare razboi. Si cat despre anul 2012 exista foarte multe teorii unii spun ca atunci vom trece in a4a dimensiune ce o fi si aia chiar nu stiu ...astept si o sa vad atunci daca o sa se intample ceva interesant ..




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)