Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea se plăteşte

#3
Rezervat. O să dau edit later după ce citesc şi după ce ajung acasă. probabil diseară.

__________________

Revin după puţin cam mult timp însă am avut nişte mici problemuţe şi n-am putut să editez postul. Anyway, now i'm here.
În primul rând, titlul mi se pare cam plictisitor. Adică, titlurile ce conţin cuvântul "dragostea" sunt aşa de dese încât au început să aibă un efect negativ asupra mea şi mă aştept ca ficul să nu fie foarte bun. Însă, spre bucuria mea, de data aceasta m-am înşelat. E destul de interesant. Totuşi, sunt curios să aflu sub ce formă "se plăteşte" dragostea.
În al doilea rând, ai o problemă cu virgulele. Sunt prea multe şi puse unde nu trebuie. Ai grijă când trebuie să le pui pentru că sunt excesive. De asemenea, am văzut că ai scris pe undeva "vroia" când, de fapt, trebuia să spui "voia" fiindcă nu există verbul "a vroi". Mă rog, în loc de "vroia" sau "vroiam" trebuia "voia/voiam". Şi am mai observat că pe undeva lipsesc diacritice sau puneai "ă" în loc de "â" sau alte chestii de genul. Pentru a le corecta, trebuie să reciteşti capitolul înainte de a-l posta.
Descrierea, naraţiunea şi dialogul sunt foarte bune, numai că mi s-a părut puţin grăbit.
Ideea cu vampiri este destul de folosită pe forum, dar fiecare are idei diferite şi aşa mai departe. Unele sunt mai fumate, altele unice. Eu sper ca aceasta să fie unică şi frumoasă.
Cam atât. Apropo, apreciez că scrii cu diacritice, e mult mai uşor de citit textul aşa.
Succes în continuare.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.





Răspunsuri în acest subiect
Dragostea se plăteşte - de Lust. - 16-02-2011, 08:31 PM
RE: Dragostea se plăteÅŸte - de Me†al. - 17-02-2011, 12:38 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)