Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste Infinita

#11
Am venit cu nextul. Mersi pentru comm Miranda. Sper sa va placa. Va urez: Lecuta Placuta !!!

Dragoste Infinita

Capitolul 4


- Echipele -


Eu m-am dus la noile mele prietene, dar in drum spre ele sunt intampinata de Ino, care parea destul de nervoasa. Se pozitioneaza in fata mea impreuna cu clonele ei in spate. Ce vreo si asta de la mine? Ma uitam la ea cu o privire intrebatoare, cerandu-I din priviri sa zica mai repede ce are de zis. Ea statea acolo, blocandu-mi drumul, ca o momaie. Imi venea sa-I dau o palma si s-o dau din calea mea, dar cu greu m-am abtinut. Intr-un sfarsit, dupa inca vreo zece secunde, se gandeste si ea sa vorbeasca. Se apropie incet de mine. Se misca mai incet decat mine la tabla, daca acest lucru ar putea fi posibil. Se indreapta din ce in ce mai incet de mine, probabil vrand sa ma faca curioasa, ei bine asta nu prea ii mergea, tot nu-mi pasa absolut de loc ce vrea de la viata mea. Acum se afla la doar cativa centimetrii de mine, cred ca sunt vreo zece sau cincisprezece, dar nu mai mult. Iti apropie buzele de urechea mea dreapta, soptindu-mi pe un ton amenintator:

- Tu, frunte lata, sa ma asculti bine, pentru ca nu-mi place sa zic de doua ori acelasi lucru! Deci, sa nu cumva sa te mai apropii vreodata de Sasuke! El este al meu, doar al meu! Sa nu cumva sa crezi ca nu te-am vazut in ora de mate ca ai vorbit cu el. Ce ti-a zis? Ce i-ai zis? Spune! Sa-ti fie clar domnisoara Haruno, daca te mai vad cumva in preaja iubitelului meu te voi distruge. Nu ma cunosti, nu stii de ce sunt in stare, cate pot sa fac, ce pot sa iti fac, deci, te avertizez, ai mare grija ce faci cu Sasuke al meu! Acum misca mai repede din fata mea, imi imputi aerul! Spune, dupa care ma impinge brutal, eu lovindu-ma in coltul unei banci.

Auch! Cred ca am dat cu ficatul de banca. Doamne, in ce hal poate sa ma doara acuma. Parca mi-ar fi bagat un cutit. Imi acopar locul care ma doare cu mana stanga si tin apasat, incercand sa opresc durerea. Stau asa vreo patreuzeci de secunde, dupa care simt cum durerea scade.

Fetele, vazand toata scena de mai devreme, cu Ino, vin alarmate la mine. Pareau destul de ingrijorate. Ma intreaba daca ma mai doare unde m-am lovit si daca m-a speriat blonda. Cand aud a doua intrebare era sa sa-mi iasa flacari pe nas. Cum mama naibii sa-mi fie mie frica de aia? De pitipoanca aia amarata? Aia nu cred ca va reusii sa ma sperie niciodata. Ah, ba da, m-am speriat cand am vazut-o prima data, din cauza urateniei sale. Le spun fetelor ca nu si ca nu va reusii niciodata sa ma sperie. Hinata imi zambeste prieteneste, dupa care imi spune ca ar fi mai bine sa mergem la vestiar sa ne schimbat, deoarece urmatoarea ora avem sportul. Dau afirmativ din cap, dupa care imi iau sacosa cu schimburi si ne indreptam spre vestiar.

In cateva minute ajungem si la vestiar. Ne schimbat repede, apoi TenTen propune sa mergem la baieti sa ne mai amuzam un pic pe seama lui Naruto. Hinata se impotriveste si ne spune ca nu e frumos sa radem de el, apoi se inroseste toata. Zici ca era un rac, saraca. Noi incepem sa chicotim, dupa care eu o intreb pe bruneta daca nu cumva il place. Ea da negativ din cap, dar eu nu renunt si o mai intreb de inca cateva ori. Pana la urma cedeaza si imi marturiseste ca este moarta dupa el. Eu chicotesc, apoi ii spun sa mergem la baieti.

Cand sa iesim afara din vestiar, pe cine gasim in fata usii? Pe Naruto, Sasuke, Neji, Sai, Kiba si Lee. Ce faceau ei oare aici? Simplu, ascultau ce vorbeam noi. Noi ne uitam la ei cu o privire diabolica, mai putin Hinata, care era mai rosie ca inainte, zici ca luase foc. Baietii o iau la fuga spre sala de sport. Noi incepem sa-i fugarim ca disperatele prin scoala, dupa ei. Cei pe langa care treceam probabil credeau ca suntem nebuni. In scurt timp ajungem la sala de sport, toti obositi si transpirati.

Profesoara, Anko, era deja aclolo si nu parea prea fericita. Cand constatam asta ne aliniem si asteptam sa vedem ce o sa ne faca. Auch, vai de mine. Este abea prima zi aici si deja sa primesc o pedeapsa. Off, Doamne, sper ca nu. Anko este o profesoara tanara, de vreo douazeci si cinci de ani, scunda, cu parul scurt, cam pana la umeri, Albastru inchis si cu niste ochi negri, destul de inexpresivi. Ea este imbracata cu niste pantaloni de trening lungi, negri si cu un maieu mulat, rosu, un pic cam decoltat. Parea o profa de treaba, dar oare chiar asa sa fie? Ei bine, voi afla curand.

Anko ne spune sa intram in sala, iar noi facem intocmai ce ne-a zis. Noi, cei care am alergat ca descreieratii prin scoala, eram extrem de obositi. Cum am ajuns in sala am inceput sa respiram greu si sa gafaim. Imi simteam plamanii atat de incarcati, plini de ceva, ca si cum ar fi oricand gata sa explodeze. Simteam cum aerul pe care il inhalam arde in interirul meu. Deodata, Anko paseste in sala zicandu-ne:

- Bun, deci, astazi vom face ceva mai special decat de obicei.

Oare la ce se referea? Ce fac de obicei? Dar acum? Eram atat de curioasa, incat parca simteam deja ca va fi ceva peroculos, extrem. Simteam cum un val de adrenalina imi trece prin corp. Nu mai pot de nerabdare sa vad ce o sa zica, ce o sa facem, ce? Vai, cat urasc suspansul. De ce naiba s-a oprit profa atat de brusc, ca sa ne omoare cu asteptatul?

- Dupa cum spuneam mai devreme, va fi ceva mai special, nu numai ora asta ci urmatoarele ore pana la sfarsitul anului scolar. Orele vor consta in invatarea lucrului in echipe. La inceput, se vor forma echipe de cate doi, o fata si un baiat si vor trebui sa se ajute unul pe celalalt, sa coopereze, sa se inteleaga cat mai bine posibil pentru a duce treaba la bun sfarsit si, desigur, pentru a castiga concursul. In fiecare ora va fi cate un concurs diferit si in functie de punctele care le veti lua, pe echipa, se va forma un clasament. Primele zece echipe din clasament vor face o competite mai extrema si mult mai periculoasa. Cu o saptamana inainte de paste se va face un fel de tabara la munte. Acolo se vor face alte echipe, doua echipe a cate cinci elevi. Despre acea parte va voi spune alta data. Acum sa o luam cu inceputul. Pentru primele zece ore de concurs va voi ajuta, legandu-va cu catuse unul de celalalt. In acest mod veti invata ca numai ajutandu-va si lucrand in echipa veti reusii sa castigati concursurile. Ca sa va ambitionez mai tare, am facut si premii pentru fiecare castigator, dar acel premiu se va da doar unei singure echipe, celei care va coopera cel mai mult. Astazi voi alege echipele. Aceste echipe nu se mai pot schimba, fie ca va convine sau nu. Va voi alege dupa cum crec eu, in asa fel incat sa cadeti in echipa cu persoana cu care nu va-ti dorii niciodata. Lista va fi afisata in zece minute la panoul din fata salii de sport, pana atunci nu vreau sa va aud, sa va simt sau va va miros! Sa nu cumva sa va prind ca va miscati, nici macar sa nu clipiti. Daca prind pe unu ca misca il strang de gat! Ati inteles?

Toti dam afirmativ din cap, dupa care ea ne arata o banca si ne spune sa asteptam acolo pana face ea echipele. Facem exact ceea ce ne-a spus si ne asezam toti, fata ca nimeni sa comenteze, iar aici ma refer la Naruto. Imi dau seama ca blondul e in stare sa comenteze la orice, oriunde, oricand, dar probabil ca acum este mult prea curios sa vada cu cine o sa pice in echipa, la fel ca oricare dintre colegi, mai ales eu, desigur.

Wow! A fost un discurs destul de interesant. Pare chiar misco aceste concursuri, mai ales idea cu lucrul in echipa, asa ii voi cunoaste si eu mai bine pe ceilalti. Chiar sunt curioasa sa vad cu cine o sa fac echipa. Oare o sa fie dragut? Dar prietenos? Sper doar un singur lucru, sa nu cumva sa cad in echipa cu nemernicul ala de coleg de banca.

Acum imi dau seama de ceva. Ma simt extrem de bine, adica nici tensionata, nici incordata, nici nimida sau oricum altcumva de genul asta. Simt ca parca sunt in acesta scoala, in aceasta clasa, cu acesti colegi, viitori prieteni, sper eu, de la inceputul anului. Parca i-as cunoaste pe toti de o viata. Simt un fel de sentiment de iubire fata de ei, de nostalgie. Este atat de ciudat, dar totusi imi place mult de tot.

Gandurile imi sunt intrerupte de vocea profesoarei, care se indreapta incet spre banca unde ne aflam noi, clasa a IX-a B. Aceasta tinea in mana doua foi, ce pareau identice. Probabil facuse o copie a listei cu echipele, mai mult ca sigur. Aceasta ne informeaza ca in mana ei se afla lista tuturor echipelor, dupa care se duce sa le agate de panoul din fata salii de sport. Vine din nou la noi si ne zice ca putem sa vedem echipele, ca sunt in sfarsit afisate. Toti o iau la fuga spre panou, mai putin eu. Eu mergeam incet spre lista cu echipe. Chiar daca eram nerabdatoare, incercam sa ascund asta, desi imi dau seama ca nu prea reuseam si ca se vdea pe fata mea cat de curioasa eram. Ma uit cu coada ochiului la Anko, care se holba la mine ciudat. Fata sa ma amuza, asa ca un mic chicotit iese din gura mea.

In cateva secunde ajung si eu in dreptul listei. Imi cautam disperata numele pe coala alba. In vreo cinci secunde imi gasesc numele, apoi ma uit la numele din dreptul numelui meu.

Am incremenit. Am ramas socata. Nu se putea. Nu, era imposibil. Dar de ce? De ce eu? Nu este corect! Nu puteam sa cad in echipa chiar cu el. Mai rau nici nu cred ca se putea, sau poate ca da ... Nu-mi vine sa cred ca sunt in echipa chiar cu ...

Cam asta a fost capitolul. Sper ca va placut. Scuzati eventualele greseli, dar este scris tarziu si nu l-am mai corectat. Nextul il voi pune maine.

Va pup dulce pe toti cei care imi citesc ficul.
Bye.

#12
Cu cine e in echipa? :> ar putea fi foarte multe variante, dar eu cred in brunet. Adica ei nu prea se suporta, asa la prima vedere. Ai avut cateva greseli si uneori punei virgula unde nu trebuie:
"Profesoara, Anko, era deja aclolo si nu parea prea fericita." nu pricep de ce ai pus virgulile, nu au nici un rost aici. Corect era: Profesoara Anko era deja aclolo si nu parea prea fericita.
e o singura propozitie si ca am ajuns si aici, incearca sa faci propozitii mai lungi, fa fraze complete. Sunt prea simple si banale propozitiile astea.
Descrierea nu e cine stie ce, dar nu prea aveai ce descrie cu exceptia locului si putin mai mult cand era fata in fata cu Ino, vai ce enervanta poate fi X( sa o pocneasca careva, va rog eu ;;)
Cam atat si ai grija pe viitor.
[Imagine: h8v.gif]
 

#13
Am venit cu nextul. :thx: for comments :love:
Va urez: Lectura PLacuta !!!


Dragoste Infinita


Capitoulul 5


- Primul Concurs -


Nu-mi vine sa cred ca sunt in echipa chiar cu Sasuke Uchicha! De ce tocmai el? Off, nu se poate.

Oftez lung, dupa care clipesc de cateva ori, incercand sa-mi revin din soc. Mai stau asa, nemiscata inca vreo cateva secunde, dupa care imi clatin incetisor capul si ma indrept spre prietenele ,ele, in sala de sport.

Deodata mi-a venit o idee. Cred ca o sa profit de faptul ca o sa fiu legata de Sasuke cu catuse si o sa ma distrez un pic. Am de gand sa o fac pe Ino un pic geloasa, apoi sa-mi bat putintel joc de Sasuke. Zambesc pervers la micul meu plan, apoi ajung la Hinata, care ma ia la intrebari. Cu cine sunt in echipa, e dragutz si tot felul de intrebari de genul asta.

Ii spun ca sunt in echipa cu nenorocitul de Uchiha, apoi ma gandesc sa le zic si fetelor despre micul meu plan pervers. Fara sa mai stau mult pe ganduri, le chem intr-un loc unde sa nu ne auda nimeni, apoi le zic:

- Fetelor, am un plan! O sa ma disprez un pic pe seama lui Sasuke si totodata si a lui Ino. O sa o fac cumva pe Ino geloasa, in timp ce imi voi bate putin joc de marele Uchiha.

Ele se uitau la mine ingrozite. Toate se intrebau ce am de gand sa fac. Ei bine, nici eu nu stiam inca ce sa fac, dar va fi ceva interesant, pervers si de neuitat. Zambesc malefic, apoi le spun fetelor ca vor vedea ele ce se va intampla. O sa fie o ora destiu de interesanta.

Plec spre locul unde se aflau restul colegilor, fetele fiind in spatele meu. Inca aveam acel zambet malefic, plin de perversitate. In doua secunde profa ne spune sa ne aliniem. Fetele stateau in fata baietilor, pe perechi. Anko ne pune pe rand catusele, apoi ne spune:

- Deci, acum sunteti legati cu catusele. Primul concurs va incepe in cateva minute. Sa va explic. Dupa cum vedeti, sala este plina de obstacole. Voi va trebui sa treceti peste ele. Veti gasi singuri o cale de a trece peste fiecare onstacol.

Dupa ce ne spune toate astea ne lasa singuri. Sasuke se holba la mine, parca asteptand ca eu sa fac ceva. Eu am de gand sa-mi incep planul, chiar daca nu stiam inca cum. Ma uit la Ino. Blonda e atat de nervoasa, incat mai are putin si se ia la bataie cu partenerul sau, Sai.

Ma apropii de Sasuke. Il trag mai aproape de mine. Eram la cativa centimetri unul de altul. Ii puteam simtii respiratia. El se uita la mine provocator. Ii ating pieptul cu mana dreapta. Imi miscam incet degetul pe pieptul sau. El imi zambea pervers. Imi bag mana in parul sau abisal. Il priveam fix in ochi. Ne zambeam pervers. Ma lipesc de el. Buzele noastre se aflau la doar cativa milimetrii. Incercam sa ma apropii mai mult de el. El ma apuca de talie.

Zambesc smecher, apoi imi dau parul pe spate si ma uit din nou in ochii lui plini de iubire, caldura si bunatate. Prin acei ochi abisali si seducatori, citeam tot despre el, era ca o carte deschisa, special pentru mine. Fiecare moment care trecea era mai intens, mai sensual, mai patrunzator. Noi eram inca lipiti unul de corpul celuilalt si se parea ca nici unul nu voia sa se termine acest moment extraordinar, nimeni nu indraznea sa ne desparta. Era pur si simplu magic. Nici macar o secunda nu am incetat sa ne privim in ochi sau sa clipim. Ii simteam respiratia calda pe chipul meu angelic. Puritatea ce se vedea in ochii lui minunati ma facea sa ma simt cu adevarat apreciata, admirata, sa ma simt ca si cum exist pentru cineva. Imi trec degetele prin parul sau scrut, negru si ciufulit, iar apoi imi vine in minte ideea de a-l saruta. Totusi, mi-am luat inima in dinti si m-am apropiat mai mult cu buzele de ale sale, acum fiind o distanta milimetrica intre noi. Ma simteam ciudat de bine, de protejata.

Eram incremenita. Totul in jurul meu disparuse, eram numai eu si el. Stateam nemiscati si ne uitam unul. Ma privea adanc in ochi, facandu-ma sa-mi pierd mintile. Ochii lui de un negru atat de intens erau plini de blandete si bunatate, ma inebuneau. Mi-am adancit si mai mult privirea in a lui, pentru a putea trece de acel abis imbietor si a putea vedea in interiorul lui, a sufletului sau. Negrul parca nu se mai termina, cu cat ne adanceam mai mult privirile, cu atat mai apasator si mai intens, era infinit. Oricat de mult m-as fi straduit sa trec de infinitul abis nu as putea, era imposibil.

Nimeni nu facea nimic. Doar stateam pierduti fiecare in ochii celuilalt. Parca amandoi asteptam ca celalalt sa faca sau sa zica ceva, dar niciunul dintre noi nu avea curajul sa faca asta. Cred ca am stat asa ceva. Nici nu mai simteam cum trece timpul, parca era oprit in loc pentru a simti momentul. Secundele treceau, minutele la fel, poate ca si orele, dar mie nu-mi pasa, nu ma mai interesa.

Intr-o fractiune de secunda totul devine si mai perfect decat este, deoarece el se apropie de mine din ce in ce mai mult. Chiar daca o face cu o viteza mai mica decat a melcului, tot este perfect. Acum se afla la doar cativa centimetrii de mine, mai exact de fata mea. Ii pot simti parfumul. Mirosul emanat de el este divin. Nu exista nici un coltisor al mintii mele care sa nu fie invadat de el, care sa mai poata gandii logic, care sa nu fie afectat de fericire. Raman socata de ceea ce fata. Nu pot spune ca nu imi place, dar ... nici nu stiu ce sa zic. Este o senzatie atat de placuta, incat nici nu stiu cum sa o mai descriu. Deodata ….


Asta a fost capitolul 5. Sper ca v-a placut. Astept commuri.
Va pup.
Bye.

#14
:(( unde e sarutu? daca ai sti cat il asteptam. Sunte dezamagita ca ai greseli, insa oarecum fericita ca incerci sa descrii ceea ce e bine, insa mai ai de munca. Incearca sa conturezi totul mai bine si te rog nu intrerupe sarutu :(( treci si descriel acolo..las-o pe Ino sa fiarba in suc propriu si Anko sa stea in banca ei :-w
Ce rea e Sakura, dar imi convine mai putin partea sa-si bata jos de brunet, pentru ca de aici banuiesc deja ce se va intampla: ea se va indragosti de el si el de ea [sper si cred]. Saracuta Ino, dar a provocat-o si Sakura sa bagat in cusca leului, sa vedem ce va iesi..dar clar va fi plin de suspans si mister.
:bye: si mersi ca mi-ai spus.
[Imagine: h8v.gif]
 

#15
Am adus inca un next. Mersi pentru comm mami, acest capitol ti-l dedic tie. Lectura Placuta !!!


Dragoste Infinita


Capitolul 6


- Perversitatea Nu Are Limite –



Deodata suntem intrerupti de catre Anko care urla ca descreierata la noi ca putem incepe. Ma uit la ea cu o privire plina de ura, apoi dau afirmativ din cap. Imediat ce pleaca imi reiau pozitia fata de Sasuke si ii soptesc:

- Deci, sa vedem de ce esti in stare. Vezi ca daca nu castigam premiul ala afurisit, o sa te omor, cu mana meu, jur! Daca castigam te voi rasplati … spun eu, dupa care il musc incetisor de ureche.

Aveam un zambet pervers pe fata. Doamne, ce era in mintea mea. Cata perversitate am in mine? Ma uimesc singura. Oare cand am devenit asa? Mi se pare mie, sau m-am schimbat total in doar cateva minute? Eu, fata care era atat de timida, de invizibila, de fricoasa, acum am devenit atat de curajoasa, de rea, de perversa. Stiam ca am perversitatea in sange, dar nici chiar in halul asta. Hmm, imi place.

Ma apropii din noi de buzele lui Sasuke, de data asta aproape atingandu-le. Ma tenteaza. Brunetul imi mangaie parul rozaliu. Imi placea atat de mult, era mult prea frumos ca sa fie adevarat. El coboara cu mana pe talia mea, incercand sa ajunga la pantalonii mei de trening nergi. Pervers baiatul. Eh, lasa ca eu sunt de doua mii de ori mai perversa decat el. Eu ripostez, dandu-i o palma peste mana, apoi imi reiau repede pozitia. De data asta eram mai departati un pic, in asa fel incat el avea de ajuns loc sa scoata limba. Isi misca limba in toate partile prin aer. E atat de excitant.

Totul in jurul nostru nu mai era ca inainte. Disparuse tot. Suntem numai eu cu el. Noi doi, stand acolo, singuri, oricand gata de orice prostie. Totul devenea din ce in ce mai pasional, ceea ce ma facea sa vreau si mai mult sa-l sarut. Doamne, muream de nerabdare sa vad cum sunt buzele lui. Pareau perfecte. Arata ca doua petale mici si catifelate de trandafiri, atat de rosii, de stralucitoare, de perfecte. Muream aici. Nu mai pot, simt cum tot corpul meu ma indemna sa il sarut, dar totusi exista ceva in mine ce nu ma lasa sa le ating. Eram fermecata de fiecare gest ce il facea cu limba, deveneam din ce in ce mai doritoare, dar tot simteam ca nu pot. Nu stiu ce si de ce, dar nu ma lasa sa il ating, sa-i simt buzele, limba cum se joaca cu a mea, este atat de enervant acest sentiment.

Fara sa mai stau pe ganduri scot si eu limba, fiind cat pe ce sa o ating pe a sa. El incerca sa-mi gaseasca limba, dar eu nu-l las si ma apropii de gatul sau. Incep sa-l ling incetisor pe gat, coborand lin spre pieptul sau. El nu ma lasa sa inaintez si ma ridica repede la nivelul sau, incercand din nou sa ma sarute. Eu nu-l las nici moarta sa-mi atinga buzele.

Sasuke incearca sa-si bage mana pe sub maieul meu verde, dar eu nu-l las. Fara sa-mi dau seama, ne impiedicam unul de picioarele celuilalt si cadem.

Eu aterizez pe el. Ma intreb daca l-a durut. Cred totusi ca a fost o cazatura destul de dureroasa, s-a auzit destul de tare, dar el pare ca nici macar nu a clipit. Stateam exact la fel, doar ca de data asta eu sunt peste el. Perfect. Planul meu merge mai bine decat oricand. Asta szi vroiam, sa atrag atentia, mai ales a lui Ino, cred ca acum moare de invidie. Doamne, mor de ras cand ma gandesc ce fata cred ca a facut. Imi si imaginez. Cu greu, ma abtin sa nu rad, sa chicotesc sau orice altceva. Trebuia sa-mi mentin aceasta fata de fata rea, perversa.

Imi strecor degetele de la mana cu catuse printre degetele sale, incercand sa lungesc mai mult acest moment extraordinar. Nu as fi vrut sa se termine niciodata. Era mult prea frumos pentru a fi adevarat. Devine din ce in ce mai intens, mai incitant, mai excitant cu fiecare secunda ce trece. Este unul dintre momentele perfecte din viata mea, chiar daca totul este o joaca pentru mine, imi place la nebunie, am o satisfactie extrema.

El ma strange tare la piept, la inceput nelasandu-ma sa mai respir. Ma tinea atat de tare incat aerul nu mai avea loc sa treaca printre noi. Eu incerc sa il sarut pe gat, dar acesta nu ma lasa si isi muta fata fix sub buzele mele. Ma opresc brusc, dar este prea tarziu. Din fericire l-am atins doar pe obraz, totusi prea aproape, mult prea aproape de buzele sale trandafirii.

Simt din nou un impuls ce ma obliga sa il sarut, sa-i ating cele doua petale mici si fine de trandafir, sa il simt cu totul. Simt o senzatie de frica, de neliniste sufleteasca. Ah, asta nu este bine. Devin nesigura pe mine si incep sa ma tem pentru ceea ce ar putea urma. Off, stiam eu ca o sa se intample intr-un anumit moment, dar nu voi lasa asta sa ma descurajeze, trebuie sa-mi duc planul pana la capat, sa nu ma dau batuta.

El incepe sa ma sarute pasional pe gat, foarte incet coborand, dar eu nu aveam de gand sa-l las sa treaca mai departe, cel putin nu acum.

Da, exact, am o noua idee. Voi continua planul ceva mai mult timp si pe langa faptul ca mor de nerabdare sa-mi testez nivelul de perversitate, o voi distruge si pe Ino, o voi aduce la disperare, isi va dori sa nu ma fi amenintat niciodata, va plati, in cel mai rau mod, cel mai diabolic.

La ideile ce imi vin in minte zambesc diabolic, reusind sa-i sterg si zambetul pervers al lui Sasuke de pe fata. Vai, ce-mi place. Imi da o senzatie extrema de implinire, de satisfactie.

Brunetul incearca sa ma dea de pe el, dar eu nu-l las si ma ridic in fund pe el. Nu-l las sa scape atat de usor. Imi plac mult prea mult senzatiile pe care mi le da, este prea tare. Cred ca o sa imi bat mult timp joc de el, este mult prea interesant, mai ales ca si el este destul de pervers, ma face sa-mi doresc si mai mult sa ma distrez pe seama lui.

Intr-un moment de neatentie el ba da jos, ma ridica si ma ia in brate. Ma tinea in drate ca pe o printesa rasfata. Hmm, imi place, chiar foarte mult., este bestial. Ma duce spre peretele din fata sa, ma lasa repede jos si ma tranteste de el, incercand sa ma sarute brutal. Eu ii trag o palma peste fata, de i-au zburat creierii din cap, ma face sa ma simt mandra. Impresionant, acum am si mai mult tupeu. Vai, ce-mi place, nu ma mai satur, este prea tare. Imi vine sa sar ca disperata in sus si sa fac ceva gen ‘Yey, yey, yey !!!’.

Gandul meu ma amuza si incep sa chicotesc. Sasuke nu intelege de ce am chicotit si devine neatent. Perfect. Acum este sansa mea sa preiau controlul. Ma ghemuiesc rapid, fara ca el sa-si dea seama si trec repede pe sub picioarele sale, apoi il bat incetisor pe umar. El se intoarce alarmat, iar atunci eu il imping spre perete, punandu-mi un picior langa el, pe post de briera. Acum este imobilizat, iar eu imi dau seama ca am facut o mica prostie. Am uitat de catuse, iar acum le-am incurcat si ma doare un pic incheietura. Auch, cred ca o sa ma aleg cu niste urme sau vanatai. Bina macar ca este lantul lung si am putut sa-mi fac miscarea.

Brunetul atragator din fata mea era uimit. Cred si eu, dupa ce i-am facut. Iar simt un sentiment extrem de satisfactie si zambesc triumfatoare.

Acum imi pot termina micul joculet. Zambesc extra pervers. Numai eu stiu ce-i in mintea mea, o extrema perversitate, imi place mult de tot, o ador, o iubesc. Sunt geniala, am niste idei atat de nebune, dar geniale, imi plac mult de tot.

Incep sa-l sarut pasional pe gat, cateodata lingandu-l putin, facandu-l sa arda mai tare. Simteam cum ii bate inima de tare, nu stia ce aveam de gand, dar ii placea, simt asta, ii place mult, chiar foarte mult. Simt cat este de excitat si cred ca imi dau seama si ce dorinte are. Eh, lasa dragul meu Sasuke, o sa ai parte de multe, foarte multe lucruri cu mine. Nu stiu cat de mult o sa-ti placa, dar stiu ca o sa doara, nu toate, doar unele chestii dintre toate cele pe care ti le pregatesc.

Intr-o fractiune de secunda ma ridic din nou spre buzele sale. Eram gata sa-l sarut. Chiar cand mai aveam un milimetru si il sarutam, el …

#16
Aww, mersi de dedicatie iubita mea >:D< trebuie sa recunosc ca vii destul de repede cu capitolele.
Vad ca folosesti foarte multa enumeratie, nu ai comparatii sau epitete sau metafore. Incearca sa folosesti si alte figuri de stil. "buze trandafirii" asta sa cam repetat, putei pune si tu ceva gen "ca doua cirese coapte" sau alt fruct si de acolo te duceai cu descrierea mai departe. Adica puneai "ca doua cirese coapte, insa sunt la fel de dulci sau au o aroma unica in lumea asta..." si te duceai mai departe.
Trebuie sa recunosc ca ai idei foarte perverse, da nu mai e nimeni in sala de aia doi se tot joaca acolo? si ce joaca, ca ar trece imediatla alt pas :> Uite ceva ce mi-a atras atentia si trebuia sa te corectez. Sa stii ca mai ai greseli cu virgula ;)) si incearca sa faci propozitii mai lungi. Inainte de "iar" pune o virgula in loc de punct si asa propozitia e mai lunga => fraza
"Mi se pare mie, sau m-am schimbat total" -fara virgula aia, nu isi are locul acolo.
"Suntem numai eu cu el" - nu suna bine. Tu vorbesti la persoana I singural, de ce ai pus verbul la persoana I plural? corect era: sunt numai eu cu el.
astea mi-au sarit in ochi, astea ti le spun. Si tot nu s-au sarutat X( hai mai..

Mersi din nou de dedicatie si te pupa mama. :*
Venus Roseta
[Imagine: h8v.gif]
 

#17
heloo
Nu pot sa cred, nu am intrat pana la ora asta, si geja ai pus trei capitole. NU m-ai asteptat, de fapt e vina mea ca nu am intrat, imi cer scuze. Doamne, Sakura e nebuna ! Descrierea minunata, o luam razna numai citind. Cu fiecare paragraf innebuneam, nu imi trecea prin minte decat greseala Sakurei. SE foloseste de Sasuke ca sa-i faca rau lui Ino, dar o sa se distruga pe ea. Dialogul, naratiunea, actiunenea, ideea minunate.

#18
Am adus nextul. Va multumesc pentru commuri fetelor :x>:d< Acum vreau sa va anunt ca este cel mai prost capitol posibil, nu are descriere, actiunea e extrea grabita si este extrem de scurt. Cred ca am foarte multe greseli, dar promit ca ma voi revansa data viitoare. Voi face un capitol foarte foarte foarte lung, plin de descrire si foarte pervers, promit. Lectura Placuta !!!


Dragoste Infinita


Capitolul 7


- Castigatorii Concursului -


Chiar cand mai aveam un milimetru si il sarutam, el ma impinge brutal, apoi ma ia de mana stans si ma trage foarte aproape de mine, lipindu-si buzele de urechea mea stanga. Imi saruta delicat urechea, apoi imi sopteste cu o voce plina de vointa:

- Parca vroiai sa castigi acest concurs stupid. Daca vrei asta nu mai sta si pierde timpul cu mine. Iti voi arata de ce sunt in stare dupa. Abea astept sa vad rasplata aia promisa dupa. Tu nu va trebui sa faci nimic. Daca ma lasi sa fac totul, vom reusii sa terminam primii, apoi sa ne prefacem ca am lucrat in echipa. Ce zici, esti de acord? Sa stii ca msa bazez pe tine !

- Iar eu pe tine! ii spun increzatoare, apoi incuviintez din cap.

El imi zambeste pervers, dupa care incepe sa alerge cu o viteza uimitoare. Nu prea reuseam sa ma tin dupa el, dar eram obligata. Trebuie sa-l fac cumva sa aiba incredere deplina in mine, dar cum? Cum ii pot castiga increderea totala, fara a face vreo tampenie? Acum chiar nu stiu ce sa mai fac, sunt disperata.

Sasuke facea totul atat de perfect, iar probele nu erau chiar atat de usoare, cel putin dupa parerea mea. Nu stiam cum face totul atat de bine, sunt de-a dreptul uimita. Ce n-as da sa pot sa termin si eu un lucru atat de repede, este mult prea tare, vreau si eu.

Peste cateva minute indelungate de alergat si cateva lovituri, ajungem in sfarsit la ultima proba, ultimul obstacol pana la sosire. Aici trebuia sa trecem o baltoaca plina de noroi, agjutandu-ne doar de o franghie ce atarna din tavan. Nu parea atat de complicat, dar aici chiar trebuia sa lucram in echipa. Eu, cum sunt mult prea neatenta si impiedicata, dau peste el, facand ca amandoi sa cadem in noroi. Colegii erau foarte aproape de noi, ceea ce insemna ca trebuie sa ne miscam repede, daca nu vrem sa pierdem. Sasuke se ridica ca prin minune din noroi, luandu-ma si pe mine in brate si se agata de franghie. Era atat de tare felul cum parca zburam prin aer, pacat ca era un drum mult prea mic. In cateva secunde ajungem pe partea cealalta a noroiului si suntem intampinati de catre Anko, care ne felicita si ne zice ca premiul ni-l va da maine, apoi ne lasa singuri, dupa ce ne scoate catusele, se duce sa-I anunte si pe ceilalti ca pot pleca.

Eu fug repede spre vestiar, pentru ca sa am destul timp sa gasesc un plan referitor la acea minunata recompensa pentru Sasuke.

Dupa ce ma imbrac si ma aranzez ies afara din vestiar. Inca nu se sunase de pauza, ceea ce imi mai dadea un pic de timp. mA duc spre subsolul scolii. Nu stiu de ce ma duc acolo, dar ceva simt ca se va intampla.

Deodata cineva se misca in spatele meu. Ma intorc brusc si vad ca este ….



Nextul il pun sambata seara, promit.

#19
Deci tot nu s-au sarutat X( Cum ai spus si tu in acest capitol nu este descriere, puteai descrie macar obstacolele. Ce trebuiau sa faca, ca sa stim si noi totusi, insa nu am vazut greseli. Ma bucur ca ai tinut cont de sfat si ai facut propozitii mai lungi..imi place. Actiunea da, a cam fugit putin..nici macar un dus nu a facut Sakura? Ai trecut peste unele elemente esentiale.
Stiu ca si Sasuke ar fi asteptat acel sarut insa el vrea mai mult, cred :]] pervers omu..sa vedem ce premiu ii va oferi Sakura, pentru ca nu o cred in stare de altceva. Si persoana era..Sasuke sau Ino, astia doi ar putea aparea pe acolo si daca e Ino >.< chemati FBI sa le desparta.
:bye: mersi ca mi-ai zis
[Imagine: h8v.gif]
 

#20
heloo >:d<
SE pare ca ai facut capitolul repede, nu a fost la fel de perfect. Descrierea nu a fost ca in celelelate, ai redus cu mult, celelalte capitole prezentau cam 85% descriere, aici nu a fost asa. Dialogul a fost bun, mi-a placut. Ideea ramane buna, nu am ce sa comentez. Actiunea este lenta de obicei, dar aici nu a fost asa, concursul s-a terminat repede, nu ai spus cum a fost, doar ultimul a fost povestit. Cam atat.

:bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Dragoste Infinita Alle 1 2.142 10-11-2012, 07:34 PM
Ultimul răspuns: mady


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)