Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de fic-ul meu ?
Este super
66.67%
14 66.67%
Este cam plictisitor
14.29%
3 14.29%
Inchide-l !
19.05%
4 19.05%
Total 21 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Doctor moarte la comanda

#21
Buna scumpo :*.
Este un fic genial. Imi place cum descrii, dialogul nu este aproape deloc [daca nu ma insel nu sunt decat vreo doua linii de dialog :-?] si atunci cand apare nu este sec.
Sunt deacord cu ♥Venus^.^Roseta♫ la faza cu figurile de stil. Un pic mai multe si o sa fie superb. Greseli nu cred ca am vazut si chiar daca au fost nu le-am bagat in seama pentru ca povestea m-a captivat -.-.
Deabi' astept sa vad ce o sa se intample... Banuiesc ce dar... Tac! :]].
Hugs! >:D<


P.S: Sa ma anunti cand pui next'ul. Scuza-ma ca nu ti l-am comentat pana acum, dar sufar grav in ultima perioada de lene -.-. Sper sa ma ierti.:chuu:
Ştiai că cea mai puternică bombă atomică detonată vreodată a avut o forţă explozivă de 50 megatone de TNT (trinitrotoluen), de 2.500 de ori mai mare decât bomba de la Nagasaki?

[Imagine: aintallthat.gif]
Yeah... You Know.

#22
ok... am promis ca trec sa las comentariu si pentru celelalte doua capitole pe care inca nu le vad aici... :| totusi, multumesc ca mi le-ai trimis prin PM... ^_^



acum sa trec la comentat... :D


Capitolul 2

am observat din nou cateva greseli de tastare... putine, dar tot mi-au sarit in ochi... n_n "dresc" -> "doresc" era cuvantul, presupun...
imi place ca ai si descriere... si e pusa foarte bine acolo unde este... dialogul este si el unde trebuie sa fie... si ca sa inchei cu capitolul doi, spun ca imi place ideea pe care ti-ai expus-o in acest capitol... :]


Capitolul 3

imi polace foarte mult caracterul Bellei... ar dori ceva dar stie ca nu va avea puterea sa faca asta... soo~oper... ;))
si pot spune k imi place ideea cu minciuna... ^_^
ce sa mai lungim vorba? abia astept sa vad ce se intampla cu "directorul" si cu Bella... n_n




ca o incheiere... iti doresc bafta si inspiratie multa in continuare! sa nu uiti sa treci si pe la ficul meu dupa ce postez capitolul 4... :D dar oricum o sa-ti aduc eu aminte... ~_O
multumesc ca m-ai inteles in legatura cu problema ficului tau... ^_^ sa ma anunti cand pui next-ul... buh bye! :-h


Feel...Hurt...Love


[Imagine: pisi0.jpg]


You don't know how I feel when you talk like that!
You don't know how I hurt when you talk like that!
You don't know how I love you because you're there!


Valutzu' meu: PSA
Sysu' meu: ~Ade~
BBFu' meu: Miranda^_^

Va luati de ei?! 23 Va luati de mine! :-l

#23
heloooooo
Ma bucur ca am primit atatea com, sper sa se mentina constant acest numar de useri. Am vazut ca sunt vizitatori, dar comentariile vin greu, iar ca pedeapsa, capitolele o sa vina si ele la fel de rar.
Ati dori sa intrati la ficul unei prietene: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=27238?
Cei care nu au varsta adecvata, sau nu vor sa citeasca poate sa sara peste scenele hentai, eu o sa fac o bara ca sa despart aceste scene de continutul adecvat fiecarei varste.

Capitolul IV
(Obligatia fata de sange)


Bella

Intram in baie decorata modest: gresia si haianta de culoarea crem se potriveste de minune cu cada alba cu mici dungulite maro, iar ghiuveta din sticla acorda o eleganta sclipitoare peste camera. Iar el, cu ochii lui negri si plini de mister se uita la robinetul de la cada, parca rugandu-l prin priviri sa curga apa fierbinte care sa ne curete obsesia trupeasca. Intoarce privirea spre mine, poate crede ca o sa incremenesc doar uitandu-ma, dar se insala, eu stau si astept sa zica ceva interesant.

-Nu vrea sa curga. spune el cu un glas jos si plin de regrete la prima vedere.
Dar nu este asa, el misca usor mana peste robinet, mimand ca ar misca acel fier rece. Ce mincinos fara pereche, dar il pun eu pe brazda. Eu stau si zambesc la el din toata inima mea suferinda, din cate se pare dragostea pentru el nu este amica buna cu apa fierbinte. Nu pot sa ma gandesc la el ca la un amic, mai ales dupa cela ce o sa se intample in aceasta seara... mirifica.

-Asta este, atunci nu imi mai fac baie. Daca nu te superi as vrea sa ma lasi singura in camera, vreau sa ma schimb. zic si zambesc fermecator, iar prin cuvintele mele se poate citi aceasta atmosfera calda care vreau sa inceapa.

El iese ascultator din camera, lasandu-ma pe mine singura cu gandurile mele interzise si pline de pofte. Ma indrept spre oglinda si ma uit la mine, la frumusetea aceasta divina pe care o am la varsta aceasta inaintata. Imi iau pe mine o rochie roza dintr-un material transparent, trebuie sa se vada ceva prin ea. Culoarea acesteia nu ma incanta, as fi dorit sa iau una de un rosu atat de aprins incat sa innebunesc pe oricine, dar sunt o umila profesoara si trebuie sa ma tin pe loc in anumite situatii.

Trag aer in piept, sper ca el este dincolo pe pat si ma asteapta cumintel precum un catelus micut ce doreste de mancare, iar ochii lui intunecati doresc sa vada trupul meu de model. Daca a plecat sa-si ia gandul de la mine, iar zile bune cu mine nu o sa mai aiba. Deschid usor usa si ma uit la pat... si este gol... il injur in gand de mii de ori, ce nas da sa-i cada ceva in cap. Dar un sarut micut pe obrazul meu fin ma opreste din gandire... se pare ca a asteptat pitit sa ies ca sa ma sperie. Slabe sanse.

Se uita la mine surprins din cauza imbracamintii, imi place cand barbatii se comporta asa in preajma mea, ma simt importata si stapana pe mine. Ma trage spre el dintr-o data, mana lui stanga se afla pe spatele meu, iar cea dreapta se gaseste pe burta mea si urca tot mai sus, indreptandu-se rusinos spre sanii moi. Buzele noastre se unesc apasat, formand un sarut inflacarat, dar fara pic de sentimente. Limba lui se dueleaza cu a mea, la fiecare atingere simt un fel de amorteala, parca o putere supra-naturala nu ma lasa sa ma desprind de buzele lui carnoase si atat de fierbinti.

Ma impinge in spate si ating peretele rece si de neclintit, imi asez talpa piciorului stang de zid, iar el isi plimba mana pe el fara nici o jena, se pare ca a prins curaj. Ne desprindem buzele cu durere in inima, fiecare dintre noi stie cum sa cucereasca sexul opus. Ma uit in ochii lui apasatori fara frica, nu are nici o sansa sa ma cucereasca, eu sunt indiferenta dupa fiecare noapte alba pe care o petrec cu oricare barbat, niciodata nu m-am lasat inselata de aceste fiinte ce umbla dupa corpurile femeilor pentru o singura distractie nocturna. Nu pot fi inselata, ultimul barbat care m-a tras pe sfoara acum sta bine mersi intr-o grapa adanca si racoroasa, am avut grija sa-l bag acolo inainte sa-si dea ultima suflare.

Mana lui drepta se strecoara prin rochia transparenta atingandu-mi abdomenul plat, in timp ce cealalta mana inca cutreiera pielea mea fina ce se regaseste pe picior. Ma trage de la perete usor, buzele noastre se unesc din nou formand un sarut salbatic, plin de pofte interzise. Ajungem dupa cateva secunde langa patul moale ce ne asteapta, ne asezam pe el delicat. Imi scoate intr-o fractiune de secunda rochia, ramanand in fata lui doar in chiloti. Se uita la sanii mei cu respect si mi saruta cu pofta pe fiecare in parte. Simt o placere profunda, o dorinta launtrica imi cere sa continui, sa ma bucur de aceasta atentie profesionista. Nu se simte dragostea printre noi, nici o urma de sentimente pure nu isi gaseste loc prin poftele noastre salbatice.

Imi musca unul dintre sfarcuri, iar un sunet dulce apare imediat dupa fapta, urechile lui Dave rasuna de bucurie la auzul acesta. Se opreste putin si se uita in ochii mei, nu inteleg ce anume doreste sa gaseasca acolo. Sentimente nu exista, dar eu... pur si simplu nu doresc sa ma opresc... inima mea doreste sa stau langa el, sa-i simt corpul peste al meu. Stai Bella !! Gandurile astea nu isi au rostul, nu trebuie sa cedez in fata lui, nu pot sa ma aflu pe lista fraierelor care au facut-o cu el si apoi au fost uitate. Ma mai saruta o data, dar acum am simtit ceva, buzele lui se frecau de ale mele in ritm de vals, usor si sentimental, pasiunea se puse in camera.

Mainile lui se plimba pe spatele meu incalzindu-l, dezmierdandu-l cu o sete fierbinte de a ma avea. Buzele lui carnoase imi saruta pielea gatului, iar eu buna cum sunt i-am facut loc sa-si faca treaba... sa ma innebuneasca. M-am saturat sa stau pur si simplu si sa astept de la el sa inceapa adevarata munca, ii desfac trei nasturi de la camasa lui neagra, dar ma satur asa ca trag cu putere si rup nasturii ramasi. Se opreste din treaba lui si se uita mirat in ochii mei, stam asa cateva clipe pana realizeaza saracul plictiseala in care am intrat. Isi da imediat pantalonii jos, se napusteste peste mine si imi preseaza sanii cu muschii lui bine formati, un icnet de placere se aude in camera. Dupa mult timp sa simt si eu o placere, am stat prea mult timp fara sa simt ....

_______________________________________________________________

Dar ne-am oprit, telefonul lui enervant suna. Blestem ziua in care s-au creat si draciile astea. De ce a venit cu telefonul in timp ce are planuri cu mine ? Barbatii, cine ii intelege ? Vreau sa-i iau cu brutalitate telefonul care il are acum la ureche, dar imi face semn cu mana sa ma opresc. Vorbeste cu cineva, grasul pe care il foloseste acum este unul superior si fara scrupule, se comporta ca un sef artagos care isi cearta omenii incompetenti. Spusele lui ma pun pe ganduri, ceea ce ii spune nu are logica, subiectul acestei discutii este banala, ei pur si simplu discuta despre o carte, dar tonul superior pe care il foloseste nu isi are rostul. Doar daca... se pare ca vorbeste codat, ca ascunde ceva. Oare este unul dintre ei .

Pleca din camera lasandu-ma acolo, nici un "la revedere" in graba, sau ceva fara importanta pentru el, m-ar fi bucurat, dar a plecat fara sa-i pese de mine. Acum ma uit in camera mea modesta, nu este la fel de impresionata si de scumpa cum sunt eu obisnuita, este amenajata pentru o femeie obijnuita, fara principii si calitati superioare. Patul dublu cu asternutul alb, acum deranjat, prezinta pernele si patura din culorile pamantii: maro si portocaliu. Peretele oranj prezinta un tapet demodat, parca din anii preistorici, lipsit fara gust, sfidandu-mi complexitatea si frumusetea cu banalitatea lui, iar tablourile cu rama aurie ce se afla pe el parca ma duce cu gandul la casa parinteasca, pe care nu o sufar nici in momentul de fata. Un birou simplu, din lemn de fag, este pozitionat in fata patului, la o distanta cutremuratoare, nelasandu-mi destul loc ca sa defilez cu hainele alese in fiecare zi. Niste fotolii simple, portocalii, si o masa din sticla se afla in partea drepta, de asemenea, la o distanta nepotrivita pentru gustul meu. Dulapul mic este in fata fotolilor, iar acest corp indispensabil unui dormitor ma obliga sa-mi las jumatate din haine afara, din cauza spatiului mic si sufocant.

Ma ridic de pe pat si ma indrept spre baie, locul in care m-am aranjat, putin, pentru nimic. Parca si simt furia cum revine, injuraturile o sa-si faca din nou aparitia, iar blestemele deocheate o sa-i manance zilele lui Dave. Din nou in fata oglinzii, inca o data imi vad chipul angelic prin sticla, ma minunez pentru a o mia oara de frumusetea pe care o detin. Dar ma opresc la ochi, imi scot lentilele de contact si o lacrima pura iese din aceste margele gri-movali. Irisul meu este special, deosebit, la fel ca mine, culoarea pe care o detine este unica, nedescrisa de niciun doctor, acest gri sters cu putine nuante de mov ma lasa fara respiratie, trimitandu-ma in amintirile cele mai dureroase:

Flashbake

Ma cert cu prietenii mei cei mai buni, oamenii la care tin cel mai mult pe acest pamant, aceste fiinte prin care existenta mea are un rost si un sens. Nu inteleg de ce legatura dintre noi se sfarama, pana acum credeam ca diferentele de caracter ne-au facut atat de buni amici, dar acum aceste supozitii parca nu sunt atat de clare si de adevarate. Frica aceasta monstruoasa ce se hraneste cu sufletul meu plapand precum o crizantema ma indeparteaza de ei, eu nu vreau sa mai continui aceasta lupta mareata. Tot ce vrea sa-si inchipuie mintea mea este o casa micuta si modesta langa marea involburata, amicii mei dragi cum stau langa mine si vorbim lucruri neinsemnate, dar venita din mintea lor creativa si plina de milostivitate.

O mana rece imi astupa gura, un fel de miros puternic ma duce in lumea viselor, batista presata de buzele si narile mele imi mangaie pielea. Ochii mei lila se inchid usor-usor nelasandu-ma sa explorez minunata lume a vazduhului. Respiratia rapida cauzata de teama acum incetineste lin, relaxandu-se, corpul meu inainte tensionat se descarca de energia negativa si cade intr-o lene obositoare. Simt acelasi maini cum ma ridica in brate, vantul caldut imi mangaie corpul gingas, la fel ca unui inger. Apoi totul devine strain, nu mai pot sa vad nimic, nici teama nu apare, somnul dulce imi inconjoara sufletul cu incredere si speranta.

Deschid usor ochii, o lumina puternica imi apare in fata, clipesc de cateva ori ca sa ma obisnuiesc cu schimbarea brusca de decor. Prin fata trece usor fratele meu, isi intoarce privirea spre mine, iar ochii lui de-un gri sters la fel ca-i mei sunt fara viata, reci si plini de indiferenta, se uita la mine de parca nu m-ar recunostea, iar sentimentul ce nutreste in mine ma sperie, cred ca sufera si sta inchis in el ca sa nu ma faca si pe mine sa simt acelasi lucru, sa ma ingrijorez. El poarta o camasa alba, simpla, si comuna, la fel ca una pe care o vezi la televizor cand sunt luati nebunii si dusi la "Spitalul Noua". Acest gand ma chinuie, nu vreau ca unicul meu frate sa pateasca ceva, stiu ca este un orgolios fara masura, dispus sa faca orice ca sa reusesca, dar are acelasi sange cu mine, imi este ruda. Il stig din toate puterile mele, iar el merge de parca nu se intampla nimic, sufletul meu se sparge in mii de bucatele cu fiecare pas pe care il face.

Spre mine se indreapta trei oameni, doi barbati in putere, varsta lor cred ca difera cu douazeci de ani, iar o doamna stilata se opreste in fata mea si ma ia de barbie, imi intoarce capul in toate unchiurile cautand un lucru anume, dar nu stiu ce. Barbatul cel tanar are parul negru si o suvita blonda in partea dreapta, ochii lui sunt de un verde puternic, varsta pe care o detine cred ca este inaintata, dar invatisarea imi pare de un barbat de douazeci de ani, muschii nu se observa prin helanca gri si paltonul negru. Zambetul lui ma face sa ma simt bine, ochii lui frumosi imi indica o sensibilitate rara la sexul masculin, isi pune mana pe umarul meu in semn de incredere si intelegere.

Dar doamna de dinainte este rece, parul ei ondulat parca ii prezinta rautatea pana in varfurile rasucite, iar ochii ei gri parca imi patrunde in suflet si ma examineaza, lunistea ce am simtit-o de barbat acum s-a evaporat, imi este frica de aceasta doamna diabolica. Rochia gri ii se potriveste atat de bine cu inima ei pustie, lungimea acestei haine ajunge pana la genunchii, manecile sunt in stil vechi, doar o curea dedesuptul sanilor ii mai da un stil, de te duce mai cu gandul la moda din aceste vremuri, in rest parca ar fi o haina de babuta, iar palaria neagra ii mareste egoul. Frumusetea si eleganta ei este magnifica, nu poate si pacalita cand e vorba de fizic, dar inima si gandurile ei imi trezesc groaza si spaima cea mai mare ce se ascunde in coltul cel mai intunecat al inimii mele.

Cat de bine am putut sa descriu aceste persoane, le-am privit o singura secunda, dar deajuns ca eu sa ajung in cele mai intunecate ganduri si sa-mi dau cu parerea. Dar barbatul batran este altfel, nu pot sa inteleg cum anume isi are sufletul. Parul lui alb precum zapada se mai pierde in putine fire gri dandu-i un aspect matur, o inteligenta superioara, dar si stilul aniilor dusi prin timp. Ochii pamantii de obicei ascund o inima mare, un suflet nobil precum al unui inger, dar la el nu pot sa-mi dau cu parerea, privirea lui imi este nedefinita, parca un scut nu ma lasa sa-i ghicesc personalitatea. Poarta niste pantaloni crem, o camasa alba peste care a pus o vesta portocalie, hainele lui imi par in regula, nu indica ca fiind o persoana intepata precum doamna aceea, dar nici stilul bland si modest al barbatului tanar, intre ei.

-Este frumoasa fata, inteligenta ai spus ca este, sanatatea este, perfecta. O luam chiar acum ! Kai - se adreseaza batranului- felicitari, este perfecta pentru ce am eu in gand. Cum o cheama pe acest inger cazut in iadul meu ? spune doamna cu superioritate, iar la incheiere rada rautacios.

-Hinata Hyuga. Fata aceasta provine dintr-o familie buna, parintii sai au fost politisti la FBI, motiv pentru care au trebui sa moara. Singura ruda pe care o mai are este fratele sau, Neji Hyuga, a trecut mai inainte, este un baiat orgolios, tocmai din aceasta cauza l-am luat si pe el, dar nu stim inca la ce familie o sa-l dam.

Nu inteleg la ce se refera, unde anume bat cu aceasta discutie, imi este teama. Inima mea bate cu putere, nu o pot controla, imi vine sa plang cu lacrimi amare, dar nu pot din cauza fricii care ma domina, vreau sa plec. Dar la ce s-au referit cu "l-am luat si pe el" ? Din cate se pare l-au rapit, la fel cum au facut si cu mine, iar familia despre care vorbeau se refera oare la... il vand. Ce soarta trista poate sa aiba si unica mea ruda, singura fiinta pe care a lasat-o Dumnezeu ca sa-mi fie aproape, dar oamenii astia vor sa-l ia, sa ma desparta cu brutalitate de el. De ce Doamne ? Nu stiu ce sa cred sau ce sa gandesc, si eu sunt in aceeasi situatie ca si el, iar eu tocmai ii am in fata pe parintii cei noi, din cate se pare. Pe domn cred ca l-as putea suporta, dar pe doamna aceasta enervanta nu cred ca as inghiti-o, as omora-o cu prima ocazie.

-Bine. Dar... mie nu-mi place Hinata, de acum inainte o s-o cheme... Bella. Iar acest par blond o face... blondele sunt luate de proaste, chiar daca ele pot fi si mai istete decat celelalte, prima impresie este cea mai importanta, vreau s-o faceti bruneta cu putine tente de albastru. Acesti ochi sunt minunati, dar, daca cineva o vede si-ar putea da seama cine este, o sa-i facem negri. Transformati-o ! ordona din nou enervanta doamna.

-Nu ! Numele meu este Hinata, am parul blond, ochii acestia. Eu nu sunt un obiect oarecare pe care tu sa-l transformi,a m suflet si minte. Iar eu de aici nu plec. Familia mea sunt prietenii mei, nu voi. - imediat cum am adus vorba de amicii mei mi-am dat seama ca nu stiu unde sunt, daca sunt in viata sau vanduti la fel ca mine, cine stie ce soarta ii asteapta- Unde sunt prietenii mei ?

Intreb si micile cristale isi fac aparitia, chipul meu de zana este umed cu apa sarata si cu tristete, necunoasterea este cel mai blestemat sentiment si moment in viata.

Mosul acela se aproprie de urechea mea si imi spune pe un glas nepasator, dar plin de ura si superioritate: " Mie nu imi pasa cum te cheama. Daca aceasta persoana vrea sa te faca mova in cap te va face, iar tu nu ai ce comenta. Daca vrei sa-ti vezi fratele in viata ai tacea din gura si ai da din cap in semn ca <<Da>> . Si daca mai vorbesti vreodata pe tonul asta Neji o sa fie mort de mana mea, si chiar in fata ochilor tai, iar dupa ce vom termina ti-l vom arunca in brate ca sa-i descanti de bine. Ai inteles ? " Ma supun in lacrimi, nu pot sa refuz. Daca ma vor face servitoare nu-mi pasa, eu tot ce vreau este sa-mi stiu fratele liber, nu o sa pot trai stiind ca el a murit din cauza mea. O sa tac din gura si o sa respect orice imi poruncesc "ei".

EndFlashbake






Lenjeria Bellei
Camera Bellei
Bella

Barbatul tanar
Femeia necunoscuta
Imbracamintea femeii
Mosul



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Sper ca este mai bun acest capitol, m-am chinuit mai mult la el. Lungimea este muuult mai mare, cred ca este cel mai lung capitol pe care l-am scris in toata viiata mea. Cat despre figurile de stil despre care mi s-au spus spre ca sunt destule, nu este stilul meu sa folosesc multe, dar cand mi-am amintit ca trebuie sa pun am mai strecurat cateva. Dar fiind capitolul atat de mare cred ca am greseli de tastatura, imi cer scuze.

#24
buah...:| iar nu vad ce ai postat... u_u ce se tot intampla? T-T de acum inainte sa-mi trimiti prin mesaj capitolul... ca sa fi sigura ca iti vei primi comentariul de la mine... ~_O
si imi cer mii de scuze daca fac double-posting... dar asta este... la mine apare ca si cum as fi facut aceasta greseala... >.< I hata this and that! >.<
dar...woo~ow... mijto capitolul asta... :X ai evoluat... :] ce soo~oper... este destul de lung... si imi place... insa sa stii ca nu numai mie imi place, ci si prietenilor mei, aceeia care nu au calculator sau nu au inca internet... -_-"
ai descriere sooper, ai actiune... $__$ si ce mai actiune... :-" ^_^ in schimb, dialogul mie mi se pare prea putin... :[ nush... adica eu folosesc mult mai mult... eu am ceva cu dialogul... :)) dar e bine ca cel pe care l-ai pus e acolo unde trebuie... :-bd
in incheiere am sa scriu ca nu as vrea sa uiti sa treci si pe la ficul meu cand va aparea capitolul 4... si nu as vrea sa uiti sa-mi trimiti capitolul urmator prin PM... n_n bafta si inspiratie multa iti doresc in continuare! buh bye! :-h :]


Feel...Hurt...Love


[Imagine: pisi0.jpg]


You don't know how I feel when you talk like that!
You don't know how I hurt when you talk like that!
You don't know how I love you because you're there!


Valutzu' meu: PSA
Sysu' meu: ~Ade~
BBFu' meu: Miranda^_^

Va luati de ei?! 23 Va luati de mine! :-l

#25
Hey! Buna am vazut ca doresti sa ai si un comm de la mine la ficul tau...pai ei bine, acum o sa il ai:D. Sa vedem....Naratiune este din plin si imi place cum decurge:x Dialogul este putin dar unde este, compenseaza iar Descrierea este superba, stii foarte bine cum sa descrii sentimentele tulburatoare, sau pasionale. Ador fazele acelea cand ei mint...am ceva cu minciuna!:)) Sper sa pui nest deoarece este superb!:*:X>:D<


Ja ne!

p.s= eu m-am prins de cuplul fericit ce este la mijloc...nu a fost deloc greu:)):));)
~~ Just because You know my NAME doesn't mean you know Me!~~
\TrUsT YoUr CrAzY iDeAs/

L, did you know Death Gods only eat apples??

#26
ello! :] iti urmaresc ficul de cand i-ai zis verisoarei mele de el... nu este chiar atat de stralucit, sincer... dar pentru o incepatoare ca tine este foarte bun... :-bd felicitari... =D>

acum sa comentam fiecare capitol... ~_O


Capitolul 1

ai destula descriere acolo din cate imi amintesc eu... si e destul de bine... ^_^ dialog... :-? nu prea ai... adk nici nu l-am vazut... :-?? actiunea imi place...
ma rog...ca un fel de concluzie pot spune ca in special este un capitol reusit... felicitari inca o data... =D>


Capitolul 2

mi-a placut si mie idea cu schimbarea de personalitati... ;) insa capitolul asta mi se pare mai scurt decat primul... :| ma rog... pot spune doar ca imi place ideea pe care mergi... n_n


Capitolul 3

mda... in capitolul asta Dave e prea grijuliu... *oh go on* imi place caracterul lui... nici Bella nu e prea departe... imi place cum i-ai alcatuit si caracterul ei, desigur... ooo... si incet incet incepe sa-l fiarba... :-> deja incepe sa-mi placa mai mult... ~_O


Capitolul 4

daca ai partea cu hentai ai tot ceea ce trebuie pentru mine... :)) deci cred acest capitol e cel mai thare... actiunea ai redat-o intr-un text sooper... m-a captivat total... O_O :]] insa ultima parte m-a inspaimantat putin... dar abia astept sa vad ce se mai intampla cu toata lumea... n_n


cam atat cu comentatul la capitole... ^_^ acum mai am sa-ti zic bafta si multa inspiratie! si mai parlim prin PM-uri... :P
Au revoir mademoiselle! :-h

#27
Buna iubire,

Chiat ti'ar placea o.O? Cat ma bucur :chuu:
Si cum s'a mai si zis acest capitol este chiar bun. Se pare ca munca aduce si roade, nu prea mari, dar aduce. Cat despre aceste lucruri marunte cum ar fi descrierea care este prezenta, actiunea care nu e grabita si dialogul care nu e imens si nici sec nu are rost. Cat despre flashback ce pot sa zic: mi'a placut la nebunie. Oricum, fic'ul este un mister frumos conturat si eu care credeam ca o sa pui personaje create de tine. Tu defapt ai pus'o pe Hinata Hyuga si i'ai pus numele Bella. Ce concluzie buna am mai tras si eu :)) Oricum mersi ca mi'ai zis si ca nu ai uitat(cum au mai facul altii) si deabia astept sa vad continuarea :bye:

#28
^_^ am trecut si eu pe aici si nu-mi pare rau
ideea nici acum nu prea o stiu bine, e ca si cum m-as uita la un film politist sau unul de groaza, dar e ceva de bine pentru ca-mi plac aceste genuri de filme :X:X
intr-un sfarsit am aflat si eu identitatea adevarata a fetei
actiunea mi se pare lenta si imi pare bine :X:
descriere e destula si e puna si unde trebuie, iar dialogul e si el foarte bun


poi eu cam atata am avut de spus

astept next-ul si dak se poate sa ma anunti :X:XX
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#29
Hello, ai venit cu nextu..scuze de intarziere
Mi-a placut. Nu pot sa cred ca ai intrerupt hentiu fix la punctu culminant :]]. Sincer l-ai descris bine, exact fara sentimente. Descrierea a fost prezenta, poate puteai sa mai lucrezi putin in flashback. Greseli ai avut cateva, la inceput. Dialogul a fost ok..waw Hinata e personaju principal? eu credeam ca e Sakura, dar nu stiu de ce.. totul devine interesant, iar scopul fetei e sa-l salveze pe Neji, dar cu acel tanar la ce sa referit daca e unul dintre "ei"? :-?
Atat. Pupici multi :*
[Imagine: h8v.gif]
 

#30
Hei, hei!
Pentru ca m-ai rugat, sunt aici :D
Incep cu inceputul, adica cu titlul, care imi place. Desi ma duce cu gandul... ei bine, nu stiu sigur la ce, dar vad un savant nebun de cate ori citesc "Doctor moarte".

Primul capitol a fost neasteptat pentru mine. Acel FlashBack - m-as fi gandit ca gasesc o amintire frumoasa cu cei doi, sau, nu stiu, ceva care sa duca la primul paragraf, cu care ai inceput. Nu mi-a displacut, din contra, a fost ok si m-a surprins. Ai avut descriere, nu tocmai cu figuri de stil sau exprimari pompoase, dar ai avut :D
Comentariu personal: mic sau nu, Sasuke mi s-a parut mult prea las.

In al doilea capitol flashback-ul a avut o legatura mai mare cu introducerea folosita de tine, chiar daca intreruperea a adus mai multe intrebari. Si aici ai avut descriere, un pic seaca, dar a fost pe acolo cate o fraza care mi-a placut. Dialogul... ei bine, in flashback a fost destul de matur pentru niste pusti de sapte ani. Dar tinand cont de ceea ce se intampla, cam asa trebuia sa fie... cred... In restul capitolului a fost ok.
Ce m-a deranjat a fost acea paranteza in care te-ai scuzat pentru formulare. Era mai bine daca o lasai pentru final, sa nu se intrerupa acolo firul naratiunii.
Mi-a placut si capitolul doi, una peste alta.

Al treilea capitol ne arata adevarata gandire a Bellei. Foarte perversa, dar cu o motivatie foarte draguta. Sper sa nu uite pentru ce a venit in... scoala. Adica este o scoala? Liceu? Ai spus si n-am fost eu atenta? daca da, scezele mele :D
Ai descris dragut ceea ce isi dorea Bella, asa ca trecem peste problemele de sanatate suferite de ea si ajungem la poftele acesteia. Il cam soarbe nu numai din priviri pe Dave, ha? :>
Ca celelalte doua capitole, si acesta a avut ceva care mi-a placut - in special comentariul despre tinerii care nu au experienta :))

Siii al patrulea capitol: mi-a placut. Si nu pentru ca a avut scena dintre cei doi, ci pentru ca ador reactia Bellei cand Dave a plecat fara sa spune vre-un cuvant. Ha, chiar mi-a placut. :))
FlashBack-ul mi-a luminat mintea. Deci Hinata este protaginista. Totusi, blonda?! :)) asta era singurul motiv pentru care nu consideram ca este ea. Ah, habar nu am ce anume sa spun despre capitolul asta, a fost mai bun ca celelalte, parerea mea.

Si acum, la modul general: Naratiunea a fost ok peste tot. Greselile de tastare nu ma intereseaza, dar am vazut cateva exprimari care nu sunau prea bine in capul meu. In schimb, parerile lasate de personaje - care inca nu au un caracter conturat la perfectie - sunt majoritatea bune.

Abia astept next-ul si daca nu te deranjeaza, m-ai putea anunta cand posteszi? Te rog!
Bafta in continuare! :bye:

PS: Nu am recitit ceea ce am scris, asa ca este posibil sa gasesti o groaza de greseli de tastare. Scuze!
P.S.: Ăăă... nimic 4
[Imagine: 40241432_UBASAWIFV.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Mafie pe pas de Moarte Rose Uchiha 4 3.825 21-11-2013, 04:48 PM
Ultimul răspuns: Bla_Bla
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.334 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  Esti la comanda mea [+18] P@uu 72 54.053 22-08-2011, 07:37 PM
Ultimul răspuns: andreea_serban
  Viata dinainte de moarte RISHA 5 3.423 08-08-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.318 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  [Doctor Who] Fate's a bitch Mrs. Iclemyer 1 2.300 29-06-2011, 11:31 PM
Ultimul răspuns: ღ Ayamﻉ ஜ
  O ultima dorinta inainte de moarte DozzaDeColla 32 23.082 13-06-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.346 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Incercarea nu are moarte[...+16] Ryuu 11 5.592 16-01-2011, 09:59 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  O moarte subtilă Looolaaa13 3 2.886 14-04-2010, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Zăpă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)