Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum credeti ca va fi sfarsitul?

#11
Moare toata lumea si ii lasa pe bietii de ei sa traiasca linistiti! Glumeam, glumeam...
Desigur vreau sa se bata Naru-sama cu Bakasuke si eventual sa castige cineva....sau sa-si dea seama ca se iubesc.Zuppy10
Cum asta nu o sa se intample NICIODATA inclin sa cred ca, Kishimoto-sensei o sa o lalaie cu Naruto pana va muri xD. Insa un sfarsit plauzibil ar fi: moare Sasu, Naru-sama devine Hokage, dar blah blah nu poate uita, Sakura eventual nevasta-sa(YUUUCK) si ceilalti si ei pe acolo. Acum ca din Akatsuki nu au ramas decat Kisame, Zetsu(mai e nu?) si Madara. Din punctul de vedere al sfarsitului apocaliptic insa, cred ca Madara o sa reuseasca cu nenorocirea aia de Sharingan din luna si astia o sa se bata si o sa-l invinga(poate) blah blah. Poate mai moare cineva...
Ma rog eu vreau sa ramana ei doi impreuna. Stiti voi cine...
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#12
Eu cred ca mai mult ca sigur va fi lupta aia stupida dintre sasuke si naruto si cel mai probabil sakura va intervenii intre ei si va murii si poate naruto,vazand ca sakura a murit il omoara si pe sasuke. Cei doi vor fi inmormantati,iar naruto va devenii hokage ,iar la sfarsit hinata ii va marturisii sentimentele si vor ramane prieteni.
Asta e cea mai plauzibila varianta,dar ramane sa vedem.
[Imagine: j5atg3.png]


#13
Eu consider ca Akatuki va ataca Konoha iar dupa va veni si Sasuke ca sa il distruga pe Danzou.
Va fi un razboi mare si Konoha din pacate va fi distrusa din cauza armelor gigantice folosite de Naruto mai bine zis Kyuube pentru ca Naruto va apela la ajutorul lui si v-a rupe sigilul dar nu va ramne asa situtaie pentru ca Sasuke cu ajutorul Sharinganului va intra iar in Naruto la Kyuube si il va ajuta sa puna sigiliul la loc. Vor reusi sa ii infranga pe toti mai bine zis pe Danzou si Madara ca ei erau singuri in picioare .
The end :ha:
Just the
way you know me..

#14
Eu cred ca Madara va veni cu Sasuke in Konoha sa-l omoare pe Danzou,si va veni si Karin,in lupta cu Danzou,Sasuke este ranit grav,si Danzou va muri.Karin il va vindeca pe Sasuke.Dar ea va ramane fara chakra si va fi ranita grav.Atunci apare Sakura si Sasuke o va pacali sa o vindece pe Karin,dar el a vrut sa o omoare,dar Karin o avertizeaza.Dupa acea apare Naruto si se bate cu Sasuke,in aceasta lupta Naruto este pe punctul sa-l omoare dar cred ca ii va spune:
-Sasuke,nu trebuie sa se intamle asta.Intoarcete in Konoha.
Si cred ca Sasuke va spune:
-Mai bine omoara-ma.
Si cred ca Naruto nu va putea.Si Sasuke ii va infige sabia in Naruto.Si cred ca atunci se va alibera Kiuuby(nus daca am scris corect).Si la sfarsitul luptei amandoi sun raniti grav.Si dupa asta...........Nu mai am idei.:bv:

#15
Pai Naruto afla inainte de a se termina Naruto shippuden ca tatal lui este al4-lea ...tatal lui ii apare in imaginatia lui stit cand isi imagineaza el aia cu vulpea apara tatal lui si ii marturiseste...Naruto la intrebat de ce a inchis Kuuby in propiul sau fiu atunci el a zis fiinda stia ca este puternic si putea sa il stapaneasca mai bine decat altcineva atunci i reface sigiliu pentru ca i se disfacuse....Di din cate am auzit la sfarsitul episoadelor naruto shippudent sau filpul naruto shippudent nustiu sigur Naruto va fii omorat2222[posturi unite]
(13-08-2010, 12:32 PM)Alexy A scris: Eu cred ca Sasuke il va invia pe Itachi dupa ce il va omora pe Madara
:pls: :help: da va fi trist ca va muri Madara dar cred ca Naruto il va invia inapoi si va fi mai bunZuppy11
si va fi totul bine si Sasuke va fi iar bun si am incalecat o pruna si vam spus o mare minciuna ca nu prea cred ca se va temina animeul Naruto asaZuppy02

#16
Pai este o intrebare interesanta insa unii useir au cam exagerat dupa parerea mea. Adica inainte ar trebui sa urmarim si manga deoarece aceea este cu mult inaintea animeului.

Stim ca va fi o lupta uimitoare intre Naruto si Sasuke si sincera nu prea imi plac finalurile triste mai ales la un anime sau serial pe care l-am vizionat de mult timp insa toate acestea sunt doar lucruri care ne-am dori noi sa se intample. Kishimotot are alte opinii s-ar putea ca cel mai faimos cuplu sa existe deoarece intr-un interviu a fost intrebat daca se va intampla insa a spus doar cai place SasuSaku nu ca se va intampla neaparat deci nu bag mana in foc.

Eu mi-as dori sa fie o lupta stransa intre cei doi iar pe la finalul luptei sa apara Madara si sa spuna o chestie legata de clanul Uchiha care sa-l enerveze pe Sasuke si dupa sa se lupte cu Madara.

Acum chestie cu cupluri...nah nu stiu ce sa spun, cu totii suntem visatori insa uneori ar trebui sa fim si realisti. Nu stim sigur daca acest anime va avea cupluri deoarece este un shounen-ai (sper ca l-am scris bine) si nu de dragoste sau altele.

#17
- In Naruto Shippuuden Sakura si Hinata i-au marturisit deja lui Naruto ca il plac si ramane la alegerea lui . Desi aparent se pare ca Naruto o va alege pe Sakura pentru ca o placea de mult sunt foarte multe sanse sa ne surprinda , Hinata devenind alegerea lui .
- Deasemena lupta dintre el si Sasuke va avea loc la un moment dat daca nu pentru readucerea lui Sasuke inapoi atunci pentru salvarea Konohai si poate avea doua urmari ori Sasuke moare - foarte probabil - si naruto ar suferi enorm in urma pierderii " fratelui cu nu l-a avut niciodata , ori Naruto reuseste sa ii deschida ochii lui Sasuke insa acesta poate se va intoarce in Konoha ... ceea ce nu cred ... si nu va fi bine primit sau va fugi in lume murind singur dezamagit de evolutia muncii lui [ nu sunt o mare fana a lui Sasuke 71 ]
- Naruto va ajunge Hokage cu siguranta insa exista posibilitatea ca nu acesta sa fie finalul - dupa cum a mai zis cineva inainte - si Kishimoto sa lungeasca animeul pana cand Naruto va muri .
Ar fi atatea alternative insa cea mai plauzibila ar fi aceasta , cred eu , avand in vedere evolutia actiunii in Shippuuden .
Ramane de vazut 4 (*.*) V

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#18
Sfarsitul anime-ului este greu de determinat. Naruto Shippuden este departe de a se termina mai ales cu o gramada de flashback-uri ( amintiri cateodata enervante)Eu as avea mai multe variante :
a) Sigur va exista o lupta intre Sasuke si Naruto.Aceasta s-ar putea termina :
- Sasuke moare si Naruto va fi disperat ( sau innebunit ).Acest lucru fiind cel mai probabil deoarece s-au mai intamplat lucruri ca astea.("moartea" lui Gaara,dar slava cerului ca este inviat de bunica lui Sasori ; si moartea lui Deidara,Sasori,Pein,Konan,Orochimaru,Jiraya,Asuma,Kisame, etc.)
- Naruto incearca sa-i bage mintile in cap si reuseste(putin probabil ) Dar cine stie?Poate autorul ne pregateste un final neasteptat.
Naruto sa se indragosteasca de Hinata si Sakura sa-l iubeasca pe Lee(treaba cu Lee nu prea o cred dar ma rog...)
Kakashi cred ca va muri in lupta cu Zabuza ( dupa manga nr.522 , in al patrulea razboi mondial ninja )
Dupa manga,cand Kabuto reinvie pe toti cei morti cu tehnica lui Orochimaru , am studiat putin timp ca sa-mi dau seama ca Naruto va trebui sa se infrunte cu propriul sau TATA.Eu sunt sigura ca va castiga.Voi ce credeti ?
In fine...eu zic ca totul se va termina cu bine.
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#19
Eu cred/sper ca va fi o lupta intre Naruto si Sasuke in Valea Sfarsitului unde va castiga Naruto. Sasuke va realiza atunci ca nu poate fi cel mai puternic si ca a gresit [dupa un discurs memorabil spus de Naruto] si se va intoarce in sat unde va deveni Ambu. Naruto va fi Hokage si asa mai departe. Stiu, visez cam mult.

Problema mea nu este finalul legat de Naruto [care este foarte previzibil- va ajunge Hokage] ci este legata de Sasuke. Nu pot anticipa ce va face. Naruto doreste sa il aduca inapoi in sat viu, dar tinand cont de modul in care actioneaza si de incapatanarea lui cred ca va muri in lupta sau se va sinucide. In fine...Vom trai si vom vedea. Sper doar sa fie un Happy End! :chuu:
[Imagine: 25rd0nd.jpg]

#20
Dupa parerea mea,Sasuke va ataca Konoha,Naruto va incerca pentru ultima data sa-l opreasca ,iar dupa aceea va avea loc o lupta intre cei 3 membrii ai fostei echipe 7.Sakura si Naruto vs. Sasuke.Dar Karin,Juugo si Suigetsu se vor baga si il vor ajuta pe Sasuke si de aici sunt doua posibilitati:
-sa moara toti;
-sa renunte la lupta,Naruto sa devina Hokage,Sakura sa plece cu Ino intr-o calatorie fara sfarsit si sa incerce sa ajute oamenii cu medical ninjutsu,iar Sasuke sa isi petreaca restul zilelor in pustietate,caindu-se pentru faptele sale;
-Sasuke sa moara de mana fostilor coechipieri si in ultimele lui clipe sa le spuna ca ii pare rau pentru tot.
"Nimic bun nu se poate naste din ura" RomeoxJuliet



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce credeti despre seria Naruto SD? hero1hero 1 2.744 09-07-2012, 07:29 AM
Ultimul răspuns: Mykoto


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)