Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce amv merita sa castige aceasta luna?
Amv 1
22.22%
2 22.22%
Amv 2
66.67%
6 66.67%
Amv 3
11.11%
1 11.11%
Total 9 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Concurs AMV - Iulie 2012 ( votarea )

#1
Tema: Freedom
Perioada de votare: 22 Iulie - 28 Iulie


- Cum votez? -
Printr-un singur comentariu in care argumentezi (cu bune si rele) ce lucrare alegi din cele trei. Ai dreptul sa votezi o singura lucrare. Votul prin poll valoreaza un punct, iar cel prin comentariu, 3 puncte. Participantii pot vota, insa nu propria lucrare.

Se poate vota dupa criteriile de aici.

AMV 1 - DESCALIFICAT

AMV 2

AMV 3

#2
Am vazut ca nu a votat nimeni, so...
In mare, nu prea mi-au placut niciuna, dar votez cu prima pentru ca ai o oarecare sincronizare cu muzica, calitatea scartaie, vad niste patratele pe acolo chiar daca l-am dat la 720p, plus secvente in blur. Ai ceva efecte, dar nu sunt cine stie ce. Mi-a placut doar pentru ca e vorba de relatia dintre Sasuke si Itachi, mereu mi-a placut relatia dintre ei. D:
Iar cat despre restul lucrarilor, nu s-au sincronizat, adica al doilea e dragut, dar nu prea s-a ridicat la asteptari, nu mi-a placut calitatea, la ultimul a trebuit sa dau boxa la minim cand a inceput, Doamne. o.o
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#3
Doar un comentariu? Ohh... ~_~
Revin si eu mai tarziu, sau maine cel tarziu, cu votul meu.



Citat:Participantii pot vota, insa nu propria lucrare.

Si cum UnbornMVs s-a autovotat, este descalificat, pierzand toate voturile acumulate. Lol, dar regula asta cum de nu ai observat-o ? Batalia se da intre al doilea si al treilea AMV.

#4
Cum primul AMV a fost descalificat, trecem la celelalte doua.

2.
Imi plac sincronizarile. Chiar te-ai descurcat bine; insa peste tot e loc de si mai bine. *wink* Nu stiu ce e cu dunga aia acolo, insa nu o punctez in niciun fel pentru ca stiu ca nu e greseala ta. Cu toate ca imi atrage intr-un fel sau altul privirea, pare a fi un efect uitat. xD Claritatea se putea si mai bine de atat. Oricum, sincronizarea cu versurile e buna. Felicitari!


3.
Ai avut o gramada de beaturi si nu te-ai sincronizat prea mult cu ele. Puteai face orice, de la oprirea imaginii, la alb-negru, opacitate sau apropiere/departare. Exista o gramada de efecte prin care poti accentua un beat. In orice caz, scena cu batalia si inceputul au fost bune. Chiar mi-au placut, plus claritatea este foarte ok. Felicitari ^^

A fost destul de greu sa aleg, dar votul meu merge spre al doilea amv, caci s-a sincronizat mai bine. In orice caz, diferenta nu a fost foarte mare. smile

#5
Doamne , cat de ofticat poti fi Biersack . Prost e cine mai concureaza pe comunitatea asta . Si-asa nu trece nimeni pe-aici . Oricum va dau clasa .

#6
AMV 2

Calitate Video/Audio: Slab, video in special pentru ca melodia nu am auzito niciodata pana acum. Traim intr-o lume unde aproape orice anime de 16:9 se gaseste in hd
Originalitate: unic in ce foloseste, neoriginal ca foloseste atatea
Sincronizare: merge desi nu pot sa zic ca sunt un fan al melodiei
Sincronizare Verbala: merge desi imi este greu sa imi dau seama de multe dintre versuri
Efecte: cateva desi nu pot sa zic ca am fost impresionat
Re-vizualizare: niciodata

AMV 3

Calitate Video/Audio: slab rau. Sunetul ma facut sa cred ca am boxele stricate. Video... pentru un anime ce se gaseste la 1080p, pe care il am in bluray original si care se remarca prin calitatea cgi ma dezgusta carpa peticita pe care am vazuto
Originalitate: nimic nou
Sincronizare: nu am vazut nici un fel de sincronizare
Sincronizare Verbala: cred ca zicea ceva, dar nu l-am auzit de beat
Efecte: cu exceptia unor cronometre prost puse intr-o scena nu am vazut nici un efect
Re-vizualizare: niciodata

votez amv 2
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#7
(26-07-2012, 01:03 PM)UnbornMVs A scris: Doamne , cat de ofticat poti fi Biersack . Prost e cine mai concureaza pe comunitatea asta . Si-asa nu trece nimeni pe-aici . Oricum va dau clasa .

Nu sunt ofticat(a), pentru ca nu am concurat eu, dar ar fi nedrept fata de ceilalti, pentru ca AIA era o regula. *wink*
Ti se pare ca nu trece nimeni pe aici?
Da, asa e, amv-ul tau a fost foarte bun, dar n-ai stiut sa respecti niste reguli, asa ca ai fost descalificat.

#8
Al doilea AMV castiga editia aceasta si ii apartine Cocainei. Astept pm cu tema pentru editia urmatoare. Felicitari pentru cele 12 puncte si felicitari si lui Astaroth, cu un punct, ce detine al treilea AMV. smile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Concurs AMV - August 2012 (inscriere) Rain 3 3.312 05-09-2012, 09:42 AM
Ultimul răspuns: Azazel
  Concurs AMV Iulie 2012 (inscriere) Rain 7 4.936 21-07-2012, 11:02 PM
Ultimul răspuns: C0caaa!na ~.~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)