Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Concurs AMV Iulie 2012 (inscriere)

#1
Tema: Freedom
Perioada de inscriere si trimitere a lucrarilor: 5 Iulie - 22 Iulie
Perioada de votare: 22 Iulie - 28 Iulie
Rog userii sa posteze aici in caz ca vor sa participe, ca sa se stie numarul lor.
Premiul va consta in minunatele medalii si alegerea temei luna viitoare.




REGULILE CONCURSULUI:(regulile nu imi apartin 100%)
- Lucrarile mi le trimiteti mie prin pm.
- Este permis un singur AMV de participant.
- Orice Anime este permis, atata timp cat respecta tema lunara. Bineinteles, pot aparea mai multe animeuri intr-o singura lucrare.
- Orice melodie este permisa, pot fi si doua, trei, patru decupate, dar sa nu depaseasca durata de 4 minute al AMVului.
- Scenele sau melodiile cu continut indecent nu vor fi admise.
- Sunt permise paginile manga, atata timp cat AMVul nu devine MMV.
- AMVul cu care intrati in competitie poate fi facut si intr-o alta perioada, dar sa nu depaseasca anul in care ne aflam (2012).
- Furtul unui AMV al altui editor, cu sustinerea ca iti apartine va rezulta in descalificarea si banarea de la participarea viitoare.
- Furand clipuri din AMV-ul altui editor va produce acelasi rezultat.
- Este acceptata folosirea oricarui efect.
- Lucrarile nu trebuie sa fie anonime, pana la urma locul unde sub uploadate arata a cui persoana ii apartine.
- Textul peste AMV este acceptat.
- Lucrarile vor fi uploadate pe un site, de preferat youtube.


AMV-urile pot fi votate dupa urmatoarele criterii:
Citat:Calitate Video/Audio: se intelege de la sine
Originalitate: de la unic la banal, unde il clasezi?
Sincronizare: intre perfectiune si intarzieri mai mari decat durata melodiei, unde se incadreaza?
Sincronizare Verbala: flawless! / zicea ceva, dar nu l-am auzit de beat
Efecte: ca si stelele pentru cer noaptea, sau ca si soarele pentru zapada?
Re-vizualizare: ma uit a suta oara, fara sa clipesc! / imi asum riscuri urmarindu-l a doua oara!

Criteriile cu albastru sunt optionale!

#2
Ma bag , dar spune-mi mai exact , nu inteleg ce ar putea simboliza tema lunara "Freedom" , libertate adica , ceva idei sau poate un exemplu ?

#3
Nu cred ca am voie sa iti dau un exemplu... Arica da, la libertate se refera, acum depinde ce vrei tu sa faci legat de tema asta. Imaginatia 3

#4
Ei bine , am facut ceea ce am crezut eu ca mi se pare mai potrivit . Acesta este AMV-ul cu care voi participa , simbolizeaza eliberarea lui Sasuke de amintirile din trecut , asta insemnand libertate si un nou drum in viata .

[link sters de moderator]

#5
(05-07-2012, 12:51 PM)Biersack A scris: - Lucrarile mi le trimiteti mie prin pm.

N-ai vazut asta? Ok, data viitoare o sa-l scriu cu bold. Dar nu e nicio problema ca l-ai pus aici, lucrarile nu sunt anonime... dar totusi, sunt niste reguli.

#6
*BUMP*

Doar o persoana inscrisa? Haideti, tema nu e grea! Din pacate eu nu pot participa luna aceasta...

#7
Fine,o sa deschid sony vegas-ul,dar in clasicul meu stil nu promit mai nimic
EDIT: Am ceva probleme cu programul,si azi nu o sa stau prea mult peacasa,maine mai pe seara o sa ai amv-ul
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#8
OK l-am terminat destul de ok.. cred21 vreau doar sa fac o mica obs Linia aia verde habar n-am de unde provine sau ce cauta acolo pe sv nu era
[Imagine: singa-1.png]
._. OMFG ._. C0caaa!na IsS` [On] -_-"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Concurs AMV - August 2012 (inscriere) Rain 3 3.309 05-09-2012, 09:42 AM
Ultimul răspuns: Azazel
  Concurs AMV - Iulie 2012 ( votarea ) Rain 7 5.497 27-07-2012, 11:18 PM
Ultimul răspuns: Rain


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)