Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Colectii anime

#1
Yuo,Like the other topic" Colectii manga" la manga zone,facem pt cei care au anime`uri p`akasa..so..aici este o sedinta foto a unei prietene a carei colectii e...imensa...I mean >.< am ramas fara cuvinte..ditamai raftul,only DvD`s @.@
Img1
Img2
Img3
Img4
Img5

Pacat ca nu sunt originale >.< sunt facute de mana 21 CHiar si asa se pot face afaceri cu astea 21 Incredibil,n`am ce zice 3 O sa incep si eu sa fac asa ceva,apropo,ce are ea acolo it mean only 6% din toate anime`urile(mai are dar nu le`am dat pe toate jos >.<) so..daca aveti DvD`uri originale show us,spuneti`ne de unde le`ati cumparat..sau daca tot asa,fan made 21
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#2
AmyThePineApple A scris:Pacat ca nu sunt originale >.< sunt facute de mana 21
21
si wow numai 6%? adela e crazy...

are ceva daca nu am poze >P
singurele dvduri originale pe are le am sunt
tekkon kinkreet - luat online
si paprika - luat de la otaku festival

in rest vreo 200 si ceva GB anime pirat...

manga shop a inceput sa bage anime-uri...dar gaah sunt scumpe...chiar si asa ma bate gandul sa iau ceva...trebuie sa incep sa strang bani
*pe la inceputul anului citeam undeva ca vor sa bage Howl's Moving Castle si Spirited Away/ filme Ghibli prin Diverta...pana acum nu am vazut nimic -_-

omg soo pink OoO/made by Gonty
professional procrastinator

my anime list
mazgaleli


#3
Da...nu am originale...pentru ca nu am gasit.Dar mi-am tras pe DVD si le vad oricand pe TV.
1)Gravitation(ep+OVA)
2)Yu Yu Hakusho
3)Arc the Lad(la asta imi lipseste primul episod21
4)Yaoi-uri....Papa to kis in the dark,Enzai etc etc.Nu m-am putut abtine sa nu le am...la mine in sertar.Si ma uit la ele ori de cate ori am chef.Acum...cred ca o sa imi mai maresc colectia cu niste episoade din Bleach(cele unde Orihime pleaca in Hueco Mundo).
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#4
tot ce am pe PC este anime, in jur de 50 anime-uri ocupa hard drive-ul meu

apropo
[Imagine: 1209383257_Death_Note_Kira_Game.jpg]
your friends collection is kinda fake -_-"
but anyway tot ce am original pe dvd ar fi Colectia mea uncut de Dragon Ball, Dragon Ball Z, si Dragon Ball GT pe care le-am primit cadou de la cineva din america
[Imagine: 23ifbrs.jpg]

¤ R y u u g u R e n a ~ H i g u r a s h i N o N a k u K o r o N i ¤

When I was darkness at that time 震えてる唇
部屋の片隅で I cry...
Nobody can save me 神様ひとつだけ
止めて裂くような my love.

#5
Cred ca i-a placut poza si de asta a folosit-o pentru coperta animeului...21
Plus...avand in vedere ca nici un anime din colectia aia nu este dvd original nu prea mai conteaza 21
Wow...Dragon Ball, Dragon Ball Z, si Dragon Ball GT uncut... Vreau si eu prieteni in America :[[

omg soo pink OoO/made by Gonty
professional procrastinator

my anime list
mazgaleli


#6
da da mea colectia mea a ajuns la un 8 % , sper sa nu fac vre-un infart sau sa ajung sa fac parkinson sa reusesc sa am cat mai multe, bine cele mai reusite.
Pe viitor o sa optez pentru cele originale........evident......unde as mai aprecia munca artistilor? ar trebui totusi sa fie mai ieftine un pic ca nu-i bai.........sau cel putin sa creasca nivelul de trai.......

#7
crimson A scris:Oricum,nu se merita sadai banii pe dvd-uri originale, cand le ai episoadele la fel de la indemana si pe net 39.. ( poate merita ca sate dai mare ca ai original dar in rest nu prea.. )

daca apreciezi munca pe care o depun tipii iia care se chinuie sa ne faca noua animeuri...dai bani...daca nu ar mai cumpara nimeni de unde crezi ca iau iia bani sa faca animeuri 39 la noi sunt scumpe pentru ca nu exista o piata , industria asta nu este prea dezvoltata...si desigur toata lumea prefera sa le ia de pe net in loc sa cumpere originale...-_-

omg soo pink OoO/made by Gonty
professional procrastinator

my anime list
mazgaleli


#8
in PC...am foarte multe episoade...din Naruto,Death Note,Ichigo100%,DNangel....iar...pe DVD-uri,am cam vreo 10 anime-uri 21..ep.full )in caz de-mi reinstalez windows-ul..am la indemana acestea):Naruto/Shippuden(park asa se scria 21 ),Death Note,Ichigo100%,DNangel,Tokyo Underground,Vampire Knight,Tokyo Mew Mew(vechi si noi),Magic Knight Rayearth si Air tv...

#9
Pei din pacate eu nu am cine stie ce colectie. Am doar luate de pe net: vreo 150 de episoade din Naruto (English dub unfortunately), Death Note the movie si Final Fantasy VII - Advent Children.
Cam atat e colectia mea. Ce mai iau de pe net. In general insa ma apuc sa le vad online si nu mai stau sa se downloadeze.
Oricum la mine in oras cred ca 95%din populatie nici nu a auzit de anime asa ca mai am probabil mult de asteptat pana sa vad ceva anime pe aici.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#10
Hmm...in calculator nu prea mai am decat Gundam 00 season 2 tot..adik 25 ep [ceea ce mi-a ocupat vreo 9 giga si cv ptr k ep sunt la calitate extra cu 400 mega per episod..24 ] , filmul resident evil degeneration , yes! pretty cure 5...care e raw..ca nimeni nu se chinuie sa subtitreze ultimele 15 episoade , ga rei zero , kiss dum : engage planet

pe cd am devil may cry , black blood brothers,ghost hunt,special a , hakushaku to yousei [ earl and fairy ] ,darker than black , blassreiter , final fantasy advent children + ova:last order , devil may cry 4 al cutscenes, kaze no stigma,ceva naruto shippuden..si cam atat..restul le vad online ..sau le-am sters..^^
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.245 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)