Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cel mai deplorabil anime ever

#1
Cu siguranta de cand sunteti in lumea animeurilor ati dat peste cateva serii care va doriti sa nu o fi vazut niciodata . Sau ati vazut la televizor animeul si nu puteati sa-l suferiti .
Eu de exemplu am in top doar doua animeuri nasoale momentan (sper sa nu mai intre niciunul >.> )

so ,let go:

1. Legend of Duo - it stinks! are episoade de 5 minute (nu mint! am descarcat seria de 12 episoade!!! ) deci in total ar veni 60 de minute de anime Oo'''' cea mai scurta serie din viata mea....
Grafica sux :cursing: in unele faze parca e flash! Astia cu animatia probabil ca le era lene...ca e pacat de poveste , e chiar bunicica (nu extraordinara ,dar sa zicem ca-i destul de buna) . Povestea e cu vampiri si e shounen-ai (nu v'as recomanda totusi animeul ca e varza :thumbdown: )

2.Capitanul Tsubasa - e cu fotbal -.-'''' iar povestea nu prea are noima... eu cel putin nu am priceput mare lucru... mai departe nu am ce comenta ,din moment ce nu l-am urmarit cu interes...


Nu am pus la socoteala animeurile gen Parrapa The Rapper (ma indoiesc ca am scris corect) si unul care il tot da pe Animax , ceva cu animale-legume :o15: , ca eu nu le consider animeuri in toata regula ^^ Anime e la mine ce are o poveste cu sens si care are totusi personaje ce seamana a oameni 21

#2
Ermmm...Good topic!
I rly hate Kyoro-chan ! E asa de...patetic -_-' inteleg ca si copii mici trebuie sa se uite la ceva dar cred ca sunt multe desene de genul asta cu un procent mai bune decat ..Kyoro-chan. -_-'

Apoi... PaRappa the rapper ...I mean.. -_-' ma rog prefer sa nu comentez dar trebuie sa spun ca singurul care in place la acest anime este endingul...

Captain Tsubasa e jalnic. Nici povestea si nici personajele nu sunt deloc captivante sau macar atractive

Cubix...asta macar are o grafica ceva mai avansata... but story-line-ul e de nimic -_-'
Pace,Fratilor!

Why would you care about what I like?
[Imagine: luver.gif]
Why would I care about what you don't like?

Nu poluati!

Arta Pacii incepe cu tine. Munceste cu tine insuti si lasa Arta Pacii sa se manifeste in toate activitatile tale. Fiecare are un spirit care poate fi rafinat, un corp care poate fi educat si o cale corespunzatoare pe care sa o urmeze. Esti aici pentru a-ti cunoaste si manifesta ceea ce este sacru in tine. Adu Pacea in propria-ti viata si dupa aceea aplica Arta la tot ce te inconjoara

#3
Hmm... in primul rand Cubix nu este tocmai un anime. Si mie nu mi s-a parut nici chiar asa de varza 10
In al doilea rand Parappa the Rapper nu este un anime slab, doar ca se adreseaza unei anumite categorii de varsta si din aceasta cauza nu prea este pe gustul tuturor.
In al treilea rand, daca vreti sa vedeti un anime cu adevarat deplorabil uitati-va la Apocalypse Zero. Este unul dintre cele mai slabe si mai proaste facute vreodata si asta nu o spun eu, ci multe site-uri de profil. Nu va dau detalii despre anime ca va oripilez 10

#4
In cap de lista sunt si vor fi ptr totdeauna noile animeuri de pe Animax:
1.Kyoro chan-daka astia cred ca eu ma uit la asa ceva se inseala amarnic!E o totala aberatie iar Kyoro ala numai pasare nu e!.>.>

2.A-Kuei si Gacchimppo-sau cum pisici s-o scrie...la fel!Ideea e penala..unu care inta in WC si ajunge in alta lume!OMG!E posibil!o.O Yeah shure...sa se spele cu el pe cap!

3.Proverlele ale tampite dintre animeuri-WTF!Ce naiba-s alea ?Acum pe bune!Au logica?Ca eu una ma holbez ca proasta la ele si imi dau dureri de cap!T.T

4.Cainele cartof-no coment...asta e chiar stupid rau de tot.Stau si ma intreb..oare ce s-ar ntampla daca un copil mic ar lua n serios stupizeniile alea si ar crede ca legumele sunt animale?!39

5.Cubix-ok,la asta m-au lasat masca...au tradus is vocile in romana si e aiurea rau de tot!Nu mai spun ca il baga de n ori parca zici ca ar fi cine stie ce anime super!T.T

Cam asa ar fi la mine...deplorabile rau de tot!
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#5
Hmmm poate cel mai deplorabil anime care am vazut a fost Apocalypse Zero
Pur si simplu era fara sens de la inceput pana la sfarsit , lupte tampite , scene de violenta de-o intensitate 43 si multe tampenii ( pe care din motive proprii nu le spun )
Bine ca nu au fost decat 2 episoade , si alea destul de prost si sarac realizate .
In rest , nu-mi aduc aminte de alt anime , mai prost decat asta 39
[Imagine: Neferin.png]

#6
Eto... cu ce sa incep? Dears? Angel Heart (ugh... that was pathetic)? Angel Sanctuary? (ANIME-ul, desigur... wah, it sucks)... si Gachimpo (sau cum i-o zice) si PaRappa... si Cubix (ala oare era anime pe bune?)...siiii... Uuuu... Raito-kuun korose pe toti astia de mi-au scos in cale asa ceva...*to the blamable* SHINI! SHINI!)

nici nu pot sa cred ca a trebuit sa indur chiar si cate 10 ep din tot garbage-ul ala... (eh, cam 2 din AS)...

stati ca imi mai amintesc eu pana se termina saptamana 71
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#7
Ok, am vazut multe anime-uri pe care preferam sa nu le fi vazut, dar voi scrie numai doua, care sunt sigura ca nu mi`ar fi placut orice varsta as fi avut x.x:
1) Anime-ul cu proverbe de pe animax - really, intelege cineva chestiile alea? -_-" foarte interesant, intr`adevar >.>"
2)Cainele cartof - ei bine, anime-ul asta macar ma face sa rad. adica, really unele faze sunt prea lame ca sa nu te bufneasca rasul 21
Ar mai fi multe anime-uri, in special cele noi de pe animax, dar cred ca daca as fi avut 5 ani mi`ar fi placut ^^' Cum ar fi anime-ul cu tipul care intra in wc si gaseste niste meduze kawaii (am uitat cum se numeste x.x), kyoro-chan, etc

#8
In general, animeurile care ma termina sunt pe Animax... -sigh- Figures, right? 29

Parrapa - Dude, WTF?! Deci, Animax are program de la ora 20:00 si mai dau si prostii de-astea? -slaps forehead- Chiar nu au ce face.
Cainele cartof - Do I even need words?
Kyoro-chan - Hai ca-i dragalas, dar totusi... Avand in vedere ca au stricat la inceput FMA-ul, ar trebui sa mai am intrebari? 39
Inca o 'chestie' cu 3 fete care se transforma in iepuri... :o15:

Eh... Nimic nu e perfect... But I still complain 19

#9
Mnoah, vorbesc din punctul meu de vedere si nu spun ca e neaparat corect ce zic, dar e pur si simplu parerea mea
Kyoro Chan - nu e tocmai rau, insa actiunea nu prea ma atrage, grafica, deh ... prefer animeurile in care personajele sunt oameni, tot ce-mi place e vocea foarte kawaii a lui Kyoro ^^"
PaRappa the rapper, asta e ... total pe dinafara, personajele is total >.< idioate, grafica tampita, de coloana sonora mai e ceva, da' nici asta uimitoare. Din actiune nu pricep nimic, iara un anime deplorabil

Eu totusi cel mai deplorabil anime ever il conder pe Cubix, povestea cu robotii nu-mi place deloc, personajul negativ, doctorul ala sau ce-o fi e total penibil xD, grafica si coloana sonora nu mi se par cine stie ce. In fond nu-mi place nimic la animeul asta ....

^^"

#10
Pentru mine, cel mai urat anime care l-am vazut pana acum (si sunt 100% de acord cu metal) este Humanoid Kikaider.Doooamne ce porcarie.Grafica e mai mult decat jalnica..este..nici n-am cuvinte sa o descriu..absolut groaznica.
Kyoro chan nu mi se pare un anime asa oribil ( cu toate ca eu nu il suport absolut deloc).Adica nu m-as uita la el din proprie initiativa, insa nici nu-mi vine sa arunc tv-ul cand il aud ca incepe.Sa zicem ca este la limita..
Aaa si mai este unul..Level-c care este yaoi.Si asta este ingrozitor..o mare porcarie 29
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.244 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)