Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce sentiment ai când..?

#1
Am văzut acest joc pe alt forum, și m-am gândit să îl postez și aici.
Regulile sunt foarte simple: pui o întrebare userului următor despre ce simte când face o anumită acțiune, iar acesta la rândul lui îți va răspunde și va posta propria lui întrebare pentru userul următor. Am să vă dau un exemplu, e mai ușor decât să explic:
Q: Ce sentiment ai când mănânci ciocolată?
A: Un sentiment de satisfacție.

Sper să vă placă^^.Deci să începem.

Q: Ce sentiment ai când te uiți la un film de groază?
It is better to be hated for who you are than to be loved for what you are not.

#2
Uh ^^''. Nelinişte evident xD. [ Am ajuns să nu mă mai uit la filme de groază, mai nou, căci îmi fac rău. Vreau să spun că nu mai dorm câteva nopţi dacă filmul ăla mă bagă în sperieţi ... ]

Ce simţi când te gândeşti la un examen, care se apropie? xD
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#3
Nu simt nimic * laughs * . Nici emoţie nici nimic. Cel mai probabil din cauză că eu uit des când am examene/teste şi în dimineaţa testului mă întreabă cineva: băi, ai învăţat ? şi atunci îmi amintesc, cel mai des. Oricm, n-am emoţii.
Ce sentiment ai când stai acasă şi nu mergi la şcoală ?
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#4
Ce sentiment am? Păi, de relaxare ptr. că nu mai trebuie să mă trezesc de la 6:30 *love*, dar, într-un fel, de dezamăgire ptr. că nu pot să mai râd de ceea ce fac adorabilii mei colegi <3

Ce sentiment ai când toţi din jurul tău te contrazic?
I'm gonna pick up the pieces and build a Lego house... :cheer:

#5
Pai, cum am eu un temperament mai dificil si nu'mi place sa ma contrazica lumea, as avea un sentiment de frustrare.
Ce sentiment ai cand dai o teza/un examen important?
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#6
Păi...m-aș simți agitată, stresată știind că notă aceea va avea o mare importanță pentru mine.So..ar trebui să învăț mai mult, ceea ce e așa de boring =.=...și nu aș avea timp de pc T^T:yada:.
Q: Ce sentiment ai avea dacă ai afla că prietenul tău e gay?XD
It is better to be hated for who you are than to be loved for what you are not.

#7
Pai as fii confuza, adica totusi e prietenul meu si eu nu stiam ca e gay?Anyway...mi'ar trece repede xD

next:Ce sentiment ai cand esti inchisa intr'un spatiu mic?
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#8
So... yeah. O sa raspund la doua intrebi (cea a lui D. si cea cu iubitu' gay - logic ^^).

Q: Ce sentiment ai avea dacă ai afla că prietenul tău e gay?
A: Cred ca m-as simti putin trista... De ce? Pentru ca el e gay si eu nu. T_____T Yeah... am aceasta "fobie" - daca o pot numi asa - si na. Oricum, as fii fericita pentru el si, daca el m-ar iubi asa cum sunt (fara sa-mi fie frica sau asa ceva ca se uita la un baiat sau ca ma inseala cu un baiat T__________T *yaoista de mine*) atunci m-as bucura, daca lui iar placea de vrun baiat l-as ajuta sa fie impreuna (daca sentimentele sunt reciproc si chiar daca nu sunt, eu incerc ^^). Bla-bla-bla, etc.

Q: Ce sentiment ai cand esti inchisa intr-un spatiu mic?
A: Hm... eu am (uneori) rau de inaltimi (cele mari), dar cred ca as fi calma la inceput, dupa care m-as gandi daca spatiul se micsoareaza sau mi se pare, pana la urma sa simt ca innebunesc si sa incep sa fac crize sau sa fac ca o nebuna: sa ma tin de picioare si sa ma gandesc in timp ce ma balansez. : -?

Urmatoarea intrebare:
Ce sentiment ai atunci cand intr-o cearta toti sunt de partea adversalului pana si prietenii?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#9
Hm.. Interesanta intrebare. ^^
Totusi, fiind vorba de prietenie, as incerca sa trec mai departe, caci prieteni adevarati nu exista. Poate un sentiment de pustietate. : - ?

Next: Ce sentiment ai atunci cand esti exclus si evitat de cei din jur? xD [ In special de cei dragi. ]

#10
un sentiment de nostalgie ...te simti deprimat si crezi ca ceilalti nu te accepta din cauza defectelor pe care le ai si crezi ca nu esti bun de nimic...



ce sentiment ai daca ai afla ca maine vei muri?
Relatiile care se nasc , nu mor niciodata!

[Imagine: Lovely+Complex+-+1.jpg]

You ask me hou i feel about you,
i wouldn't say that i don't like you,
could it be you've been crying?
Ahhh..
you can be kind of cute.
as you run away, i grab hold of your hand,
deep within my chest, something suddenly begins to stir,
it would be nice if a study guide for love existed,
there are too many problems i don't understand,
it would be nice if a teacher for love existed,
does you+me=
love, huh?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)