Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce asculti acum ? v.2

#71
Slash ft. Fergie - Beautiful Dangerous
Ador melodia asta . Videoclipul este foarte tare , iar refrenul melodiei este excelent . Ma face , intr-un fel , sa devin rea si ma face sa visez la o lume in care eu fac ce vreau . Chitarile se aud excelent , iar vocea lui Fergie este minunata .

#72
Shinee- Replay
Replay adica?
SHINee urca in topul meu prsonal cu fiecare melodie pe care o ascult, o ascult si o reascult. Mai pe scurt dau replay.
In afara de faptul ca imi place tare mult nici nu am ce sa spun. Asta spune tot.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#73
Din nou, Avril Lavigne - I will be.
Nu ştiu ce am zilele astea cu melodia asta, pur şi simplu mi-era dor de ea, iar acum nu trece o zi fără să nu o ascult. Are ceva special melodia asta. Una din puţinele melodii de la Avril pe care încă le mai ascult.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#74
Marilyn Manson - This Is The New Shit

Ok, I hate Marilyn Manson, but this song it's an exception. I love everything about this song. Instrumental bun, deşi îl detest, vocea lui se potriveşte cu melodia. Versurile ma înnebunesc şi mă fac să cânt împreună cu el. Anyway, cu melodia asta m-am trezit, şi cred că tot cu ea am să adorm, dacă nu dau peste altceva mai bun.

Xoxo, Ang. :bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#75
Flo Rida - Low
Sincera sa fiu , nici nu stiu de ce imi place melodia asta . Mai de mult , o prietena buna mi-a cerut melodia asta pentru ca ea n-o gasea si i-am gasit-o eu si peste vreo 2 luni , am ascultat-o si eu si mi-a placut foarte mult . In plus , imi place mult refrenul .

#76
Titiyo - Come Along

Melodia e din 2001 dar recent am dat peste ea si acum o ascult cu placere.
Versurile vorbesc despre libertate in general asa ca nu au cum sa nu imi placa. Nu am mai ascultat alta melodie din repertoriul ei dar cred ca asta e cea mai buna. Videoclipul e interesant, nu stiu ce sa zic despre el. E simplu si placut.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#77
http://www.youtube.com/watch?v=0P9QMkm9E...1&index=22 -Rancid- Ruby Soho
Cand am auzit prima oara melodia asta am luat chitara si am inceput sa fac, cum face brunetul cu creasta la refren:"Destination unknownnnn...ruby ruby ruby ruby soho!" iar eu saream cu chitara in mana si dadeam din cap...Parca eram un titirez21
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#78
Even in Death - Evanescence

Hmm, cred că e melodia mea preferată de la Evanescence, deşi mi-e greu să ma hotărăsc. Vocea lui Amy Lee e incomparabilă, versuirle sunt minunate şi instrumentalul la fel, de aceea toate melodiile lor sunt geniale. Am citit undeva că Even in death a fost compusă la moartea surorii mai mici a lui Amy.Pe mine m-au impresionat mult versurile şi tensiunea din vocea ei, plus ca solo-ul de chitară de la 2:30 - 3:25 pur şi simplu mă înnebuneşte:X.

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#79
http://www.youtube.com/watch?v=xbIsSzhmL9c

Can't take my eyes off of you

Am înnebunit cu melodia asta. Am ascultat până acum versiunea pe care o cântă Heath Ledger în filmul 10 things I hate about you şi acum am început să accesez linkuri randoms pe youtube pentru a asculta melodia, deşi parcă nu mă pot debarasa de vocea lui Heath Ledger, lol. Anyhow, the song is just great. The lyrics are simply greaaaaaat <3 and I adore the song. Îmi plăcea şi înainte, dar mai ales acum după ce am văzut filmul ăla, duh.
Anyway, so sweet.

I love you, baaaaaaaaaby!

#80
One Republic - All The Right Moves

Pentru ca ei inca pot sa compuna o melodie bazata doar pe instrumente. Toate melodiile lor eu versuri foarte sensibile, foarte usor de inteles si foarte interesante. Exprima adevarul din toate punctele de vedere.
I-as spune un fel de rock, ceva mai moale.

One Republic ROCKZ
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.797 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce Asculti acum? Kyo 1.345 526.852 18-12-2010, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Unia


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)