Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce Asculti acum?

Symphony no 3 - Eroica in Eb,Op.55 - I - Allegro con brio de Beethoven

Pentru unii poate reprezintă o melodie demodată, însă consider că asta e muzica adevărată, de un adevărat geniu.
Am auzit-o aseară într-un episod din Nodame Cantabile[ din greşeală am nimerit anime-ul, însă merită]. O melodie liniştitoare, un contrast între calea liniştită şi calmă a sunetelor şi al rapidităţii şi al #greului# ce apar pe parcurs.

Well ...

Black eyed peas - my style.

Am auzit melodia asta la un chat cu Inuyasha si mi-a placut. Este destul de draguta melodia. Imi place cum suna ...
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















În momentul de față ascult Ensiferum - Lai lai hei
Pur și simplu, nu știu ce mi-a venit, dar de câteva zile nu pot să-mi mai scot melodia asta din cap. 22

Vescan feat. Click - Secrete

Pf, piesa o ador. Are niste versuri adevarate si uneel chiar amuzante. Vocea lui vescan si a celuilalt tip sunt chiar superbe, imi place negativul foarte mult, are ceva ' latin ' in el, sau doar mi se pare mie ? En fin, e o piesa care merita ascultata [dupa parerea mea] daca asculti rapp adevarat. :]
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













Hangry & Angry - Kill me Kiss me

Jesus, I so love that song ! 43 A început să mă obsedeze. Chiar îmi place cum cântă tipele astea. Versurile sunt superbe, geniale, inspirate etc. Și îmi place și genul pe care îl cântă [ j - rock ]. Dintre Hangry și Angry, mai drăguță mi se pare Angry. E așa blue și arată foarte dulce. <333 Îmi place când zice ' I just wanna love and hate you. '. Nu știu de ce, dar sună foarte drăguț. Sincer, chiar îmi place piesa. Acum trebuie doar să`i găsesc versurile și să o învăț. :]]
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

Eu ascult in acest moment "Arch Enemy - Nemesis"
Arch Enemy , o formatie Death Metal din Suedia.
[Imagine: 15wngnk.jpg]
"The greatest enemy is the fear that resides in your heart."

Momentan ascult Paramore-That`s what you get
Ascult acest gen de muzica de vreo cateva luni,Iar melodia acesta este una dintre preferatele mele.
[Imagine: jr6ws8.png]

Guwss Who - Unu` Altu`

Melodia asta ii geniala 22. Nu stiu cum face Laurentiu sa spuna atata adevar, da-i inspirat rau de tot. Melodia ii pur si simplu prea adevarata. Vocea lui exprima fiecare snetiment transmis de fiecare cuvant 8. Negativul e belea. Nu ai cum sa nu-l adori <3. melodia e una de nota 10 : ) Ma bucur ca inca mai exista muzica buna <3.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













http://www.youtube.com/watch?v=_fW8I5O-W...re=related
Hollywood Undead este trupa mea favorită e hip-hop, rapp şi rock
in the same thing. HU are numeroase piese care mă atrag, dar într-un final
constaţi că ajungi să le asculţi. Ascult piesa asta, e prima pe care am
ascultat-o de la ei. Este una din melodiile care îmi plac şi nu mă mai satur de ea
şi nu cred că mă voi sătura de ea vreodată.
-

Vama Veche - Nu ne mai trageti la dreapta

Deci, melodia asta e EPIC 24)) Iubesc melodia, mai ales acum ca am nas infundat si vorbesc de parca as fi beata 24)) *is racita, nu beata >.>*
"Stai, nu te dezechilibra!...
Lasa-mi domne' sapca!" <- genial 24))))))
[Imagine: Zero_Kiryuu_sig_by_YuwaWi.jpg]
Zero-Kun <33333

I couldn't stop myself from devouring you. I may kill the next human I target as my prey. Shoot me. You're afraid of me, aren't you? Hold the gun with both hands, and aim straight. Aim for my heart. It's not a crime to kill a vampire. ~Zero Kiryuu (Vampire Knight)~



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Ce asculti acum? v.3 MsCreed 0 2.797 03-07-2012, 07:56 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Ce asculti acum ? v.2 Mimisor 771 274.190 06-12-2011, 08:51 PM
Ultimul răspuns: Ladd Russo


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)