Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cazi !!!

#1
N.am mai scris de ceva vreme dar hai sa incerc.


Arunca totul , sparge televizorul , dechide dulapul , arde.i hainele , uita.te la poze apoi sparge.le , du.te in bucatarie si sparge vesela cea buna ....sau cel putin asa imi spune constiinta . Stau ... si cu ultima forta pe care o mai aveam in corp si care nu a putrezit din cauza durerii sar pe geam .

Etajul 10 : E soare afara . E la fel de multa lumina ca atunci cand o priveam .Imi placea sa merg la hipodrom cu ea , aveam amandoi o pasiune pentru cursele de cai . Acolo de fapt am si cunoscut.o . Era la fel de cald ca astazi . Eram un pusti , aveam 16 ani cand am vazut.o . Spre surprinderea mea la fel si ea . Imi amintesc cum eram pe vremea adolescentei , reusisem sa destram o clasa intreaga , eram urat de multa lume . Asta imi placea cel mai mult . Stiam ca pentru a te simti bine nu trebuie sa te iubeasca lumea ci sa te urasca .

Etajul 9 : Bag mana in buzunarul de la piept si imi scot portofelul . Inauntru toate cartile de credit si toti banii stateau gramada . Imi amintesc cum am ajuns sa fiu asa bogat . Abilitatile mele din liceu s.au transmis mai departe la facultate . Finante-banci ...profilul ideal pentru cineva ca mine . Am ajuns sa golesc conturi in acelasi timp umpland.ul pe.al meu . N.am fost prins niciodata . Vedeam oameni distrusi pentru ca EU le furasem toti banii si nu.mi pasa , o aveam pe EA . E ciudat cum poti sa ai o incredere atat de oarba in oamenii care poarta costum . A ajuns un fel de emblema ...are costum deci trebuie sa fie un om serios . Cea mai mare minciuna din lume . Ma gandesc ca unii oameni poate au murit din cauza mea .

Etajul 8 : Ma uit in portofel si vad o poza cu mine in tinerete . Ah , parul lung si drept si privirea de sarpe . Aproape am uitat ca m.am dat drept englez intr.o zi si m.am dus la oameni sa le cer bani spunandu.le ca am fost jefuit . Nu.mi vine sa cred ca am dat apoi toti banii pe Ecstasy . A fost pentru prima oara in viata mea . Nu am dormit 3 zile . Ma duceam in Mall sa.mi cumpar haine noi . Ajungeam in baie ..le imbracam pe cele noi si cu cele vechi infundat toaletele . Am facut asta la ambele etaje . Apoi am fost francez si italian .

Etajul 7 : Exista o singura zi care nu mi.o aduc aminte prea bine . Terminasem o teza la liceu , eram a 11.a parca , si fiind vineri am iesit in oras . Nu aveam bani decat pentru un pachet de tigari iar ceilalti nu aveau aproape deloc . Apoi a venit cineva cu o idee .Imi aduc aminte perfect ce s.a zis "-Stiu cum putem sa ne imbatam usor ; - Cum ? am spus toti in cor ; - Ne trebuie o sticla de spirt , lamai si un suc ieftin de portocale ..Ah da si zahar . ; - Avem bani cat sa ne ajunga ?" Am numarat banii si aveam exact . Am facut cumparaturile si am mers in spatele unui liceu . "- Bun acum le amestecam ..vom avea 2 litri de suc cu 60% alcool " Eram 4 ..era perfect . In 5 minute se terminase sticla . De-atunci lucrurile sunt in ceata . Aveam nevoie de mai mult . Am vazut un pusti care intrase intr.un magazin . L.am urmarit si am vazut ca a scos o bacnota mare . L.am urmarit si l.am tras in spatele unui bloc . Am inceput sa.l lovim ....si asta e tot . A doua zi sau a treia m.am trezit la mine acasa . Numai stiu ce s.a intamplat.

Etajul 6 : Imi aduc aminte de parintii mei . Sunt morti acum . Cred ca eu i.am omorat incetul cu incetul . Au avut atata incredere in mine si eu ce.am facut ? In liceu treceam foarte rar desi mereu eram printre primii din clasa . Am furat bani din porfofelul lui tata ..de multe ..de foarte multe ori . Ma simteam bine ...foarte bine chiar . Nu.mi pasa . Apoi a fost si ea . Toti banii mei si ai lor s.au dus cu ea . Desigur ..ea isi permitea ..avea o familie bogata ..eu nu . Certuri nenumarate ...am plect de.acasa de 4 ori ..am dormit pe banci in parc numai sa stau mai mult cu ea . N.am fost inteles . N.am inteles de fapt ca.mi vroiau doar binele ...doar binele ..si eu .

Etajul 5 : Cel mai bun prieten al meu . Care ? Care prieteni ? Am obisnuit sa am asa ceva . Umblam in grup mereu . Eram idestructibili ..eram in stare sa omoram pe cineva daca se lua de cineva dintre noi . Am furat de multe ori impreuna . Faceam totul impreuna ...cel mai bun lucru era ca mereu cineva dintre noi era singur acasa . Era perfect . Apoi au inceput injunghierile pe la spate . Au inceput privirile . Am incercat sa spargem un apartament ...Am fost prinsi .Am fugit . Am scapat . Ei au ajuns in inchisoare. Nu m.au turnat . Inca ii respect pentru asta . Obisnuiam sa.i vizit la inchisoare . N.am mai auzit de ei de 5 ani .

Etajul 4 : Singurul om pe care l.am respectat si il voi respecta mereu a fost un profesor . Omul era intr.adevar un geniu . Era profesor de istorie .
N.am vazut un om care sa stie mai multe lucruri ca acela . Obisnuiam sa ma imbat cu el dupa ore la un pub de langa liceu . Povestile lui m.au marcat vesnic . Ura oamenii . Am inceput sa.i urasc si eu din cauza lui . Mi.a aratat de ce sunt capabili .Mi-a povestit . Am ascultat . De.atunci am inceput sa trisez in viata . Singura lui regula era : Un caine urat mereu scapa de hingheri . Am inteles ce vroia sa zica dupa ceva timp . A ajuns sa se sinucida din cauza gandurilor care.l banuiau . N.am fost la inmormantare.

Etajul 3 : Cred ca am un fiu . O data stiu ca am plecat cu prietenii in Olanda . A fost una dintre cele mai bune decizii sau cel putin asa cred pe care am luat.o vreodata . Am stat o saptamana ...mi se parea atunci anormal sa fiu normal . Stiu ca umblam mereu prin cluburi . Stiu ca gasisem o romanca . O placeam foarte mult si ea pe mine . Am cheltuit toti banii mei impreuna cu ea . EA n.a aflat niciodata de olandeza . Peste 2 ani am primit un email destul de ciudat . Era o poza cu un copil iar dedesupt scria : "L.am numit dupa tine ." Nu mi.a pasat niciodata .

Etajul 2 : EA. Bag mana in buzunarul de la piept si scot poza ei . N.am incetat niciodata sa cred ca e cea mai frumoasa fiinta de pe pamant . N.am incetat niciodata s.o iubesc . N.am incetat niciodata sa fac ce o multumeste . N.am incetat niciodata sa n.o fac sa fie fericita . Mi.a gresit de multe ori . Am iertat.o de fiecare data . Stiam ca in adancul ei ma iubea si se vedea pe fata ei ca intr.adevar regreta . Cu timpul am inceput sa gresesc si eu ...mai mult intentionat . Am gresit mult ...poate mult prea mult ...

Etajul 1 : Acum a plecat . Se pare ca plec si eu .
"There is no such thing as redemption.Only penance."

#2
hello
sincer nu se vede ca n-ai mai scris de ceva vreme :P
e o creatie superba, ar trebui totusi sa fi mai atent la greseli si... nu stiu de ce ai pus punct in loc de liniuta cand desparteai cuvinte
in rest, nu sunt greseli majore dar strica aspectul

imi place mult complexitatea a ceea ce ai scris, atatea ganduri in asa putin timp, intradevar se presupune ca intreaga viata iti trece prin fata ochilor intr-un moment ca cel descris de tine

sfarsitul, aici te-ai descurcat exemplar, ultimul etaj, cea mai scurta fraza si totusi cea cu cel mai mare impact (cel putin pentru mine)
mi-ai dat un sentiment ciudat de regret, parca mie imi pare rau de el, chiar daca, a fost un om 'rau'

te-am laudat prea mult?? :))
sper sa nu ti se urce la cap, oricum astept si alte creati de ale tale :D

bye bye >:D<
4

#3
Sank you ^^
Pun punct in loc de virgula dintr.o proasta obisnuinta .
De asemenea ..am scris destul de repede ..deci orice greseala gasita nu e intentionata D:
O sa incerc sa mai scriu cand am mai mult timp liber :3.
"There is no such thing as redemption.Only penance."




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)