Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Care este/sunt Clanul/Clanurile tau/tale preferate

#1
Am deschis acest topic,la fel cum zice si titlul:-D,ca sa aflu care sunt clanul/clanurile voastre preferate din Naruto.

Am sa dau si cateva exeemple de clanuri:
1.Clanul Aburame(Membru:Aburame Shino si alti)
Acest clan a facut un "pact" cu mai multe insecte care traiesc in acea persoana si se hranesc cu chakra acelei persoane.In schimb acele insecte pot fi folosite oricand in lupta si se supun mereu.Nu mai exzista foarte multi membri in acest clan,se banuieste din cauza unui razboi cu un alt clan care folosesc insectele.

2.Clanul Akimichi(Membru:Choji si alti)
Membri clanului Akimichi sunt din nastere grasi,pentru ca hranesc chakra cu caloriile lor si asa pot folosi atacuri secrete(corpul lor poate deveni o minge uriasa).Acest clan este foarte apropriat de clanurile Nara si Yamanaka si formeaza echipa Ino-shika-Cho.

3.Clanul Hyuuga(Membrii:Hinata,Neji si alti)
Acest clan e cel mai vechi dar si cel mai puternic si este impartit in clanul prinicipal si cel secundar(sper ca m-am exprimat corect:-D),iar cel secundar trebuie sa-l slujeasca pana la moarte pe ccel principal.Este unul din Clanurile care foloseste un Kekkeigenkai(Byakuganul)

4.Clanul Inuzuka(Membru:Kiba)
Fiecare memebru are un caine sau un lup care sa-l slujeasca chiar si in lupta.Membrii acestui clan au simtul mirosului excelent.

5.Calnul Nara(Membru:Shikamaru)
Cei mai multi membri al acestui clan sunt foarte lenesi,dar in schimb foaarte destepti!Ei isi maresc umbra pana la adversa si au control asupra acesta.

5.Clanul Uchiha(Membru:Sasuke)
Impreuna cu Clanul Hyuuga,clanul uchiha se afla printre cele mai puternice clanuri din Konoha.Kekeigenkai-ul acestui clan este Sharinganul.Acest sharingan poate copia orie tehnica,si poate fi folosita de purtatorul Sharinganului.

6.Clanul Yamanaka(Membru:ino)
Acest clan poate sa-si trimita sufletul intr-o alata persoana si poate castiga control asupra acesteia.In aelasi timp corpul celui care se foloseste de aceasta tehnica va ca cel a unui om mort.

Bineinteles ca sunt mai multe clanuri dar eu am dorti sa le scriu doar pe acestea.Daca va place un alt clan care nu se afla pe aceasta lista,nu-i nimika;-)

Lista mea arata am asa:

1.Clanul Nara

2.Clanul Inuzuka

Asta e lista mea:-D

#2
Pai ar fi mai multe clanuri preferate...

Clanul Nara - dotat cu o inteligenta iesita din comun(a), tehnici super marfa precum umbrele; are experienta si in medicina, din cate imi amintesc. Si cica ingrijeste capr...ioare XD (de acolo le vine numele membrilor)

Apoi urmeaza clanul Hyuuga - Tehnica aia Byakugan e bestiala. Daca n-ar avea acel pct vulnerabil ar fi si mai bine. Si modul in care si-o aplica e marfa rau, cu venele alea umflate pe la tample XD

Dup-aia clanul Uchiha - Neluand in seama faptul ca are 2 membri dusi cu capul, si ca din cauza unuia dintre ei acum nu mai e niciun clan, semnatura lor era tare. Sharinganu` si katon-urile...

Si un clan hilar mi s-ar parea cel cu goange, Aburame... Le-as face cadou un Raid 21

#3
Raspunsul meu este Clanul Uciha...fara nici-un comentariu.Excluzand faptul ca Sasuke si Itatchi(preferatii mei) fac parte din el,e un clan foarte puternic,ce stapaneste tehnicile focului.Sa nu mai vorbesc despre kekei-genkaiul pe care il poseda...Sharingan-ul,care mi se pare destul de puternic.cu ajutorul lui poti sa copiezi tehnici si sa afli ce misacre va face adversaru,reusind sa te feresti.Mult prea tare...
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#4
Inuzuka, Nara si Hyuuga xD
Excluzand faptul ca preferatii mei fac parte din clanurile astea, toate sunt cele care mi-au atras atentia.

De pilda Hyuuga - Kekkegenkai-ul lor - Byakuugan-ul - este absolut bestial. Cum a zis si Shi'Kamaru, tehnica de aplicare este cea mai tare ^^ Cu mult mai tare decat cea pentru Sharingan >.> ... Plus ca mai este si cel mai vechi clan.

Inuzuka ... ei bine, daca ar fi sa aleg un clan din care sa fac parte, acesta ar fi cu siguranta prima mea optiune :3 . Poate si din cauza ca Kiba este personajul meu preferat.

Nara - tehnica umbrei este cea mai tare xD Plus ca-s lenesi, dar destepti - this reminds me about one person ... 65

In orice caz, ordinea ar fi cam asa:
1. Inuzuka
2. Nara/ Hyuuga.
Nu m-as putea hotari nici in vecii vecilor pe care sa-l trec pe locul al doilea, asa ca am trecut ambele clanuri ^^

#5
1)Hyuuga-biakuganul lor este extrem de puternic si imi plac la nebunie tehnicile lor.
2)Uchiha-nu prea ii plac pe Sasuke si itachi dar sharinganul lor e bestial
3)Inuzuka/Nara-imi place de Kiba dar ador in acelasi timp si metodele inteligente ale lui shika....same place4

#6
Ettoo...
1.Clanul Hyuuga -deoarece unul din preferatii mei face parte din plan :neji.Byakugan`ul lor este super.
2.Clanul Uchiha-desi nu ma dau in vant dupa sasuke si itachi ador clanul asta..Sharingan`ul lor e bestial
3.Clanul Nara-geniile lenese21
4.Clanul Aburame-misteriosi si puternici.

#7
Am mai multe clanuri preferate,asa c ano sa fac un top:
Uchiha-puternic,au tehnica aceea puternica,sharingan,sunt renumiti pt puterea si maiestria lor,si desi a fost masacrul acela,mai sunt cativa membri care reprezinta clanul
Hyuuga-puternici,auo buna strategie,folosesc byakuganul,cu care au un avataj in fata adversarului,si pot vedea punctele de chackra,ceea ce le da un avataj ca sa vada unde poate sal loveasca.
Nara-,mi se par eun clan puternic,desi sunt foarte lenesi,sunt foarte inteligenti si au o strategie buna in lupta Smile
Aburame-puternici,sunt foarte misteriosi,mai ales in lupta cand folosesc insectele nustii la ce sa te astepti,te iau prin surprindere 4

#8
Pai mie imi plac urmatoarele clanuri:
Clanul Nara: Imi place foarte mult deoarece, ei pot controla umbra lor si asta e super tare. Au strategi de lupta, si sunt inteligenti.
Clanul Hyuuga: Este un clan interesant, are doua ramuri, au niste tehnici foarte bune. Byakuganul este o tehnica foarte puternica, cu ea poti vedea punctele chakrei si poti vedea 360 de grade.
Uchiha: A fost unul dintre principalele clanuri, dar din motive intemeiate a fost distrus. Are un kekegenkai puternic, si nu il poate copia nimeni.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#9
clanul meu preferat este clanul uchiha deoarece are sharinganul care poate copia orice jutsu fiind si unul dintre cele mai puternice clanuri un alt motiv ar fi si acela ca sasuke face parte din clan iar el este preferatul meu.imi mai place si clanul ar carui keke ghenkay este rineganul pentru ca este cel mai puternic jutsu si poate distruge sau salva lumea
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#10
bhay Shi`Kamaru ...aduc si eu Raid21))))[bestiala faza]...nu-mi plc insectele
I.Clanu Hyuuga-aici idem ceilalti3
II.Clanu din care face parte Haku...pt k oglinziile alea din gheata sau ce is sunt bestiale[vad k cuv asta se foloseste des p aici4]
III.39Clanu Nara-Plashe Shikamaru...si poate pe acelasi loc clanu Inuzuka



[Imagine: 28223o2.jpg]
My manga list



[Imagine: chibi_1290.gif]
, chibi-ul lui anonim_alex

Feed, cum il cheama p`asta? Asta de sus 5



[Imagine: mkdlaw.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 5 personaje preferate Tenshi_Angel 83 51.079 15-08-2015, 05:02 PM
Ultimul răspuns: Kanra
  Care este... Lye 20 16.267 19-08-2011, 12:03 AM
Ultimul răspuns: Alicia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)