Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ati dori sa existe site-ul? JS

#31
Intr-un fel as dori sa existe site-ul pentru ca si eu am un dusman de care as vrea sa scap si mai ales in zilele noastre oameni au cam multi poate prea multi dusmani,dar totusi nu as dori sa existe pentru ca atunci daca as trimite o persoana in iad atunci dupa ce as muri sufletul meu va ajunge in iad.

Dar oricum aceasta este parerea mea4 Si sper ca mai multi sa gandeasca asa3

#32
Pai daca ar exista, curiosii ar incerca intotdeauna sa ''dezlege'' misterul acesta, adica sa fim seriosi, sunt milioane de mituri si speculatii!
Eu, una, nu as vrea sa existe asa ceva. Pentru ce? Pentru alte tampenii si aiureli? Este doar fictiune...4
Intr-un final, sunt de acord cu restul.3

#33
Nu! Cred ca ar fi prea mult.
Am intrat o data pe el, acum mult timp si era in japoneza. Apasam pe butoane ca descreierata si nu stiam ce sa fac. Mai tarziu, un tutorial sau ceva de genul mi-a deschis calea. Mi s-a zburlit pielea pe mine cand am realizat defapt ce site era acela. Animeul este anime, te bucuri vizionand si traiesti sentimentele ca intr-o carte, dar un site de genul ar fi prea mult. My opinion, guys, don't judge me.

#34
Cu siguranta nu. Apreciez animeul insa e mai bine ca unele lucruri sa ramana fictiune. Imi si imaginez ce ar iesi daca ar fi real. 21 M-am plictisit de fata lu' ala sau aia mi-a furat iubitul ia sa ii trimit eu frumos in Iad pe toti 21 S-ar produce un haos total. Plus ca unele motive de razbunare, chiar si din cadrul animeului, nu te indreptatesc sa faci o asemenea alegere. Nu sunt contra razbunarii, dar sunt atatea si atatea modalitati prin care te poti razbuna fara a apela la "forte mistice". Oamenii trebuie sa mai invete sa isi rezolve si singuri problemele.

#35
Um ... normal ca ar fi cool sa existe.Totusi,tinand cont ca cineva ar putea sa-ti scrie acolo numele si sa te trezesti ca in Final Destination cu vreun tablou in cap sau arcurile din salteaua patului in tine,sau ajungi sa vezi chestii in oglinda ... prea urat.Probabil ca eu as innebuni sau incremeni,dar in orice caz,as muri cu siguranta.Si in plus?Unde ar fi asa-zisi ingeri pazitori?La cafenea sa vorbeasca despre bacul dezastruos de anul acesta ??Nu ... daca exista rau ar trebui sa existe si bine.So in concluzie,asa ceva nu este posibil si nici n-ar fi vreodata.Si probabil,daca ar exista, eu sa fiu singura persoana care sa-l poata accesa sau care sa stie de el, ca sa fiu sigura ca nimeni nu ma blestema sau trimite cine stie ce chestii dupa mine si familia mea.
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#36
Mi se pare absurda numai ideea unui astfel de site. Fiind realisti, nu exista si nici nu va exista. Daca printr-un miracol venit de la Sfantul Unicorn asa ceva ar fi real, nu numai ca jumatate din populatie ar fi moarta si cealalta ar ajunge in asa zisul iad, dar lumea ar fi in sine un haos. N-ar mai exista corectitudine sau disciplina. Am fi niste animale in cautare de internet. Deci, in concluzie e imposibil. Dar ca idee pentru anime mi s-a parut genial; mindfuck la patrat.

Citat:Um ... normal ca ar fi cool sa existe.

I almost bitchslapped the desktop.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#37
In regula, primul punct. Sa presupunem prin absurd ca un astfel de site ar putea exista. Asa, al doilea punct. Analizand bine situatiile, aproape toata populatia ar fi moarta. Oamenii s-ar ucide unii pe altii, precum animalele infometate. Un anime bazat pe aceasta idee este interesant. Realitatea bazata pe aceasta idee ar fi un fiasco total, fara doar si poate. Oricine ar avea acces la internet ar putea ucide pe oricine. Lasand la o parte partea cu 'daca are suficient curaj'. Absurd. Orice om e in stare sa ucida.
Oricum, aceasta idee nu ar fi posibila. Toti oamenii mor la un moment dat.

Psycho XD

#38
Ooo da! Mi-as dori la fel cat imi doresc sa existe death note, insa, din pacate , nu exista 2. Cu DN ar fi mai simplu pentru ca nu dau sufletul meu in schimb 21. Gasisem la un mom. dat un site JS si mi s-a parut foarte amuzant sa tot introduc nume acolo.
[Imagine: 2zsuvx5.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)