Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ati dori sa existe site-ul? JS

#21
RE: Ati dori sa existe site-ul? [Jigoku Shoujo]

Da :X chiar as avea nevoie de un asemenea site,desi asta ar insemna sa ajung in iad21.Sa spune ca daca site-ul ar exista si l-as folosi mai mult ca sigur Zuppy04 as vedea eu dupa moarte cum sa scap din iad toate sunt posibile pentru ca speranta moare ultima.
Imi amintesc ca acum un an parte un prieten imi daduse un site ca asta Zuppy01si sincer mergea la miezul noptii ,dar nu era real (mare pacat) ,dar am pierdut linkul.
As fi in stare sa omor 106 recunosc ca nu as avea curajul sa impusc pe cineva si chestii de genul dar daca as fi alfat de vreun site ca asta sau daca as avea vreun death note as face-o cu mare placere4 sunt prea multi idioti pe lumea asta....eh fara ei viata n-ar fi distractiva.
Daca o pasarica ti-a soptit ceva, inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

#22
Eu una nu as dori sa existe acest site , pentru mine mai ales . Nu as dori sa trimit pe nimeni in iad , deoarece o sa ajung si eu acolo , dupa ca o sa mor si NU vreau sa sufar xD I mean ... "raul facut altuia se intoarce impotriva ta" are foarte multa dreptate , deoarece : 1. Persoana respectiva care a facut un rau cuiva , tot rau o sa primeasca , deoarece are grija de el Dumnezeu sa ii arate ce a oferit , nu trebuie noi sa ii aratam acest lucru ... si 2. Daca trimitem o anume persoana in iad si noi vom merge acolo oricum , deci acel proverb are perfecta dreptate ^.^ Nu cred ca razbunarea este cea mai intelapta decizie , defapt nu este inteleapta deloc . Nu ii gasesc rostul razbunarii , daca vrem sa scapam de raul primit , luptam prin toate mijlocele posibile , nu cu ajutorul unui site foarte stupid o_o Trebuie sa avem mila de oameni =]] Chiar daca celor care fac nu le este , nu trebuie sa le aratam ca si noi putem fi rai . Plus ca te costa viata . I mean ... cui i-ar placea sa sufere dupa ce moare ? Nimeni !
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#23
Chiar nu as dori sa existe acest site. Ar muri o gramada de oameni din motive stupide (ex din anime: veterinarul n-a avut grija de catel, tipa aia nu isi mai baga in seama prietena, etc.). Si apoi, cei care s-au razbunat ar ajunge si ei in iad dupa moarte pt ca i-au trimis acolo pe cei pe care erau suparati. Eu stiu ca nu as trimite pe nimeni in iad, oricat de tare m-ar supara si oricat as vrea la un moment dat sa ma razbun, dar nu se stie niciodata cand as putea sa ma trezesc in iad pt ca vreun destept s-a suparat pe mine pt ca nu l-am bagat in seama sau mai stiu eu ce. 22
[Imagine: sig_reinoir.png]

#24
Daca acest site ar exista,ai auzi intr-una la Tv :"O alta victima a lui Jigoku Shoujo".Pana la urma ar trebui sa pedepseasca persoanele cu inchisoarea pentru asta.Caprele negre ar fi mult mai multe decat oameni pe pamant.Noi am fi pe cale de disparitie.Ce sai faci?Exista prea multa ura in lumea asta.Daca site-ul chiar ar exista,l-as folosi cu siguranta pe colegii mei.Zuppy08 . Dar persoanele uita cel mai important lucru:si tu mergi in Iad cu suferinta,fara sa cunosti "paradisul".
Deci daca ar trebui sa aleg intre DA sau NU,cu siguranta as alege NU.E ceva de genul "omoara ca sa nu fi omorat".Nu as vrea vreodata sa existe site-ul.
Unii oameni sunt atat de "destepti" incat l-ar folosi pe orice lucru minor.
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#25
Nu exista, nu-mi doresc sa existe sau stai, nu conteaza. Din punctul meu de vedere daca ar exista un asemenea site multi ar fi sceptici cu privire la el si l-ar incerca doar ca sa vada daca chiar functioneaza asta insemnand ca ar scrie numele unei persoane cu care s-au certat in ziua/zilele respective apoi observand ca a fost adevarat...Si ce problema este rezolvata asa? Da bine, tu scapi de persoana respectiva dar si tu o sa ajungi la fel ca el/ea mai devreme sau mai tarziu.
Daca ai probleme cu cineva sau nu stiu ce rezolva-ti-le singur sau cu ajutorul unor prieteni/rude(sau apeleaza la politie)
Erghhh, mai exact ca sa raspund si la intrebarea din titlu: Nu.

#26
Nu as avea sa existe deoarece cum au spus si cei dinaintea mea multi oameni ar muri fara rost,doar dintr-o banala sa ajungi in iad eu nu prea as vrea.Te poti razbuna chiar si in vorbe nu trimitand pe cine-va in iad.Eu una nu l-as folosi niciodata:
1.Nu as vrea sa ajung in iad.
2.Nu exista un motiv suficient sa trimiti pe cine-va in iad chiar dca ti-a omorat mama sau nu stiu eu ce lucru.

#27
Jigoku Tsushin ar trebui sa ramana o fictiune si basta. In ziua de azi domina ura dintre oameni si cred ca in ritmul acesta "Iadul" ar fi full ..21 [doi la pret de unu]
Mie personal mi;ar placea sa existe, ar fi tare si plin de mister, chestii. Ar mai incita lumea un pic si existenta Fetei Iadului m;ar fascina, si nu numai pe mine [cred].
Cu toate astea cel mai bine ar fi sa NU existe, Dumnezeu e singurul care are dreptul sa ne ia viata.
[Imagine: Vocaloid__Miku_by_raidragonair.gif][Imagine: Hatsune_Miku_stamp_by_DensetsuShinobi.gif]
World is mine
Sekai de ichi-ban OHIME-SAMA
Sou-yu atsukai KOKORO-ete
Yone?!
Sono-ichi
Itsumo to chigau kami-gata ni kiga-tsuku koto
Sono-ni
Chanto kutsu made mirukoto, ii ne?
Sono-san
Watashi no hito-koto niwa mittsu no kotoba de henji suru koto
Wakatta ra migite ga orusu nanowo nantoka-site!

[Imagine: vocaloid____hatsune_miku_by_icy_rain.gif]X[Imagine: vocaloid____KAITO_by_icy_rain.gif]
[Imagine: Miku__s_Leek_by_aries95a.gif]
I get a leek! Don't make me use it! >_<

#28
in mod normal as spune ca nu ar trebui sa existe site-ul ,mai ales dupa ce am vazut ultima serie din jigoku shoujo ,am ramas traumatizata :no:
..si totusi imi doresc sa existe....:yes:vreau sa scap de multi, pacat ca nu poti scapa de mai multi odata >.<si bineinteles ca e aiurea sa te duci in iad dupa aia ,deci cred ca nu e bine in nici un fel
.....si TOTUSI..ma intreb daca ar exista care ar fi prezentul.....ma umfla rasul cand ma gandesc la varianta mea :smart: :probabil s-ar vota cine sa-l trimita pe boc in iad si imi imaginez si cum s-ar si duce 24)))..probabil ar fi asaltat de ziaristi care ii pun intrebari si ar fi calcat in picioare de acestia pana ar deveni o clatita pe covoarele palatului parlamentului 24...sau asta imi place mai mult..in timp ce tine un discurs ,lumea ar incepe sa arunce cu pietre si rosiii si oua XD pana ar muri 24))....sadicXD.............dar problema e alta poate totusi exista site-ul 22, dar nu cred ca din cauza lui sunt goale scaunele in parlament 24

in fine , eu sunt prima care candideaza la uciderea cu rosii (daca e sezonul lor pana la urma )XD

#29
Well....well..well
As vrea sa existe dar totusi nu,deoarece toti prapaditii ar ajunge sa omoare lumea numai pentru ca le-au zis sa se dea mai incolo...dar daca ar exista ar fi bine sa fie o regula numai la lucruri serioase cum erau cele din serial...
In concluzie as vrea sa exista dar nu l-as folosi decat daca ar fi ceva chiar mai important decat faptul ca as ajunge in Iad si macar viata mea sa fie frumoasa... decat sa fiu intr-un Iad continuu...
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:

#30
Ar fi interesant daca ar exista site-ul ... probabil ca m-as ascunde undeva pana ce nu vor mai fi oameni pe Terra si apoi voi fi doar eu si ultimul nebun care a trimis pe cineva in iad ... si cred ca voi fi cu putinii oameni dinainte de net, sau de alte forme de trimis in iad, in rai! Yey for me ... si pentru restul persoanelor ce vor proceda la fel ... :bv:
Sper ca mai sunt oameni ce gandesc astfel .. I mean why send someone in hell along with your soul??? You can endure 80 years of life but not an eternity in hell, right???
[Imagine: Anime_Vector_Signature_by_iNegacion.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)