Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Air TV

#1
super anime .... il iubesc... ii foarte inspirat,... intrebare la sfarsit...Misuzu moare ca tot nu am priceput????manga ii naspa ... nu imi prea place da in fine...am vrea sa sa fad si filmul dar deocamdata animezup extra este in constructie...21
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#2
Pai Eu una nu am prea inteles nimic din anime cand m-am uiatat prima oara, a trebuit sa il mai vad o data.
Story: Dupa ce l-am revazut, mi-am dat seama ca povestea asta chiar e una originala, plina de mister si fantezie, totusi chestia cu cioara a fost un pic cam prea...
Grafica: Da aici are un plus 10, nu am vazut nimic nasol la grafica.
Ost: Mel de op imi place, ce de en.... eh... totusi cele de BG sunt supebe.
Pers: Hmmm aici nu am ce comenta, pers nu sunt chiar asa de complexe, sincer imi amintesc de cele din Kanon...
Amuzament: Daca vreti sa descifrati un puzzle cum a trebuit sa fac eu, nu mai stati pe ganduri

#3
Air TV l-am urmarit si e chiar foarte bun.
Mi-a palcut foarte mult si l-as revedea oricand cu cea mai mare placere, imi
plac toate personajele, toate sunt atat de dragute si fiecare are o personalitate cat de cat diferita.
Imi place Yukito Kunisaki si dintre fete cel mai
mult mi-a placut de Kanna.A da si toate soundtrack-urile sunt dragute.

#4
1) Parere
A good anime, with a dramatic end which made me cry...
Coloana sonora mi-a placut la nebunie, mai ales openingul.
Personajele si grafica este superba, and the story is original and interesting.
Soundtrack-urile sunt si ele dragute.
Cel mai mult mi-a placut de Yukito Kunisaki, Misuzu si mama ei.
Imi pare rau ca are putine episoade, desi e impresionant.

2) Personajul preferat
Yukito !!! Pur si simplu il iubesc pe baiatul asta ! Este foarte kawaii si mie mi se pare ca tine la Misuzu...
Just love it <3!

3) Misuzu vs. Kano vs. Minagi
Misuzu. Asa de copilaroasa si haioasa. Pacat ca moare i.i...
4) Ar fi putut sa nu moara Misuzu?
Mda, putea sa stea si ea in viata x3.
5) Ce credeti despre manga?
Nu l-am citit ><'.
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#5
1) Parere
pai la inceput ma plictiseam cand ma uitam.desi are numai 13 ep, eu l-am terminat intr-o saptamana.ultimele ep au fost mai interesante pentru ca actiunea a luat o intorsatura mai neasteptata.grafica e buna.ador coloana sonora, mai ales opening-ul <3.
2) Personajul preferat
cu siguranta ar fi Haruko, matusa lui Misuzu.chiar daca e beata mai mereu, stie cand trebuie sa fie responsabila si chiar tine la Misuzu.si, un alt personaj preferat e sora lui Kano, Hijiri.imi place faptul ca e matura, responsabila, daca imi amintesc bine, era medic, ceea ce imi place.
3) Misuzu vs. Kano vs. Minagi
cred ca Minagi.Imi place felul ei de a fi, mai misterioasa dar e si foarte draguta.
4) Ar fi putut sa nu moara Misuzu?
pai, daca nu ar fi murit anime-ul nu ar fi fost asa de interesant.e unul dintre putinele in care moare un personaj de care multa lume este atasata ceea ce il face mai original.
5) Ce credeti despre manga?
haven't read it, yet.
[Imagine: robin-1.jpg]

#6
1) Parere
M-am uitat acum cateva zile la anime... si mi-a placut prin simplitatea lui. Yukito ajunge intr-un oras, unde isi gaseste ingerul pe care la cautat, se imprieteneste rapid cu celelalte fete, desi ele au insistat. Mare pacat ca anime-ul e atat de scurt, caci povestea e extraordinara. Trecutul personajelor e foarte dureros pentru fiecare... insa cu totii sufera in tacere. Dupa ce Yukito devine o cioara si am vazut ceea ce se intampla, mi s-a parut ca toti fac parte dintre lume a minciunilor. Toti incearca sa-i faca pe ceilalti fericiti, fara sa se mai gandeasca la ei insisi, desi prin actiunile lor ii ranesc mai mult pe ceiallti asa. Ca de exemplu Misuzu, cand a minti-o pe mama ei ca durerea a trecut, cand de fapt ea se intesifica. Sora lui Kano, care i-a ascuns adevarul atatia ani despre comportamentul ei ciudat, si incercarile de sinucidere. Minagi, ce isi reneaga propria existenta de dragul mamei sale... well.. pana la urma si-a dat seama.
2) Personajul preferat
Ummm. cam greu. Imi place de Misuzu, pentru ca este puternica[ asta pana cand a venit Yukito] a indurat singuratatea atatia ani si nu a depins de nimeni.. a freak... Totusi il prefer pe Yukito, lasand la o parte aspectul fizic care mi se pare destul sde dragut^_^, a facut greseli .. a plecat de langa Misuzu, crezand ca e pentru binele ei, dar si-a infruntat temerile, si s-a intors. Ii place sa ajute, e amabil si bun.. so Yukoto is my favorite^_^
3) Misuzu vs. Kano vs. Minagi
Pai.. Misuzu, cum am mai precizat e mult mai puternica decat lasa sa se vada, desi are uneori caderi psihice si incepe sa planga necontrolat cand isi face prieteni noi. Biata fata.. ajunge mereu sa fie singura T^T, desi e foarte simpatica, si nu numai prin aspectul fizic, e tare caraghioasa cand zice 'gao" si credea ca puii de gaina sunt pui de dinozauri21. She really is a angel, mi-a placut mai ales partea in care ea nu mai putea sa mearga... exact ca un inger care nu stie sa mearga , pentru ca a zburat printre nori o eternitate, dar cand si-a pierdut aripile, trebuia sa se bazeze pe picioare, iar fiecare pas pe care il facea era dureros[ imi aminteste de Mica sirena>. <]
Kano... imi place de Patato, catelusu ei... cand zice "piko,piko". Aparent o fata vesela, linistita... dar si ea are partile ei intunecate. Totul din vina acelei pene>. <, a inceput si atentatele de sinucidere. Nu-mi place ca este atat de slaba, desi stiu ca nu prea are cum sa se impotriveasca, ca nu ea face asta... sinuciderea nu e soluzia sa-si revada mama, sa astepte cum fac ceilalti33.
Cine a mai ramas... Minagi. Nu ma asteptam ca si aceasta fata aparent inocenta, dulce si draguta sa fi suferit... nu si-a aratat emotiile, mereu a avut acea privire indiferenta pe chip, desi vorbele ei demonstrau contrariul. Poate din cauza mamei sale, nu a fost in stare sa isi arate fericirea, oricum are prieteni care tin la ea. Desteapta, calma, linistita, si se pricepe la fel de bine ca Misuzu sa indure trecutul si prezentul.
Nu prea pot sa aleg dintre cele trei, fiecare e speciala in felul ei... insa un sigur lucru le leaga.. dorinta de a putea ajunge la cer.. de a zbura.
4) Ar fi putut sa nu moara Misuzu?
Posibil... dar chiar daca moartea ei aduce nefericire matusii sale , pentru Misuzu e mult mai bine sa moara. A indurat singuratatea atat de multa vreme... durerea era insuportabila, nici in somn nu isi mai putea gasi linistea... un inger trebuie sa zboare liber printre nori, nu ar fi putut fi pe deplin libera daca traia, amintirile ar fi macinat-o asa ca ... chiar daca ar fi fost o posibilitate ca ea sa traiasca nu ar fi avut acelasi impact in primul rand asupra fanilor. Oricum din cauza durerii ori murea asa, ori prin sinucidere.. una din doua.
5) Ce credeti despre manga?
Dn pacate nu am citit-o inca.. dar ma voi apuca de ea in curand^_^, sper ca grafica sa fie la fel de reusita ca si anime-ul.








Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)