Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Adevar si Onoare: X vs D

"- Bine Raito, te voi anunta daca avem nevoie de ajutorul tau."
Astfel isi lua ramas bun si de la Raito, baietii grupului le parasise si acum numai aveau protectie masculina. Dar acest lucru nu o deranja pe Hikari, nu se temea de nimic si de nimeni.
"- Kohi arata-te!"
Imediat tanarul cu urechi de pisica isi facu aparitia, privi in jur si zambi sarcastic vazand ca Ren nu era prin preajma.
"- Ma bucur ca Ren a plecat asa numai trebuie sa ma cert cu el. Oricum stiu ca tu mereu imi vei lua apararea." spuse Kohi imbratisand-o dinnou.
"- Iar imbratisari? Ce conteaza acum e faptul ca vei calatorii cu noi numai trebuie sa te intorci in lumea ta pana cand te chem.
- Kaori daca vei avea intrebari legate de foc i le poti adresa. Daca nu-ti raspunde ma anunti
"
Tanarul la inceput incerca sa se revolte dar la auzul numelui sau accepta dorinta lui Hikari.
"- Intrebari legate de miko no Suzaku?"
"- Kohi de-ajuns!"

ooc: mitzuke
[Imagine: Untitled-1.png]

"-Miko ..no Suzaku?!",spuse Kaori oprindu-se si uitandu-se cu un oarecare interes la Hikari.
"-Ce vrei sa zici cu asta?Nu mi se pare ca titlul de miko ar fi ceva de glumit!Mai putin daca este in slujba marelui spirit de foc Suzaku."
Fetei nu ii venea sa creada.Kohi nu ar fi putut sa minta cu asa ceva doar ca sa o faca pe stapana lui sa para mai puternica,nu?Pana acum,ea nu stia mai nimic de catre viitorul ei senpai si se pare ca acum totul devenise si mai incetosat.
"-Stii ceva,cred ca o sa ai timp sa imi explici tot,si vreau sa zic tot cand ajungem in Orasul Focului.M-am saturat sa bajbai pe intuneric si sa nu ajung nicaieri.Stiu ca tu crezi ca daca ti se stie trecutul esti mai vulnerabila si te inteleg.Am avut si eu de suferit pe tema asta.Dar nu te poti inchide in tine pe vesnicie.",ofta Kaori dupa care se intoarse si scoase un sunet de uimire.Avea in fata ei Orasul Focului care se intindea pe un vast tinut.
"-Deci,unde mergem prima oara?",zambi fericita dupa care o trase de mana pe Hikari.


OOC:Marina
LOLNOPE

Kaori astepta cu nerabdare ca Hikari sa spuna in ce directie se vor indrepta, insa dorinta nu i-a fost indeplinita. Cu un zambet pe buze Eien se opri si ii facu semn lui Kohi sa plece.
"- Nu ne-am mai vazut demult...Mifune! Inca mai incerci sa afli cum sa folosesti cele mai puternice tehnici ale vantului? Sau vrei sa incerci si cu focul?" spuse Hikari intorcandu-se spre o tanara de aceasi varsta ca si ea. Se pare ca cele doua se cunosteau de multi ani, desi facea parte din clanul X.
"- Ti-am spus atunci si iti repet si acum, daca nu ai spiritul compatibil cu focul risti sa-ti pierzi si abilitatile asupra vantului. Asa ca te sfatuiesc sa ramai la acest element. Cu focul nu te poti juca si stii destul de bine!"
Kaori isi recunoscu partenera din clan si ii facu un semn cu capul, dar nu intelegea de unde se cunosteau cele doua. Erau rivale sau prietene?
"- Ai fost la Sensei sau nu?"

ooc: hiyo hiyo bun venit in rpg
[Imagine: Untitled-1.png]

- Ne revedem dupa atatia ani Hikari !Vad ca nu te-ai schimbat deloc,ai ramas aceeasi picatura de apa.Oricum nu-ti face griji,dupa acel incident pe care l-am avut ultima data mi-a pierit interesul pentru foc,acum ma axez mai mult pe vant.
- Nu stiu daca stii Eien,insa sensei a fost ucis intr-o ambuscada organizata de niste ANBU care vroiau sa fure niste pergamente .Se presupune ca totul a fost planuit de clanul D,insa nimeni nu stie inca adevarul

OCC: Marina sau Mitzuke

Kaori asculta atenta tot ceea ce se auzea.
"-Mifune,nu stiam ca te cunosti cu Hikari!",spuse ea dupa care facu un semn cu mana si dezaproba din cap.
"Stai,nu asa conteaza.Spune-mi,au reusit respectivii sa fure pergamentele?Daca da,erau importante?Trebuie neaparat sa stim daca cei din D poseda acum ceva important,ce ar putea schimba cursul lucrurilor.",isi termina rapid propozitia caci simti cum e atinsa pe posterior.Dintr-o miscare rapida,isi rasuci pumnul in fata celui ce parea a fi un mos pervers.
"-Daca mai faci asta o singura data,jur ca nu o sa mai vezi ziua de maine!Tch,ti-as zice ca ramai fara mostenitori dar esti oricum prea batran..",tipa din toti plamanii Kaori dupa care se intoarse.
"-Hey,vroiam doar sa aflu daca ai 90-60-90",suiera printre dintii ramasi mosneagul care se ridica cu privirea inca fugindu-i la picioarele tinerei.Cand isi intinse iarasi mana,simti cum fata ii este zdrobita de piciorul lui Hikari care il ajunse dintr-un salt.

OOC:Marina 21
LOLNOPE

"- Nu te-ai schimbat deloc batrane!" spuse Hikari in timp ce apasa tot mai tare cu piciorul. Batranul incerca sa faca semn ca ramane fara aer dar nu apuca in cele din urma lesina. Se intoarse spre Mifune si isi lua ramas bun spunandu-i lui Kaori ca este timpul sa plece cand simti ca cineva ii masura soldul.
"- Interesant! Chiar esti 90-60-90? As fi cel mai fericit barbat de pe fata pamantului! Apropo nu ai vrea sa..." nu apuca sa termine fraza ca o lovitura de picior il arunca in aer la o distanta de peste 10 metri inaltime. Fara nicio amenintare indecenta, Eien ii dadu lui Yuuko o hartie si ii spuse ca e libera sa se distreze cum vrea ea. Impreuna cu eleva ei, Kaori, se indrepta spre o vila ce se afla in apropierea unui templu. La intrare in casa se afla o tanara cu parul negru ca noaptea si ochii albastrii ca apa, ce le intampina cu zambetul pe buze.
"- Bun venit la casa unde am copilarit, Kaori. Ea este Kana, mana mea dreapta si ajutoarea mea in ce priveste compania si templul. Dar aceste informatii raman strict secrete."
Kana le conduse pana intr-o incapere frumos amenajata cu obiecte de valoare, insa cel mai mult atragea atentia tabloul cu Suzaku. Un tipat rasuna in intreaga vila si de data aceasta Hikari crea o minge de foc.
"- Nu te potolesti? Se pare ca trebuie sa ma asiguri ca vei muri cu adevarat, batrane!"
"- Nu trebuie sa te superi pe mine Hikari...sunt si eu in floarea varstei" spuse batranul in timp ce spunea o incantatie.
"- Inteleg ca la cei 31 de ani esti in floarea varstei dar nu trebuie sa te dai la toate fetele pe care le intalnesti...sensei. Sau preferi sa-ti zic unchiule!"
spuse Hikari barbatului cu parul blond si ochii caprui-rosiatici.

ooc: mitzuke
[Imagine: Untitled-1.png]

Kaori ramase socata cand vazut cum batranelul zbura deaspura capetelor lor.Insa se simti apoi condusa de Hikari spre o vila ce dadea un aer primitor si familial.Fata o saluta respectuos pe doamna statea in usa si zambi gandindu-se ca mai afla ceva despre trecutul viitorului ei senpai.Apoi,se intoarse si privi toate lucrurile insa obiectul ce atragea cea mai mare atentie era un tablou mare si impunator al marelui spirit de foc,Suzaku.Insa,simti o prezenta ciudata asa ca se intoarse si ii mai trase un pumn aceluiasi batran care incepu sa tipe.Imediat,in mana lui Hikari aparura cateva mingi de foc.Kaori asculta vorbele fetei dupa care fu randul ei sa tipe.
"-Poftim?!El,unchiul tau ?!Sensei mai inteleg dar..dar..",se balbai ea insa ramase socata cand vazu ca dintr-un batran amarat aparu in fata ei un barbat blond si bine facut.
"-Si cand credeam ca nu voi mai avea surprize!Stai,tocmai am mai dat de una.Parca Mifune zicea ca sensei-ul a murit!Sau pana la urma pe langa toata acea perversitate se ascunde si o putere imensa?",rase Kaori .
"-Insa vreau sa stiu mai multe!Cine te-a atacat?Ce documente au furat?
Si stai un pic..Mifune zicea ca cei din ANBU au planuit tot.Eu sunt ANBU,si nu mi s-a zis nimic.E clar ca erau niste copi lase!
.
ooc:marina
LOLNOPE

"- Pergamente?! Iar te folosesti de aceste minciuni ca sa-i tragi de limba, sensei?" spuse Hikari asezandu-se pe canapea facandu-i semn Kanei sa serveasca ceaiul.
"- Sa-ti explic Kaori...de cate ori acest pervers vrea sa afle informatii ii pacaleste pe ceilalti cu asa zisele pergamente ale lui Suzaku, care au fost distruse acum 6 ani."
Hotori zambi in timp ce isi ocupa un loc in fotoliu dinspre tablou. O urmari cu atentie pe Hikari privindu-l in acelasi timp pe Kohi.
"- Micutza Hikari...ar fi bine sa vizitezi templul lui Suzaku. Cineva te asteapta acolo. Si avem doi clienti care se vaita ca sunt bantuiti de yokai. Te ocupi tu de ei, nu-i asa?"
Privirea ei parca il avertiza, de va face un pas gresit il va omora si de data asta nu va esua. Ii soptii Kanei sa fie atenta pe sensei sa nu o deranjeze pe Kaori, apoi impreuna cu Kohi isi lua ramas bun spunandu-le ca intai se duce la templu.

ooc: mitzuke
[Imagine: Untitled-1.png]

"-Nu ma poti lasa aici cu ..el",tipa disperata Kaori in timp ce se ferea de Hotori.
'Nici ca se putea mai bine.Nu mai inteleg absolut nimic,am ajuns intr-un loc despre care stiu foarte putine,stau cu un pervers langa mine iar Hikari dispare iar!Daca am ajuns pana aici,atunci nu am sa stau locului.',gandi plina de naduf fata in timp ce sensei reusi sa o imbratiseze strans.DIntr-o miscare,Kana il trase pe pervers de pe Kaori si incepu sa il trantasca violent de tot ceea ce apuca.
"-Perfect",suiera printre dinti ea dupa care iesi in fuga din vila.Descoperi destul de repede templul,din moment ce era o cladire impunatoare.Stiind ca oricum Hikari i-ar fi simtit prezenta,Kaori a decis sa nu mai foloseasca nici-un siretlic,ci pur si simplu sa se ascunda dupa niste coloane si sa spere ca nu o va observa.Din fericire pentru ea,Hikari era prea ocupata cu ceva pe care Kaori nu credea ca va vedea vreodata.In fata ei se afla marele spirit de foc,Suzaku .


OOC:Marina
LOLNOPE

"- Bine ai revenit Suzaku-no-miko! Te asteptam!" spuse pasarea de foc cu o voce blajina. Hikari facu o aplecaciune apoi privi spre locul unde se afla Kaori, zambi si se aseza pe o treapta aproape de gardianul kami.
"- Lumea este protejata de 4 bestii sacre, fiecare dintre ei corespunde cu cele 4 puncte cardinale. Acesti gardieni kami sunt: Seiryuu dragonul vantului de Est, Genbu sarpele apei de nord, Suzaku pasarea focului de sud si Byakko tigrul pamantului de vest. Pentru a putea patrunde in lumea oamenilor ei au nevoie de ajutorul unor fiinte speciale, de obicei fete ce devin miko. Insa nu oricine poate ocupa acest rang, doar cele nascute sub semnul unuia dintre kami. O data la o 100 de ani, intr-o anumita perioada poti zari constelatia si astrul specific fiecarei bestii sacre: Seiryuu - constelatia dragonului azur ( primavara ), Suzaku - constelatia pasarii rosiatice ( vara ), Byakko - constelatia tigrului alb ( toamna ), Genbu - constelatia reptilei negre ( iarna )."
Kaori asculta cu mare atentie acest mit, o parte din el i se parea cunoscut dar partea cu miko nu.
"- Eu m-am nascut sub semnul lui Suzaku...astfel am devenit Suzaku-no-miko, Kaori!"

ooc: mitzuke
[Imagine: Untitled-1.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Adevar si Onoare: X vs D - character description hikari marina 19 18.454 11-06-2010, 07:18 PM
Ultimul răspuns: IloveYuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)