Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

1001 personaje

#91
0100- Neji Hyuga
Neji Hyuga ( Hyūga Neji?) este un membru al Echipei Gai si un copil geniu al clanului Hyuga. In ciuda talentului sau natural, faptul ca face parte din ramura inferioara a clanului ii este interzisa invatarea tehnicile foarte puternice ale acestuia. La inceputul seriei, Neji ii ureste deschis pe membrii ramurii principale si, din cauza acestui lucru nu ezita sa-i atace fizic sau verbal pe acestia cand are ocazia. In acest punct al seriei Neji este condus de filozofii fataliste : aceea ca destinul unei persoane este scris, iar cineva slab va ramane intotdeauna slab. Dupa ce este invins de Naruto Uzumaki, un personaj care i-a dovedit ca nu poate pune totul pe seama destinului, el se schimba. El abandoneaza ideea unei soarte predestinate, si vrea sa devina atat de puternic incat sa nu mai piarda niciodata o lupta. De asemenea, el incearca sa remedieze legaturile rupte dintre el si ramura principala a familiei, lucru ce are ca rezultat faptul ca este antrenat de catre liderul ramurii principale.
Pe parcursul seriei, Neji este prezentat ca un geniu al clanului Hyuga; la prima aparitie, el se descurca foarte bine cu tehnica de lupta Pumnul Gentil, cu care poate ataca direct organele interne ale oponentului. Cu toate ca el nu a fost invatat de nimeni, a reusit sa copieze aceasta tehnica si altele mai complicate doar observandu-le. Pe parcursul seriei, Neji dezvolta aceste abilitati facandu-le mult mai puternice. Un exemplu il constituie tehnica Byakugan, o abilitate a ochilor, care ii ofera un camp vizual de aproape 360 de grade, la distanta de 50 de metrii de el. Cu toate acestea, el se antreneaza sa depaseasca limitele acestei tehnici, cum ar fi un punct mort si distanta.

Imi place foarte mult acest personaj, este unul din personajele mele preferate!
Psihologu' mi'a zis ca's nebuna, da' vocile din cap imi spun ca nu e adevarat
Nu te deranja...sa ma deranjezi...!
[Imagine: chibi_2903.gif]
, chibi-ul lui Tasha

Imi trebuie bombonele ca sa cresc... Imi dai si tu una?888

#92
0102 - Lina Inverse din Slayers

Este o pustoaica de 15 ani, o vrajitoare cu puteri speciale care pleaca intr-o calatorie alaturi de prietenii ei Goury, Amelia, Zelgadis, Stiphyel, Xelos, Filia etc. in cautare de comori si diverse alte chestii de valoare. Pe parcursul animeului se lupta cu diverse forte ale raului, ajungand la final sa invinga. Este o fire lacoma, nu doar la bani ci si la mancare. Este foarte haioasa si nu exista persoana care s-o fi suparat-o si sa nu-si primeasca o pedeapsa considerabila. Cam atat. Acum poza:
http://usuarios.lycos.es/yakusoku/images...s/Lina.JPG
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#93
105 - Usui Takumi - Kaichou wa Maid - sama[poza e din manga, dar este ÅŸi anime ]

Poza

Personajul principal al animeului KWMS, un tip popular, dar care respinge toate fetele care îi dezvăluie sentimentele faţă în faţă. El descoperă secretul preşedintelui elevilor, ca este o chelneriţă. El îi păstrează secretul cu condiţia să-i fie 'maid' pentru o zi. Treptat, el se simte atras de ea, pană la urma sfârşind iubind-o.

Parere personală :

E prea cool 8 il ador. Deci, e genial copilu asta 21 nu ştiu cum poate fi asa de funny şi sexy in acelaşi timp <333333. Ador cum zice : Cat ears, moeeeee 8 , am crezut că am murit când l-am auzit 21).
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#94
106 - Ah... Ştiu... Nana Osaki din Nana 21 Ce ciudat sună :]]

Deciii... Fata asta e cea mai tare, o ador 8 . Îmi place aspectul ei [ cum se îmbracă şi freza 8 ] . Are trăiri atât de puternice şi îmi place că face parte dintr-o trupă, cântă la chitară şi îmi plac inelele ei. Hainele... Trebuie să mai zic că îmi plac la nebunie? Nu prea cred 78 . Pur şi simplu ador personajul ăsta din toate punctele de verede.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#95
0107 - Cloud Strife din Final Fantasy, se pune? Cred ca l-a mai scris cineva, nu am citit toate paginile10
Pai, in primul rand e suuuper dragut, ohh ce bine ar fi sa fiu eu in locul lui Tifa 105...hmm, a iesit din gruparea SOLDIER,nu prea zambeste 20 pacat...si..well nu mai stiu ce altceva as mai putea spune, ramane sa vedeti animeul.
Kissez
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

#96
0108-Shuichi Minamino....mai pe curt,Kurama- Yu Yu Hakusho
Este dulce,dragut,istet,PUTERNIC,frumos,destept,atragator,un bun prieten,romantic,......pur si simplu,el ese iubirea vietii mele(offf,de-ar exista cu adevarat......)[posturi unite]
C:\Documents and Settings\Monica\My Documents\tot cei apartine Biancai\Minamino Kurama\ok_165[1].jpg[posturi unite]
C:\Documents and Settings\Monica\My Documents\tot cei apartine Biancai\Minamino Kurama\ok_165[1].jpg
:dead: Nu voi uita sa mor cum nu uit sa traiesc :dead:
[Imagine: nn8g3s.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  1001 Bancuri Dark Blue 227 63.469 10-11-2011, 07:25 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)