Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Addicted To Your Eyes [+16] [ boy x girl ]

#1
Well... Asta este primul meu fic pe care il postez pe animezup ,dar chiar si-asa ,am sa va rog sa fiti sinceri cu (,) comentariile ,sa stiu sigur daca merita sa mai continui povestirea sau nu ...xD Well ,deocamdata... ENJOY!

[center]Chapter 1#: Nou-venitele[/center]

Tocmai scapasem de la ore ,iar in scoala era mare agitatie ,elevii parasind cu nerabdare cladirea scolii ,alergand si imbrancindu-se pe holuri si pe scari ,in dorinta de a se vedea cat mai repede afara. Toata lumea vorbea despre ce aveau sa faca in week-end sau despre notele proaste luate la ultima ora. Eu ,in schimb ,mergeam linistit pe langa prietenii mei ,fara sa intru in conversatia acestora ,privind in schimb la lumea din jurul meu ,plictisit.

Am intalnit privirea unei colege de clasa ,ce mergea in urma mea ,susotind ceva in urechea prietenei sale ,in timp ce ma privea fix pe mine. Chiar daca miile de voci ale celorlalti elevi acopereau soaptele celor doua ,am reusit sa imi aud numele ,astfel ca m-am intors spre ele. Colega mea de clasa s-a indepartat de prietena sa imediat ce mi-a observat privirea insistenta asupra chipului ei ,si a inceput sa roseasca puternic in obraji.

Am zambit smechereste si i-am facut cu ochiul ,apoi am grabit pasul spre iesirea din scoala.

-Mike !se auzi o voce in urma mea ,chiar cand am intrat in curtea scolii...
Am intors capul ,cautand prin multime chipul celui care ma strigase ,caci recunoscusem vocea aceea. Intr-adevar ,prietenul meu cel mai bun ,Ryan ,se afla la nici 2 m distanta de mine ,asteptand un grup de copii de clasa a 6-a sa treaca ,pentru a putea ajunge langa mine.

-Ce faci ,amice ?l-am intampinat eu cand a ajuns suficient de aproape incat sa putem sa ne facem salutul special -doua strangeri de pumni ,o lovire a palmelor in stanga si in dreapta si apoi revenire in pumn ...ceva de genul.

-Scuze ca te-am facut sa astepti. M-a prins Michelle pe hol ...stii tu.

-Ouch ,in cazul asta ma bucur ca nu eram pe langa tine atunci. Ti-a facut scandal?

-Oarecum... Da-o-n....

Dar injuratura lui Ryan fu brusc intrerupta de o palma peste spate ,data in semn de salut de catre Harry ,un baiat de la a 8-a B ,mai mic cu 2 ani decat noi. Acesta ranjea cu gura pana la urechi ,semn ca stia ceva interesant ,ce noi nu stiam.

-Hey ,baieti !spuse el. Care mai este viata?

Am facut si cu el acelasi salut de mai devreme ,apoi am vorbit:

-Ca de obicei. Ai vreo veste sa ne spui?

L-am auzit pe Ryan chicotind in stanga mea ,in timp ce ne indreptam spre trecerea de pietoni ,fiind deja departe de scoala.

-Ei bine... defapt ,am ,recunoscu Harry.

Am inceput toti trei sa radem ,si ne-am oprit cat de cat abia in fata parcului. Harry arata brusc serios ,chiar daca parul blond si dat cu gel ii strica imaginea care se voia serioasa... Isi trecu mana prin par ,asezandu-si mai bine tepii improvizati si apoi verifica daca ii sta bine cercelul ,privindu-si reflexia intr-o balta de pe jos... Era ,clar ,ciudat pentru Harry sa se preocupe de cum arata ...Normal ca eu si Ryan am inceput sa ne aruncam priviri nedumerite unul altuia.

-Au venit niste fete noi in oras ,ne anunta blondul ,si amandoi am stiut brusc ca aceasta era si vestea care il inveselea pe prietenul nostru ,si motivul pentru care isi facuse griji de infatisarea sa. Era indragostit de una dintre acele nou-venite.

-Si ,cum sunt ?am intrebat eu ,plictisit ,asezandu-ma pe o banca din parc.

-Foarte bune ,exclama Harry. Mai ales... cea satena... zise muscandu-si buza inferioara, jenat din cine stie ce motiv.

Ryan isi dadu ochii peste cap ,neimpresionat. La fel am facut si eu.

-Si ,la ce scoala invata?

-La noi. Dar vor veni la scoala abia saptamana viitoare ,luni.

-De unde s-au mutat...?

-Nu stiu sigur. Un orasel de undeva de prin apropiere...

-Ma rog... am oftat eu ,plictisit. O s-o vedem noi luni si pe tipa asta, si pe prietenele ei. Pana atunci ,revino-ti ,frate ,ca ma ingrijorezi deja.

I-am dat un ghiont cu cotul ,in coaste ,agasat de faptul ca inca isi mai netezea parul. Ryan a inceput sa rada ,dar s-a oprit imediat cand a vazut privirea ranita a lui Harry.

-Amice... esti bine ?intreba Ryan.

-Faza e ca... o s-o vedem azi ,nu luni. Ea este in parc pe la orele astea.

-Si...? Vrajeste-o ,ce mai !

Se vedea ca era nesigur pe el ,lucru neobisnuit pentru blondin. El era cel mai curvar dintre noi toti ,deci sigur ca era si cel mai sigur pe el in materie de fete. Trebuie sa fie o fata care se lasa al naibii de greu ,daca l-a adus in starea asta...

-Nu e ca celelalte fete ,continua Harry. Ea e... diferita. E mai... tare si mai interesanta. Nu vorbeste despre baieti ,chestii dragalase si porcarii dintr-astea ,ca restul fetelor.

-Dar despre ce vorbeste ?intreba Ryan uimit.

-Despre skateboard-uri... spuse Harry ,gatuit.

Sigur nu l-am auzit eu bine. A zis cumva skateboard-uri ?Ce fel de fata e asta??

M-a pufnit imediat rasul ,insa Ryan parea interesat mai mult decat amuzat. Cred ca ,pana la urma... si eu eram oarecum interesat sa o cunosc pe fata asta... Cred ca ar fi o experienta misto...

-OK ,hai sa mergem la ea ,omule. Nu suport sa te vad ca te framanti ca o muiere !

Harry a zambit slab ,apoi ne-am ridicat cu totii de pe banca ,mergand inspre zona skaterilor ,cea cu obstacole pentru skateboarderi si rolleri. Era o zona pe care noi o evitam de obicei ,caci pe acolo erau cei mai multi politisti si nici nu prea erau asa multe fete...

Ne-am oprit in dreptul unui grup de adolescenti ,cam de varsta noastra ,desi erau si unii mai mari ,si unii mai mici printre ei. Cu totii vorbeau animati despre un fel de concurs ,sau ceva asemanator. Nu m-am obosit sa trag cu urechea prea mult ,eu examinam fiecare tanar cu atentie ,cautand-o pe fata care i-a furat lui Harry inima. Cei mai multi erau baieti ,dar am observat -pentru prima data- ca erau si 3 fete.

Una dintre ele avea parul scurt ,aproape pana la umeri ,castaniu ,tuns in trepte. Purta un hanorac negru cu alb ,in dungi ,si o pereche de blugi scurti ,care ii lasau picioarele zvelte si frumoase la vedere. Avea si o pereche de role negru cu alb ,pe care desenase ea diferite lucruri ,cu marker roz...

Alta avea parul mai lung ,blond ,cu cateva suvite rosii prin el... Purta un sutien negru ,o geaca de blug ,o fusta rosie cu o curea neagra in talie ,si pe dedesupt colanti negrii... Si ea avea role ,negru cu rosu ,pe care isi scrisese numarul de telefon...

Insa cea care imi atrasese atentia cel mai mult dintre toate trei ,era cea mai inalta fata si totodata ,cea mai frumoasa. Avea un par lung ,pana in zona soldurilor ,saten ,cu o suvita lunga ,roz ,in partea stanga. Bretonul ii era prins cu o clama roz. In urechea dreapta avea un cercel mare ,rotund si subtire ,din argint ,de care isi agatase un breloc cu un cap-de-mort. Purta o bluza cu bretele ,cu buricul gol ,roz ,pe sub care se putea observa sutienul negru. Avea si o pereche de pantaloni scurti ,negrii si niste jambieri in dungi ,negru cu roz. Pe o mana avea foarte multe bratari ,toate in combinatii de negru si roz ,si pe alta mana avea o banderola neagra. In picioare avea si ea o pereche de role ,negru cu roz ,de care isi agatase alt breloc ,mai mare insa ,asemanator cu cel de pe cercel.

Am observat si ca ,toate trei aveau langa ele si cate un skate ,in aceleasi culori ca rolele ,cu modele complicate si cu numele lor pe ele...

Castania avea un skate negru cu alb ,si se numea Betty.

Blonda avea un skate negru cu rosu ,iar numele ei era Cindy.

Iar satena avea un skate negru cu roz ,numele ei fiind Ariel.

Ariel... un nume frumos... Te duce cu gandul la Mica Sirena ,de la Disney ,numai ca era mult mai frumoasa ca o sirena ,shi te vrajea cu totul ,doar prin infatisarea ei ,nu era nevoie sa si cante...

-Deci ?am intrebat eu. Care dintre ele? Betty ,Cindy ,Ariel...?

-Mie imi place Cindy ,interveni Ryan imediat in discutie.

Il vedeam cum ii curgeau ochii dupa Cindy ,si avea si de ce. Toate trei erau foarte frumoase... Dar eram nesigur cu privire la Harry ,caci nu imi dadeam seama asupra carui chip se oprise privirea sa...

-Ariel... sopti blondul apoi ,facandu-mi inima sa se opreasca brusc.

Da... "cea satena" ,spusese Harry. Ariel era singura satena. Mi s-a strans stomacul de durere, apoi am inceput sa ma gandesc intens la acest lucru.

Imi lua cateva minute lungi sa imi revin. Creierul meu inca rumega informatia: lui Harry ii placea de Ariel ,exact ca si mie. Ce aveam sa fac ,era clar. Trebuia sa abordez o expresie dezgustata cu privire la Ariel de-acum inainte. Simplu.

Sunt in multe feluri: dezordonat ,curvar ,necioplit ,insensibil ,golan etc. Dar hot ,nu sunt. Nu am de gand sa fur fata prietenului meu cel mai bun. Nici nu ma gandesc la asa ceva!

Betty era destul de draguta ,dar niciodata nu mi-au placut fetele cu parul scurt ,deci trecem mai departe...

Chiar atunci am observat ca fetele mai erau cu inca cineva -o a 4-a fata. Aceasta avea un par ciufulit ,salbatic ,rosu-aprins ,aproape la fel de lung ca al lui Ariel ,dar mai lung ca al lui Cindy in orice caz... Purta o bluza decoltata ,cu umerii si buricul gol ,kakki ,o fusta mini din blugi si o pereche de balerini kakki. Pe cap avea o bentita tot kakki ,pe care isi scrisese ceva cu markerul negru (se pare ca era o moda ,mai nou) ,iar pe o mana avea tot felul de bratari ,in timp ce pe cealalta avea o manusa lunga ,rupta pe alocuri pentru a-i da mai mult stil ,fara degete...

Dupa cum scria si pe skate-ul ei in combinatii de portocaliu ,verde si kakki ,o chema Destinee.

-Ce ziceti de roscata ?am intrebat eu ,asezandu-ma pe cea mai apropiata banca ,caci simteam cum mi se inmuaiu picioarele. Niciodata nu mai vazusem atatea fete frumoase la un loc.

Harry imi urma exemplul ,dar Ryan continua sa se uite la Cindy ,care se parea ca il observase si ea.

Ryan era si el roscat ,avea un par ciufulit si care mirosea intotdeauna foarte frumos. Purta numai camasi ,foarte rar tricouri ,iar camasile sale erau intotdeauna descheiate ,lasandu-i abdomenul si pieptul bine lucrat la vedere. Intotdeauna purta blugi sau pantaloni din piele ,in orice caz mulati pe picior. Avea destul de mult succes cu fetele ,ceea ce nu este de mirare deloc.

Normal ca Cindy s-a simtit atrasa de el...

-Baieti ,asteptati-ma aici ,da ?spuse el ,facand un pas inainte ,spre grupul de skateri si rolleri...

La fel facu si Cindy ,apoi inca unul si inca unul ,pasii lor fiind sincronizati. Prietenii lui Cindy se uitau curiosi si amuzati la ea ,in timp ce noi ne uitam la Ryan ca si cum ar fi un zeu...

In cele din urma au ajuns fata in fata ,si l-am auzit pe Ryan spunandu-i: „Te-am gasit ,in sfarsit” .Spre mirarea tuturor ,Cindy a rosit profund in obraji si ,fara nici un avertisment ,l-a sarutat pe Ryan. Ei ,si mai departe ,stiti voi...

Ryan a luat-o in brate si au continuat sa se sarute cateva minute bune ,muscand-o din cand in cand de buza inferioara.

La un moment dat am renuntat sa ma mai uit la ei ,plictisit ,si mi-am mutat privirea spre grupul de skateri. O clipa ,doar o clipa ,privirea mea a intalnit-o pe cea a lui Ariel ,care a tresarit cand mi-a vazut ochii albastrii... Mi-am mutat rapid privirea spre Destinee. Si ea ma privea cu interes. I-am facut cu ochiul ,la care ea mi-a zambit pervers.

-Harry ,eu merg acasa ,am spus eu dupa aceea.

Chiar atunci mi-a vibrat telefonul in buzunarul blugilor. Era sora mea ,Maria ,care imi trimisese un SMS:

„Unde dracu' esti? Ai uitat ca trebuia sa vii la McDonalds ,sa te intalnesti cu fetele de la mine din clasa?”

Sincer? Da. Am uitat. Cui ii trebuie fete de clasa a 8-a cand are asemenea frumuseti aici ,de 16 ani... Dar aveam nevoie de o scuza sa scap de acea atmosfera ciudata ce se instalase ,mai ales cu Ryan sarutand-o pe Cindy... si vroiam sa scap de ochii salbatici ai lui Ariel ,care parca ma bantuiau...

-Frate ,Harry ,am spus eu ,ridicandu-ma. Trebuie sa plec -Maria. Ne mai vedem alta data..

Ne-am strans mainile in semn de ramas bun ,apoi el s-a asezat din nou pe banca ,si eu mi-am vazut de drum ,afara din parc.
[center]
[Imagine: 33f5bok.jpg]
[Imagine: ohl43m.jpg]Check this out!
Addicted To Your Eyes [+16 boy x girl]
[/center]

#2
In sfarsit o persoana cu un fic pe gustul meu. ;;)
sooo mi-aaaa placut mult de tot, plus ca nu prea imi palc anumite ficuri, ma plictisesc sa citesc ficuri, ba uit capitoluele ba nu stiu ce mai fac, imi schimb stilul si uit, dar la tine e altceva, este chair cool O.o
Serior, ficul este fantastic, din cate vad nu ai nici o fgreseala de tastare, daca da imi pare sincer rau nu am vazut, sau am nevoie de ochelari.
So imi place , ai cam mult dialog, dar nu imi pasa acest aspect, eu vreau continuarea si sper sa fie curand, asa ja ne si chuu
O.o :X:X:X
-

#3
Wow.....m-ai lasat fara cuvinte.
Descriere este foarte buna si dialogul nu este sec deloc.
Greseli de tastare nu am vazut.
Ideea ficului este interesanta si originala.
Ce pot sa spun.Este super!
Astept nextul!

#4
Un fic foarte bun, bravo!
Am sa incep ca de obicei cu greselile de tastare, gramaticale etc
imediar- imediat
shi te vrajea- si te vrajea -incearca sa eviti limbajul de mess in fic'uri, pica destul de rau

Greseli nu ai avut foarte multe, ceea ce e de apreciat..aspectul conteaza foarte mult, crede'ma!
Imi place cum descrii, personajele mai strengaresti *in cazul baietilor*, ideea, pot spune ca e de nota 10!
In sfarsit ceva pe gustul meu.
Sunt curioasa ce va urma, daca Arielei ii va placea pana la urma unul din cei doi baieti sau poate cine stie, pe amandoi! xD
Succes in continuare!

#5
Wow!Ce ma bucur ca am ajuns aici:X:X Fic-ul este incredibil. Mi-a starnit profund interesul si sper ca vei pune repede continuarea:X:X/
Descrierea e foarte buna, dialogul nu este sec, ba din contra starneste curiozitate si ce sa mai spun? Iubesc fic-ul tau:X Sunt curioasa mana la urma ce se va intampla cu Mike :X. Oare ce va urma? Prea mult suspans:-((. Succes in continuare!

#6
Asa,asa,am terminat de citit!Faceti loc ca incep eu cu critica(nu te speria ca nu-s chiar atat de rea) =^.^=

Imi place la nebunie titlul fic-ului si acel micut +16 presupun ca prevede multe lucruri interesante,nu?Oricum,deabia astept sa vad ce se va intampla in continuare,desi cred ca am o vaga idee despre o posibila poveste draguta in care va fi implicata si Ariel.
Apoi,imi plac mult numele fetelor si portretele lor.Si mie numele de "Ariel" imi aminteste de "Mica Sirena" , insa cel mai mult mi-a placut "Destinee" (am eu ceva cu roscatele).
Un singur lucru m-a pus putin in incurcatura.Ai inceput sa povestesti din perspectiva unui baiat si din cate stiu eu,acest lucru este relativ complicat(chiar citisem niste sfaturi in care se zicea ca ar fi recomandat ca fetele sa scrie din perspectiva unui personaj fata si vice-versa ; mai ales in cazul in care este primul fic).Nu ca m-ar deranja acest lucru,insa baietii de aici au un comportament putin ... ciudat.Adica se comporta exact ca la carte (au comportamentul tipic de baiat ; duri,prieteni foarte buni intre ei).Nu ca as fi mare cunoscatoare a comportamentului baietilor,insa nu cred ca ei actioneaza chiar asa.Oricum ,mai multe nu zic,pentru ca nu vreau sa crezi ca m-a deranjat acest lucru.

In concluzie,imi place cum scrii,nu ai greseli de tastare sau gramaticale,asa ca astept continuarea ! ^.~
[center][Imagine: 2ibj691.jpg][/center]

#7
Ma bucur ca v-a placut primul capitol ^^ ...Urmatorul nu este chiar atat de lung :-" ...Scuze ,inspiratia asta... xD
Well... acestea fiind zise: ENJOY!

[center]Chapter 2#: Maria[/center]

Dupa un timp ,creierul imi functiona din nou corect ,si puteam si eu sa gandesc rational putin... Mi-am facut rapid programul in minte: intalnire cu prietenele Mariei la McDonald ,apoi o duc pe Maria acasa ,apoi ies la vreo doua intalniri ,sa imi reintru in mod ,apoi vad eu daca mai am chef sa merg sau nu la hotel. Planul era sa nu ma mai gandesc la gasca aceea de skateri.

Am ajuns la McDonalds in timp record ,din moment ce parcul nu era chiar foarte departe de el. Maria si cu fetele erau chiar la prima masa ,discutand de zor. Am abordat zambetul meu cuceritor ,la care nu rezista de obicei nici o fata ,si m-am asezat intre Maria si o fata cu parul blond ,prins intr-o coada frumoasa de cal.

-Ce faceti ,fetelor ?am intrebat eu ,aplecandu-ma sa o sarut rapid pe Maria pe buze ,cum ii placea ei sa fac cand eram de fata cu cineva cunoscut ei.

Nu stiu sigur de ce imi cerea asta ,dar aveam o vaga banuiala ca toate fetele de la masa noastra nu ne credeau frate si sora ,ci ceva mai mult de atat ,datorita ei...

-Bine ,raspunse Maria pentru toate. Tu ce faceai de ai uitat de noi?

-Eram cu baietii prin parc ,am dat eu raportul imediat ,in ciuda faptului ca eu eram mai mare ca ea cu 2 ani.

-Aha... ma rog ,hai sa va fac prezentarile. Mike ,ele sunt...

-Natasha ,zambi fata din partea cealalta a Mariei ,care avea o pereche de ochelari cu rame roz si cateva aptipilduri cu ursi panda. Purta un tricou albastru si o pereche de blugi ,iar parul cret ,brunet ,si-l tinea liber ,doar o parte din breton fiindu-i prinsa cu o clama albastra.

-Tiffany ,se prezenta o tanara ce parea ceva mai in varsta si mai matura ca restul ,cu parul ondulat ,blond-roscat ,prins in doua codite. Ea era imbracata intr-o rochie galbena de vara ,si avea pe cap o palarie din paie...

Haios nume. Tiffany.

-Helena ,se prezenta si ultima dintre fete ,cea de langa mine ,cu parul blond prins intr-o coada de cal la spate ,ce purta o camasa alba cu buline negre ,descheiata la primii trei nasturi ,lasandu-i bustul nu chiar foarte dezvoltat ,dar acceptabil ,la vedere. Mai avea si o fusta mini ,neagra si ,desi nu eram sigur ,cred ca purta tocuri.

Adolescentele din ziua de azi ,zau asa... Tocuri? La 14 ani? Pfff...

Dar m-am abtinut de la orice comentariu ,indreptandu-mi atentia spre sora mea.

Maria era satena ,ca si mine ,si avea stilul de imbracaminte pe care il preferam eu de la fete ,caci eu ii dadeam cel mai des sfaturi in materie de moda... Purta o bluza cu bretele ,mov ,decoltata -si sunt mandru sa spun ca Maria chiar avea sanii bine dezvoltati- ,ce avea scris pe el „f**k Me” cu paiete ,o fusta tot mov ,oarecum scurta ,dar nici chiar mini ,si pe dedesupt colanti. In picioare avea balerini mov ,cu modele de cranii negre...

-Tu ce faci ?am intrebat-o eu ,ridicand dintr-o spranceana.

-Bine... ma plictiseam. Si ,vorbeam cu fetele despre... tine.

-Despre mine ?m-am mirat eu. Cum asa?

-Exact. Dar ,stai linistit ,te laudam.

Mi-am oprit impulsul de a-mi da ochii peste cap ,si am hotarat in schimb sa o intreb altceva.

-Ti-a fost dor de mine?

Am folosit cel mai seducator ton de care eram in stare ,si eram sigur ca fetele din jurul mesei erau toate cu sufletul la gura sa vada ce va urma. Eu si Maria eram obisnuiti cu acest gen de actorie ,caci repetam asta acasa aproape zilnic.

-Sigur ca nu ,raspunse Maria ,abordand atitudinea rece ,gen „sunt o fata care se lasa greu” ,cum imi placea mie.

M-am aplecat spre urechea ei si i-am soptit suav ,dar avand grija ca ceilalti sa auda:

-Dar de sarutarile mele nu ti-a fost dor?

-Ba da... sopti Maria ,rosind usor ,lucru pe care deja il prevazusem -cum am mai spus ,am repetat asta de multe ori acasa.

M-am aplecat usor peste ea ,incadrandu-i fata in palmele mele si fortand-o sa ma priveasca fix in ochi ,apoi mi-am zdrobit buzele de ale ei. Desigur ca nu a fost catusi de putin surprinsa. Ne dadeam in spectacol ,dar ne placea amandurora extrem de mult acest lucru. Pe langa asta ,Maria saruta atat de bine !Si ,sunt sigur ca aceeasi parere are si ea despre saruturile mele.

Dupa cateva minute in care buzele noastre se gustau lacome unele pe altele ,Maria a fost cea care a trecut la urmatorul pas; si-a strecurat usor limba in gura mea ,incepand sa cerceteze fiecare coltisor al acesteia ,si la fel am facut si eu. Limbile noastre au inceput un duel apoi ,duel in care eu dominam ,dar nici ea nu se lasa prea prejos.

Nici nu stiu cat timp a trecut ,pana ce ne-am despartit intr-un final unul de altul ,respirand amandoi cu greu ,privindu-ne adanc in ochi. Am si uitat ca acolo erau persoane care ne priveau in jur.
-Am cam exagerat ,am spus eu razand.

Maria aproba tacuta din cap ,privindu-si apoi prietenele cu superioritate. Toate erau invidioase si se vedea clar pe fata lor... Mi-am stapanit un hohot de ras si m-am ridicat de la masa ,facandu-i cu ochiul Mariei si zicand:

-Trebuie sa plec ,i-am lasat singuri pe baieti prea mult timp. Ne mai vedem.

Am mai sarutat-o o data rapid pe buze ,apoi am plecat.

Nu mai aveam chef sa mai ies la nici o intalnire ,asa ca m-am indreptat direct spre casa... Problema era ca ,desi deja ma sarutasem cu Maria ,imaginea ochilor caprui ,salbatici ,al lui Ariel ,inca imi bantuia gandurile ,si nu disparuse asa cum sperasem eu...
__________________
P.S.: Am scos schitele. xD
[center]
[Imagine: 33f5bok.jpg]
[Imagine: ohl43m.jpg]Check this out!
Addicted To Your Eyes [+16 boy x girl]
[/center]

#8
Lexyyy chaaan eu eram primaaa :(( *runs away*
nici pomeneala, atunci sunt da second :P
Cum ziceam, imi palce nou capitol chiar foarte mult, te felicit, imi place cum ai conturat sentimentele personajului tau, imi place cum l-ai pus in acea lumina, sper sa mai continui, dar ce repede a venit capitolul II
:X:X
nu stiu ce sa mai spun stii foarte bine dear ca imi palce capitolul, desi incerc sa implu acest spatiu degeaba cu cuvinte, deoarece mie una imi palce foooarte multi capitolul.
In ceea ce priveste desenele, dragute, dar nu le iau in calcul ce naiba nu suntem la fan art

bye
-

#9
hmm din ce in ce mai cool....is super desenele...desi cam...trase de coada...dar is frumoase si apreciez...hmm...cum asa? frate sora? of..doamne..nu imi place asta.....saraci de ei
chiar cai actorie...,mare...dar oricum....vreau next!...mai multa descriere..si ai grija la scris sa nu gresesti...:*:x imi place ficulu mai ales dak e romatic..si mai nebunatic::)):D:X next pls...si gambate bv!

#10
Hy!
Am trecut si eu pe aici,putin cam tarziu din pacate.
Imi place nextul.
Descriere ai folosit suficenta,iar scena cu sarutul ai descris-o foarte bine.
Sunt curioasa sa vad de cine ii va placea.
Mi se pare amuzant faptul ca au avut totul pregatit ed acasa.
Ce pot as spuns...ai talent!Astept nextul!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Life in your green eyes What sky scrapers 2 2.301 30-10-2011, 10:55 PM
Ultimul răspuns: What sky scrapers
  Show me what's in your eyes M3aw sau Mrrr XD 8 4.787 21-02-2011, 12:58 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Love with cold eyes [yaoi] seikon sasha 1 2.506 23-02-2010, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Black eyes starnight 13 10.265 19-09-2009, 12:42 PM
Ultimul răspuns: starnight
  Wild eyes Jollye 13 7.945 03-08-2009, 02:46 PM
Ultimul răspuns: No Name


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)