Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Poveste fară sens

#1
Poveste fară sens


A fost odată ca niciodată şi bla BLA bla... Şteff şi Ioana vorbeau despre Cangurul.
“Crezi că mă crede?” zicea Şteff. “Eu n-am pus să mi se afişeze punctajul!”
“Cât ai scris?” se rasteşte Ioana la mine.
“Hai să vedem ce face Marcel!” zice Şteff .
“Mai am o idee pentru o poveste cu maimute şi banana verde!” adaugă ea. “Alunele le-am scris înainte să greşească Ada cu nucleii… sau cum se numeau alea!”
“Nu ştiu ce o să facem la Eurovision... o să facem un caca!” zice Ioana.
Moment de linişte...
“Şi eu voiam să scriu fară sens despre Michael Jackson!” spune Ioana.
“Ai Kesha… n-ai Kesha” zice Şteff dezamagită.“Ai de la Pixie Lott <<Boys and Girls>>”.
Şi astfel se încheie povestea mea... pe fondul muzical “Happy Tree Friends.”

#2
Această poveste... Pot spune că e un amestec între un umor molipsitor şi ceva mult mai profund de atât...
Mai ales titlul are o semnificatie aparte, probabil că unii nu o vor conştientiza şi vor crede că este exact ceea ce pare. Dar nu este aşa, mai ales faptul că e enigmatic te face să te gândeşti că ascunde ceva, că în spatele faptului că povestea pare lipsită de sens şi de valente stilistice, chiar se află sentimente şi trairi, accesibile numai celor initiati în ale artei literaturii.
O operă magnifică, ce merită să fie citită şi transmisă mai departe, şi celorlalte generatii.
Trebuie să ramana în istorie drept o capodoperă a literaturii româneşti.
Multumesc mult că ai scris aşa ceva, chiar aveam nevoie de un semnal că mai există şi persoane care pot scrie
lucruri atât de minunate

#3
Uhm...asta e trolling de proasta calitate baieti...faceti-va ucenicia pe bloguri sau alte de-astea inainte sa dati pe aici.

*hugs*

Of...pana si trollii devin din ce in ce mai retarzi...
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#4
/closed.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#5
Lol, faptasii nostri sunt din Iasi dupa ISP-ul lor. Ma gandesc ca e una si aceeasi persoana.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)