Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scolile din Japonia vs scolile din Romania

#14
In mare parte tin cu scolile din Japonia. De ce?
Ei bine, nu locuiesc in Japonia si nici nu am trecut pe acolo ca sa pot sa o laud, dar din cate am vazut, am auzit este o tara mult mai organizata si mai instarita decat tara noastra, Romania care reprezinta un haos total.
Cat despre scolile din Romania.
Dezastre. Rar vezi scoli in aceasta tara, in care elevii frecventeaza orele mereu, fara ca macar unul sa chiuleasca. In general, baietii, chiar si fetele stau in bai si fumeaza in loc sa se oboseasca sa mai treaca pe la orele de fizica sau matematica [si nu numai astea]. Spun pentru ca si eu am chiulit si am vazut cu ochii mei in baia fetelor tigari aruncate pe jos, sticle de bere O.o, Majoritatea scolilor sunt ca niste cocine, chiar mai rau si asta nu doaar datorita elevilor, ci si al profesorilor, dar cine sunt eu sa comentez cand si eu sunt una dintre toti, [ma abat de la subiect nu?]
Ce mai pot sa spun, invatamantul din aceasta tara este la pamant...
Eu nu pot alege, nu pot sa aleg dintre Japonia si Romania. Nu am fost in japonia, nu stiu cum este acolo =.= de asemenea nu stiu daca este mai bine sau mai rau ca in Romania si nu ma pot baza doar pe ce vad, aud despre aceasta tara. As putea spune ca le consider pe amandoua ... neutre[ alt cuvant nu mi- a picat.]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Scolile din Japonia vs, scolile din Romania - de *ILY Yaoi Maniac* - 19-10-2010, 09:01 AM
RE: Scolile din Japonia vs, scolile din Romania - de Sayonara - 02-04-2011, 05:17 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ati vrea sa stiti despre Japonia? Mitsukai Yoru 11 11.019 18-11-2011, 11:57 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Diferente dintre Japonia si China NiyaTai 11 18.271 19-10-2011, 09:31 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)